Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

eu cred ca da , dar nu strica daca o masori distanta dintre gaurile de prindere

 

atasez doua poze prima de 125 si al doilea de 250

salut sunt nou si am o problema am un virago de o luna am facut plinul am mers cu el si am ramas fara benzina se poate sa fi mers cu comutatorul pe rezerva nu mai stiu ,dar daca e stricat ,cum facsa aflu fara sa raman iar in drum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut sunt nou si am o problema am un virago de o luna am facut plinul am mers cu el si am ramas fara benzina se poate sa fi mers cu comutatorul pe rezerva nu mai stiu ,dar daca e stricat ,cum facsa aflu fara sa raman iar in drum?

 

Pai nu te-ai uitat, cand ai ramas fara benzina, daca e pe rezerva sau nu? Sau nu tii minte nici daca l-ai scos de pe rezerva dupa ce ai alimentat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu nici mie nu merge rezerva . Acum o luna am incercat , am mers pana s-a gatat benzina si am pus pe rezerva ...dar nimica .

Editat de zsak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu nici mie nu merge rezerva . Acum o luna am incercat , am mers pana s-a gatat benzina si am pus pe rezerva ...dar nimica .

:P asta cred ca am patit si eu ,stiti vreo rezolvare???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici mie nu imi merge comutatorul ....e pe direct ...singura solutie....fa-i consumul (in jur de 8% in oras si 4,5% in afara )si te orientezi sa iti pui din timp benzina....rezervorul cu tot cu rezerva are 13 litri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii voi cati km mergeti cu rezervorul plin?Din fericire nu am probleme cu rezerva!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu in jur de 250 km

Pai si eu 250 de km fac cu tot cu rezerva!!!Deci ve e cuplata rezerva cred-ca!!!

Deci eu pe la 200 dau pe rezerva, o singura data am reusit sa merg 240 de km si dupa aia sa dau pe rezerva!!!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut Domnilor cu respect. Tocmai mi-am indeplinit un vis si il impart cu voi: Virago 535 '93!!! Poate pun si poze mai tarziu.

Intrebarea sau rugamintea me e daca stiti cumva unde si cine poate sa ma ajute sa o pun un pic la punct (carburatie si alte chitzibushuri)...pt ca saraca a stat ceva timp intr-un hambar si cre k are nevoie de ceva interventii.

As fi foarte recunoscator daca m-ati putea indruma.

 

Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut Domnilor cu respect. Tocmai mi-am indeplinit un vis si il impart cu voi: Virago 535 '93!!! Poate pun si poze mai tarziu.

Intrebarea sau rugamintea me e daca stiti cumva unde si cine poate sa ma ajute sa o pun un pic la punct (carburatie si alte chitzibushuri)...pt ca saraca a stat ceva timp intr-un hambar si cre k are nevoie de ceva interventii.

As fi foarte recunoscator daca m-ati putea indruma.

 

Asfalt uscat tuturor!

Poate te ajuta baietii din Bucuresti ca doara esti de acolo, incearca aici:

/index.php?...0294&st=640

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca nu am mai postat motoristu66 in legatura cu telescopu`, problema e ca imi trebuie 2 de aceeasi dimensiune....daca ai mai avea 1...:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut Domnilor cu respect. Tocmai mi-am indeplinit un vis si il impart cu voi: Virago 535 '93!!! Poate pun si poze mai tarziu.

Intrebarea sau rugamintea me e daca stiti cumva unde si cine poate sa ma ajute sa o pun un pic la punct (carburatie si alte chitzibushuri)...pt ca saraca a stat ceva timp intr-un hambar si cre k are nevoie de ceva interventii.

As fi foarte recunoscator daca m-ati putea indruma.

 

Asfalt uscat tuturor!

Ancearca la fratii Bardac Mihai 0722307401 sau Radu 0722307402 soseaua Domnesti la intrare an com. Clinceni.jud.Ilfov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut Domnilor cu respect. Tocmai mi-am indeplinit un vis si il impart cu voi: Virago 535 '93!!! Poate pun si poze mai tarziu.

Bine ai venit printre noi si sa te stapaneasca sanatos motorul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut Domnilor cu respect. Tocmai mi-am indeplinit un vis si il impart cu voi: Virago 535 '93!!! Poate pun si poze mai tarziu.

Intrebarea sau rugamintea me e daca stiti cumva unde si cine poate sa ma ajute sa o pun un pic la punct (carburatie si alte chitzibushuri)...pt ca saraca a stat ceva timp intr-un hambar si cre k are nevoie de ceva interventii.

As fi foarte recunoscator daca m-ati putea indruma.

 

Asfalt uscat tuturor!

Hell o69!!! si bun venit!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,sunt nou pe aici,si ma gandeam daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu sfaturi.Am o Yamaha Virago 535 pe care am cumparato de curand sii m-am cam intepat ,dar asta e ce sa-i faci daca nu te pricepi! cred ca a cazut cu ea ca am vazut ca i-mi curge ulei pe printre chiuloasa si blocul motor,si pe la cutia de viteze,am si acolo o garnitura slaba,ce ma sfatuiti sa fac sa o duc la un mecanic sa-mi dea chiloasa jos ,sau sa-i pun niste silicon pt garnituri de ulei.Poate i-mi recomandati si un mecanic bun, pun si poza sa vedeti mai bine despre ce este vorba. :cheers: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,sunt nou pe aici,si ma gandeam daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu sfaturi.Am o Yamaha Virago 535 pe care am cumparato de curand sii m-am cam intepat ,dar asta e ce sa-i faci daca nu te pricepi! cred ca a cazut cu ea ca am vazut ca i-mi curge ulei pe printre chiuloasa si blocul motor,si pe la cutia de viteze,am si acolo o garnitura slaba,ce ma sfatuiti sa fac sa o duc la un mecanic sa-mi dea chiloasa jos ,sau sa-i pun niste silicon pt garnituri de ulei.Poate i-mi recomandati si un mecanic bun, pun si poza sa vedeti mai bine despre ce este vorba. :cheers: :)

 

 

Sal,pretene acolo trebe clingerit sau garnitura originala ca silicon se foloseste la tate la femei nu la moto!! dute la un mecanica ai grije ca sa scoti cilindru sa faki chestia aia ai grije sa nu dereglezi lantu de distributie sati faki semne si pe pinionu de jos pe lant cu ceva si pe ala de sus sa ai semn poate are el semne dar nu strica sai faki u numa bine salll!!!! :laugh: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consum de 5,3 in oras vi se pare putin? :D Azi mi-a picat fata! E record pt. mine. A, sa spun si cum/cat am mers: de la 30km/zi in sus, numai in oras, la ore de varf. Cat ati scos cel mai mic consum in oras cu 535?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consum de 5,3 in oras vi se pare putin? :D Azi mi-a picat fata! E record pt. mine. A, sa spun si cum/cat am mers: de la 30km/zi in sus, numai in oras, la ore de varf. Cat ati scos cel mai mic consum in oras cu 535?

 

a intrat rezerva la 215 km - deci cam 5 cap/100

 

intradevar...eu o cam indop la benzinarie....dupa ce o umplu ochi...mai stau putin si mai scade...iar umplu...iar scade....iar umplu si dup-aia las busonu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a intrat rezerva la 215 km - deci cam 5 cap/100

 

intradevar...eu o cam indop la benzinarie....dupa ce o umplu ochi...mai stau putin si mai scade...iar umplu...iar scade....iar umplu si dup-aia las busonu'.

Cam asa fac si eu! Cel mai mult am mers 250 de km si de abia atunci am dat pe rezerva, dar asta a fost la drum drept!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vinde yamaha virago xv535 ,capacitate cilindrica 535 cm adusa in tara in luna martie , consumabile schimbate , cauciucuri noi, sei piele alba ,crash bar,ghidon schimbat,inmatriculata , itp 2010 , merge perfect, consum mic(4%in afara,in jur de 6%in oras),26000 km reali , pret 2750euro,tel 0722.642.205

Editat de rollie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a intrat rezerva la 215 km - deci cam 5 cap/100

 

intradevar...eu o cam indop la benzinarie....dupa ce o umplu ochi...mai stau putin si mai scade...iar umplu...iar scade....iar umplu si dup-aia las busonu'.

 

Deci e ok consumul meu... Intrebam pentru ca prin martie aveam putin peste 7 in oras. Era mult mai frig decat acum. La Virago de 250 nu era totusi diferenta asa mare si de-aia ma mir si ma bucur in acelasi timp.

 

Si eu bag benzina pana da pe-afara desi stiu ca nu e bine. Dar nu intru niciodata pe rezerva. Adica imi pun kilometrajul provizoriu la 0 cand alimentez si cand ajung la maxim 180km bag din nou benzina.

 

Motorul din pozele de mai sus ar trebui vopsit alb. Ar arata traznet!

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul din pozele de mai sus ar trebui vopsit alb. Ar arata traznet!

 

Asa gandeam si eu, numai ca daca mai investeste in vopsit ori nu-l mai vine, ori o sa fie prea scump sa-l mai cumpera cineva...

 

Bafta la vanzare! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consum de 5,3 in oras vi se pare putin? :) Azi mi-a picat fata! E record pt. mine. A, sa spun si cum/cat am mers: de la 30km/zi in sus, numai in oras, la ore de varf. Cat ati scos cel mai mic consum in oras cu 535?

5 litri . si in afara ( Sighisoara - Sibiu - Transfagarasan - Barajul Vidraru - retur ) total 440 km , am scos un consum de 4,2 litri ( calculat exact )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...