Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

Parbriz a montat cineva la virago? Este ceva diferenta in timpul mersului, merita sa montez unul?

Sarbatori fericite si multa sanatate tuturor, alaturi de cei dragi!

E destul de mare difierenta, te apara mult de gandaci care explodeaza :D (la unii chiar ai mult lucru sa-i dai jos) , cand ploua iti apara pieptul de vijelia ploii, mai castigi ceva aerodinamica! Mie personal nu-mi place si l-am vandut, l-am avut timp de 1 an si ceva! ;)

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce parere aveti?

Asa arata in 2008 primavara:

http://www.youtube.com/watch?v=J9B3OU0JyFE

Asa arata in 2009 iarna:

http://www.youtube.com/watch?v=wZdn8sC9C94

dar mai e mult de munca inca :D !

 

felicitari, "grohaie" demential pt o Viroaga.

cu apehanger-ul am o problema (nu-mi plac in general, prefer clasic sau drag)..dar arata f bine.

felicitari in o data

 

sarbatori fericite tututor.

 

 

Mesaj completat

Parbriz a montat cineva la virago? Este ceva diferenta in timpul mersului, merita sa montez unul?

Sarbatori fericite si multa sanatate tuturor, alaturi de cei dragi!

 

salutare 'Nea Cristi.

 

ti-ai luat Viroaga pana la urma ? cand ne-am intalnit ultima data mi-ai spus ca intantionezi sa-ti iei una.

in caz afimativ: Felicitari !

 

alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori Fericite Tuturor! Si multa sanatate voua si celor dragi voua! Heavy XMAS http://www.youtube.com/watch?v=OnG2AAYmDcE

 

Ahoi @Assisis13! Apoi stii cum e, fiecare isi face motorul cum ii place ;) ! Si multumesc de felicitari! Numa bine si sanatate! :D

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare Lordule! Am crescut cu TS, dar habar n-aveam ca au un asemenea album. E nou? Sau mi-a scapat mie? Se pare ca prin Ardeal inca mai sunt oameni care asculta heavy metal clasic, nu prostiile care au aparut in ultima vreme. Imi cer scuze, dar eu sunt ancorat in rockul vechi, tatal meu asculta Black Sabbath, Zeppelin, Stones, Judas, Maiden, Metallica etc. asa ca si mie tot astea imi plac. Mii de multumiri pentru link.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare Lordule! Am crescut cu TS, dar habar n-aveam ca au un asemenea album. E nou? Sau mi-a scapat mie? Se pare ca prin Ardeal inca mai sunt oameni care asculta heavy metal clasic, nu prostiile care au aparut in ultima vreme. Imi cer scuze, dar eu sunt ancorat in rockul vechi, tatal meu asculta Black Sabbath, Zeppelin, Stones, Judas, Maiden, Metallica etc. asa ca si mie tot astea imi plac. Mii de multumiri pentru link.

Da e un album cat de cat nou, scos anul trecut de Craciun ;) ! Apoi sunt informat ca mai citesc cate un Heavy Metal Magazine si mai primesc cate un mail cu noutati de ale trupelor vechi! In general eu sunt fan al tupelor din ani '80 care mai canta si in ziua de azi, iar in ziua de azi sunt putine trupe noi care merita sa fie ascultate! Scuze de Off Topic! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parbriz a montat cineva la virago? Este ceva diferenta in timpul mersului, merita sa montez unul?

Am avut si eu parbriz primii 600Km (pana am intins-o pe jos si parbrizului nu i-a placut ;) ). Cum spuneau si antevorbitorii, tine bine la vant. Eu insa am un costum prin care nu trece vantul asa ca nu ma deranjeaza -- iar cu senzatia "prinde-te cu catusa de ghidon ca sa nu zbori" m-am obisnuit deja. Mai este util si cand trece TIR-ul cu 120Km/h pe langa tine din sens opus: te ghemuiesti in spatele parbrizului si nu mai simti nimic "ciudat".

 

Fara parbriz merge mai tare si consuma mai putin. Eu am o casca si costum nu din categoria "pret egal cu motorul" -- banuiesc ca daca as avea cel putin casca din categoria aia, efectul vantului s-ar diminua si mai mult si lipsa parbrizului s-ar simti si mai putin.

 

La motoare mai mari (ca cilindree si deci ca putere), povestea e cu totul alta. Uite, razvanescu de exemplu are un Midnight Star de 900 si are un parbriz mare cat un scut de scutier (no joke!) -- dar motorul lui poate sa fuga 140Km/h si cu asa ceva contra vantului :D)

 

Cam asta e,

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, fara am mers, o sa incerc si cu parbriz... astept sa treaca sezonul vinului fiert!

M-mesc de informatie.

....si al palincei, tuicii, votkai... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:drink: La multi ani , oameni buni ! :love:

La Multi Ani, An Nou Fericit cu multa sanatate voua si celor dragi voua! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva o scarita fata dreapta pentru virago XV535?

 

Eu nu am gasit decat set complet:

http://cgi.ebay.de/verchromte-Fussrasten-Y...=item3ca8196748

 

Sau scarita din stanga, tot pe ebay.de. Aparent scarita dreapta si in special cele pe fata sunt o raritate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare exagerat pretul pentru to setul de scarite. Dar tu stii mai bine.

 

De acord, doar ca eu am nevoie doar de scarita dreapta si atunci sa iau un set intreg doar pentru asta si sa dau banii aia... mai ales ca mai comand si alte piese in valoare de vreo 20 mil. Daca vreti va arat lista. :D)

 

:o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu este uleiul recomandat......atasez o lista cu dimensiunile lamelelor de frictiune noi...

M-mesc d-le pt informatie! Ma simt dator sa-ti spun ca patinarea se datora uleiului. Initial am desfacut si verificat dimensiunile placilor si a arcurilor, totul ok! Apoi am intins putin arcurile(cca 3mm), am remontat totul la loc si am facut o proba. Patina in continuare. Am inlocuit uleiul cu 10W40, asta a fost, acum totul este ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-mesc d-le pt informatie! Ma simt dator sa-ti spun ca patinarea se datora uleiului. Initial am desfacut si verificat dimensiunile placilor si a arcurilor, totul ok! Apoi am intins putin arcurile(cca 3mm), am remontat totul la loc si am facut o proba. Patina in continuare. Am inlocuit uleiul cu 10W40, asta a fost, acum totul este ok.

Asa :crack:

Poti sa folosesti uleiul 10W40 lejer, eu personal am folosit 4 ani de zile la viraga mea fara probleme sau uzura ulei BOBIL1 (10W40), dupa 4 ani am pus pe tester de diagnoza marca "GUTMAN" si am primit un rezultat pozitiv.

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam si La multi ani tuturor...

 

Am si eu o problema , daca ma poate ajuta cineva cu un sfat...motorul pe care tocmai l-am luat , are pedala de frana foarte aproape de scarita ( ridicata si indoita in sus ) , cred ca a luat o lovitura in bordura , din fata , ca altfel nu se explica...cum o pot da mai in fata s-o mai indrept ? se poate da jos si daca da , cum ? ca banuiesc ca trebuie indreptata la cald cu nisip , nu ? sau merge si asa la rece ? Multumesc mult si numai bine...

 

 

P.S. este primul meu moto , imi puteti spune si mie ce ulei de motor sa-i dau , ce filtre si ce bujii sa-i pun si la cat timp se face schimbul la toate , ca sa nu am probleme cu ea...cum intretin lantul ? motorul este o yamaha virago xv 250 din '93 si are cam 17.000km. Sunt bune cele de pe louis.de , sau gasesc la fel de bune si la noi in comert si la un pret mai bun...multumesc mult :crack: :rock:

Editat de iceflo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...