Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

No, ma fratilor, Neagra mere brici. Mai trebe lucrat putin la sea, ca in cativa kilometrii mi-o rupt cooroo... Poze mai in w/e. Duminica merg sa o dau pe Meses daca oi fi liber de la scarbici si dupe aia vin cu poze.

Dixtractie faina in w/e si drumuri fara incidente tuturor, Nick.

 

you lucky guy! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No, ma fratilor, Neagra mere brici. Mai trebe lucrat putin la sea, ca in cativa kilometrii mi-o rupt cooroo... Poze mai in w/e. Duminica merg sa o dau pe Meses daca oi fi liber de la scarbici si dupe aia vin cu poze.

Dixtractie faina in w/e si drumuri fara incidente tuturor, Nick.

 

 

poate dau si io o tura pe deal duminica........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbat si eu membranele....in sfarsit,dar la service nu mi le-au lipit de sibar (sau cum s-o numii) si dupa numai 50 de km am costatat ca au iesit efectiv.E posibil sa fie ele mai largi (sunt after market)sau era obligatoriu sa fie lipite?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva de vanzare o aripa fata de Virago XV535???

 

De asemenea daca imi poate recomanda cineva niste ateliere de vopsitorie in Bucuresti asi fi recunoscator.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De asemenea daca imi poate recomanda cineva niste ateliere de vopsitorie in Bucuresti asi fi recunoscator.

L-ai intrebat pe Silviu unde si-a vopsit bizonul?

Referitor la "tribale", uite aici: AERO ART, SSSFINXXX

Mai sunt si altii in Bucuresti, dar poate iti raspund pe topicul celalalt.

 

Hai cu tzumpulica :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva de vanzare o aripa fata de Virago XV535???

 

De asemenea daca imi poate recomanda cineva niste ateliere de vopsitorie in Bucuresti asi fi recunoscator.

 

:cheers:

 

Salve!!! Aripa cred ca avea Judas. Bafta maxima, Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de curand trebuie sa ma apuc sa fac inventarul pieselor de care am nevoie ca sa-mi aduc mobra in starea initiala(de dinainte de accident)....printre altele si eu am nevoie de aripa fata :rolleyes:.

Daca auziti de vre-o dezmembrare de virago,dati-mi de stire va rog.:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate dau si io o tura pe deal duminica........

 

Am fost, ne-am dat, ne-am intors... faina plimbare. A invatat Neagra si curba la dreapta. Ieri nu prea a iesit cum trebe, dar e de-nteles dupa cat a stat degeaba... Am stat de pe la 13 pana spre orele 15 pe Meses. Pacat ca nu ne-am intalnit la o poveste. Era un coleg de-al tau din MMC pe terasa, dar nu m-am bagat in seama... nu sunt chiar asa sociabil din fire... Oricum, vara e lunga, este vreme destula sa ne vedem in zona. Si anul asta fac pe dracu'n patru sa ajung la voi la intrunire, ca anul trecut am ratat-o si tare rau mi-a parut. Ne-om vedea cu bine pe drumurile patriei, Nick.

 

Yonick : am aripa originala, dar nu e de vanzare..., e rezerva... :cheers:

 

Sorry man. Stiam ca ti-ai luat cromata si credeam ca poate, poate...

Hai maine la o tura aiurea, mers batraneste, pana-n 300km daca ai vreme. Ieri si azi am umblat numai dupa vitezane si m-am cam saturat sa umblu singur si sa mai si fluture casca-n cap...

 

Si dupa cum am promis, neste poze cu Neagra melancolica pe marginea drumului,

 

post-49030-0-95399000-1335771469_thumb.jpg

 

post-49030-0-90925100-1335771529_thumb.jpg

 

post-49030-0-13959000-1335771595_thumb.jpg

 

 

 

dar si in actiune:

 

 

post-49030-0-46361900-1335771366_thumb.jpg

 

 

post-49030-0-71456700-1335771430_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Am primit P.M.-ul de la tine. Miercuri merg la posta.

Despre sea da, e interesanta, dar si mai interesant e rezervorul de sus. E de 11 litrii. Si cu ala micu de sub sea, ma apropii bine de 20. Dupa tura de sambata, i-am calculat si consumul, 5,5l/100km, asa ca am o autonomie cel putin satisfacatoare. Consumul de 5,5 este aproximativ. Dar si mersul a fost mai mult decat agresiv in cei cca 200km facuti sambata, asa ca la un mers batranesc, de agrement, pot avea surprize si mai placute. Am ceva poza facuta cu telefonul, de sus, sa se vada rezervorul. Incerc sa o urc si pe aia sa vezi frumusete de rezervorburnout.gif

 

post-49030-0-14072900-1335773963_thumb.jpg

 

 

Nu se vede chiar asa bine, dar am sa-i fac o poza numai la rezervor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@yonick imi pare rau ca n-am putut sa urc pe deal duminica, a trebuit sa fiu sofer pe 4 roti.....soarta

 

on topic: ce rezervor ii ala ? ii tare fain

Editat de prflorin2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@yonick imi pare rau ca n-am putut sa urc pe deal duminica, a trebuit sa fiu sofer pe 4 roti.....soarta

 

on topic: ce rezervor ii ala ? ii tare fain

 

E un fel de strutocamila... Fundul e luat mulaj dupa rezervorul meu iar restul e luat dupa un alt rezervor (cred ca de Honda Magna, dar nu sunt 100% sigur). E facut din fibra de sticla si lucrat sa dea bine cu restul mobrei, inclusiv cu seaua si ghidonul. Un pret (daca ma intrebi) nu stiu sa-ti spun. Eu am avut alte invarteli cu omul.

 

 

post-49030-0-13703000-1335893549_thumb.jpg

 

 

Cam asa arata de sus. E aproape dublu de lat fata de cel original. Si cum spuneam, are 11 litri banana.gifbanana.gifbanana.gif

Editat de yonick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari oameni buni ! Un prieten cu Virago 535 din 95 are membranele la carburatoare distruse.Unde isi poate comanda cel mai ieftin? La service l-au speriat cu ceva in genu a 100 si ceva de euro perechea... :unsure:

 

:banana: Lonely rider..., soft enduro, etc...:

post-22318-0-48397200-1336162774_thumb.jpg

post-22318-0-53552800-1336162873_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari oameni buni ! Un prieten cu Virago 535 din 95 are membranele la carburatoare distruse.Unde isi poate comanda cel mai ieftin? La service l-au speriat cu ceva in genu a 100 si ceva de euro perechea... :unsure:

 

:banana: Lonely rider..., soft enduro, etc...:

 

incearca la http://www.metricmotion.ro/

 

Eu am colaborat cu ei si am fost foarte multumit. Razvan e un tip de milioane, iti cauta si gaseste orice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca la http://www.metricmotion.ro/

 

Eu am colaborat cu ei si am fost foarte multumit. Razvan e un tip de milioane, iti cauta si gaseste orice.

Merci de info ! I-am transmis mai departe prietenului meu in cauza...Daca voiavea nevoie si eu, am salvat linkul. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...