Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Nu am schimbat nimic la ambreiaj, nici cablu, nici altceva. Ambreiajul tine pana ma infig in gaz, moment in care are simptomele clasice de patinaj: turatia creste, viteza ba. Daca accelerez usor, totul e OK. Joc la maneta am insa nu as putea sa spun exact unde incepe sa prinda. Ma gandesc ca prinde unde trebuie ca nu mi se pare nimic anormal acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dezmembrez YAMAHA virago 535 din 1994 cu 32000kmm rulati probleme [ la cilindrul din spate sa rupt o cama de la supapa de admisie si supapa este indoita] in rest este ok , detalii pm

 

si eu sint interesat de carburatoare, daca nu le vrea VictorM, el s'a interesat primul de ele,

as mai vrea si TCI'u

capacele cromate de sub rezervor

releul de incarcare

capacul din stinga al motorului(cel care are bobina statorului)

pompa de benzina

 

niste preturi?

 

 

 

sal !

 

am un virago 535 '94.

 

Vreau sa masor voltajul si rezistentele firelor de la alternator! unde gasesc conectorul acelor fire?

 

ms

 

 

uite ce zice cartea...vezi atasamentul

 

Nu am schimbat nimic la ambreiaj, nici cablu, nici altceva. Ambreiajul tine pana ma infig in gaz, moment in care are simptomele clasice de patinaj: turatia creste, viteza ba. Daca accelerez usor, totul e OK. Joc la maneta am insa nu as putea sa spun exact unde incepe sa prinda. Ma gandesc ca prinde unde trebuie ca nu mi se pare nimic anormal acolo.

 

 

dupa cum descrii simptomele eu tind sa cred ca intra'devar sint discurile uzate,

dar nu strica sa incerci totul pina sa te'apuci sa desfaci motorul, mai ales acum la inceput de sezon

bafta

 

 

Ai rezolvat problema? Dacă nu, mă ofer.

 

 

inca nu, ideea e ca vreau sa verific toata instalatia si sa mai elimin din variabile

 

iti trimit pm

 

mersi, bafta

post-65357-0-20301200-1337148309_thumb.jpg

Editat de chipu08
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naseara tuturor... am si eu nevoie de un sfat ... am un virago de 250 xv ... as vrea sa ii schimb semnalele cu ceva mai mic( circumferinta lampilor ma refer)...credeti ca o sa arate nasol? si stiu eu ...daca aveti careva ceva semnale de dat ( vandut) va rog un semn mi-ar prinde foarte bine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naseara tuturor... am si eu nevoie de un sfat ... am un virago de 250 xv ... as vrea sa ii schimb semnalele cu ceva mai mic( circumferinta lampilor ma refer)...credeti ca o sa arate nasol? si stiu eu ...daca aveti careva ceva semnale de dat ( vandut) va rog un semn mi-ar prinde foarte bine ...

 

sfatul meu e sa lasi semnalele originale, se vad mult mai bine in trafic pentru ca sunt mari. am mai auzit de motociclisti care pun niste semnale minuscule si ascunse pe sub coburi si apoi se plang ca nu sunt vazuti in trafic. japonezu' ala nu era idiot cand le-a facut asa mari. poate stia el ceva cand le-a desenat asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naseara tuturor... am si eu nevoie de un sfat ... am un virago de 250 xv ... as vrea sa ii schimb semnalele cu ceva mai mic( circumferinta lampilor ma refer)...credeti ca o sa arate nasol? si stiu eu ...daca aveti careva ceva semnale de dat ( vandut) va rog un semn mi-ar prinde foarte bine ...

 

Eu am semnale mai micute pe led cu tot cu instalatie (asa au fost pe ea) dar daca e soare afara sunt ca si inexistente! Te sfatuiesc sa le pastrezi pe cele care le ai sau chiar unele mai mari! Eu le-as schimba dar trebuie schimbata toata instalatia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Naseara tuturor... am si eu nevoie de un sfat ... am un virago de 250 xv ... as vrea sa ii schimb semnalele cu ceva mai mic( circumferinta lampilor ma refer)...credeti ca o sa arate nasol?

 

si eu le-am schimbat, uite cum arata la a mea: http://calatoriifestinalente.wordpress.com/2011/11/01/vand-motocicleta-yamaha-virago-xv-250/ - le-am luat de la kronau, au fost 100 ron / buc si desi micutze, sunt vizibile. sunt cu bec halogen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti , va salut din mers cu farul , eu am parasit clasa 535 , si de ciopere in general , asa ca pana oi strange bani de intruder m1800r sau ultimul v-max o sa mai dureze cativa ani . anul asta sper sa bifez pe langa categoria A si categoria nave comerciale . va doresc la toti spor la bani si asfalt uscat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu le-am schimbat, uite cum arata la a mea: http://calatoriifest...-virago-xv-250/ - le-am luat de la kronau, au fost 100 ron / buc si desi micutze, sunt vizibile. sunt cu bec halogen.

 

Acelas format il am si eu dar sunt pe led si iti zic sigur ca atunci cand bate soarele spre ele abia se observa, mai ales ca sunt cromate si luceste cromul la soare...din cate stiu eu :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vinde careva un windshield de virago ? Sau stiti cumva unde gasesc unul ieftin ?

 

 

Am de gand sa-mi cumpar unul si sa-l montez pentru drumuri lungi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti , va salut din mers cu farul , eu am parasit clasa 535 , si de ciopere in general , asa ca pana oi strange bani de intruder m1800r sau ultimul v-max o sa mai dureze cativa ani . anul asta sper sa bifez pe langa categoria A si categoria nave comerciale . va doresc la toti spor la bani si asfalt uscat .

 

Gata ai dat-o? sper sa strangi cat mai repede bani sa iti iei ce vrei, altfel sa ne auzim cu bine si asfalt uscat. beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi daca nu te poate rezolva userul "rados". El se ocupa din cate stiu de inox pe la voi prin Bucuresti...

Ceva poze mai in detaliu cu prinderile la crashbar nu ai? Fa te rog neste poze exclusiv la prinderi, ca-mi place tare cum arata si vreau si eu. Multam fain, Nick.

 

P.S. Daca nu cer prea mult, fa pozele si din stanga si din dreapta. Ma deruteaza faptul ca e indoit.

P.S.2. La inceputul lui august ajung vre-o doo-trei zile prin Bucuresti si as fi bucuros sa bem o bere impreuna, pe care bine'nteles o dau eu, pentru deranj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,am si eu o viroaga 535 si vreau sa-i pun inaltatoare la ghidon!stie careva prin TM un magazin de unde se pot cumpara sau comanda?ms fain

 

Salutari,am si eu o viroaga 535 si vreau sa-i pun inaltatoare la ghidon!stie careva prin TM un magazin de unde se pot cumpara sau comanda?ms fain

am uitat sa specific,minim 5 cm!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Imi da si mie cineva o idee cum sa indrept crashbar-ul din imagine? Multumesc mult!

 

tre' sa-l demontezi, sa-l bagi intre doua tevi, profile sau ceva care sa tina contra si sa tragi de capat.......eventual daca poti sa bagi ceva teava sau prelungitor pe capatul de prindere ca sa poti sa tragi de el.

 

......eu l-as pune pe/intre doua bucati de lemn si as lasa lamele de la stivuitor pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Uite mai am o poza cu crashbar-ul. Modelul este acesta:

http://www.phatperformanceparts.com/ProductDetails.asp?ProductCode=HH-592-012

 

Vezi daca nu te poate rezolva userul "rados". El se ocupa din cate stiu de inox pe la voi prin Bucuresti...

Ceva poze mai in detaliu cu prinderile la crashbar nu ai? Fa te rog neste poze exclusiv la prinderi, ca-mi place tare cum arata si vreau si eu. Multam fain, Nick.

 

P.S. Daca nu cer prea mult, fa pozele si din stanga si din dreapta. Ma deruteaza faptul ca e indoit.

P.S.2. La inceputul lui august ajung vre-o doo-trei zile prin Bucuresti si as fi bucuros sa bem o bere impreuna, pe care bine'nteles o dau eu, pentru deranj.

 

dezmembrez YAMAHA virago 535 din 1994 cu 32000kmm rulati probleme [ la cilindrul din spate sa rupt o cama de la supapa de admisie si supapa este indoita] in rest este ok , detalii pm

 

Salut! Spune-mi si mie cu cat dai furtunul de frana? Dar cablul de kilometraj?

post-54347-0-61706000-1337710177_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat acum cateva zile membranele la carburator. Le-am luat de pe motorradbay.

Am platit in total, cu tot cu transport 71,20 Euro:

2 x Gasschiebermembranen für Virago XV535 - 59,80 Euro
Transport nach Rumänien - 8 Euro
+5% PayPal - 3,39 Euro
Gesamt: 71,19 Euro

 

Se schimba foarte usor, treaba de 20 de minute + lasat peste noapte la uscat. O sincronizare dupa si a prins iarasi vlaga.

 

Toate cele bune !

Editat de Orvo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

Stie cineva unde pot gasi embleme de rezervor pentru virago? Am cautat peste tot, nici pe ebay nu am gasit. precizez ca ma intereseaza ceva mai deosebit in relief, nu scrisul clasic sau cum este sigla virago din america v-star.

atasez o poza cu emblema pe care o doresc.

post-67438-0-21937500-1338307437_thumb.jpg

Editat de M.I.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are semering atat pe tija schimbatorului cat si pe aia de la ambreiaj (e sub capacelul ala cu 2 suruburi). Numa ca ala e mai sus si daca ar fi curs pe acolo ai fi vazut ca se prelinge ulei pe capac. Semeringul de la schimbator insa, e mult mai predispus sa se uzeze iar suruburile de la blocul motor se pot slabi numai daca dai cu ea de pamant (cel putin in cazul meu). Bafta!

Problema cu gramatica era la mine. Imi imbatraneste neuronu, ce sa-i faci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu respecte si tot tacamul cuvenit...am o problema ,imi tot pacane lantul la al meu virago xv 250 /1989 :( ce se poate face .. ..sau stiu eu daca are cineva un lant nu neaparat nou ..dar deh la un pret mai mic...astept un pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...