Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

Incearca intial sa-l desfaci, sa-l cureti si sa te uiti daca e ceva defect in el. E o piesa extrem de simpla si robusta, sunt doar niste lamele din cupru care fac contact intre ele, nu e rocket science :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Incearca intial sa-l desfaci, sa-l cureti si sa te uiti daca e ceva defect in el. E o piesa extrem de simpla si robusta, sunt doar niste lamele din cupru care fac contact intre ele, nu e rocket science :)

Bun, multzam !

Incerc sa-l desfac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma gandesc sa cumpar anul viitor o Virago 535 si ma gandesc ca poate este prea mica pt mine.

Am 1,78 m si 88kg.

Vreau si parerea vostra, daca avem pe cineva pe aici care detine modelul mentionat si are undeva pe la inaltimea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma gandesc sa cumpar anul viitor o Virago 535 si ma gandesc ca poate este prea mica pt mine.

Am 1,78 m si 88kg.

Vreau si parerea vostra, daca avem pe cineva pe aici care detine modelul mentionat si are undeva pe la inaltimea mea.

Eu ma dau cu ea de 5 ani.

Am 1.83m/96Kg, n-am probleme.

 

Asfalt fara gropi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma gandesc sa cumpar anul viitor o Virago 535 si ma gandesc ca poate este prea mica pt mine.

Am 1,78 m si 88kg.

Vreau si parerea vostra, daca avem pe cineva pe aici care detine modelul mentionat si are undeva pe la inaltimea mea.

Este mica...Daca nu ai comenzi avansate ,mori de spate .Ca sa nu mai vorbim de imagine :)) ...Acum gusturile nu se discuta dar crede-ma..pentru tine este mica .Chiar si 700 este mic ..Urmatoarea in gama asta de putere pe care stai foarte bine si ,,pare " mult mai mare este Kawa EN 500.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la imagine ma gandesc si eu, de cat de confortabila este imi dau seama singur, dar nu ma pot vedea daca arat ridicol.

 

Nici prin cap n-ar trebui sa-ti treaca problemele de imagine... daca tu stai comod si te simti bine pe ea, e tot ceea ce conteaza.

Uite eu am 1,82-83, 87 (spre 90) kg si stau bine pe 250 cu o singura exceptie: picioarele. Dar cu comenzi avansate mai rezolv putin din problema... m-am vazut in poza, calare pe ea cand am adus-o acasa (adica IN casa) si stiu ca arat ridicol, ca un urs pe trotineta... dar mi se rupe de ce cred altii, mie imi place si cel putin 1-2 ani o sa ma dau pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da voi stati bine, oameni buni.poi daca voi va plangeti la 1.80, eu care masor 2.03 ce mai pot sa zic? nu stiu ce fel sunt asezate motocicletele voastre, dar eu nu am probleme nici cu pozitia, nici cu imaginea.intradevar, imi este scurta la comenzi, exact motivul pt care le fac avansate, imi modific si saua, sa stau cu fundul mai in spate, imi fac un ape hanger sa ma intind pe ea, parbrizul si prinderile mi leam facut deja, coburile si suportii iam terminat, imi scurtez esapamentul sa urle, ce mai, e doar putin mai complicata decat o bicicleta. mie imi place mult virago 535, singurul inconvenient pe care il gasesc e puterea, dar atat cat este ma zboara cu 120 fara probleme, cu pasager cu tot.merita toti banii pe care ii ai. toate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste poze aveti? :)

Salut, eu am viroaga de 250 la 186 inaltime cu 86 kg, nu ma intereseaza cum arat, :) chiar caraghios nu cred si ma apropii de 2 sezoane.

Poze nu am cind o sa fac le postez.

pentru a vedea in mare cum arati intra pe link si alegi tipul de moto, inaltimea si greutatea ta. http://cycle-ergo.com/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te deranjez cu ceva?

 

Daca ajung la concluzia ca 535 este mica atunci ma indrept catre un model mai mare.

absolut deloc, ma amuz chiar, si la cit de nehotarit esti, chiar vrei sa-ti iei ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite o poza cu mine pe ea (xv250 - eu 1,82 si vreo 85-87kg atunci), cand am adus-o acasa iarna trecuta. Eram cu picioarele jos, nu in scarite, dar se poate aproxima pozitia, cam stransa... nu am inca comenzi avansate.

p.s: scuzati fata cenzurata, am cativa fani pe aici :))

post-69984-0-34520100-1378892910_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ajung la concluzia ca 535 este mica atunci ma indrept catre un model mai mare.

Hai ca nu este greu, moto il achizitionezi in primul rand ce iti place, apoi buget.

Deci cauta un coleg cu 535 din Brasov si urcate pe ea, nu iti convine mai pune cateva mii de euro si te duci mai sus, un 535 il iei pana in 2000 euro.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ moromete

dupa ce imi iau te anunt :biker:



Hai ca nu este greu, moto il achizitionezi in primul rand ce iti place, apoi buget.

Deci cauta un coleg cu 535 din Brasov si urcate pe ea, nu iti convine mai pune cateva mii de euro si te duci mai sus, un 535 il iei pana in 2000 euro.

Bafta.

 

Da, aveam de gand sa caut un 535 in Bv.

Merci



Uite o poza cu mine pe ea (xv250 - eu 1,82 si vreo 85-87kg atunci), cand am adus-o acasa iarna trecuta. Eram cu picioarele jos, nu in scarite, dar se poate aproxima pozitia, cam stransa... nu am inca comenzi avansate.

p.s: scuzati fata cenzurata, am cativa fani pe aici :))

Multumesc de poza, nu da rau deloc. :)

Editat de adiandrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere :) Stateam si eu cam cocosat... bere, sarbatorire, alea, alea :)) Cu niste comenzi avansate, pe care sper sa le fac la iarna, cred ca va fi mai ok...

Poza e destul de buna si pt comparatia cu 535, dimensiunile generale sunt asemanatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Revin cu o intrebare pe care am mai pus-o in urma cu ceva timp si posturi....Am nevoie de cele 2 capace de plastic de sub sa care acopera rezervorul la un 535....stie cineva pe unde as putea gasi? sau daca are cineva sa-mi faca un pret...

Merci! :stuck:

Editat de bucsaadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trec la alta categorie astfel incat am nevoie de pareri strict ale utilizatorilor de viroage....

Urmeaza un VS 1100 ....deci....care sunt bubele specifice ,la ce trebuie sa ma uit cu precadere,cat este consumul ...chestii d-astea.Am rasfoit eu pacilea dar mare lucru n-am aflat...Ah ca era sa uit este modelul 1994

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari...am si eu o rugaminte daca ma puteti ajuta ... ce marime are cauciucul fata la virago 250 ....eu am cauciuc dar pe al meu nu scrie nimic... sper ca nu sunt deplasat cu intrebarea ...

multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari...am si eu o rugaminte daca ma puteti ajuta ... ce marime are cauciucul fata la virago 250 ....eu am cauciuc dar pe al meu nu scrie nimic... sper ca nu sunt deplasat cu intrebarea ...

multumesc mult

3.00 - 18 zice pe al meu... virago xv250 route 66 din '91

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...