Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

si mandea are o virogutza de 250, dar si o intrebare> as vrea sa ii schimb uleiul. Stie careva ce fel de ulei ar trebui?

am cautat pe net, dar degeaba

myltam

 

 

sal,completeaza-ti locatia in profil...

 

ps: 10w40 semi sau 20w50 mineral.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

servus, revin cu intrebarea legata de dimensiunile viragoului 535, are cineva dimensiunile motorului? ( lungime, latime, lungime fara furca fata

), sorry de insistenta, dar treb. sa-mi masor spatiu in masina.

pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

servus, revin cu intrebarea legata de dimensiunile viragoului 535, are cineva dimensiunile motorului? ( lungime, latime, lungime fara furca fata

), sorry de insistenta, dar treb. sa-mi masor spatiu in masina.

pace!

L 2200 x l 720 x H 1350

L=lungimea

H=inaltimea

l=latimea

Greutatea proprie - 195kg maxim autorizat- 415

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

servus, revin cu intrebarea legata de dimensiunile viragoului 535, are cineva dimensiunile motorului? ( lungime, latime, lungime fara furca fata

), sorry de insistenta, dar treb. sa-mi masor spatiu in masina.

pace!

 

 

daca scoti roata fata,poate ca incape intr-un van sau vw caddy....

fara furca,incape in orice care are inaltime suficienta sa-l bagi in picioare.

 

completeaza-ti locatia la profil.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pe stoc Champion Cod:X302 Pret cu TVA:15,00Ron Termen de livrare 1 zi

Daca ai nevoie anuntama prin PM.

 

 

am nevoie ca eu am facut schimbul fara filtru

dar la 4500 km

dar nu stiu cum sa te anunt pe PM :ok:

 

Hai cu Virago pe la Arc diseara, pe la 7 care sunteti din Bucuresti! Loc de intalnire, cum intri, in dreapta, pe alee.

 

am fost dar am ajuns pa la 20 si ceva

si nu prea am cunoscut pe nimeni

nu am vazut virago pe acolo

ramane pe miercurea viitoare poate ajung ami repede si mai gasim ceva viroage

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am venit de la o plimbare cu noua Virago, 535.

Il cheama Deep Purple si e mai galagios din fire. :ok:

O sa pun poze in curand cu noi doi.

 

In alta ordine de idei, e intr-adevar mai agresiv decat Caluta si mai am de reglat niste chestii pe la el. Singurul inconvenient pe care il simt este pozitia, pentru ca totusi comenzile la XV 250 sunt un pic mai avansate si pe asta stau putin chircita. Sa vad cum rezolv problema... A! Si tija de la schimbator e mai scurta. Dar in rest... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un Virago 535 cu dulap.

 

Neah.. eu cred ca e a unei tipe si si-a luat lada de zestre dupa ea, cu perdele, carpeta cu rapirea din Serai si cateva mileuri. :hug: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am venit de la o plimbare cu noua Virago, 535.

Il cheama Deep Purple si e mai galagios din fire. :hug:

O sa pun poze in curand cu noi doi.

 

In alta ordine de idei, e intr-adevar mai agresiv decat Caluta si mai am de reglat niste chestii pe la el. Singurul inconvenient pe care il simt este pozitia, pentru ca totusi comenzile la XV 250 sunt un pic mai avansate si pe asta stau putin chircita. Sa vad cum rezolv problema... A! Si tija de la schimbator e mai scurta. Dar in rest... :what:

 

felicitari pt noua achizitie, s-o calaresti sanatoasa, fara incidente neplacute. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un Virago 535 cu dulap.

 

Poate e un pic prea mare, dar fiecare cu gustul lui ...

 

Dar crash bar-ul imi place.

 

SALUT AVENT, un astfel de crashbar ma poti sfatui de unde pot face rost? Cine se ocupa, cum il contactez, samd. (evident tot pt 535) multumesc

 

post-17157-1176802770.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi frumos! Pana la urma nu e chiar asa urata culoarea... :what: Azi am fost la ITP si maine ma duc la RAR. O sa am cat mai multa grija de Deep Purple pentru ca sper ca la anul sa il dau si sa imi iau ceva nou (un Shadow Spirit :hug: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi frumos! Pana la urma nu e chiar asa urata culoarea... :what: Azi am fost la ITP si maine ma duc la RAR. O sa am cat mai multa grija de Deep Purple pentru ca sper ca la anul sa il dau si sa imi iau ceva nou (un Shadow Spirit :hug: )

 

 

sa o stapanesti sanatoasa

si fara evenimente

 

sa inteleg ca maine o vedem la arc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...Sa inteleg ca urmeaza si-un 750 si chiar 1100 ? Sa te vad cand vrei sa iesi cu motoru',cum faci sa alegi...Ala-bala-portocala sau una pe zi :hug: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazuto si eu aseara pe Deep Purpule de la distanta dar arata bine :hug: . Eram pe fuga ca ajunsesem de pe la 6 juma si aveam niste treaba.

 

 

Sa ai grija de ea si sa te poarte in siguranta pe cati mai multi km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in tratative cu un tip care aduce motoare din Germania pt. un XV 535. Tipul cere 2300Euro pe el.

Arata destul de bine, inscris in martie 1994, 14.200km. la bord. Dar.........tipul mi-a dat si cateva facturi facute cu ocazia schimburilor de ulei, filtre, etc. si TUV-urile din 2000 pana in 2006, din care am tras concluzia ca motorul atrecyt de 100.000km. si asa a ajuns acum cu kilometrajul la 14.200km. (apare in aceste acte kilometrajul de 50.000km. si 76.040km).

Nu suna nimic suspect, are bateria noua din 5.04.2007 (am chitanta), cauciucurile sunt bune, nu se vede sa fi fost trantita. Totusi ma ingrijoreaza kilometrajul. Nu am posibilitatea sa-i masor compresia care mi-ar da un indiciu despre uzura motorului. Pe sosea merge bine dar am impresia ca nu poate dapasi 110 km/h, cu maneta de acceleratie la maxim.

As vrea o parere a cuiva care se pricepe intr-adevar la motoare. Si raspunsul la cateva intebari:

- cam cat ar trebui sa prinda un motor bun.

- cum as putea sa curat capacele cutiei de viteze (alea din aluminiu) cere au niste pete albicioase pe ele?

- cu sa curat partile cromate, pe care la o examinare atenta se vad niste pete f. mici dar dese rosiatice( probabil pete mici de rugina)

- ce parere aveti de pret versus kilometraj (probabil 114.000km daca nu cumva 214.000km!!!?)

- cam la cati km se face o segmentare (daca se face la Virago) si cam cati km. se pot face cu un set motor (cilindru, piston, segmenti, bolturi, etc. ??

Multumiri anticipate !!

Atasez poze.post-13064-1177414303_thumb.jpgpost-13064-1177414350_thumb.jpgpost-13064-1177414382_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raspuns pentru Bronco

capacele laterale se pot slefui cu perie din pasla si apoi date cu lac pentru vopsea altfel vor oxida in timp(sunt din aluminiu) sau le dai cu spray care imita cromul(se gaseste in magazine auto)

viteza max e pe undeva pe la 150 la ora, depinde de carburatoare(sa nu le fi dereglat cineva sau membranele)

in privinta kilometrajului e clar ca nu are cat e pe ceas( in general se fac cam 5-10 mii pe an:nimeni nu-si ia motor sa-l tina de expozitie) chiar daca arata bine.

e o moto reusita si manevrabila( la mine e a treia si cea mai mica ca cilindree dar e suficient pentru week-enduri si fara sa-ti risti viata inutil)

cam atat in mare, sper sa te ajute

numa bine, dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi, Dane. As vrea sa aflu totusi parerea lui Barna sau Avent care par a avea cunostinte mai multe in domeniu. Mersi oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

- cam la cati km se face o segmentare (daca se face la Virago) si cam cati km. se pot face cu un set motor (cilindru, piston, segmenti, bolturi, etc. ??

...

Buna intrebare, a facut cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo - cineva intreba daca incape o Viraga in masina. Tipul care mi-a adus-o pe a mea din Germania avea trei intr-un van WV si doua intr-o remorcuta dupa van. Total cinci bucati . Destept baiat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...