Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

salut

Mi-am cumprat coburi,sunt de la firma hepco&becker.Mi se pare ciudat ca vanzatorul de la magazin a zis ca nu am nevoie de suport la ele.Se prind sub saua pasagerului.Ele asa par ok .Insa vreau sa va intreb daca ati mai auzit de coburi care s anu necesite suport?(e drept nu sunt foarte mari)

 

Sunt coburi care pot merge si asa atarnate, dar recomandat este sa-ti iei niste "suporti" care de fapt sunt doar niste distantiere ca ca nu loveasca roata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mersi mult. Aveti cumva manuale pt xv125, nu am reusit sa gasesc decat pt 250 urmand un link gasit pe acest forum.

 

 

salut.eu m-am tot chinuit sa gasesc manualul pt 250,imi poti da si mie linkul te rog.

trebuie sa imi modific legatura dintre coburi,cea care intra sub sa ,vreau sa o fac dintr-o singura bucata,in momentul asta legaturile dintre coburi trebuie suprapuse si legate cu un snur de piele.M-am gandit ca e mai ok sa le fac dintr-o sg bucata.Stie cineva pe cineva care lucreaza bine in piele????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult. Aveti cumva manuale pt xv125, nu am reusit sa gasesc decat pt 250 urmand un link gasit pe acest forum.

 

 

salut.eu m-am tot chinuit sa gasesc manualul pt 250,imi poti da si mie linkul te rog.

trebuie sa imi modific legatura dintre coburi,cea care intra sub sa ,vreau sa o fac dintr-o singura bucata,in momentul asta legaturile dintre coburi trebuie suprapuse si legate cu un snur de piele.M-am gandit ca e mai ok sa le fac dintr-o sg bucata.Stie cineva pe cineva care lucreaza bine in piele????

 

OWNER MANUAL - pentru Yamaha XVS 250 - 2001 si Yamaha XVS 125 - 2001 ... Yamaha XV 535 Virago . Manuale de reparatie am pentru

Yamaha YZF R6 1999-2002 si XV 535 - 1100 Virago 1987 - 2003 ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.eu m-am tot chinuit sa gasesc manualul pt 250,imi poti da si mie linkul te rog.

trebuie sa imi modific legatura dintre coburi,cea care intra sub sa ,vreau sa o fac dintr-o singura bucata,in momentul asta legaturile dintre coburi trebuie suprapuse si legate cu un snur de piele.M-am gandit ca e mai ok sa le fac dintr-o sg bucata.Stie cineva pe cineva care lucreaza bine in piele????

 

 

ai reusit sa schimbi becul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu,astept sa imi dea cineva niste detalii,am motocicleta de 3 sapt,imi e teama sa nu fac vreo tampenie

poi dai jos tot incepand de la far si terminand cu vitezometrul. gasesti suruburile...tot se desface..nu e greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi dai jos tot incepand de la far si terminand cu vitezometrul. gasesti suruburile...tot se desface..nu e greu

 

 

 

 

exact asta am facut,am demontat tot,am scos becul ars,si amine ma duc sa cumpar altu si sa ii montez la loc,farul si vitezometrul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact asta am facut,am demontat tot,am scos becul ars,si amine ma duc sa cumpar altu si sa ii montez la loc,farul si vitezometrul

 

ai vazut ca te-ai descurcat. nu e greu, numai e mai complicat prima data pana gasesti toate suruburile si ai grija cu toate cablurile. totusi e destul de complicata treaba pt un beculet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deabea am gasit bec,la magazinele moto nici vb de asa ceva,am gasit la un magazin cu piese auto,un bec asemantor,adica e aproape la fel,numai ca mie mi se pare ca e ceva mai ingust la baza,oricum o sa incerc sa il montez sa vad daca e bun.e bec de 12 w

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine cunoaste partea electrica la un virago 535 datzi un pm cu un nr de telefon am niste intrebarii mai dificile.

 

 

 

Multam :) anticipat

 

 

am eu ceva carte SERVICE • REPAIR • MAINTENANCE in format pdf despre virago 535. daca te ajuta scrie si da un id de mess sau un mail si ti-o trimit.salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor (si doamnelor), am si eu o intrebare:

 

am un xv750 si cateodata nu-mi iese pe liber. Nu stiu ce naiba, tre' sa schimb de jdemii de ori in sus si-n jos ca sa aduc mobra pe liber. Am eu o problema sau asa sunt toate?

 

Mentionez ca asta se intampla cand reduc de la viteza mare (treapata a V-a), cu ambreiaj si frana si schimb succesiv in jos tinand bineinteles ambreiajul la maxim. E o problema la cutia mea sau se intampla asa ceva la toate virago-urile?

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Nesfarsitele probleme cu releul de incarcare.... Am cumparat releu nou , l am instalat, am verificat incarcarea si se pare ca nu merge. Am mers vreo 20 de minute cu motoru si s a incalzit destul de tare. Mentionez ca releul l am instalat sub sa, ferit de orice sursa de caldura. Imi puteti spune ce valori trebuie sa aiba curentul ce intra in releu la relantiv si turat. Ceva idei ...unde e problema? ( am verificat si in releu intra curent).

Si inca ceva.....vechea problema......stie cineva vreun mecanic in Tg Mures care sa se priceapa la partea elctrica la Virago?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor (si doamnelor), am si eu o intrebare:

 

am un xv750 si cateodata nu-mi iese pe liber. Nu stiu ce naiba, tre' sa schimb de jdemii de ori in sus si-n jos ca sa aduc mobra pe liber. Am eu o problema sau asa sunt toate?

 

Mentionez ca asta se intampla cand reduc de la viteza mare (treapata a V-a), cu ambreiaj si frana si schimb succesiv in jos tinand bineinteles ambreiajul la maxim. E o problema la cutia mea sau se intampla asa ceva la toate virago-urile?

 

Multumesc anticipat!

incearca sa accelerezi usor inainte sa o scoti pe liber ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...