Sari la conținut

Pe A.vlaicu, La Campusul Nou....pe La Ora 17,00!


dio phili
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 344
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Joi este inmormantarea..pana atunci, o sa fie la capela din Ghencea...inca nu stiu daca "avem voie" cu motoretele...

 

Noi o sa ne ducem maine sa cumparam o coroana de flori...voi...macar o lumanare sa aprindeti pt. el daca aveti drum pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai puneti la suflet tot ce zic fraierii din simplu motiv ca niciodata cu un prost nu te pui, din simplu motiv ca are mintea odihnita.

 

:D

 

nush cum se face ca "fraierii" astia "prosti", "cu mintea odihnita", au ajuns sa citeasca despre al nshpelea caz gen cel de pe acest topic...asa au zis si alti useri despre "fraieri", apoi acei "fraieri" au dat cu RIP pentru respectivii useri. isn't it ironic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

nush cum se face ca "fraierii" astia "prosti", "cu mintea odihnita", au ajuns sa citeasca despre al nshpelea caz gen cel de pe acest topic...asa au zis si alti useri despre "fraieri", apoi acei "fraieri" au dat cu RIP pentru respectivii useri. isn't it ironic?

ina give up pls. stii doar foarte bine ca nu ajungem nicaieri. stiu ca tu intelegi ce poate simti un parinte care isi pierde copilul pentru ca esti mama. pe multi nu reusim sa ii ajutam indiferent cat vrem sa ii sfatuim de bine. si nu vad ce rost are sa ne punem la colt pentru asa ceva. pup. dzeu sa il ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

nush cum se face ca "fraierii" astia "prosti", "cu mintea odihnita", au ajuns sa citeasca despre al nshpelea caz gen cel de pe acest topic...asa au zis si alti useri despre "fraieri", apoi acei "fraieri" au dat cu RIP pentru respectivii useri. isn't it ironic?

 

 

nu crezi ca exagerezi? Daca ai putin respect macar taci! Iti multumesc... anticipat! Asta a fost ultimul meu post pe topicul asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

nush cum se face ca "fraierii" astia "prosti", "cu mintea odihnita", au ajuns sa citeasca despre al nshpelea caz gen cel de pe acest topic...asa au zis si alti useri despre "fraieri", apoi acei "fraieri" au dat cu RIP pentru respectivii useri. isn't it ironic?

si te multzumeste si iti da o stare de euforie faptul ca tu ai mereu dreptate, nu? iti place sa ai dreptate, de fapt, la asta se rezuma totul, gresesc? atata timp cat nu spui ceva constructiv (nu zic inteligent), mai bine ai tacea. nu il cunosc pe baiatul asta, dar la fiecare din aceste cazuri mi-am pus problema "daca ar fi vorba de cineva apropiat al meu?" si nu mi-a venit sa judec modul in care a condus sau cat a bagat sau cum ar fi putut merge sau cum ar fi fost acum daca era destept ca inteleptii ce dau sfaturi. eu zic ca un astfel de topic nu este de absolut nici un folos atata timp cat nu se invata ceva din asta. si la modul in care puneti voi problema nu se poate invata nimic. sunteti ca niste babe care se aduna pe ulita si barfesc pe cine apuca. probabil ca de-abia asteptati sa mai moara cineva sa aveti si voi unde scrie si unde va da in spectacol. sunteti penibili, patetici, jalnici. si sa nu spuneti ca v-am jignit, pentru ca inca nu am facut-o, asta a fost doar realitatea obiectiva. sunteti ca protv-ul, ca tzaranii buluc care va injura si urla in gura mare ca aveati peste 200 atunci cand cadeti cu motorul (dar nu muriti pentru ca, deh, voi sunteti destepti), sunteti ca taximetristii care va injura printre dinti si va intreaba cand muriti cu totii ca sa scape lumea de voi.

 

sunteti motociclisti, prudenti, neprudenti, destepti sau nu, dar sunteti oameni. robert si toti care mor pe aici sunt oameni, ca si voi. oameni care gresesc, oameni care se incred poate prea mult in ei, oameni care pentru o clipa de neatentie pierd totul. dar asta nu va indreptateste pe voi sa faceti show aici, dar, mai ales, sa ii judecati pe acesti oameni MORTI acum. cu ce sunteti voi mai presus? unii o sa va laudati ca nu ati stat prin spitale, altii ca va intoarceti la familie si copiii. sincer, mie imi e teama sa ma laud cu asa ceva pentru ca la jungla din romania nu se stie cand se va intampla.

 

si ca sa intelegeti mai bine, nu merg pe o roata, nu merg cu mai mult de 60 in oras, nu merg mai mult de 100-110 in afara si am experienta de 10 ani de B. unii nu o au, dar poti sa o ai, poti sa fii as, poti sa fii tata al lor, poti sa fii cine vrei tu, ti se poate intampla si tie sau prietenului tau sau fratelui tau. ganditi-va la asta putin. robert, virilu, toti erau oameni ca si voi, ca si prietenii vostri. acum nu mai sunt, acum sunt numai subiectul vostru de show si de barfa tipic romaneasca. pe marginea santului, la locul accidentului sau pe forum, babe, gura casca sau MOTOCICLISTI!!!! asta faceti toti, SHOW!

 

condoleante inca o data. si de morti numai de bine! (un proverb vechi, vechi, vechi, dar accesibil pentru cei ce mai citesc si altceva decat posturi a la can-can pe motociclism.ro)

Editat de maa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragilor (si ma adresez in special celor cu mai multe posturi pe acest forum decat km pe moto), acesta este un post de RIP, aici se posteaza acidentele, nu se invata cum se piloteaza, nu se invata cum se merge pe o roata, nu se adreseaza injurii motociclistilor, accidentatilor sau celor care au decedat, nu se barfeste, nu se agata, nu se dau intalniri... nu se ataca in gasca...

...va rog, terminati nebunia asta...

...nu va faceti cinste voua insiva...

 

Robert a murit... politia o sa vada de ce si cine este vinovat ... nu faceti ancheta judiciara...

 

va rog din suflet, aveti un pic de respect :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda ... am citit si acest topic ... doamne cat seamana cu cel al lui Virilu... am zis si atunci o zic si acum ... despre morti numai de bine

@Spiridusha: durerea ti-a intunecat judecata

@cel care se bucura ca a scapat de un nebun pe strazi: esti dus cu pluta daca te bucuri de moartea cuiva

@toti: nu stiu cum dreaq reusiti sa transformati orice intr-un mare R_AHAT ...

putin respect .. totusi un om e mort

nu l-am cunoscut ... imi pare rau de el ... la fel cum imi pare rau pt orice om care moare de tanar fara sa apuce sa se bucure de viata .... mergea fara casca sau cu casca nelegata ... e treba lui .. acu e mort ... mergea tare .. e treba lui .... sincer cred ca l-a judecat Cineva prea sever ca sa il mai judecam si noi ... asta e ... lasati mortul in pace ... lectiile de viata le trageti voi daca vreti ... daca nu .. e problema voastra ... eu unu am mai tras o concluzie azi ... atata timp cat mergi tare sa nu ai pretentii sa te intorci de fiecare data acasa ... defapt asta a fost o concluzie trasa mai demult

numai bine si va rog io PUTIN RESPECT

a fost totusi un om

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa tac atunci cand nici un topic nu va mai fi tranformat intr-un mare circ. pana atunci....ramane cum am stabilit :D .

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa tac atunci cand nici un topic nu va mai fi tranformat intr-un mare circ. pana atunci....ramane cum am stabilit :D .

Oare nu cumva, chiar fara sa vrei, intr-o oarecare masura participi si tu :blink: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg bine , trag linie si am inteles ca ... robert era un baiat de nota 10 , intotdeauna zambitor si vesel , dar i`a fost fatala viteza si probabil neatentia , ca nu a anticapat ce se poate intampla ,nu??? eu nu inteleg de ce toata lumea zice cand moare un preten ca a fost un sfant ,ca a fost o persoana de nota 15 ca nu stiu ce ....PUTEA sa fie un teribilist sau inconstient , dar fiecare are dreptul la viata si fiecare are grija de viata lui cum stie mai bine ....

 

parerea mea este ca si`a facut`o cu mana lui in proportie de 60%

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact ca pe topicul cu accidentul lui Alin, toti fac pe lupii moralisti, aceleasi texte precum...pusti pe vitezana, viteza mare end stuff...important este ca el a murit si orice ati face nimic nu il mai aduce inapoi.

 

Dumnezeu sa il ierte!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca si`a facut`o cu mana lui in proportie de 60%

A facut-o sau nu, da' tot e aiurea ca tre' sa te gasesti tu miez s-o spui! Lasa-l sa se odihneasca, nu mai critica atat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicurile astea de la accidente devin pe zi ce trece din ce in ce mai "entertaining", mai ales cand ajungi sa cunosti in realitate cat mai multi forumisti si ii vezi cum intra in polemici si certuri aprinse aici pe forum.

 

Pacat ca de fiecare data trebuie sa moara cineva ca sa apara un spectacol/telenovela din asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci pt ce e topicul asta ?? doar sa zicem R.I.P ?? cica ar trebuii sa invatam cate ceva din aceasta sectiune , dar nu inveti nimic decat cearta & stuff .... nu am criticat, pur si simplu mi`am dat o parere , din ce am inteles eu ca s`a intamplat...

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot ma arde chestia asta: si lasati naibii RIP-ul, ca sunteti r( r )omani! Chiar nu stiti sa scrieti in romana sau va e lene sa scrieti mai mult de 3 litere si un emoticon cu-n trandafir bleg? Daca numai atat va pasa de moartea unui motociclist, mai bine nu mai postati :D Si nu mananc nimic cand zic ca aseara mi-au dat lacrimile gandindu-ma ca a mai murit unul, atat de tanar, chiar de la noi din cartier :blink: Nu asta e ideea... Ideea e ca mai bine nu postati daca nu va pare rau sau va lasa reci ce se intampla. Mie imi parea rau chiar daca avea 250, ca tot om e, tot motociclist, chiar daca unul mai nesabuit.

 

PS: nu exista deloc moderatori? E cam maaare dezastru pe forumul asta :kiss:

Editat de shinu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte.....pacat,am fost acolo si mi-am dat peste cap toate gandurile,nu merita nimeni asa ceva.

Multa putere familiei si prietenilor.

Este accidentul numarul N care se intampla acolo si totusi nu se face o linie continua in intersectia aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONDOLEANTE FAMILIEI SI PRIETENILOR L-AM CUNOSCUT PE ROBERT SI ERA UN SUPER BAIAT

CAR DESPRE TOTZI FRAIERI CARE COMENTEAZA DESPRE EL NU POT DECAT SA LE DAU FOARTE MULTA :blink:

ASA I-A FOST SCRIS OMULUI FRATE NU CA A FOST DE VINA CA A MERS TARE CA NU SI-A LEGAT CASCA CA NUMAI STIU EU CE ASA I-A FOST SCRIS SE GASESC TOTI MARTALOGI CARE AU MERS EI PE MOBRE TOATA VIATA SA COMENTEZE L-AM MAI AUZIT PE UNU CA IL COMPATIMEA PE CONSERVAR

DECI SA I IAU SI LUI SI CONSERVARULUI TOATA FAMILIA LA PLIMBARE :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost coleg de liceu cu Robert,

nu am apucat sa il vad decat o dat pe vechiul motor.

nu stiu cum mergea si nici nu ma intereseaza.

in schimb am avut placerea sa petrec 4 ani de zile alaturi de el aproape in fiecare zi.

sunt foarte marcat de accident, mai ales ca ieri mi-am depus dosarul pentru examenul de cat. A...

 

decat sa ne consumam energia cu certuri, cred ca cel mai bine am putea sa ne organizam(cei care pot si vor

sa ajutam familia cu niste bani.)

sunt momente foarte grele pentru ei si au nevoie de tot suportul pe care il putem oferi.

 

cei care vor sa adauge posturi rautacioase... pot sa ale adauge, dar asta nu schimba nimic...

 

sa te odihnesti in pace Robert!

 

Dorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONDOLEANTE FAMILIEI SI PRIETENILOR L-AM CUNOSCUT PE ROBERT SI ERA UN SUPER BAIAT

CAR DESPRE TOTZI FRAIERI CARE COMENTEAZA DESPRE EL NU POT DECAT SA LE DAU FOARTE MULTA :kiss:

ASA I-A FOST SCRIS OMULUI FRATE NU CA A FOST DE VINA CA A MERS TARE CA NU SI-A LEGAT CASCA CA NUMAI STIU EU CE ASA I-A FOST SCRIS SE GASESC TOTI MARTALOGI CARE AU MERS EI PE MOBRE TOATA VIATA SA COMENTEZE L-AM MAI AUZIT PE UNU CA IL COMPATIMEA PE CONSERVAR

DECI SA I IAU SI LUI SI CONSERVARULUI TOATA FAMILIA LA PLIMBARE :D

Daca te referi la mine cu postul tau numarul 6 aici pe forumul unde eu fac aproape 6 ani iti stau la dispozitie sa ma iei la plimbare cand doresti tu.Dar sa-ti pui viata in ordine ca tu nu te mai intorci!! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la mine cu postul tau numarul 6 aici pe forumul unde eu fac aproape 6 ani iti stau la dispozitie sa ma iei la plimbare cand doresti tu.Dar sa-ti pui viata in ordine ca tu nu te mai intorci!! :D

lasa-i generale ca nu se merita... e normal ca prietenii sa fie indurerati , e normal sa tragem niste concluzii din toata treaba asta si e la fel de normal sa nu ne certam inutil . Se spun vorbe grele de catre cei indurerati , se spun vorbe grele si de catre cei obiectivi insa nimic nu schimba situatia de fata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...