Sari la conținut

MZ ETZ 250


Kozmin
 Share

Postări Recomandate

Sfatuit sa imi iau ca prim motor un MZ ETZ (nu ca nu as fi gasit altceva dar nu stau prea bine cu monetaru) am gasit un MZ ETZ 250 la 600 de euroi! Intrebarea ii daca se merita sau nu! Omu a zis ca nu a mai circulat cu el de 2 ani si in timpul asta a tot cuparat pe piese si cica la facut! A zis ca are capitala facuta la motor, ii revopsit, consumabile noi si alea alea! Nu zic, arata foarte bine! Singura probleme ii la cutia de viteze! Cica o indoi ceva parghie si nu mai intra tot timpul in viteza 1! Problema ii ca altii care, cat de cat il cunosc pe tip, m-or sfatui sa nu il cumpar! Mai ii si modificat sport cu rezervor, sezut, toba si ghidon de pe ceva japoneze! Pacat k nu am ceva poze! Acuma is in impas si nush ce sa fac! Maine, poimaine poate merg dupa el! Voi ce parere aveti?? Lamuriti-ma ce sa fac!!!!!!

 

Numa bine si asfalt uscat!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are probleme ce rost are so cumperi, ca sa ai ce alerga cu ea prin serviceuri.Parea mea si nu te grabi mai bine mai strange ceva bani ia-ti una ca lumea PAREREA MEA ca sunt bani tai care ai dai pe ea.Salutare!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca la banii aia, ai rabdare si cauta unul bun, neumblat in el si nemodificat.

uite ce am cumparat iar apoi vandut cu 650 de euro:

P.S.asta ca sa-ti dai seama cum trebuie sa arate un MZ de 600-650 de euro(al meu era si 251, mai frumos :bounce: si cu aprindere electronica)

post-143-1121185118_thumb.jpg

post-143-1121185132_thumb.jpg

post-143-1121185215_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merita. Vezi articolul cu ala care a cumparat ETZ cu 600 si avea un defect la cutie si pana la urma a bagat la bani aiurea in el..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pei daca ti-or zis si aia sa nu il cumperi,stiu ei ceva.La 600 de euro trebuie sa fie in stare perfecta de functionare,nu-l lua ca mai bagi la bani in el daca e ceva la cutie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Parerea mea e sa nu te grabesti sa-l cumperi. Uite eu mi-am luat intr-adevar unul de 150 dar merge totul brici pe el si are toate consumabilele noi cu taote actele in regula. Mai verifica piata si sigur vei gasi ceva mai bun.

L-am luat cu 450 euro. Uite niste poze.

 

Ne vedem pe sosea! :bounce:

post-6115-1121195087_thumb.jpg

post-6115-1121195108_thumb.jpg

post-6115-1121195126_thumb.jpg

Editat de mr.magic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce am cumparat eu cu 550 eur... l-am luat cu putin joc la ambelaj... :bounce:

dupa 1000 km s-a blocat motorul.. :crack:

Am bagat inca aprox 200 eur..reconditionat ambelaj, segmenti noi, schimbat carcasa ambreiaj.. placute si saboti de frana... fara sa platesc si mecanic..

Cutia de viteze e mult mai complicat de reparat.. greu gasesti pe cineva care se pricepe, iar ca sa repari practic desfaci in bucati tot motorul.. nu prea merita.. :nono:

 

:crack:

post-5301-1121200552_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea intareshte cele spuse pana acum. 600 de euro este destul de piperat pentru un etz cu probleme la cutie. Ascultatzi prietenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci asta e. O sa mai astept sa vad ce mai gasesc! Mercy mult pentru ajutor!

Cum ziceti voi, decat sa ma grabesc sa iau ceva cu probleme atunci mai bine mai astept!

 

Ride safe si asfalt uscat!! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cutia de viteze e mult mai complicat de reparat.. greu gasesti pe cineva care se pricepe, iar ca sa repari practic desfaci in bucati tot motorul.. nu prea merita..  :crack:

 

:bounce:

201662[/snapback]

 

Am luat ETZ 250 in primvara asta. Avea probleme la cutie. NU GASESTI MECANIC BUN (sau ffff greu), si te costa piesele de te rup. Poate nu-i ceva prea rau in el....... sau poate e HAOS! Tre' sa ai si ceva bafta la faze de-astea.

Eu l-am luat cu 450 euro..... si cu totul pana acum am depasit 35 milioane ! Si sa mor eu, cutia tot praf e. ORICE altceva sa aiba, numai NU CUTIA !!!

 

In locul tau nu as lua-o. Si, PS se minte ENORM la vanzari moto!! Cand ajungi la respectivu sa vezi motorul , sigur arata mai naspa decat stiai din poza, sau cine stie de unde..... si sigur omu' iti ascunde cate ceva. Acum depinde cat de multe ascunde. Asta e acum parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In locul tau nu as lua-o. Si, PS se minte ENORM la vanzari moto!! Cand ajungi la respectivu sa vezi motorul , sigur arata mai naspa decat stiai din poza, sau cine stie de unde..... si sigur omu' iti ascunde cate ceva. Acum depinde cat de multe ascunde. Asta e acum parerea mea.

202505[/snapback]

 

Asta-i negustoria!Ce-i mai rau ca de multe ori nici dupa ce dai banii nu ti se divulga hibele si ca un facut le descoperi cand nu ai chef de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu totul pana acum am depasit 35 milioane ! Si sa mor eu, cutia tot praf e.

202505[/snapback]

Nu inteleg ce putea sa te coste 35 de mile, cu banii aia iti luai inca un etz.

 

Si, PS se minte ENORM la vanzari moto!!

202505[/snapback]

 

Nu e o regula, eu l-am vandut acu 3 sapt., si am iesit cu cartile pe fata, o singura chestie am uitat sa-i spun - o spita rupta pe spate, in rest stie omul ce si-a luat si cum sa-si faca calculele.

Parerea mea.

post-2094-1121433092_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avent@: omu' cred ca s-areferit ca a juns la 35 de bulioane cu tot cu cat a dat pe ea.Cat despre faza cu cartile pe fata nu vorbim de exceptii.Asa am facut si eu de fiecare data dar am iesit in paguba si recunosc ca nu sunt un bun negustor! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Deci se pare ca daca la Nipru sau la Planeta ai vreo problema ea se repara in cele mai multe cazuri si motorul merge aproape la fel ca scos din fabrica.

Cred ca problema la MZ-uri este ca nemtii le-au facut prea bine in fabrica si daca se strica este putin probabil sa reuseasca mecanicul sa le aduca la aceeasi stare de functionare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...