Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

JAGI, exact la asta m-am uitat si eu aseara vreo 3h sa inteleg cat de mult e afectata motocicleta de suspensii. Cand m-am dus la ea sa vad cum e, vai de capul meu, spatele isi revenea diferit de fata, fata era prea tare. Ma doare capul, si din ce am inteles la Cesar, nu prea se pot face reglaje asa dementiale la janghina mea. Dar voi incerca.

 

Motocicleta ta, are nevoie in primul rand de cateva modificari de geometrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mariane, cel mai sigur treci pe la mine la curte sa-ti fac suspensia aia, nu stiu cind mai ajung la Amck. Trebuie umblat si la spate. Deci, m-am suit azi pe 2 954, baietii sint sinucigasi la propriu. Reboundul si compresia sint desfacute complet, suspensia merge numai din arcuri, nu exista amortizare la compresie si revenire.

» Post actualizat in 06 Jul 2014 19:28

Cu suspensia aia, nu atingeai ever 1.20.

DEAL! Vorbim prin PM.

» Post actualizat in 07 Jul 2014 10:25

Poate reusesc sa vin si eu cu motoreta this time, saptamana viitoare, mai tocesc si eu cauciucul pe stanga ca de la Secuiesc se cam duce inegal pe dreapta! :)

Pai sa ma anunti si pe mine daca mergi in timpul saptamanii, eventual poate planificam cu o zi inainte sau ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vremea se anunta buna insa de ce asa dimineata ? :)

 

 

p.s. pe la un 12 - 1 ajung si eu


» Post actualizat in 11 Jul 2014 08:01

Inca ceva, daca are cineva in plus, am nevoie de o prindere plata pentru gopro.

 

O cumpar cu bani sau cu cico :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu le ude ploaia care o sa cada maine pe pista? :)

Eu ma gandeam sa nu cada oglinzile pe pista. Chiar daca va fi uscat tot simt ca e riscant ce fac..

Sa vad cum decid la fata locului in timpul testelor.. vad cum ma simt eu si cat de tare am sa ma sperii; sper sa nu ma sperii deloc dar n-am sa stiu pana nu voi fi pe pista.

Pentru planul de data asta preconizez 3 zile pentru a reusi sa merg asa cum vreau.. dar sunt multe schimbari si nu stiu de ce probleme ma voi lovi.

Sper sa-mi ia mai putin insa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mistoaca motoreta, destul de sportiva in varianta stoc, merge pe amkart.


» Post actualizat in 11 Jul 2014 14:58

Se anunta viol cbr :P

 

Haha, iti dai seama ca nu putem rata asta.


» Post actualizat in 11 Jul 2014 15:07

Azi am umblat si eu un pic pe la a mea.

 

I-am pus o fata noua si am intors spatele ca era distrus pe stinga de la Bacau.

 

Singura problema e ca nu-mi mai incarca bine generatorul. Cu bunavointa lui Eusebiu voi lua miine un redresor cu mine, sa nu ramin in pana de curent :)

 

 

post-10481-0-98829400-1405091223_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare a fi `hot tear`.

 

Afara erau in jur de 27 de grade iar cauciucurile au stat in permanenta in incalzitoare pe la 85 de grade. Pe fata am avut un pirelli slick sc2 si a mers perfect.

 

Asta e un med-hard cu care n-am avut niciodata probleme pe Amkart. La Bacau asfaltul e mai fin, mai putin abraziv.

 

Data viitoare ii pun ceva mai soft.

 

p.s. presiunea a fost normala, 1.3 la rece si 1.5 la cald


» Post actualizat in 11 Jul 2014 17:49

Sau probleme de suspensie

 

Nu cred ca e de la suspensie.

 

Poate un aport la `hot tear`-ul asta l-a avut si faptul ca am scos de tot TC-ul si se cam invirtea roata in gol mai la orice iesire mai in forta.

 

Naiba sa-l ia :)

 

p.s. am sa vad miine cum se comporta la Amkart

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma la cat se merge?

Ma bag si eu.

Editat de Yoyomoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko, ai mers foarte frumos, felicitari !

 

Lui Fritz_2586 ii mai trebuie citeva intrari si trece sub pragul de 1:10 ... foarte tare :mexicanwave:


» Post actualizat in 12 Jul 2014 18:42

Si Marian, care a fost pe departe cel mai extrem.

 

A spus ca-si agreseaza printesa si chiar a facut-o, acum trebuie sa dau eu o apa :)


» Post actualizat in 12 Jul 2014 19:04

Sesiunea facuta impreuna cu Fritz_2586.

 

Una care in urma unor discutii de ordin tehnic a scazut de la 1:13 la aproape 1:10 ( 1:11:01 ).

 

Trei ture filmez eu iar celelalte trei sunt filmate de pe motocicleta lui, cu mine in postura de iepuras mare si gras :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niiicee,mai baga aici ce ai mai observat de pe margine ca acolo la cald si cu multa lume e mai greu sa dai sfaturi la toata lumea. Am inteles ca una din observatii era ca imi ridicam poponeata inapoi in sa dupa prima curba,desi urmatoarea e tot pe stanga, la fel si inainte de mica linie dreapta din spate. Eu fac asa ca o masura de siguranta (in capul meu), zic ca imi pun poponeata in sa pe centru si mai in spate si apoi franez mai tare. Mi-e ca daca raman pe o parte iesit din sa (am si pozitie un pic mai in fata pe viraj) sa nu fac stoppie pe franare...asta e logica mea...poate nu ar fi cazul sa mai fac asa,mai exersam!

 

Oricum,am mai dat jos 3 secunde, acum la 1:17.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...