Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bravo, ai vazut ca daca nu mai vorbesti de Exup si alte balarii si te concentrezi la mers totul se aliniaza? :)

 

Acu' mergi acolo si stai cu genunchii pe asfalt pana te simti confortabil si tocesti un pic sliderele alea, o sa mai scazi asa pana la 1:20, poate chiar mai putin. Paoi o sa trebuiasca sa incepi sa si accelerezi si sa franezi, de acolo incepe treaba grea! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata folosesc si ar trebui sa folosesc franele doar dupa cele doua linii drepte, eventual la acul de par din mijloc. In rest e doar SR(Survival Reaction) si n-ar trebui sa folosesc frana.. cel putin asa e planul pana la urmatoarea etapa a progresului.

..Cat despre exup, sa stii ca ma afecteaza.. nu stiu cum de nu ma intelegi. Si voi mai face o schimbare cand voi instala si servomotorul pe exup iar 2 din cele 4 galerii vor fi complet inchise intre 0 si 3000 RPM. Ma omoara curiozitatea sa vad cum se misca un motor stock.

Editat de marian.herciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

05:40.456 best lap, dar mai avem de lucrat la trase, plus ca inca nu este cauciucata pista.. :P

Daca se anunța vreme buna poate facem un trackday....

cu bicicletele :D

Editat de Cataaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am aflat de informatia din anuntul din poza de mai sus, cu 2 luni in urma, culmea e ca am fost singurul din grupul de prieteni care nu a crezut deloc gogomania, din pacate, oameni seriosi chiar au luat-o in serios. Un om mai bogat(teoretic) a cumparat actiuni la acest circuit si a facut tam tam ca se face etapa in septembrie, imediat s-au gasit o gramada sa-l creada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are cum sa fie gata pana atunci, nu ai cum sa crezi asta..tot acum ceva vreme am pus intrebarea legata de track days p fb`ul lor si mi`au spus ca tot in septembrie putem sa intram si noi :)) good joke

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca s-ar pune pe treaba eu zic ca ar termina lejer de turnat cirucitul in 2 luni!totul este sa se vrea!5 km se toarna in cateva zile lucratoare!

sa zicem ca ar pune 10 straturi si tot ar termina in 2 luni,totul este sa se vrea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am fost eu acolo, acum cateva luni, problema nu era doar asfaltul in sine. Nu e niciun drum de acces, nicio parcare, nimic, doar circuitul trasat si pus pietris pe el. Eu zic ca anul asta in niciun caz nu ne dam acolo, in cel mai bun caz la anul si asta daca se accelereaza lucrarile ca lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, atunci spor la treaba. N-am cum sa ajung acum, ma gindeam sa trec mai pe dupa amiaza.

 

 

Dupa ce am studiat greselile si lucrurile bune din clipul de mai sus(din weekendul trecut), am trecut la treaba.

Amckart azi:

Cateva din cele mai bune ture din trei intrari pe pista. Prima intrare a fost cam ciudata, nu mi-a iesit nimic: timp intre 1.29 si 1.25. A doua a fost mai ok, Fritz a facut pe iepurele pentru mine si m-a tras dupa el.. senzatii tari, genunchiul jos pe curbe noi. A treia intrare, dupa tura de incalzire, am facut o tura surpriza: ultima din clip. Restul au fost teste si incercari de a-mi fixa stilul.

 

 

A meritat o saptamana de asteptare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...