Sari la conținut

Accident Razoare / Bucuresti


babicu
 Share

Postări Recomandate

Eram cu masina si nu am putut opri, nici nu am vazut prea clar - cca. 13:40

Era si un echipaj SMURD

Am vazut motocicleta pe sensul de mers spre 13Septembrie dar cu fata spre Razoare

deci stim ca a fost.....si mai ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culoare, tip motocicleta,...vreo masina busita pe acolo, alta motocicleta,.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am Vazut nici o masina.

Motocicleta era la pamant evident - culoare albastru cu alb.

Nu mi-am dat seama ce moto era.

Sper sa fi fost doar cazatura. Nu parea tamponata.

Editat de babicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai m-a sunat cineva acum 2 minute. mi-a spus ca in intersectia de la 13 septembrie a fost lovit un suzuki(persoana nu stie modelul) albastru cu alb. politia face masuratori iar motociclistul a fost luat cu salvarea.Alte detalii nu stiu.

daca se afla mai multe,let u know.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic ! Ma intreb retoric : Ce rost mai are postul "meu" ( a se citi al forumistului ) daca scriu ca am vazut un motor cazut, probabil lovit, o salvare, nu am oprit, nu stiu ce motor era, nu stiu ce numar avea, stiu decat ca era jos si din acest motiv deschid repede un topic si rog pe altii care stiu sa dea amanunte. Oare cei care cunosc amanuntele sunt atat de idioti incat sa nu poata deschide un topic si tre sa il deschid "eu" ? De ce il mai deschid daca nu sunt in stare sa spun nimic ? Lamuriti-ma si pe mine ... se castiga ceva daca deschizi mai multe topic-uri ? Sau daca postezi de mai multe ori, chiar daca o faci in necunostinta de cauza sau fara sa spui nimic, ca "mine" acum ?

 

PS : Aceasta nu este o ofensa la adresa initiatorului topicului, doar o razvratire impotriva celor ce deschid topicuri fara sa scrie nimic concret ...

PS2 : Asteptam detalii despre moto, rider, cauze si efecte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SIGUR nu e Aleck. Daca aveti cunostinte printre motociclistii de la AlsysData, poate ii intrebati pe ei. Matematik nu da semne ca ar fi logat si nr de tel nu am. Cine-l stie, sa-l sune si sa-l roage sa-si intrebe colegii ce stiu. Sediul e exact pe acel colt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intersectia de la 13 septembrie? Poi are tzspe intersectii si multi km lungime 13 septembrie. Care Intersectie, ca stau undeva aproape de una dintre multele intersectii care sunt pe 13septembrie asta. :) .

 

Edit - vad ca au fost unite cele 2 threaduri - SIGUR e vorba despre acelasi accident?!!

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SIGUR nu e Aleck. Daca aveti cunostinte printre motociclistii de la AlsysData, poate ii intrebati pe ei. Matematik nu da semne ca ar fi logat si nr de tel nu am. Cine-l stie, sa-l sune si sa-l roage sa-si intrebe colegii ce stiu. Sediul e exact pe acel colt.

matematique din cate am inteles nu era cu motoreta pt ca a cazut acum cateva zile si abia se misca.

 

din pacate am uitat sa-i memorez nr de tel, am vb cu el acum 2 zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

matematique din cate am inteles nu era cu motoreta pt ca a cazut acum cateva zile si abia se misca.

da, insa daca-l intrebam ori ne zice ce si cum pt ca a fost acolo ori isi intreaba colegii ce au vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul sa petrecut pe trafic greu la intersectia aia cu unitatea de pompieri dealul spirii ... motociclistul era cat de cat ok .. era lovit la picior , echipa smurd a venit relativ repede . Vinovat este un conservar cu un golf IV care a trecut pe rosu . Motorul era un GSXR 600 destul de avariat ( baia de ulei sparta si alte cateva plastice ) . Sanatate motociclistului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un GSXR alb cu albastru , care era culcat pe partea stanga ,fiind avariat si in partea din fata .

Accidentul a avut loc la intersectia 13 Septembrie cu Trafic Greu.

Motorul era asezat cu fata catre Razoare dar pe contrasens, foarte aproape de semafor. Cand am trecut eu nu mai era decat un politist care statea langa motor si facea semne pentru a nu intra vreo` masina in el.

Sper ca riderul este ok. Il luase un echipaj smurd si plecase la Spitalul Universitar (Municipal)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da de ce nu opriti daca sunteti cu masina?e interzis?sunteti ca niste babe care spuneti ce ati vazut de la balcon!

e a o mia oara cind tot se scrie-nu am putut opri,eram cu mami in masina si nu mi-a dat voie....

cum sa nu opresti ma ,cind omu moare doar pt ca nu ai casca in mana?

ce labe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS : Aceasta nu este o ofensa la adresa initiatorului topicului, doar o razvratire impotriva celor ce deschid topicuri fara sa scrie nimic concret ...

100% de acord. Topicurile "eram la o samanta cu baietii si am auzit de un accident, stiti ceva detali?!?" ar trebui sterse inainte sa fie umplute de 2-3 pagini de "RIP", "iar!?!" si "da, da, dati detalii!!!".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin de acolo,am stat "cu motorul" ca se invarteau niste ciori colectoare de rable prin zona, motorul fiind lasat singur(biker-ul plecand cu salvarea) . ma chemat un prieten si ne am adunat 4motociclisti am luat legatura cu accidentaul care era la spital.

cam intr 1-2ore a venit si el putin ciufulit dar pe picioarele lui(1 picior al doilea era in gips) si julit ca naiba pe coapsa si mai peste tot defapt. a fost faza ceva gen neacordare de prioritate ,conservarul fortand culoarea galbena intr o curba a intrat in biker care tocmai pleca de la semafor. motorul e ok in mare... bikerul la fel.

 

purtati echipament !

asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns la orele 18.00 acolo, cand nu mai era absolut nimeni, decat motorul pus pe cric langa bordura si ulei pe jos la greu.

Am oprit m-am uitat la motor , am intrebat lumea sa vad ce s-a intamplat, iar in acel moment am observat 4 colorati cu un papuc parcat vis-a-vis( din ala de cara fier vechi) care tot se uitau la motor.

In acel moment am tras motorul din strada pe trotuar, l-am sunat pe Ugluk (ms mult mane pt promtitudine) care a venit imediat, am oprit un alt motociclist in trafic cu ajutorul caruia am identificat proprietarul motocicletei( care se afla pt investigatii la Municipal), l-am sunat , iar dupa ce mi-a zis ca e ok,l-am rugat sa trimita pe cineva din familie sa ia motorul de acolo pt ca altfel il saltau baietii....cum nu a avut pe cine sa trimita, am asteptat impreuna cu Ugluk si cu inca 2 motoristi pana a venit tipul de la spital cu niste prieteni.

Tipul are glezna in gips, julituri peste tot.....( era in bermude si tricou)

 

PS: Bai fratilor nu va suparati pe mine dar cum puteti sa vedeti un motor la pamant, un echipaj smurd care il ia pe motociclist ca sa-l duca la spital si voi sa plecati mai departe?????? :kali:

 

da de ce nu opriti daca sunteti cu masina?e interzis?sunteti ca niste babe care spuneti ce ati vazut de la balcon!

e a o mia oara cind tot se scrie-nu am putut opri,eram cu mami in masina si nu mi-a dat voie....

cum sa nu opresti ma ,cind omu moare doar pt ca nu ai casca in mana?

ce labe!

mare dreptate ai omule.

Editat de adya76
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auziti, voi, ninjalaii care ati opri oriunde oricand: daca salvarea si politia erau acolo, cam care ar fi scopul vostru de a opri? Sa-i luati aerul accidentatului? Sa spargeti o samanta cu ceilalti gura-casca, veniti ca la circ? Sa vedeti un pic de sange, un pic de adrenalina, alea-alea?

 

Foarte bine ca n-a oprit. Lasati oamenii care se pricep sa-si faca datoria si nu incurcati traficul, doar-doar aflati o picanterie.

Editat de March
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai march , daca doamne fereste cazi tu .. si nimeni nu opreste si cocalarii iti fura mobra ..te superi , ca na lumea trebbuie sa-si vada de treaba . eu cred ca e bine sa fim oameni si sa-i ajutam pe cei care au nevoie de ajutor . azi am oprit conserva sa-l intreb pe un biker de ce nu poarta casca .... multa sanatate accidentatului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auziti, voi, ninjalaii care ati opri oriunde oricand: daca salvarea si politia erau acolo, cam care ar fi scopul vostru de a opri? Sa-i luati aerul accidentatului? Sa spargeti o samanta cu ceilalti gura-casca, veniti ca la circ? Sa vedeti un pic de sange, un pic de adrenalina, alea-alea?

 

Foarte bine ca n-a oprit. Lasati oamenii care se pricep sa-si faca datoria si nu incurcati traficul, doar-doar aflati o picanterie.

Prietene daca tu doamne fereste te dai de pamant si vine salvarea si te duce la spital , iar cand iti revii te duci sau trimiti pe cineva sa-ti ia mobra si constati ca a disparut, atunci ce faci?????

Eu unul vazand ca motociclistul a fost dus la spital( din ce spuneau martorii) , nu m-am gandit decat la faptul ca mobra putea fi foarte usor furata.

 

PS : Scuza-ma poate tu iti permiti sa iti iei o mobra noua daca cea pe care o ai ti-ar fi furata , dar sunt multi motociclisti care si-au facut credit chiar pe 10 ani ca sa isi realizeze visul.

Editat de adya76
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...