Sari la conținut

Accident Razoare / Bucuresti


babicu
 Share

Postări Recomandate

march a pomenit si de politie deci cel putin teoretic mobra se afla in siguranta... :kali:

 

 

offtopic: de ce naiba nu merge emoticonul asta cu :kali: ?

de aia stateau negrisorii cu papucul, ca era politia acolo...sa fim seriosi politia isi vede de constatari, de moto nu le pasa decat sa-l dea din drum, de aia sunt de respectat cei care in goana lor se opresc sa dea un ajutor...uitati cat de usor se salta motoarele in tara asta, chiar si din locuri publice, sper sa nu vi s eintample la fel, pt ca putini cred ca isi permit cu adevarat sa-si ia alta...sanatate maxima ranitului :kali: si reparatii cat mai mici:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

march a pomenit si de politie deci cel putin teoretic mobra se afla in siguranta... :kali:

Teoretic da, practic nu!!!

Ma repet....la orele 18.00( cca 3 ore de la producerea accidentului din spusele unor martori), la locul accidentului nu mai era decat motorul tras pe cricul lateral, langa bordura ( putea fi foarte usor lovit de catre alta masina sau chiar furat) plus tuciurii aia cu papucul oprit vis-a-vis.(au plecat dupa 10 min , in momentul in care au vazut ca a mai oprit inca un motociclist langa mine)

Politistii care au venit la fata locului pt masuratori nu s-au sinchisit macar sa il urce pe trotuar, l-au tras langa bordura si atat.

Editat de adya76
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo, nu stiu ora, aveam client in taxi.., dar pot spune ca am vazut un tip captusit cu pansament pe brate si picioare care, din ce gesticula, am inteles ce noroc a avut la faza accidentului..,altceva nu stiu, dar banuiesc ca tipul bandajat era eroul principal.Bine ca nu a fost mai rau.Mare porcarie cu atatea accidente.Recunosc ca am devenit fricos, de cate ori m-a urc pe motoreta m-a gandesc sa m-a intorc cu bine acasa, aveti grija de voi, dragii mei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auziti, voi, ninjalaii care ati opri oriunde oricand: daca salvarea si politia erau acolo, cam care ar fi scopul vostru de a opri? Sa-i luati aerul accidentatului? Sa spargeti o samanta cu ceilalti gura-casca, veniti ca la circ? Sa vedeti un pic de sange, un pic de adrenalina, alea-alea?

 

Foarte bine ca n-a oprit. Lasati oamenii care se pricep sa-si faca datoria si nu incurcati traficul, doar-doar aflati o picanterie.

 

 

cei ca tine ma scarbesc ! daca tu te numesti motociclist (care apropos sunt cunoscuti ca se ajuta intre ei orice ar fi !) atunci eu nu sunt motociclist... ninjalaule

p.s. - da mi te rog numarul si tipul motorului tau ca atunci cand te vad oprit la anaghie sau mai rau cand zaci imprastiat pe jos (nu ti o doresc...) sa stiu ca sa te ocolesc :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va faceti iluzii daca va inchipuiti ca 100 de oameni care se holbeaza ca la urs is mai buni decat 2 politisti si-o echipa de la salvare. Si va faceti iluzii ca 100 de gura-casca ii fac pe oamenii aia care incearca sa salveze o viata sa fie mult mai buni la ceea ce fac.

 

clovniiveseli, daca oi pica atat de urat incat sa nu-mi mai pot ridica singur motorul, o sa ma bucur daca o sa fiu intreg mai apoi. Fierul se repara, se poate cumpara altul. Daca-s la 2 metri sub pamant, nu ma bucura faptul ca motoru' nu-i furat.

 

adya76, o sa-ti repet si tie, nu-mi pasa de motor daca-s pocnit atat de rau. Cat despre credit si faptul ca unii isi vand un rinichi pentru a-si lua mobra, fiecare cu masochismele lui. Eu n-as plati 10 ani credit pentru un motor. In plus, mi-e destul de neclar de ce consideri c-as fi mai prejos decat cei ce trag 10 ani pentru o mobra. De cand a ajuns un salariu decent motiv de rusine?

 

UgluK, cele 15 oo ale motociclistilor nu sunt reale. Nu stiu unde-ai crescut tu, da' cin' te-ajuta te ajuta si pe 2 si pe 4 si pe 16 roti. Iar cine-i porc, ramane porc si cand ajunge calare pe motor, drept dovada sutele de fitzobaicari cu gelu-n vant. Cat despre scarba, am impresia ca nu stii sa citesti. Am spus ca, atunci cand politia si salvarea sunt acolo, lasati-i sa-si faca treaba, nu sariti imediat sa luati aerul accidentatului. Si daca tot esti asa de viteaz, ia incepe tu sa dai ture prin oras, oricand o sa gasesti pe cineva care are nevoie de ajutor. Ma rog, poate asta n-o sa-ti plateasca nici chiria si nici rata la motor, da' ce conteaza, o sa fii salvatorul...

 

Si pentru cei care au probleme de pus literele impreuna: n-am spus ca n-as opri. Am spus ca, odata ce salvarea si politia sunt acolo, rolul meu este zero. Ia inchipuiti-va ca fiecare dintre cele 50 de masini care trec in 5 minute pe langa accident ar opri si s-ar interesa de starea celui accidentat. Acu' imaginati-va ca acolo tre' sa ajunga si salvarea, si politia, iar unii tre' sa mai ajunga si la lucru. Da', ma rog, e mai usor sa-l bagam pe unu' in ma-sa decat sa gandim mai departe de 2 secunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ceva timp am oprit si eu sa ma holbez ca la urs cand am vazut intr-o intersectie accident moto. Pana la urma pentru ca motocicleta sa nu ajunga la fiare vechi am preferat sa il sun pe sot, a venit cu o masina si am carat motoreta. Cand pot ma opresc...mie imi plac ursii, cateodata pot fi animale pasnice :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am figuri de urs, chiar daca fizicul ma contrazice si aduce mai mult a... iepure, sau ceva de genul asta.

dar am vazut si rate care se cred caini, si gaini care umbla in card cu gastele desi nu prea se descurca pe apa...

personalitatea conteaza!

atat pentru astazi de aici de la gradina zoologica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am figuri de urs, chiar daca fizicul ma contrazice si aduce mai mult a... iepure, sau ceva de genul asta.

dar am vazut si rate care se cred caini, si gaini care umbla in card cu gastele desi nu prea se descurca pe apa...

personalitatea conteaza!

atat pentru astazi de aici de la gradina zoologica

 

acum urmeaza sa iti iei mobra si sa te urci pe ea pe saua din fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu pe acolo si am stat cu baietii "sa pazim motorul" da mai mult am stat la o vorba (si-a luat Adi BMW misto :kali: )

 

Mare accident n-a fost, a avut noroc tipul. Daca avea si un minim de echipament se ridica si pleca mai departe. Am facut niste poze cu mobilul dar mi-e lene sa le scot ca oricum mare lucru nu e de vazut. Motorul e cam varza dar asta pentru ca a mai fost picat de n-spe ori inainte si era reparat nashpa din topor. De data asta doar i s-a scurs uleiul si i-au mai picat cateva piese :kali:

 

Bai eu am si urechi de urs pentru casca :kali:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand esti cu masina de multe ori ie mai greu sa poti opri, mai ales sa stationezi, si intr-adevar cred ca mai mult ii incurci pe cei care au treaba acolo. Dar cand esti pe doua roti macar ca parchezi undeva pe trotuar, si tot te opresti sa intrebi daca poti ajuta cu ceva. Cred ca fiecare dintre noi intr-o asemenea situatie s-ar simti mai bine sa vada cativa ,,colegi" prin preajma :kali:

 

Treceam odata cu motorul pe langa un accident, unul a traversat neregulamentar si l-a luat una in bot cu masina, si mi s-a parut ca geanta(alba) a unuia de la salvare ar fi fost o casca de motor. Am oprit imediat sa vad cu ce pot ajuta, si n-a durat 2-3 minute pana cand s-au mai oprit vreo 4 motociclisti. Asa ca solidaritatea inca exista intre noi.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao

 

Ca sa lamuresc treaba: Nu am oprit deoarece erau la locul accidentului atat politia cat si echipajul smurd.

Printre altele ma grabeam sa ajung la serv. pt. ca fugisem putin din timpul programului si mai eram cu un coleg.

Evident, daca nu ar fi fost acolo politie si salvare as fi oprit. Asa as fi fost doar un gura-casca.

 

Citind cele scrise aici ii salut pe cei care au avut prezenta de spirit ca sa impiedice un eventual furt. Va spun cinstit ca in acel moment nici nu m-as fi gandit la acest aspect.

Editat de babicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va faceti iluzii daca va inchipuiti ca 100 de oameni care se holbeaza ca la urs is mai buni decat 2 politisti si-o echipa de la salvare. Si va faceti iluzii ca 100 de gura-casca ii fac pe oamenii aia care incearca sa salveze o viata sa fie mult mai buni la ceea ce fac.

 

clovniiveseli, daca oi pica atat de urat incat sa nu-mi mai pot ridica singur motorul, o sa ma bucur daca o sa fiu intreg mai apoi. Fierul se repara, se poate cumpara altul. Daca-s la 2 metri sub pamant, nu ma bucura faptul ca motoru' nu-i furat.

 

adya76, o sa-ti repet si tie, nu-mi pasa de motor daca-s pocnit atat de rau. Cat despre credit si faptul ca unii isi vand un rinichi pentru a-si lua mobra, fiecare cu masochismele lui. Eu n-as plati 10 ani credit pentru un motor. In plus, mi-e destul de neclar de ce consideri c-as fi mai prejos decat cei ce trag 10 ani pentru o mobra. De cand a ajuns un salariu decent motiv de rusine?

 

UgluK, cele 15 oo ale motociclistilor nu sunt reale. Nu stiu unde-ai crescut tu, da' cin' te-ajuta te ajuta si pe 2 si pe 4 si pe 16 roti. Iar cine-i porc, ramane porc si cand ajunge calare pe motor, drept dovada sutele de fitzobaicari cu gelu-n vant. Cat despre scarba, am impresia ca nu stii sa citesti. Am spus ca, atunci cand politia si salvarea sunt acolo, lasati-i sa-si faca treaba, nu sariti imediat sa luati aerul accidentatului. Si daca tot esti asa de viteaz, ia incepe tu sa dai ture prin oras, oricand o sa gasesti pe cineva care are nevoie de ajutor. Ma rog, poate asta n-o sa-ti plateasca nici chiria si nici rata la motor, da' ce conteaza, o sa fii salvatorul...

 

Si pentru cei care au probleme de pus literele impreuna: n-am spus ca n-as opri. Am spus ca, odata ce salvarea si politia sunt acolo, rolul meu este zero. Ia inchipuiti-va ca fiecare dintre cele 50 de masini care trec in 5 minute pe langa accident ar opri si s-ar interesa de starea celui accidentat. Acu' imaginati-va ca acolo tre' sa ajunga si salvarea, si politia, iar unii tre' sa mai ajunga si la lucru. Da', ma rog, e mai usor sa-l bagam pe unu' in ma-sa decat sa gandim mai departe de 2 secunde.

Coane Leonida.., ai perfecta dreptate, monseur.Ce dreaku, celor care se cred ursi, sa dea fuga-n padure, nu sa ia aerul celor care abia mai respira!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va faceti iluzii daca va inchipuiti ca 100 de oameni care se holbeaza ca la urs is mai buni decat 2 politisti si-o echipa de la salvare. Si va faceti iluzii ca 100 de gura-casca ii fac pe oamenii aia care incearca sa salveze o viata sa fie mult mai buni la ceea ce fac.

 

clovniiveseli, daca oi pica atat de urat incat sa nu-mi mai pot ridica singur motorul, o sa ma bucur daca o sa fiu intreg mai apoi. Fierul se repara, se poate cumpara altul. Daca-s la 2 metri sub pamant, nu ma bucura faptul ca motoru' nu-i furat.

 

adya76, o sa-ti repet si tie, nu-mi pasa de motor daca-s pocnit atat de rau. Cat despre credit si faptul ca unii isi vand un rinichi pentru a-si lua mobra, fiecare cu masochismele lui. Eu n-as plati 10 ani credit pentru un motor. In plus, mi-e destul de neclar de ce consideri c-as fi mai prejos decat cei ce trag 10 ani pentru o mobra. De cand a ajuns un salariu decent motiv de rusine?

 

UgluK, cele 15 oo ale motociclistilor nu sunt reale. Nu stiu unde-ai crescut tu, da' cin' te-ajuta te ajuta si pe 2 si pe 4 si pe 16 roti. Iar cine-i porc, ramane porc si cand ajunge calare pe motor, drept dovada sutele de fitzobaicari cu gelu-n vant. Cat despre scarba, am impresia ca nu stii sa citesti. Am spus ca, atunci cand politia si salvarea sunt acolo, lasati-i sa-si faca treaba, nu sariti imediat sa luati aerul accidentatului. Si daca tot esti asa de viteaz, ia incepe tu sa dai ture prin oras, oricand o sa gasesti pe cineva care are nevoie de ajutor. Ma rog, poate asta n-o sa-ti plateasca nici chiria si nici rata la motor, da' ce conteaza, o sa fii salvatorul...

 

Si pentru cei care au probleme de pus literele impreuna: n-am spus ca n-as opri. Am spus ca, odata ce salvarea si politia sunt acolo, rolul meu este zero. Ia inchipuiti-va ca fiecare dintre cele 50 de masini care trec in 5 minute pe langa accident ar opri si s-ar interesa de starea celui accidentat. Acu' imaginati-va ca acolo tre' sa ajunga si salvarea, si politia, iar unii tre' sa mai ajunga si la lucru. Da', ma rog, e mai usor sa-l bagam pe unu' in ma-sa decat sa gandim mai departe de 2 secunde.

 

Da! Si daca treceti pe acolo si ii vedeti pe gabori ca muta mobra ca sa faca poze si sa il dea vinovat pe motociclist si nu pe nevasta comandantului IJP din zona(din astea au fost fara numar) sa nu va opriti fiindca politia si Dumnezeu e alaturi de motociclist! Ce trompet...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si io ca mielu in grajd...march e vorba de furt aici...nu atat de mult de ajutatul din punct de vedere medical...si chiar si asa...sincer iti spun ca daca mi s-ar intampla ceva si as vedea cum se aduna 3 4 motociclisti langa mobra mea o trag pe trotuar imi cer numaru de tel si spun ca o sa ne auzim...eventual mai si cunosc 1 din ei.... inainte sa ma urc in salvare...o sa fiu cu 30-40% mai vindecat daca nu fizic cel putin psihic...nu ti s a intamplat sa lasi ceva undeva si sa stai cu morcovul in poponeata pana a 2 zi sau pana cand obtii informatii referitoare la bunul ala...iti uiti telefonu undeva si te dai de ceasu mortii ,darmite motoru...pentru care ti ai bagat curu in datorii pe 15343 de ani...MULTA SANATATE OMULUI...

Editat de Ra The Mighty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...