Sari la conținut

Accident Mortal Pod Maracineni (bz)


Norsemann
 Share

Postări Recomandate

Fratilor, incredibil...AM ajuns azi la munca, si ma intreaba un coleg daca recunosc motorul accidentat. Chiar daca nu-l cunosteam, va dau relatii despre accidentul de azi dimineata ora 9.30.

Clasica vina soferului, a coborat de pe pod de la Maracineni, si in fata la Aqua MAxx, cand se termina linia continua, soferu fara sa se asigure, s-a hotarat sa intoarca brusc.... peste cine? Peste tanarul avocat de 30 ani, Adrian Zevedei, cu un Motto Guzzi gri, cu nr de inmatriculare BZ-27-ALM, care mergea regulamentar la servici, dar care nu a mai apucat sa ajunga...Din cauza unui Wolkswagen Bora negru, cu nr. GL-15-MEX...In urma accidentului, bikerul a decedat, avand organele interne strivite din cauza impactului puternic... :kali:

Fratilor, ce facem???Unde o sa se ajunga??? Mai trebuie multi sa moara pana ca soferii sa inteleaga faptul ca EXISTAAAAAAAAAM in trafic...???!!! INCREDIBIL...Pre amulte accidnete cu prea multi morti nevinovati... Asa ca ...ce e de facut? Daca cineva il stia pe biker, sa aduca mai multe detalii, sau daca il putem ajuta cu ceva, sa spuna...in rest...no comment...aveti multa grija...

R.I.P. lui Adi, (prima oara cand dau R.I.P., chiar e neplacut) si asfalt uscat tuturor...! :kali:

post-21576-1214563656_thumb.jpg

post-21576-1214563744_thumb.jpg

post-21576-1214563795_thumb.jpg

post-21576-1214563849_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Oricata reclama s-ar face pe tema motociclistilor in trafic, tot nu or sa fie toti obisnuiti cu noi. Sunt multi care pur si simplu conduc si se gandesc in alta parte, care chiar se uita in ochii tai cand vii pe motor, dar totusi gandul lor e la altceva si nu realizeaza ceea ce fac. IN Romania tema cu motociclistii in trafic trebuie dezbatuta foarte des si la ore de audienta maxima la tv si radio , ca sa aiba vre-un efect direct. Din pacate unii dintre noi se duc prea usor in lumea cealalta. Atentie la neatentie !!

Pacat pentru inca o viata tanara curmata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traim intr-o tara a soferilor, neinstruiti, orgoliosi si fara bun simt. Politia este ca si inexistenta in trafic si mai mult dau carnete handicapatilor, analfabetilor si marlanilor pt cateva sute de euro, fara examen, si cred ca nu numai in Arges. In timpul vietii noastre nu se va schimba nimic. Politicienii si autoritatile nu intreprind nimic si practic ignora subiectul sigurantei rutiere. Dispare in fiecare an populatia unei comune mari si li se pare normal tuturor celor neimplicati direct in tragedii. Marsurile de promovare a mersului pe 2 roti ar trebui facute in fiecare luna in toate orasele tarii.Pacat de tanarul avocat. Condoleante familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu

N-avem alta sansa decat sa cascam ochii bine si sa o lasam mai moale cu viteza cand aveti masini in raza vizuala, soferii din ziua de azi sunt foarte imprevizibili.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg cum s-a intamplat nenorocirea asta?

ala a vrut sa intoarca si baiatul cu guzzi a cazut inainte de impact? cel putin asa-mi explic urmele de pe asfalt... In ultima poza se vad foarte clar urmele

stie cineva mai multe amanunte?

 

RIP :kali:

Editat de chill0ut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce ma surprinde este ca in prima poza soferul masinii(nenea cu maieu rosu), ca asa pare...nu este deloc afectat desi a omorat pe cineva si probabil va avea dosar penal. Cam trist...

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de viata motociclistului

 

pana cand.................

pana o sa mergem cu motocicletele la unu din asta care doare linistit acasa cu un dosar penal nerezolvat ani de zile

 

sa mergem seara de seara sa turam motoarele 5 minute in fata casei pana se muta/pana o sa.i fie frica sa iasa pe strada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine zis si presupus. Da, acela e soferu masinii, un conservar manelar tipic, fara scrupule si bun simt...Efectiv, s- arazgandit pe moment, nu s-a asigurat si a tras de volan, si buffff...nu stiu ce viteaza avea bikeru, dar clar vina af ost 100% a conservarului, care nu s-a asigurat catusi de putin inainte sa puna masina de- acurmezisul soselei... :kali: a intrat in stalpu dintre usi, si a fost aruncat din sa, asa tare incat i s-a crapat casca...(Caberg).

Si exact...il durea undeva pe conservaru ala nenorocit ca a luat o viata nevinovata... :kali: :kali: :kali: :kali:

TREBUIE SA FACEM CEVA...!NUMIA SUPORT SA INTRU P EFORUM SI SA VAD ATATEA ACCIDENTE...!

Chiar vreau sa se termine odata, si asta numai cu initiatva...!

Bafta tuturor si Ride safe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de viata motociclistului

 

pana cand.................

pana o sa mergem cu motocicletele la unu din asta care doare linistit acasa cu un dosar penal nerezolvat ani de zile

 

sa mergem seara de seara sa turam motoarele 5 minute in fata casei pana se muta/pana o sa.i fie frica sa iasa pe strada

 

stii vreunul prin Bucuresti? nici nu trebuie sa stam mult. cateva minute in fiecare seara.

 

Nu prea inteleg ce s-a intamplat acolo. Nu vad impact cu masina, nici motoreta nu e foarte sifonata (arata nasol dar cadrul, furca par drepte)... cu ce a fost impactul atat de puternic.

 

Echipament avea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
N-avem alta sansa decat sa cascam ochii bine si sa o lasam mai moale cu viteza cand aveti masini in raza vizuala, soferii din ziua de azi sunt foarte imprevizibili.

 

 

Scuze pt exprimare, am scris in graba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de viata motociclistului

 

pana cand.................

pana o sa mergem cu motocicletele la unu din asta care doare linistit acasa cu un dosar penal nerezolvat ani de zile

 

sa mergem seara de seara sa turam motoarele 5 minute in fata casei pana se muta/pana o sa.i fie frica sa iasa pe strada

 

 

 

:kali:

Ar fii ceva...si totusi ceva tre sa facem...eu unu nu am chef sa aud sau sa vad prieteni zdreliti, sau mai rau, chia reu s-o patesc...

tre sa ne unim fortele si sa organizam marsuri in fiecare oras...

WE MUST DO SOMETHING...UNTIL THERE'S TOO LATE...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Traim intr-o tara a soferilor, neinstruiti, orgoliosi si fara bun simt. Politia este ca si inexistenta in trafic si mai mult dau carnete handicapatilor, analfabetilor si marlanilor pt cateva sute de euro, fara examen, si cred ca nu numai in Arges. In timpul vietii noastre nu se va schimba nimic. Politicienii si autoritatile nu intreprind nimic si practic ignora subiectul sigurantei rutiere. Dispare in fiecare an populatia unei comune mari si li se pare normal tuturor celor neimplicati direct in tragedii. Marsurile de promovare a mersului pe 2 roti ar trebui facute in fiecare luna in toate orasele tarii.Pacat de tanarul avocat. Condoleante familiei.

 

Se dau peste tot, si in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau, mai multe amanunte nu stiu, ce am stiut am scris...sa posteze prieteni apropriati sau rude...sa stim si noi intreaga poveste...

SIuitati fata de om nevinovat:

post-21576-1214569086_thumb.jpg

post-21576-1214569122_thumb.jpg

post-21576-1214569174_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea inteleg ce s-a intamplat acolo. Nu vad impact cu masina, nici motoreta nu e foarte sifonata (arata nasol dar cadrul, furca par drepte)... cu ce a fost impactul atat de puternic.

 

idem..desi intr-o poza se vad urmele mobrei care a alunecat/zgariat asfaltul...data fiind pozitia masinii, as zice ca motorul a franat si apoi derapat, riderul lovindu-se de masina (casca era pe langa masina).

 

intr-o poza era un tip cu microfon..tare mi-as dori sa nu aud diseara la stiri "motociclist neatent", "viteza excesva".nu de alta, dar au mai fost cazuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incep sa cred ca "din culpa" ar trebui scos din anumite contexte si transformat in omor prin imprudenta sau chiar chestii mai grave uneori. este ridicol cu cata lejeritate "conduc" unii soferi. culmea, tot astia fac cel mai mare gat daca le face unul ce fac ei... condoleante familiei si boala soferului. eu unul ii doresc din inima TOT RAUL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bikerul nu era chiar nou. motocicleta .. un nevada clasic 750ie.. cumparata de la Desmo motors in 2005. serviciul il impiedica sa foloseasca motocicleta zi de zi. nu era cunoscut prin bikerii din oras pt ca nu frecventa aceleasi grupuri... cat despre detaliile accidentului ... cred ca doar cei care au fost de fata ar putea sa spuna ce a fost. cert e ca era un om echilibrat fara mania vitezei. condoleante familiei. RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP......pacat mare pacat!

ma ingrozesc cand vad asa ceva.....nu-mi mai arde sa ma dau cu motoru......

ce tara frumoasa....dar ce oameni de C*A*C*A*T.....si ce mentalitate de 2 lei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aveti grija fratilor ca nu-i de joaca!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... tema cu motociclistii in trafic trebuie dezbatuta foarte des si la ore de audienta maxima la tv si radio ...

 

Corect...bine spus...dar TREBUIE sa facem ceva...altfel, vor "face" ei "ceva" cu noi... :kali:

 

TREBUIE SA FACEM CEVA...!NUMIA SUPORT SA INTRU P EFORUM SI SA VAD ATATEA ACCIDENTE...!

 

Ar fii ceva...si totusi ceva tre sa facem...eu unu nu am chef sa aud sau sa vad prieteni zdreliti, sau mai rau, chia reu s-o patesc...

tre sa ne unim fortele si sa organizam marsuri in fiecare oras...

 

Aici e problema. Cuvantul "trebuie". Cand in loc de "trebuie sa ..." o sa spunem cu totii "eu voi face", "propun sa facem" etc. poate se va vedea o schimbare.

 

Unii au inceput, exista o sectiune de campanii si initiative antiaccidente. V-ati uitat macar acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

casca nu e chiar praf. E crapata numai zona mobila. In unele cazuri e ok sa crape zona aia, mai reduce din impact. Doar sa nu fi fost rabatata. Scrie mare peste tot ca nu se foloseste ridicata, ca chin-bar-ul trebuie sa fie "down and locked".

 

Cred ca mai plauzibila este iesirea de pe stradutza laterala decat intoarcerea, cel putin din pozitia masinii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK sa facem

 

pasul 1.

cineva de la politie...............motociclist chiar si el poate sa ne dea adresa omului din cazul de fata/conducatorul auto

pasul 2.

decat sa ne vedem la arc de la 5 pana la 9 mai bine ne strangem si dam o tura pe acasa pe la "baieti"

 

stiu acest acccident este din buzau

dar si acolo sunt motociclisti nu......................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici e problema. Cuvantul "trebuie". Cand in loc de "trebuie sa ..." o sa spunem cu totii "eu voi face", "propun sa facem" etc. poate se va vedea o schimbare.

 

Unii au inceput, exista o sectiune de campanii si initiative antiaccidente. V-ati uitat macar acolo?

 

campani antiaccident am facut cu totii!

dar la ce te ajuta campanile cand astia oricum sunt prosti si nu inteleg, daca au numai un neuron si ala atrofiat poti sa faci ce vrei ca oricum nu vei optine nici un rezultat!

parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma uitam pe site, in cautarea unor comenzi de ghidon pt o nipra pe care vreau sa o fac si am cu ce sa ma dau..........insa dupa ce vad pozele astea, parca as sta pe ganduri putin.

si, sa raspund uni coleg de pe forum, sunt politist si voi incerca sa aflu cine e boul cu bora.

nu promit , insa nu e f greu.

da-ti PM cu nr masinii, ca eu sunt socat si chiar nu vreau sa ma uit inca o data la poze.

 

si daca tot ma uit de comenzi, poate aveti printr-un garaj ceva sh.

 

sa ne ferim , ca de cretini nu duce Romania lipsa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...