Sari la conținut

Coborarea Motorului


Postări Recomandate

Am tot auzit ca o motocicleta se mai poate cobori cat de putin prin schimbarea unor piese la amotizorul spate sau ceva de genu.

 

Din cate am inteles asemenea piese se gasesc pe louis.de

 

Stie cineva mai multe? Mai interesa f mult pt k stau km pe varfuri si mi-ar imbunatati f mult echilibrul dc as putea sa-l mai las 1-2cm :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia legatura cu userul Cavaleru

 

/index.php?showuser=21191

 

el si-a comandat un kit de coborare pentru motocicleta lui, si cred ca ar putea sa te lamureasca despre ce ai de gand sa faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot auzit ca o motocicleta se mai poate cobori cat de putin prin schimbarea unor piese la amotizorul spate sau ceva de genu.

 

Din cate am inteles asemenea piese se gasesc pe louis.de

 

Stie cineva mai multe? Mai interesa f mult pt k stau km pe varfuri si mi-ar imbunatati f mult echilibrul dc as putea sa-l mai las 1-2cm :kali:

 

facand chestia asta ii strici ciclistica motorului ... trebui sa te interesezi inainte sa iti cumperi motorul despre chestii de genul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ajung decat cu varfurile jos .........trebuie decat sa te obisnuiesti sa mergi asa..........

Probabil esti incepator si ai o senzatie de nesiguranta cand vezi ca nu ajungi cu toata talpa jos, dar o sa te obisnuiesti.

Nu iti recomand montarea unor astfel de kituri de coborare a motocicletei deoarece ii v-a afecta in mod sigur modul in care comporta, mai ales in cazul unei motociclete de viteza cum este Cbr600RR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai putea incerca metoda posesorilor de enduro sau alte moto inalte. Cand ajungi la semafor, tine un picior pe scarita si pe celalalt tine-l cu talpa lipita integral de pamant (cel pe care esti mai sigur) - adica sa atarni pe-o parte - si lasa motocicleta un pic inclinata spre piciorul cu care te sprijini. Sper ca m-am facut inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Se poate cobori usor cu alea 2 "oase" ,dar poate ne ajuta cineva care a cuparat cu dimensiunile ca parca sa dau 129 de euro pt 2 bucatele de fier nu e normal,hai se arunca careva cu dimensiuni ,macar pt cbr f3

 

Multzam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau se scoate saua...saptamana trecuta parca am vazut o tipa pe un 125 sport fara sa ca altfel nu ajungea jos...oricum hilara treaba.

 

Acele "oase" sunt si ele facute dintr-un metal care rezista in timp si la umiditate si la forta care este exercitata de codita si bascula la revenire. D-aia costa atat de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

 

http://www.hyperpro.com/products/heightkits.asp

 

uite aici. ai i o mare lista de modele care sunt disponibile

 

ia legatura cu Tiberiu Troia - 0722370848 (apare la sectiunea contact importator pt romania)

 

la mine a durat cam 3 sapt pana a venit din cauza ca a trebuit sa stranga o comanda mai mare ca sa le cupleze, nu renta sa dea comanda pt 1 produs, e oarecum logic :blbl:

 

LE: nu e adevarat ca afecteaza ciclistica cel putin nu negativ :disappointed:

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...