Sari la conținut

Accident Mortal Snagov - 30 Iun 2008


Cataaa
 Share

Postări Recomandate

" prieteme" iari am vazut un bucurestean de -al vostru ce figuri facea pe asfalt prin oras. normal, asa a fost invatat, asa a fost crescut, asta are in sange, face pe desteptul ca e din capitala de c...t. Parcheaza masina in intersectie sub semafor si incurca toata circulatia...asa sunt toti astia, ca doar nu am vazut putini... dupa ce ca i-am rupt oglinda cu cotul din greseala, eram pe 2 roti, trebuia sa opresc, sa o iau de jos si sa i-o infund in gura sa o manance ca era scumpa...asa sunt toti pt. ca au de unde intr-un mediu infect...

Asa este Bucurestiul este murdar, aglomerat si plin de nesimtiti dar la fel cum ai avut tu de venit in Bucuresti unii au de trait in Bucuresti din motive pe care nu esti tu in masura sa le judeci. Poate ca nu toti bucurestenii sunt nesimtiti la fel cum nu sunt nici toti ardelenii sfinti.

 

Avand in vedere ca rupi oglinzi pe strada si apoi vi aici si insulti la gramada oamenii pe care nu ii cunosti, eu zic sa te gandesti de doua ori din ce categorie de oameni faci parte. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

OFF: bucuresti=jungla.... iesi din jungla pt scurt timp iti trebuie ceva timp sa te acomodezi....te intorci in jungla ..uiti ce-ai invatat cat ai fost plecat...si admit...bucurestenii 100% nu au toate "rotitele" la locul lor...zic asta chiar daca stau aici de 1an de zile.

 

 

ON: nasol ca se intampla prea multe lucruri din prostie...insa dramatizarea lor se duce pe culmi "necunoscute"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il cunonsc pe asa zisul "Buza" am copilarit in Snagov si la asa zisa ultima mea plimare pri partile alea pot spune ca l`am vazut si pe motor ,eram alaturi de un prieten mergeam frumos ca oameni 60 poate 70 de km \h totusi eram in localitate ,urmeaza curba a dreapta si nu orice curba o curba plina de pamant ,pietris si unde chiar se efectuau lucrari pe carosabil...reduc ma pregatesc avand in vedere ceea ce vad in acel viraj sa nu am o surprzia si cand wuuuuuuuummmm pe contrasens in curba ghicitzi cine ma depasteste si cu pasager in spate !?!?!?!?! Asa zisul Buza....in fine ma opresc vb cu asa zisul Buza si tot o data cu prietenul meu ,apoi imi dau seama si imi aduc aminte ca il cunosc(avea casca pe cap) imi spune prietenul ca de fapt nu are permis atunci ii raspund ca sincer imi pare rau pt el dar dupa cum a efectuat o asa manervra nu are sa o mai duca mult,dar se pare ca norcul de data asta a fost pe capul lui si ghinionul pe capul alteia ,imi pare rau pt aceea fata ,imi pare rau si pt el cu toate ca imi aduc aminte ca i`am zis ca cu asa ceva nu este de gluma i`am zis ca am cazut si eu intr`o curba si nu e bine sa te joci ,dupa cum am vazut atunci ca conduce mi`am dat seama ca nu are experienta necesara de a conduce un motor ca acela si tot o data de a merge cu pasager.Poate alta data e bine sa ascultzi si de sfaturile unor prieteni sa nu te crezi u mare si tare ca se poate intampla sa distrugi o viatza care tu nu ai nici un drept sa o iei ....

 

Transmite-i ca-l "felicitam" pt isprava.

E posibil sa il rupa in doua lumea de pe aici daca da ochii cu el .....

Pacat de gagicutza ca arata numai buna de cules.....

Pt fiecare bunaciune omorita de cite un (cuvant urat) sansele ca o nasoala sa puna mina pe noi cresc.....

Ginditi-va la asta macar .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este Bucurestiul este murdar, aglomerat si plin de nesimtiti dar la fel cum ai avut tu de venit in Bucuresti unii au de trait in Bucuresti din motive pe care nu esti tu in masura sa le judeci. Poate ca nu toti bucurestenii sunt nesimtiti la fel cum nu sunt nici toti ardelenii sfinti.

 

Avand in vedere ca rupi oglinzi pe strada si apoi vi aici si insulti la gramada oamenii pe care nu ii cunosti, eu zic sa te gandesti de doua ori din ce categorie de oameni faci parte. Numai bine.

 

am rupt oglina nesimtitului ca n-am avut loc de el... a e ca si tine... si mai lasa basca aia si pune-ti casca daca tot te crezi pe doua roti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rupt oglina nesimtitului ca n-am avut loc de el... a e ca si tine... si mai lasa basca aia si pune-ti casca daca tot te crezi pe doua roti...

 

Intr-un oras ,asa cum il descri tu ,ai dat dovada de civilizatie :bigstar: si bun simt :crack: si respect :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu inteleg de ce va agitati atat. Fata, mai mult ca sigur stia ca BOU nu are carnet. Ce cauta cu el ? Ma rog ... vorbe. Dumnezeu sa o odihneasca.

Dodomotox, te sfatuiesc ca pe viitor sa nu mai generalizezi. Asta tine de educatie. Bucurestiul este plin de uscaturi ... uscaturile lui ceausescu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce taran esti dupa vorbe...se vede ca esti din c....ul ala de bucuresti

 

 

bine, normal ca e vina si lu fraieru ala pe care l-as bate toata ziua cum i-as bate pe bucuresteni. mi-e sila de Sudul Romaniei de cand m-am nascut...

 

HE he he.

1. ai dreptate, orasul e de (cuvant urat).

2. Din orasul asta se da totusi ora exacta.

3. In orasul acesta avem metrou, iar tu provincial coclit, cand vi aici, mori de curiozitate sa vezi cum e pe sub pamant.

4. Orasul asta produce bani cat sa-ti tina tie familia in viata. Adica in orasul asta se produc bani cat sa ajunga si la desculti ca tine.

5. Orasul asta e de (cuvant urat) pentru ca e plin cu specimene de teapa ta. Veniti aici ca pradatorii, cu obiceiuri de la coada vacii, n-aveti habar de cultura si bun simt, populati cluburile, ambasadele si consulatele ca sa emigrati si in tot timpul asta comentati ca orasul asta e de (cuvant urat).

6. Flegmati pe strada, aruncati hartii pe jos, va suiti cu picioarele pe wc cand va kkti si dup-aia ziceti ca e orasul de (cuvant urat).

7. Fac ceva pe toate neamurile de emigranti care ar face orice pentru un buletin de capitala

8. Snagov NU e in Bucuresti. Informeaza-te.

 

Asta ti-o zice un bucurestean nascut si crescut in Capitala care iti trezeste tie atata repulsie.

Ma cacao pe moaca ta de provincial venit de la coada vacii cu pretentii occidentale. Emigreaza si polueaza alta lume cu infectia din capul tau.

JET!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de tine nu zic nimic, chiar nu-s cuvinte...nici in literatura murdara

 

 

Inventeaza unele ,hai da drumul la imaginatie ,calatoreste un pic prin Bucuresti poate inveti expresii noi.

 

Cand o sa-ti completezi profilul ca sa stie tot omul cu cine vorbeste ,atunci sa ne povestesti ,pana atunci hai fugi pe o roate de aici si mai dute sa rupi cateva oglinzi. :bigstar:

 

 

3. In orasul acesta avem metrou, iar tu provincial coclit, cand vi aici, mori de curiozitate sa vezi cum e pe sub pamant.

 

Nu ai citit atent vine pe 2 roti in Bucuresti ca sa rupa oglinzi la masini parcate :crack:

 

Ps:de ce sunt lasati toti retarzi pe aceste forumuri ?

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic:

" prieteme" iari am vazut un bucurestean de -al vostru ce figuri facea pe asfalt prin oras. normal, asa a fost invatat, asa a fost crescut, asta are in sange, face pe desteptul ca e din capitala de c...t. Parcheaza masina in intersectie sub semafor si incurca toata circulatia...asa sunt toti astia, ca doar nu am vazut putini... dupa ce ca i-am rupt oglinda cu cotul din greseala, eram pe 2 roti, trebuia sa opresc, sa o iau de jos si sa i-o infund in gura sa o manance ca era scumpa...asa sunt toti pt. ca au de unde intr-un mediu infect...

 

Aha! Am inteles de unde se trage oftica asta a voastra!

Am avut si eu un coleg in facultate din Oradea care lafel era, ca tine! nu l-am inteles niciodata... pacat de el ca era baiat de treaba si 4 ani a fost cam singuratic.

Bafta! :bigstar:

 

on topic: pacat de ea ca a murit ca fraiera si pacat de el ca n-a avut cap... si-a distrus viata!

Din cate stiu eu inainte sa iei un pasager ii faci instructajul: cum sa stea, cum sa se comporte in curbe, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma sincer....daca tot au oftica asta pe bucuresteni.....ce mai cauta la facultate in bucuresti, de ce vin sa munceasca in bucuresti,de ce vin unii sa se distreze in bucuresti....sa stea la ei acolo si sa ne lase cu basinile astea de alba ca zapada....ca daca ar pleca toti taranii,s-ar golii pe mai mult de jumatate orasul.

PT GASCA DIN PROVINCIE:VERE TE-A LASAT FEMEIA PT UN MITIC DE AI DURERILE ASTEA CHINUITOARE?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mey dar pt astea puteati face un alt topic, v-ati apukt sa va luati unii de altii aici, in fine ca de obicei degenereaza topicul...

on toppic: n-am inteles de ce i-a zburat casca, nu o legase sau ce, ca eu una din cate stiu sta strans legata si cam greu sa sara doar ca ai cazut de pe motor...pana la urma copilul ala e un mare prost, sa ai pasagera care nu s-a dat niciodata si tu sa iei curba cu viteza, cu ea in spate..era de asteptat sa se sperie si sa-l dezechilibreze ca nu i-a zis nik boul...poate acum se va abtine sa mai ia pasageri, macar sa dispara sg, nu sa trimita/ia nevinovati cu el...de cacao au mai ajuns unii in ziua de azi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-s (b)asinile astea de bucurestean bai fratilor?Nu de alta dar le mai dau dreptate la unii...daca stai in buc inseamna ca esti buricul pamantului.Si eu m-am nascut in buc si de vreo 10 ani m-am mutat langa, este cel mai imputit oras dupa parerea mea.Cat despre condus, sunteti cei mai agresivi, din toate punctele de vedere!Majoritatea suferea de "sindromul" capitalei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HE he he.

1. ai dreptate, orasul e de (cuvant urat).

2. Din orasul asta se da totusi ora exacta.

3. In orasul acesta avem metrou, iar tu provincial coclit, cand vi aici, mori de curiozitate sa vezi cum e pe sub pamant.

4. Orasul asta produce bani cat sa-ti tina tie familia in viata. Adica in orasul asta se produc bani cat sa ajunga si la desculti ca tine.

5. Orasul asta e de (cuvant urat) pentru ca e plin cu specimene de teapa ta. Veniti aici ca pradatorii, cu obiceiuri de la coada vacii, n-aveti habar de cultura si bun simt, populati cluburile, ambasadele si consulatele ca sa emigrati si in tot timpul asta comentati ca orasul asta e de (cuvant urat).

6. Flegmati pe strada, aruncati hartii pe jos, va suiti cu picioarele pe wc cand va kkti si dup-aia ziceti ca e orasul de (cuvant urat).

7. Fac ceva pe toate neamurile de emigranti care ar face orice pentru un buletin de capitala

8. Snagov NU e in Bucuresti. Informeaza-te.

 

Asta ti-o zice un bucurestean nascut si crescut in Capitala care iti trezeste tie atata repulsie.

Ma cacao pe moaca ta de provincial venit de la coada vacii cu pretentii occidentale. Emigreaza si polueaza alta lume cu infectia din capul tau.

JET!

Hai la Sibiu daca amice, dupa care, daca mai ai de reprosat la adresa provinciei, voi fi numai urechi pentru tine.

Iar faza cu buletinu' de Bucuresti era valabila acum multi ani!

Viziteaza Sibiul, invata ce inseamna civilizatia transilvana, dupa care ne putem imprieteni!

 

P.S. Sunt mandru ca sunt sibian si desi nu am nimic imptriva bucurestenilor, din contra, am multi prieteni buni in capitala... nu as sta mai mult de 7 zile consecutive acolo, nici daca m-ai plati in EUR/minut.

 

Peace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai la Sibiu daca amice, dupa care, daca mai ai de reprosat la adresa provinciei, voi fi numai urechi pentru tine.

Iar faza cu buletinu' de Bucuresti era valabila acum multi ani!

Viziteaza Sibiul, invata ce inseamna civilizatia transilvana, dupa care ne putem imprieteni!

 

P.S. Sunt mandru ca sunt sibian si desi nu am nimic imptriva bucurestenilor, din contra, am multi prieteni buni in capitala... nu as sta mai mult de 7 zile consecutive acolo, nici daca m-ai plati in EUR/minut.

 

Peace!

 

Toata lumea e constienta de acest lucru ,nici mie nu imi place Bucurestiul, si da imi plac orase precum Brasov,Sibiu,Cluj,Timisoara,Oradea,Deva,Sighisoara,Targu Mures, si mai cate prin care am trecut si pe care le-am vizitat cu placere.

 

Numai ca dragul tau concetatean(ca si el tot din Sibiu e) a ales un mod mai ciudat de a invinovatii niste oameni si nu numai, tot sudul tarii ,ori aici era vorba despre un accident cu un cocalar de care nici voi nu duceti lipsa care a omorat o fata , care nu a stiut la ce se expune. Asa ca nu te supara prea tare, nu are nimeni nimic cu capitala culturala si nici cu Ardealul dar amicul tau @popomotox s-a luat de toata lumea si a generalizat la modul grosolan ,noi putem intelege ca lipsa unei activitati(sexuale) regulate poate duce cateodata la frustrari ,dar el a fost marlan gratuit(o fi de la costumul ala care vrea sa-l vanda sau de la Dominatorul ala nu stim) asa ca ial pe @bobomotox si calmeaza eventual administratii un laxativ-vomitiv ceva sa-i treaca greata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai la Sibiu daca amice, dupa care, daca mai ai de reprosat la adresa provinciei, voi fi numai urechi pentru tine.

Iar faza cu buletinu' de Bucuresti era valabila acum multi ani!

Viziteaza Sibiul, invata ce inseamna civilizatia transilvana, dupa care ne putem imprieteni!

 

P.S. Sunt mandru ca sunt sibian si desi nu am nimic imptriva bucurestenilor, din contra, am multi prieteni buni in capitala... nu as sta mai mult de 7 zile consecutive acolo, nici daca m-ai plati in EUR/minut.

 

Peace!

 

Pace si tie, prieten sibian.

Ei bine, da, am fost in Sibiu chiar de revelion. Si da, mi-a placut. Si din nou, da, sunt fan al civilizatiei ardelene.

Dar, daca citeai cateva randuri/pagini inainte, ai fi vazut ca cele scrise de mine, erau un raspuns acid catre niste acuzatii pe care un cititor/scriitor le-a formulat in mod gratuit la adresa bucurestenilor.

E firesc ca fiecare sa fie mandru de locul unde se naste si locuieste, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-i bata pe toti altii care traiesc in alta localitate...

Eu as sta mai mult de 7 zile consecutiv la Sibiu.

Pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF TOPIC!

Toata lumea e constienta de acest lucru ,nici mie nu imi place Bucurestiul, si da imi plac orase precum Brasov,Sibiu,Cluj,Timisoara,Oradea,Deva,Sighisoara,Targu Mures, si mai cate prin care am trecut si pe care le-am vizitat cu placere.

 

Numai ca dragul tau concetatean(ca si el tot din Sibiu e) a ales un mod mai ciudat de a invinovatii niste oameni si nu numai, tot sudul tarii ,ori aici era vorba despre un accident cu un cocalar de care nici voi nu duceti lipsa care a omorat o fata , care nu a stiut la ce se expune. Asa ca nu te supara prea tare, nu are nimeni nimic cu capitala culturala si nici cu Ardealul dar amicul tau @popomotox s-a luat de toata lumea si a generalizat la modul grosolan ,noi putem intelege ca lipsa unei activitati(sexuale) regulate poate duce cateodata la frustrari ,dar el a fost marlan gratuit(o fi de la costumul ala care vrea sa-l vanda sau de la Dominatorul ala nu stim) asa ca ial pe @bobomotox si calmeaza eventual administratii un laxativ-vomitiv ceva sa-i treaca greata.

Esti scuzat.. mai putin la faza cu administrarea de laxativ... adica.... administrarea ca si exprimare :laugh: "ADMINISTRATI-I" ... e corect!

Stiu, sunt un ticalos!

In rest e ok! Peace!

 

 

Pace si tie, prieten sibian.

Ei bine, da, am fost in Sibiu chiar de revelion. Si da, mi-a placut. Si din nou, da, sunt fan al civilizatiei ardelene.

Dar, daca citeai cateva randuri/pagini inainte, ai fi vazut ca cele scrise de mine, erau un raspuns acid catre niste acuzatii pe care un cititor/scriitor le-a formulat in mod gratuit la adresa bucurestenilor.

E firesc ca fiecare sa fie mandru de locul unde se naste si locuieste, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-i bata pe toti altii care traiesc in alta localitate...

Eu as sta mai mult de 7 zile consecutiv la Sibiu.

Pace!

Am vazut, dar m-a iritat putin afirmatia ta legata de pretinsa noastra atitudine... Suntem ok...

Dar avem si noi oameni care la nervi mai generalizeaza, nu trebuie sa le raspunzi insa inapoi, si cu atat mai putin TOT cu generalizare! Daca il crezi inferior, NU te cobora la nivelul lui!

Si daca iti polace Sibiu, te invit ca data viitoare cand ajungi aici, sa ma suni, sa iti arat ce cu adevarat frumos in Sibiu, nu doar cladiri si centrul... :bigstar:

Pace!

 

ON TOPIC:

RIP :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu legat de Sibiu. Frumos oras. Cat despre Bucuresti.....si aici ca peste tot, oameni si oameni. Am vazut si manelisti in Sibiu si am vazut si persoane foarte ok In Bucuresti. Cred ca este una din bolile vechi ale romanilor......din pacate de asa ceva nu ducem lipsa. Ardeleanul il acuza pe Banatean, Banateanul pe Moldovean si asa mai departe. Let's make peace guys. Ne ajunge sa ne "luptam" cu toti cocalarii si alte astfel de specimene. Pana la urma nu conteaza de unde esti, conteaza ce ai in cap. Nu locatia te face mai bun, ci cultura, bunul simt si inteligenta. Sper ca postul meu nu a suparat pe nimeni...nu asta era intentia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca ati remarcat, dar in propozitie este vorba despre "Accident Mortal Snagov - 30 Iun 2008" si ati ajuns la prezentarea oraselor si a "florei" si "faunei" aferente. daca nu scrie careva o cumpunere despre maritul sau oras, tot degeaba. pana atunci poate reusiti sa reveniti la subiectul topicului.

 

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF TOPIC!

 

Si daca iti polace Sibiu, te invit ca data viitoare cand ajungi aici, sa ma suni, sa iti arat ce cu adevarat frumos in Sibiu, nu doar cladiri si centrul... :crack:

Pace!

 

Si daca iti place Sibiul, te invit ca data viitoare cand ajungi aici, sa ma suni,sa iti arat ce este cu adevarat frumos in Sibiu, nu doar cladiri si centrul....

 

 

Asta ca sa fiu la fel de rautacios! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa pe un topic de accidente cu dobitoci se infiripa niste relatii extra... :crack: "eu am vrut sa fiu dragut" , "uratule"... :bigstar:

 

 

:laugh: sa nu fie cu suparare, dar nu ma pot abtine. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...