Sari la conținut

Accident Mortal Snagov - 30 Iun 2008


Cataaa
 Share

Postări Recomandate

Salutare ... buey eu zic k majoritatea discutiilor pe accest forum de exemplu accest subiect este inutila .... eu sunt tovarash cu Buza asta am fost cu el in searaa accidentului stiu perfect ce sa intamplat... o cunosc foarte bine pe fata eram foarte buni prieteni... !! nu mai tot aruncati cu acuzatii in stanga si in drepta .. eu zic k este mai bn sa va vedeti de curtea voastra si gata.. k majoritatea dintre voi sunteti nijte forumistii.. care atat faceti... incercati sa paretii kt mai interesanti... prin tot felul de comentari... !! nimeni nu avrut sa intample asta ... nici macar el.... FATA AVEA CASCA IN CAP!! numai k nu o avea prinsa AMANODI AVEAU CASCA IN CAP :D credeti k el a vrut sa se intample asa cv ... atzi vazut .. iti e mila knd vezi un caine k se chinuie dar sa omori un om... credeti k dak stia k asta se intampla mai facea lucru asta... asa a vrut dumnezeu sa se intample... si cat despre permis avea b si urma si a .. dar eu zic k mergeam mai bn decat uni forumistii de aici... :kiss: k sa nu mai zic k aveam 2 motoare...

fata a murit la spital la 6 dimineata... :lol: :laugh:

Dc sunteti atta de sigur k el va strica imaginea... toti ne stricam imaginea intrun fel... la voi nu va uitati knd taiati fata la cate o masina si va injura aia .. dar logic.. LA VOI NU VA UITATi... parerea mea intai analizeazate pe tine , gandeste de 2 ori dak este bn cea ce spuii si pe urma comeneteaza...

 

Romania nu este pregatita pt motociclete in trafic... de trebuie sa fii kt mai prudent !!

 

 

Practic nimeni nu avrut asta .... !! am vazut pe forum ... pe cineva care comenta .. trebuie omorat.. batut... dak esti atat de smecher dc nu incerci u asta .. !! dar te asigur.. k nu o sa poti...

Numai va dati voi atat de interesanti k omor .. bat eu... !!pana la urma ce treaba aveti voi???? dc va bagati voi???

numai incercati voi sa va faceti legea .. dak vrei sa iti faci legea . vino in snagov si cautal pe buza ... si atunci vedem care face legea si cum o face !!!!

 

 

SUNT MOTOCICLIST RESPECT PE TOATA LUMEA>> DAR CHESTIA ASTA MA DERANJAT!! AM O PASIUNE PT 2 ROTII!!! DAR EU ZIC K NU ESTE DE AJUNS SA NE RESPECTAM IN TRAFIC>>TREBUIE SA NE RESPECTAM ORIUNDE ORICUM SI ORICE S-AR INTAMPLA >>>

 

 

 

 

 

 

Prietene uite id meu de mess. abood_coco te astept aici cu ce informatii vreii .. si te astept sa vii sa il infunzi.. soarece care esti ...

pana atunci am si eu intrebare /.. ce motor ai tuh? de cand ai tuh permis? ce te face sa tot comentezi!! cine esti tuh de faci lege ? esti organ de politie si eu nu stiu... buey pustiule... terminate cu dastea k. iti pare raw pe urma

 

 

 

Ce tare esti,un adevart prieten,o coroana nu ati venit sa ii puneti,o lumanre nu oi-ati aprins ,nenorocitilor.Tu crezi ca daca estio tare in gura pe forum el nu o s pateasca nimic,crezi ca daca nu intr la puscarie ,scapoa asa usor,crezi ca dca noi tacem din gura,dumnezeu doarmne?Sper c tot viata lui sa se chinuie,sa nu aiba parte de fericire,ca am inteles ca are cu cine sa semene,e din familie,mostenire sa omore oameni.

Avea 20 de ni,abia ii implinise ,stiai,ca doar ai zis ca o stiai bine?!de unde nu pot sa imi dau seama,asa prieteni ,sa intre la mma ei in casa sa ii zica ca pleaca cu masin si el s o ia pe motocxicleta,sa nu o invete chjestiile eklementare,sa ii inchida el casca daca ea nu a stiut,sa o invete cum e la curbe,eu nu stiu cum e cu notoarele,am intrt pe forum ca m au sunat niste cunostinte cum ca unii vb urat de sandr a noastra ,oameni cre nu o cunosc o judeca.

Sa va fie rusine ca a murit nevinovata ,parintii sunt pustiiti,si voi va datoi mari,mai les tu ciocolata cum te-o chem.Esti un adevarat prieten ca la 170 km/h a ranmsa acul pe motor ,cd s-a intamplat,asta cu ce viteza insemna ca au mers?Am fost acolo seara urmatoare si m-m simtit ca in filmele de groza drumul fra pic de lumin,numi gropi,mai aveu cred ca 200 de m pana la Dn,dar nu au mai ajuns.De ce ca asa l au invata priteneii lui sa fie cel mais mecher sa mearg fara permis ,sa o impresioneze.A impresionat-o la mxim.Cred ca sunteti foarte mandri de voi acum.A avut incredere in voi,a zis ca se duce cuc eolegii de facultate nua mers cu noi,nu te du e sandra vino cu noi.Nu ca m distrez ma duc la snagov!A murit dsin cauza voastr si orgoliului vostru de monstrii.Dumnezeu crezi ca nu a vazut?Si pe tine si pe el si pe andreea care acum nu mkai recunoaste nimic,ea a uitat tot ce sa intamplat,pcat de mmele voastre saracele care nu stiu ce au in casa,Mosntrii ,criminali,fra pic de constiinta,macar acum lasat-o in pace ca s-a dus unde nu ecxista lepre ca voi.Pyuscarie ar trebui sa faci si tu ca il inveti numai de bine.

Uite tu id-ul meu daca vrei sa vb ca vad ca esti foarte tare:sandy_ruxy@yahoo.com

pote vrei o poza cu porietenul ei ,cu mam ei,cxu taicasu,cu prietenii ei adevarati cu care radea,dormea,se distra,nu dastia care nu o mai duc casa decat ........nu mai am pueter s scriu despre ea cat de bun era,radea tot timpul,nu ura pe nimeni,si era PREA INCREZATOARE!!!!!!!aTI BAGAT O IN MORMANT FARA CA MCR SA APUCE SA TRAIASCA VIATA.

cUM SE SIMTE MAMA EI DUPA CE CRIMINALUL I INTRAT IN CASA LA EI?

cUM SE SIMTE ATTAL EI DUPA CE NU A APUCAT S AII INDEPLINEASCA ULTIM DORINTA?

nU SUFEREA MOTOAREKLELE EA VROA MASINA!

S ti fie rusine omm fra suflet ce esti si tie si lui.

Atat o lumnare!!!o floare!era 10 mii,sigur ai lui aveau bani s aii ia o floare m auzit ca sunteti si vo ceva smecheri nu?!!!!!!!!!!!!!

DA cei mai tari parinti ,hai s aii cumparam motor lk baiat ca nu are crnet dar ce conteaza more el?moare fata ca el are echipament,casca,stie s amaerga nu i asa?

Pentru cei care vroiau sa stoe mai multe desppre sandra,nua scultati la lume intrebati ne pe noi ,si va raspundem.!nu mai vb urt de e ca ne dore sufletul,e moarta,mnacar acum sa va vedeti de treabva ,un pic de respect sa aveti atat va rugam.Pastrati-va parerile pentru voi.

Greselile se datoreza lcrim,ilor si tren\muratului mainilor pretenilor care aus cris acum despre ingerul care ne-a parasit prea devreme !!!!!

 

Ea este Sandra.Uita te la ea ciocolata si ai sa vezi pe cine a omorat animalul ala de buza,prietenul tau.Sa-ti ramana imaginea in minte toata viata.Dumnezu are planuri pt tot grupul de la Snagov care nu a avut grija de ea.Nu mai suferi atat de smecherie si ca stai tu in snagov,cand ar trebui sa stati voi in mormant si nu ea.

 

pacat de fata? de ce? a legat-o cu funia si a luat-o pasager?

 

Hai ma Melcule sa te dau!

Geaca sau macar o bluza si casca.

Hai ma ca mergem incet.

Lasa ma ca-mi iau casca si o geaca si ne dam.

 

Pacat mai mult pentru parinti. Ca ea mare viitor nu vad sa fi avut. Pacat si pentru parintii lui. Ori face puscarie (daca are B-ul are 18 ani si e pasibil) ori isi ia si el RIP-ul 1,2 ,3 luni mai tarziu pe forum.

 

 

Pacat de tine ca nu ai suflet,avea 20 de ani abia impliniti,nu avea vitor nu?Avea dar i l-au sfarsit smecherii din Snagov,care ne ameninta daca zicem ceva de dl Buza,care e bazat,ca a luat o pe motor fara sa ii inchida casca,fara macar s o invete,hai (cuvant urat) ca sunt smecher iti arat eu ce stiu nu -i asa?asa faci si tu te dai mare cand vezi o fata frumoasa si dupa ce o omori zici

era proasta ca s-a urcat.Pacata de parintii ei?Stii tu ceva despre ea de ce vorbesti?Sa ti fie rusine ca nu stii ce fel de om era!!!!!

Pacat de parintii lui???Nenorocitii aia care i-au cumparat motor si l-au lasat sa mearga fara permis?Care nu au dat un telefon sa le spuna ca le pare rau,n-au trimis o coroana,nu i-au aprins o lumanare?Pacat de ei?Are cu cine sa semene Buza,cu tatal lui care a facut la fel.Rusine tuturor care vb fara sa stie.

post-39886-1215168216_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 290
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu ma intelegeti gresit.. nu apara pe nimeni.. nu acuz pe nimeni.. numai k am cv cu cei de pe forumul asta care vb tot felul de tampenii.. despre care nu au habar ..

 

ei nu stiu ce sa intampla. cum ? dc?

 

este prietenul meu trebe sa platesca nu zic k este nevinovat.. sa platesca...

 

 

ma retarg dupa acest forum si eu k nu ai cu cine discuta ... asfalt uscat in continuare !!

 

aveti grija de voi.. uitativa in jur ce se intampla :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Satori , sa presupunem ca e asa cum zici tu ... cu ce m-ar incalzi pe mine sa stiu ca e ala in parnaie sau ca il omor eu sau unul din prietenii mei din bataie ?? Mi-a vedea de suferinta mea , nu mi-ar arde de vendete !

 

Omule, e usor sa gandesti asa cand nu ai trecut prin ceva asemanator. O sa vezi ca, in realitate, nu prea poti sa faci asta. Iti doresc sa nu treci prin asa ceva, niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dreaq tot o frecam atit cu scuze si cautam vinovati in alta parte ?

Fata a vrut sa dea bine pe motorul unui cocalar local, ca doar Tuareg are tot melteanul, motor nu prea, iar rezultatul gindirii deficitare tip blonda a aparut imediat.

Viata e dura iar mersul pe motor fara carnet, fara casca, fara minte si pe coclauri desfundate e ruleta ruseasca cu incarcatorul plin.

Idiotul care a luat-o pe motor nu numai ca nu va infunda puscaria dar va apuca sa mai dea si alte zdrente proaste pe motor.

Daca nici asta nu e selectie naturala atunci ce pm e?

 

Alte zdrente proaste?Te-ai exprimat ca si cand si Sandra ar fi fost una dintre ele?Intreaba mai intai pe Stimatul Dl Buza daca a invatat-o cum trebuia sa si prinda casca,cum sa stea pe motor si cum sa ia curbele.Nu mai vb urat despre ea ca nici macar nu ai idee ce fel de fata era.Nu ti-a facut nimic.Nu a vrut sa apara pe forumul asta.Daca asta te-a deranjat,prietenii ei iti cer scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, e usor sa gandesti asa cand nu ai trecut prin ceva asemanator. O sa vezi ca, in realitate, nu prea poti sa faci asta. Iti doresc sa nu treci prin asa ceva, niciodata.

 

Asa e , si sper sa murim cu totii doar de batranete , nu din cauza altora , nu de foamete sau razboie sau cancer ori sida .. Dar in viata mai nimic nu e asa cum ai vrea sa fie !

 

Gata , asta e ultimul post , nu mai are rost sa continui circul asta .

Sa o lasam pe Sandra sa se odihneasca in pace acolo unde e ea.

Sa lasam justitia sa isi faca datoria .

Sa lasam ideile preconcepute si restul prostiilor la o parte , ca acum nu mai incalzesc pe nimeni cu nimic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a obligat-o nimeni sa se urce ..... ea ne-a batut la cap toata ziua.. hai sa ne plimbam cu motarele .. hai hai hai....

 

Cat despre permis.. am mers si eu 5 lunii fara permis.. cu motorull si fac pariu k si voi.. dar akm.. nu ma astept sa recunoasca vreunu !!!

 

Faci pariu cu mine ????

 

 

Bai Ciocolata , lasa frate lumea sa vorbeasca si sa isi faca de cap ! Asa facusera si cu Alin , ca sa facem sa dregem sa o infundam pe proasta .. Tuturor le place sa se dea importanti pe forum . Noi trebuie sa ramanem aproape de Buza indiferent de ce urmeaza .

Crezi ca ei au destula materie cenusie incat sa realizeze ca o chestie de asta te poate lovi indiferent de cine esti ? Eu zic ca nu , si tocmai d-aia toti urla ca ar trebui omorat cu pietre el ca gresit .. Nu te mai certa cu ei , ca nu ai cu cine ! Stii cat de incantat eram eu ca citesc pe forum si mai invat cate una alta .. dar mie frica daca mai stau mult pe aici o sa ma fac si eu lup moralist si baba forumista ...

 

 

PS> Inainte de alte comentarii , legate de motoare si restu ... Nu trebuie sa fii motociclist sa fii om ...

 

 

 

Voi nici impuscati nu invatati ,drept urmare daca ati fi invatat ceva ,mergeati cu carnet categ A si in al doilea rand nu va varsati intr-o curba ,jmekerii polii ,care merg atat de bine ,da din pacate sunt masini,gropi,vaci pe strada si astea nu se pun da ei merg bine in linie dreapta :D

 

 

Desi nu ar trebui ma amuzati cumplit voi astia care va dati mai bine ca multi alti ,da de ce muriti ? sau omorati pe alti ,si pe urma dand dovada de barbatie fugiti si incercati sa va stergeti urmele nemerniciei voastre ?

 

A am uitat sunteti jmekeri :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a obligat-o nimeni sa se urce ..... ea ne-a batut la cap toata ziua.. hai sa ne plimbam cu motarele .. hai hai hai....

 

Cat despre permis.. am mers si eu 5 lunii fara permis.. cu motorull si fac pariu k si voi.. dar akm.. nu ma astept sa recunoasca vreunu !!!

 

banuiesc ca in astea 5 luni ai invatat sa scrii cat de cat si sa citesti, ca deh, daca nu stii sa citesti nu ai cum(sau ai cum) sa iei plasticu, acu marsh inapoi la cotet, ai 4 si a te ''plimba'' cu motoarele nu inseamna a te ''plimba'' cu 160 la ora cu pasager ca sa vada pretenii cocalari ce marfa de baiat curajos esti tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ... buey eu zic k majoritatea discutiilor pe accest forum de exemplu accest subiect este inutila .... eu sunt tovarash cu Buza asta am fost cu el in searaa accidentului stiu perfect ce sa intamplat... o cunosc foarte bine pe fata eram foarte buni prieteni... !! nu mai tot aruncati cu acuzatii in stanga si in drepta .. eu zic k este mai bn sa va vedeti de curtea voastra si gata.. k majoritatea dintre voi sunteti nijte forumistii.. care atat faceti... incercati sa paretii kt mai interesanti... prin tot felul de comentari... !! nimeni nu avrut sa intample asta ... nici macar el.... FATA AVEA CASCA IN CAP!! numai k nu o avea prinsa AMANODI AVEAU CASCA IN CAP :D credeti k el a vrut sa se intample asa cv ... atzi vazut .. iti e mila knd vezi un caine k se chinuie dar sa omori un om... credeti k dak stia k asta se intampla mai facea lucru asta... asa a vrut dumnezeu sa se intample... si cat despre permis avea b si urma si a .. dar eu zic k mergeam mai bn decat uni forumistii de aici... :kiss: k sa nu mai zic k aveam 2 motoare...

fata a murit la spital la 6 dimineata... :lol: :laugh:

Dc sunteti atta de sigur k el va strica imaginea... toti ne stricam imaginea intrun fel... la voi nu va uitati knd taiati fata la cate o masina si va injura aia .. dar logic.. LA VOI NU VA UITATi... parerea mea intai analizeazate pe tine , gandeste de 2 ori dak este bn cea ce spuii si pe urma comeneteaza...

 

Romania nu este pregatita pt motociclete in trafic... de trebuie sa fii kt mai prudent !!

 

 

Practic nimeni nu avrut asta .... !! am vazut pe forum ... pe cineva care comenta .. trebuie omorat.. batut... dak esti atat de smecher dc nu incerci u asta .. !! dar te asigur.. k nu o sa poti...

Numai va dati voi atat de interesanti k omor .. bat eu... !!pana la urma ce treaba aveti voi???? dc va bagati voi???

numai incercati voi sa va faceti legea .. dak vrei sa iti faci legea . vino in snagov si cautal pe buza ... si atunci vedem care face legea si cum o face !!!!

 

 

SUNT MOTOCICLIST RESPECT PE TOATA LUMEA>> DAR CHESTIA ASTA MA DERANJAT!! AM O PASIUNE PT 2 ROTII!!! DAR EU ZIC K NU ESTE DE AJUNS SA NE RESPECTAM IN TRAFIC>>TREBUIE SA NE RESPECTAM ORIUNDE ORICUM SI ORICE S-AR INTAMPLA >>>

 

 

 

 

 

 

Prietene uite id meu de mess. abood_coco te astept aici cu ce informatii vreii .. si te astept sa vii sa il infunzi.. soarece care esti ...

pana atunci am si eu intrebare /.. ce motor ai tuh? de cand ai tuh permis? ce te face sa tot comentezi!! cine esti tuh de faci lege ? esti organ de politie si eu nu stiu... buey pustiule... terminate cu dastea k. iti pare raw pe urma

da se pare ca va credeti superiori tuturor ,de ce face prietenul tau legea ce e dumnezeu ,eram de acord cu tine la inceput (se intampla )dar apare unu ca tine si ca prietenul tau si zici ca el face legea sa raspunda , la puscarie a omort un om nu se poate sa scape doar ca are bani ,si inca ceva ce daca avea 2 motoare nu cred ca avea voie sa mearga pe nici unul ,trebuia sa stea acasa nu sa faca figuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand conduci fara permis esti INFRACTOR. cand conduci fara casca esti BOU. Cand le faci pe ambele simultan si mai adaugi inconstienta ce a lua un pasager fara casca...va las pe voi.

 

Avem un nou caz pod Straulesti dar cu pasager de data asta .... nu inteleg dc sunteti atat de exasperati. Probabil in conceptia tipului respectiv el nu a facut nimic doar toti pretenii lui merg fara permis :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tzesti: mane, ai trimis din greseala PM unui alt user, care nu avea legatura cu aceasta situatie urata...

/index.php?showtopic=235327

 

imi pare rau cand vad ca mor dintre noi, aiurea, fie din vina noastra sau a altora, dar, din pacate, este un sport in care exista riscul mortii, si trebuie sa fim constienti de asta atunci cand ne suim pe motocicleta, fie pasageri, fie piloti :kiss:

 

trist...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm... ce combinatii frumoase de fiecare data... se ia cate un "cocalar" pe care nu il duce foarte mult capul insa, buzunarul il duce relativ departe, se ia grupul de prieteni, asa-numitul "anturaj", format din oameni care mai de care mai "inteligenti" si mai tupeisti in prostia lor, se ia cate o fata (de multe ori minora) de cele mai multe ori putin cam inconstienta si poate un pic prea credula (n-am nimic cu sexul frumos insa realitatea este ca femeile in general sunt mai proaste decat barbatii. Repet: este o realitate nu o afirmatie!) si bineinteles o motocicleta sau un scuter forjat cat se poate de tare pentru a simula adrenalina intre picioarele baiatului. Rezultatul, din nefericire pentru rude si prieteni, dar din fericire pentru IQ-ul mediu al tarii (care creste in astfel de momente tragice) este ori spitalizare, ori groapa. Rar norocul, bafta, soarta sau destinul tin cu acesti "uameni". Vorba unui prieten: "Bah io le-as da tuturor tampitilor numa' Buse si sa dea forja cat cuprinde!". Il inteleg perfect si ii dau dreptate maxima. Personal consider ca asta ar fi o metoda excelenta pentru a scapa de astfel de idioti...

 

Singurul lucru pe care il consider decent de facut in continuare este macar un moment de tacere pentru biata fata. Nu este ea vinovata pentru inconstienta altuia. Ea a avut incredere(asta e, prostia se plateste...), el i-a inselat increderea... ea n-a mai apucat sa il mustruluiasca... Dumnezeu sa o ierte si sa speram ca a ajuns undeva mai bine...

 

P.S.: pentru restul de "tovarasi" ai criminalului, va doresc sa aveti parte numai de Buse :kiss:

Editat de fuzzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tzesti: mane, ai trimis din greseala PM unui alt user, care nu avea legatura cu aceasta situatie urata...

/index.php?showtopic=235327

 

imi pare rau cand vad ca mor dintre noi, aiurea, fie din vina noastra sau a altora, dar, din pacate, este un sport in care exista riscul mortii, si trebuie sa fim constienti de asta atunci cand ne suim pe motocicleta, fie pasageri, fie piloti :kiss:

 

trist...

acum am vazut ca a postat si aici, in topic, acelasi mesaj...

frustratul asta poate o iubea pe fata aia, saraca. dumnezeu sa o odihneasca!

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm... ce combinatii frumoase de fiecare data... se ia cate un "cocalar" pe care nu il duce foarte mult capul insa, buzunarul il duce relativ departe, se ia grupul de prieteni, asa-numitul "anturaj", format din oameni care mai de care mai "inteligenti" si mai tupeisti in prostia lor, se ia cate o fata (de multe ori minora) de cele mai multe ori putin cam inconstienta si poate un pic prea credula (n-am nimic cu sexul frumos insa realitatea este ca femeile in general sunt mai proaste decat barbatii. Repet: este o realitate nu o afirmatie!) si bineinteles o motocicleta sau un scuter forjat cat se poate de tare pentru a simula adrenalina intre picioarele baiatului. Rezultatul, din nefericire pentru rude si prieteni, dar din fericire pentru IQ-ul mediu al tarii (care creste in astfel de momente tragice) este ori spitalizare, ori groapa. Rar norocul, bafta, soarta sau destinul tin cu acesti "uameni". Vorba unui prieten: "Bah io le-as da tuturor tampitilor numa' Buse si sa dea forja cat cuprinde!". Il inteleg perfect si ii dau dreptate maxima. Personal consider ca asta ar fi o metoda excelenta pentru a scapa de astfel de idioti...

 

Singurul lucru pe care il consider decent de facut in continuare este macar un moment de tacere pentru biata fata. Nu este ea vinovata pentru inconstienta altuia. Ea a avut incredere(asta e, prostia se plateste...), el i-a inselat increderea... ea n-a mai apucat sa il mustruluiasca... Dumnezeu sa o ierte si sa speram ca a ajuns undeva mai bine...

 

P.S.: pentru restul de "tovarasi" ai criminalului, va doresc sa aveti parte numai de Buse :kiss:

 

In urma cu vreo luna de zile, deplasandu-ma la Sp. Pantelimon pentru un acc rutier, gasesc cu stupoare o blonda, pe la 1,70 intaltime cu ochi albastrii intinsa pe pat in UPU. Dialogul ce a urmat:

"Ce s-a intamplat don`shoara?"

"Nu stiu.. am cazut dupa ATV"

"Unde?"

"Nu stiu... prin Titan pe la statuie ... petrom ..."

"Aha... cine conducea ATV-ul?"

"Un baiat..."

"Il cunosti?"

"Nu! adica da... din vedere..."

"Pai si cum te-ai urcat TU fara sa cunosti soferul?"

"Am vrut sa ma plimb si imi placea ..."

 

Discutia mergea pe panta asta si a continuat inca cateva minute bune. Concluzia: fata habar nu avea cine era soferul, nu il stia, i-au facut cu ochii muschii de la sala, maiou-ul alb, bling-bling-ul, ATV-ul etc. Cine stie ce pahar de suc i-a promis ala dupa. Dupa prima curba insa, fata a ajuns la spital si ATV-ul dus a fost cu tot cu sofer :lol:

 

Si cand cineva spuneaaaa... daca prostia ar dureaaaa.... mai mai :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu la care viitori criminali te referi ..

Nu as zice ca Buza e criminal , ca nu a vrut sa o omoare intentionat . Ca a fost inconstient si ca a gresit da , dar criminal ... Criminali sunt aia care omoara copii si babe in bataie , si le place asta !!!

Eu nu vreau sa schimb parerea nimanui Raul , vreau doar sa nu mai fiti asa ... si sa aruncati cu cacao in toti si mai ales in el . Crezi ca pe el il intereseaza ca tipam noi aici , pro so contra la faptul ca e el sau nu e criminal ? Eu zic ca nu . Asta e valabila si pentru parintii fetei ..

Eu zic ca ar trebui sa fim oameni in primul rand , si apoi lupi moralisti .

NU CRED CA E CINEVA DE PE FORUM CARE NU A GRESIT NICIODATA SAU CARE NU A FACUT CEVA AIUREA !

 

Zii sa mori tu ca, criminali sunt aia care omoara babe si copii!! Mai baietel,vezi-ti naiba de bacu' tau...habar nu ai ce este viata.Iti convine sau nu al tau prieten a omorat fata aia care era asa frumoasa si putea avea parte de multe,nu de un sfarsit din acesta.Ca a vrut , ca nu a vrut tot criminal se numeste. Pe langa puscarie, ii doresc sa viseze in fiecare noapte chipul bietei fete...Esti de o prostie iesita din comun,dar asta cred ca ti-au mai spus-o alti 10 oameni inaintea mea. Imi este mila de tine si de prietenii tai,va considerati motociclisti dar nu sunteti nici pe departe. Imi este scarba de oameni ca tine care sustin criminali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-l consider vinovat pe acest baiat DECAT DACA nu i-a aratat niciodata ca o casca trebuie legata si DACA a fost atentionat de fata sa mearga mai incet si nu a facut-o.

In situatia in care la prima urcare pe motor baiatul i-a legat casca, si dupa urmatoarele opriri nu l-a mai interesat, consider ca la varsta aia nu mai merge cu dadaceala....Era si responsabilitatea ei. Nu e ca si cum ai lua un bebe sa-l schimbi de pampers pt ca el nu e in stare.

Daca fata a tipat, a dat cu pumnul, l-a batut pe umar, i-a dat o casca-n cap ( whatever!), in ideea sa reduca viteza si el a facut contrariul.....e de condamnat. Dar daca i-a placut viteza....e ea!

De chestia cu permisul este numai ea responsabila. E problema voastra daca nu va interesati cu cine mergeti si de cat timp are permisul, motorul, sau ce experienta are....insa pe mine acest aspect m-a interesat mereu. In plus, riscul la care se expune o pasagera cand se urca in carca unuia de 20 de ani e imens. Iar aici se mai adauga mersul NOAPTEA, in afara localitatii, cu un STRAIN pe motor.

 

Nu contest ca era o fata extraordinara, si cum zicea unul pe aici ca ii displaceau motoarele smmd. Dar omul e schimbator, reactioneaza cum nu te astepti. Chiar eu am o amica careia ii tzataia fundul cand se urca pe motor ( pe la inceputuri) iar acum imi spune ca pe ea o ia somnul la viteza mica. Nimeni nu stie exact ce s-a intamplat acolo, in afara de viteza mare pe care o avea motocicleta. Legal, o stie si baiatul, o stim si noi.....el este vinovat pt moartea fetei. Dar e posibil sa ii puneti in carca mult mai multe lucruri, pentru care vina ar putea fi impartita . Mai lasati copilul in pace. Cred ca drama lui este cel putin la fel de mare ca cea a parintilor. Cu siguranta nu si-a dorit nici macar o zgarietura sa-i provoace. Ce flori sa ii mai aduca, ce lumanare sa ii mai aprinda si de unde taria sa-i sune parintii sa-l ierte? Credeti ca e asa usor? Acest copil e distrus.

 

Imi pare rau de fata, dar si de el in aceeasi masura.

Editat de L-I-V
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest copil e distrus. Imi pare rau de fata, dar si de el in aceeasi masura.

 

Zau?Pai atunci impartiti fifty-fifty anii de parnaie!Sa-i fie mai usor "copilului"....FU! :kiss:

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-l consider vinovat pe acest baiat DECAT DACA nu i-a aratat niciodata ca o casca trebuie legata si DACA a fost atentionat de fata sa mearga mai incet si nu a facut-o.

In situatia in care la prima urcare pe motor baiatul i-a legat casca, si dupa urmatoarele opriri nu l-a mai interesat, consider ca la varsta aia nu mai merge cu dadaceala....Era si responsabilitatea ei. Nu e ca si cum ai lua un bebe sa-l schimbi de pampers pt ca el nu e in stare.

Daca fata a tipat, a dat cu pumnul, l-a batut pe umar, i-a dat o casca-n cap ( whatever!), in ideea sa reduca viteza si el a facut contrariul.....e de condamnat. Dar daca i-a placut viteza....e ea!

De chestia cu permisul este numai ea responsabila. E problema voastra daca nu va interesati cu cine mergeti si de cat timp are permisul, motorul, sau ce experienta are....insa pe mine acest aspect m-a interesat mereu. In plus, riscul la care se expune o pasagera cand se urca in carca unuia de 20 de ani e imens. Iar aici se mai adauga mersul NOAPTEA, in afara localitatii, cu un STRAIN pe motor.

 

Nu contest ca era o fata extraordinara, si cum zicea unul pe aici ca ii displaceau motoarele smmd. Dar omul e schimbator, reactioneaza cum nu te astepti. Chiar eu am o amica careia ii tzataia fundul cand se urca pe motor ( pe la inceputuri) iar acum imi spune ca pe ea o ia somnul la viteza mica. Nimeni nu stie exact ce s-a intamplat acolo, in afara de viteza mare pe care o avea motocicleta. Legal, o stie si baiatul, o stim si noi.....el este vinovat pt moartea fetei. Dar e posibil sa ii puneti in carca mult mai multe lucruri, pentru care vina ar putea fi impartita . Mai lasati copilul in pace. Cred ca drama lui este cel putin la fel de mare ca cea a parintilor. Cu siguranta nu si-a dorit nici macar o zgarietura sa-i provoace. Ce flori sa ii mai aduca, ce lumanare sa ii mai aprinda si de unde taria sa-i sune parintii sa-l ierte? Credeti ca e asa usor? Acest copil e distrus.

 

Imi pare rau de fata, dar si de el in aceeasi masura.

 

Gresesti prietene ... responsabilitatea sa iei un pasager pe motor e mult mai mare decat sa-l iei in masina. Daca pasagerul e handicapat si isi da drumu si se raneste tot tu ca pilot moto esti vinovat. Nu intereseza pe nimeni faptul ca pasagerului tau i-a venit sa se sinucida. Intelegi sinapsa? Sunt si eu la fel de convins ca si tine ca nici prin cap nu i-a trecut ca o va rani pe fata. Probabil credea ca o da o tura cu motoru si o tura prin alta parte. Astea insa sunt strict problemele lui. Noi aici dezbatem accidentul nu stam sa ii facem lui o evaluare psihica. Pentru asta exista acel test psihologic care daca s-ar da cum trebuie la scoli multi l-ar pica. Inclusiv el! Dpdv legal a gresit. Si sincer dpdv legal ma intereseaza ce i se va intampla nu ce va visa el la noapte si peste un an de zile. Pentru ca iti spun eu pretene: pana acum singurii soferi constienti de ceea ce au facut (ca au omorat un om) sunt doar cei de pe basculante. Nu conteaza ca scapa, ideea e ca lor chestiile alea li se imprima tocmai ca nu simt cand omoara. E o diferenta si o discutie care nu se va termina vreodata. Asa ca sper din tot sufletul ca pretenul tau sa treaca peste, imi pare rau ca nu va mai putea sa-si ia vreodata permisul de conducere categ. A si, probabil, i se va anula si cealalta categ. deoarece el era in infractiune cand a comis uciderea din culpa, si ca nu va mai avea voie sa conduca un vehicul cel putin 2 ani de zile. Nu-mi pare rau de aceste pedepse insa care ii se aplica sau ii se vor aplica (or not!) si nu-mi va parea rau sa faca macar 24 de ore de arest sa vada cum e, sa simta putin gustul puscariei chit ca nu se va intampla lucrul asta vreodata.

 

A conduce un vehicul inseamna o responsabilitate imensa, chit ca este bicicleta chit ca este raba sau transport agabaritic de 100t. Din pacate, sunt putini care constientizeaza lucrul asta. Din si mai pacate pe zi ce trece se confirma urmatorul lucru: media de varsta este pana in 25 de ani. A cui? Hehehe... a ambelor parti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dodolotz, vezi ca incurcasi dinozaurii si iti dau un sfat, daca tot esti prost de bubui nu te mai chinui sa semnalizezi, de fapt de ce ma chinui, la voi acolo unde e satul in mijlocul orasului e liniste si civilizatie, a?

on: v-am zis ca daca are tati bani, avortonul scapa..

Frate vorbesti de el ca si cum nu ar fi omorat pe cineva...recunoaste ca a gresit? este distrus psihic...? nu ti se pare si tie normal...a OMORAT UN OM...te astepti sa avem mila ptr el??? niciodata frate...Ptr familia Sandrei a avut mila?....ptr prietenii ei? PTR EA a avut?...unde i a fost capul cand s-a suit pe motor si mergea ca turbatu cu 170km/h cand stia ca are pasager in spate cu casca jumatate pusa?...vai de vietulica lui frate...chiar dc nu il pedepseste legea...daca are pic de constiinta nu ii mai dau mult nici lui pe pamantul asta...a gresit cum nu se putea mai rau...a distrus o familie intreaga o gramada de prieteni...sa isi imagineze familia lui cum este sa ti ingropi propiul copil, singurul copil ala ptr care te-ai zbatut inca din prima clipa in care a facut ochi...sa-i dai tot ce-i mai bun sa nu duca lipsa de nimik...sa-si imagineze cum este sa te duci la morga si stai pe scari si sa ti astepti puiul in 4 scanduri nenorocite imbracat in alb, sa te uiti la el sfasiat de durere sa sti ca ieri l-ai vazut viu cu zambetul pe buze si azi...! in schimb au fost destul de destepti incat sa-i cumpere motor fiului care nici macar nu avea in posesia lui permis categoria A... ca ce durerea lui doar au o gramada de bani de ce nu...voi care ii sunteti prieteni aluia...puteti sa ii fiti alaturi dar nu aici...unde suntem si noi prietenii Sandrei...in fata noastra niciodata nu va avea scuza si nici parte de iertare...nebunia lui si prostia lui a adus o mare pata neagra pe viata fiecaruia dintre cei care am cunoscut o si am iubit o! Dar ma rog...nu cred ca vreunul dintre voi are idee macar prin ce trec familia si prietenii acestui copil...NOI NU VREM DECAT DREPTATE...intr un fel sau altul adevarul va iesi la iveala...si cu toate astea...tot nu va plati atat de scump asa cum a platit Sandra ptr pacatul lui...Sa-ti fie rusine baiete ca nu ai facut altceva decat sa te nasti ca sa omori....

 

Nu am chef sa citesc toate posturile de la ultimul lasat de mine ca abia am venit de la BAC si nu's bun de nimic ...

In primul rand , eu am zis ca m-am suit si cu casca , dar si fara .. Fara a fost odata , si am mers incet sa imi arate cum e cu motoru in V de pe RSV ... si credetima ca am avut in minte cele mai naspa scenarii posibile . De obicei luam casca de la altcineva , sau de la el !

Asa .. Acum am trecut si pe la el sa vorbesc cu el ... si nu am avut cu cine .. e terminat psihic . Stie ca a gresit , isi recunoaste greseala si chiar daca nu ar sta o viata in puscarie , o viata o sa se macine in legatura cu moartea fetei ..

Mie imi place ca toata lumea de pe forum este corecta , nu a gresit niciodata si aveti constinta impacata astfel incat sa puteti arata lumii intregi cat de educati , corecti si conformi tuturor regulilor si normelor sunteti .

M-am saturat sa se dea lectii de gramatica , sa se declare sinucigas orice incepator pe SS de 600 sau mai mare , sa fie toti conservarii considerati idioti si toti care au accidente fie inconstienti fie ghinionisti , ca doar ei sunt baieti buni si atenti , dar merg din cand in cand cu 200 ...

Am invatat pe forum ce am avut de invatat , am citit ce am considerat necesar , acu cred ca e timpul sa iau o pauza si sa pun in practica tot ce am auzit si citit in teorie ... Ca la o adica daca e sa mor , mor si cu prezenta si fara prezenta pe forum !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand stii drumul , te aventurezi .. Eu nu am reusit sa aflu de la el nimic .. nu a scos doua vorbe cat am stat cu el ! E prea traumatizat .. Stiu ca a gresit , imi pare rau de fata si mi se rupe sufletul de el cand ma gandesc ce il asteapta . Daia am zis eu ca mai bine il fac monopost .. Daca sunt atat de idiot incat sa nu am grija de nimeni , macar sa nu mai iau pe cineva cu mine !

Da-te tu pe acolo cu viteza mai mare ca a idiotului si fara carnet si daca vine o masina sau vreun motociclist din sens contrar si u scapi motorul de sub control "sigur" nu o sa mai iei pe nimeni cu tine... ca dehhhh doar ai monopost....

Si nu inteleg de unde atata compasiune pt un "criminal",deoarece asta este el pt mine din moment ce a curmat o viata pe care nu avea nici un drept sa o ia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF: bogdan, ia vezi cum e impartit PIB-ul.

Dad da...sigur ca da.....DOMNULE ADMIN,bine ca ce am postat eu ai sters,dar cand se lauda un nene pe aici ca PROVINCIALII si-ar dori sa vada un metrou si sa aiba buletin de capitala l-ai lasat sa abereze frumos.....

Inca o chestie si am plecat:

Cluj-Bucuresti=480 km aprox

Cluj-Budapesta=480 km aprox

?????????????????????????

Nu intelegi ce vorbesc aia de la budapesta insa preturile la hungaroring sunt afisate,si pana la Budapesta nu ai ce face in 4 ore.La iubita,smechera,unde se afla singurii oameni desteptzi din tara faci de la cluj 6-7 ceasuri.Si pana mai intri din otopeni pana in p-ta presei libere mai bagi una.BLEAHHHHH!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...