Sari la conținut

Minsk Ieftin....


Postări Recomandate

deci.. revin cu minsk-u.. 5 milioane.. si asta e ultimu pret.. nediscutabil....

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...993-103336.html

 

oricum e mai putin decat am dat eu p el... da decat sa rugineasca ma doare sufletu d el..

 

app si k sa nu mai intrebe lumea fara rost.. motocicleta se afla la mine acasa... la 28 de km spre targoviste inspre sinaia, in orasul Fieni...unde e si fabrica ce ciment Carapatcement.. dak ajuta p careva informatia.. :bigstar: si se poate vedea oricand....la orice ora...

Editat de Hell_Rider_Edy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai luat minskul, denis? (ca-i la pret de bicicleta, nu-l rata). dar A1-ul?

 

Inca nu,nu stiu sa vad ca parca a zis ca il ia Pedro.

Da e la pret bun :bigstar:

A1 il iau in max o luna pana atunci ca si pasager :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult cred ca iei la fiare vechi pe el sincer

 

de ce v-o fi lene sa ganditi inainte sa postati ineptii???

8000 kilu de fier vechi x aprox 200 de kile "iegal" 1 bulion and fifty.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult cred ca iei la fiare vechi pe el sincer

tu ai da o motoreta funtionala, cu acte, si toate cele, la fier vechi? :bigstar: sau oi avea vr-un erunu? :laugh:

oricum, banuiesc ca ai vrut sa subliniezi faptul ca omul il da foarte ieftin, si merita....i hope :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult cred ca iei la fiare vechi pe el sincer

bai nenea asta cu motoreta cu numar galben... cand ai sa ai permis in mana si experienta destula in motorete sa te afirmi (nu k eu as avea.. dar nici nu ma bag in seama fara rost..) .. dak v-ati luat scutere care arata ca r1 si is imbracate in plastic nu inseamna k le stiti p toate.. si plus d asta... :crack: nu sti motoru.. nu vad de ce are rost sa te afirmi.. :blbl: bafta ! si asfalt uscat.. spor la luat permisu.. :laugh: mai vorbim atunci... :bigstar:

Editat de Hell_Rider_Edy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult cred ca iei la fiare vechi pe el sincer

 

n-ai cu cine mah..niste tarani" ce stie plasticaru ce e ala vapor si cu cate roate merge stai jos prietene nota 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aa.. si inca ceva prietene. .spre deosebire de voi astia mici nu dau motocicleta sa fac rost d bani sa ii sparg in discoteca..sau sa agat pustoaice care a 2-a zi au teza la mate.... ci il dau cuiva sa s poata folosi d el pt k is multi care vor si n-au......si plus sa imi scot banii bagati in el.. cu care evident ma duc la intruniri....:bigstar: succes copile...

Editat de Hell_Rider_Edy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai bre, de ce ne minti?spune ca vrei sa te imbeti, si gata... :lol: pana la urma, in cazul de fata nu conteaza motivele, ci pretul, iar pretul e super ok pt un motor fiabil in exploatare, bun de incepator, si pe care iti permiti sa il bagi pe oriunde vrei, avand piesele ieftine :kiss:

 

UP de la mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,mah Edy eu as fi interesat doar k e o problema mare si anume transportul:P adik de luat l-as lua k e ocazie;) doar k eu sunt din timisoara si d la mine la tine la mine sunt ceva km si nah,dak ai vreo solutie trimite-mi un pm sau mai bine da add p mess:hells_boy_cristi si vb!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,mah Edy eu as fi interesat doar k e o problema mare si anume transportul:P adik de luat l-as lua k e ocazie;) doar k eu sunt din timisoara si d la mine la tine la mine sunt ceva km si nah,dak ai vreo solutie trimite-mi un pm sau mai bine da add p mess:hells_boy_cristi si vb!

 

ms pt up mr_orl... da.. ma si imbat :lol: aia intra in program.. :kiss:

 

denis da il mai am.. e in garaj...

 

iar pt tine am dat add p mess.. cu transportu.. te-ar duce un mil 2 in plus..carat cu un papuc. .sau cu o masina ceva.. mai spatioasa...nu e asa voluminos motorasu... nu stiu.. alta solutie nu stiu....

 

ps.. si eu mi-am luat comunista asta de la avatar tot din timisoara si stiu ca e d mers gramada..:D ( da. .e comunista ce se comporta lafel.. :laugh: ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce v-o fi lene sa ganditi inainte sa postati ineptii???

8000 kilu de fier vechi x aprox 200 de kile "iegal" 1 bulion and fifty.

Minsk are in jur de 108 kilograme, deci... aproape jumatate din cat ai spus. dar e mai mult decat cere omul pe el pentru cine nu stie "artimectica"

L-as lua pentru sora mea, dar nu stiu daca are atata minte cat sa nu moara cu el din prima zi :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minsk are in jur de 108 kilograme, deci... aproape jumatate din cat ai spus. dar e mai mult decat cere omul pe el pentru cine nu stie "artimectica"

L-as lua pentru sora mea, dar nu stiu daca are atata minte cat sa nu moara cu el din prima zi :D

 

ma eu zic k nu are cu msa moara ...da asta inseamna sa stai sa ii desenezi cum sta treaba cu mersu p 2 roti..:lol:

 

repet.... k sa nu existe discutii.. necestita segmentare si reglaj... eu nu am timp si nici pricepere la minsk...si nici nu ma atrage sincer.. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci inca il mai ai??? ma bate gandul sa dau scuterul si sa iau minsk de 125. acu am pus anunt cu scuteru, sa vad ce rezolv.

e mult mai bun minsku, chit ca nu ia mai mult de 80-90, pt ca are cutia de viteze, merge bine de tot la drum lung, si daca e sa il repari, il faci intr-o zi, cu piesele relativ ieftine(dar nu foarte bune...oricum, la cat costa, merita)...

 

am cunoscut un amic care si-a vandut fix minsku sa isi ia scuter...regreta si acum... :(

 

@edy: hai bre, nu se incumeta nimeni?

 

PS: daca zici ca are nev doar de segmentare, poti masura cilindrul sa nu se fi alezat in timp, iar cel care vine sa il ia, sa vina cu segmentii standard de minsk acolo, ca nu are de desfacut decat 4 suruburi, apoi pleaca pe el :D (doar sa il lasati cam o ora sa mearga la relanti...e indicat cand schimbi segmentii)

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa dau scuteru si poate o iau. in afara de segmentare . ce probleme mai are??

 

nu are ....:( ti-am zis... compresie zero.. dai la pedala cu mana...zici k e clanta de la usa... fluiera pistonu in cilindru.. iti dai seama ala care l-a avut nu i-a schimbat segm..eu niciatat. .si m-am cam dat cu el ...si na...

 

altceva actele sa le faci k in rest e ok...

 

are numere noi da tre schimbat talonu k e un model ciudat...mai vechi cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are ....:D ti-am zis... compresie zero.. dai la pedala cu mana...zici k e clanta de la usa... fluiera pistonu in cilindru.. iti dai seama ala care l-a avut nu i-a schimbat segm..eu niciatat. .si m-am cam dat cu el ...si na...

 

altceva actele sa le faci k in rest e ok...

 

are numere noi da tre schimbat talonu k e un model ciudat...mai vechi cred...

se poate schimba talonul...desfa tu alea 4 suruburi, nici nu tre sa scoti pistonu macar, si baga un subler de masoara cilindru...

 

@iceman: daca chiar il vrei, dupa ce iti comunica edy marimea cilindrului, te duci frumos si cumperi segmenti standard de minsk daca nu a fost alezat in timp(desi tind sa cred ca doar segmentii sunt dusi, si cilindrul e la cota originala...nu prea am gasit minskuri alezate in timp dat folosintei), ii puneti, si pleci pe el :(

 

desfaci doar 4 suruburi amarate si poti verifica o gramada de chestii la motoarele astea...inclusiv jocul ambielajului, care, alta chestie faina, daca e belit la colivie, se desface lejer, si se schimba doar colivia, care se si gaseste, si e si ieftina...discurile de ambreiaj iar sunt ieftine...pana mea, e mobra ieftina si buna :kali:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate schimba talonul...desfa tu alea 4 suruburi, nici nu tre sa scoti pistonu macar, si baga un subler de masoara cilindru...

 

@iceman: daca chiar il vrei, dupa ce iti comunica edy marimea cilindrului, te duci frumos si cumperi segmenti standard de minsk daca nu a fost alezat in timp(desi tind sa cred ca doar segmentii sunt dusi, si cilindrul e la cota originala...nu prea am gasit minskuri alezate in timp dat folosintei), ii puneti, si pleci pe el :D

 

desfaci doar 4 suruburi amarate si poti verifica o gramada de chestii la motoarele astea...inclusiv jocul ambielajului, care, alta chestie faina, daca e belit la colivie, se desface lejer, si se schimba doar colivia, care se si gaseste, si e si ieftina...discurile de ambreiaj iar sunt ieftine...pana mea, e mobra ieftina si buna :D

 

cine stie stie..:Doricum. .dak nu il vand pana in toamna.. la iarna il aranjez si in primavara cand ia fratimiu a1 i-l fac cadou.. :kali:

 

o sa incerc sa masor diametru sa iti dau cotele..:( paote dak am drum in targoviste ii iau eu si segmenti.. k nu-s scumpi.. si il aranjez.. dar nu pot promite nimic k is aglomerat cu admiterea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...