Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

am intilnit de-a lungul vremii destui papagali citesc intii review-uri pe IMDB si abia apoi au o parere :)

o fi coincidenta ca deja citiva au scris aici ca fuge aia cu abdomenul taiat? au citit si ei review-uri, ca sa aiba o parere.

 

acum, despre film, ca l-am vazut si eu aseara.

 

e pur si simplu un SF tipic cinematografiei recente. stiind ca e prequel la Alien, normal ca am avut asteptari dar in acelasi timp intuiam ca o sa fie cum a fost. mi-a dat senzatia ca abia a inceput si s-a si terminat. pt. ca nu are build-up, personajele sint parca jucate de roboti si totul pare un amalgam, parca a turnat cite putin din toate.

nici macar nu pot sa-l critic pt. ca probabil asta se cere, o tona de efecte speciale, zero build-up, personaje sterse.

noi sa fim sanatosi, in top 20 pe IMDB sint multe mizerii sinistre.

 

si inca ceva. mie SF-urile de productie recenta mi se par de k.kt tocmai din cauza ca efectele sint facute in cea mai mare parte pe calculator. cind vad Star Destroyer-ul din Star Wars mi se pare mai realist tocmai pt. ca e o macheta din lemn. cind vad CGI care arata a CGI, pt. mine e turn-off total.

 

Pentru linistea ta:

 

1. Am vazut filmul in saptamana lansarii pentru ca apreciez seria Alien si nu pentru eventualul review de pe IMDB.

2. Pasajul de pe IMDB era menit sa clarifice perfomantele "absurde" ale medicinei din film.

 

In rest ar trebui sa ma cobor pre mult pentru a iti oferi replica pe masura....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ati vazut Looper? Looper imdb dupa mine, merita 6.

Un film care m-a enervat efectiv a fost Drive Drive imdb . Imi venea sa dau pumni in laptop

 

Aseara am vazut si eu Prometheus..pierdere totala de timp..

 

Nu stiu care-i treaba cu astia de fac filmele. Sunt atat de multe care pleaca de la o idee foarte buna care ar putea fi dezvolatata si transformata intr-un film extraordinar, dar o mentin simpla si proasta, de multe ori stricand-o .

 

In schimb The Dark Knight Rises mi s-a parut foarte foarte bun. Am fost de 2 ori la cinema sa-l vad.

Editat de Guzuman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Eu i-am dat un shift+del de la gasit dracii... am regretat ca am pierdut timpul pina pe la jumatatea lui. A fost enervant si hype-ul din jurul lui... vai... film profund... fleoshk. Un film gol.

 

Sa vezi ce-l apreciaza americanii.. zici c-a fost silence of the lambs de profund.

 

Mie mi-a placut Drive, iar coloana sonora mi s-a parut fantastica. Acum nah..tine de gusturi :rolleyes:

 

Dar tu esti fata, probabil prinde altfel . In afara de coloana sonora ce ti-a placut ?Nu-s ironic, doar curios

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut jocul actoricesc al lui Ryan Gosling. Probabil ca si starea in care eram atunci, a contribuit la nota asta mare. :D

Recunosc nu e de nota 10, dar un 7 tot ii dau :laugh:

Editat de ana.maria
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut jocul actoricesc al lui Ryan Gosling. Probabil ca si starea in care eram atunci, a contribuit la nota asta mare. :D

Recunosc nu e de nota 10, dar un 7 tot ii dau :laugh:

 

..a si jucat bine al dreacu...statea ca mutu 80 % din tot filmu, parca era retardat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.imdb.com/title/tt0780504/ Drive e un film pe care ori il iubesti ori il urasti. Si eu am avut putina rabdare pana pe la jumatate, pentru ca are un ritm foarte lent, dar apoi isi da drumul putin. Mie oricum mi-a placut foarte mult personajul si genul de film, dar nu e chiar pe placul tuturor. Ca tot se vorbea de Drive ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.imdb.com/title/tt0780504/ Drive e un film pe care ori il iubesti ori il urasti. Si eu am avut putina rabdare pana pe la jumatate, pentru ca are un ritm foarte lent, dar apoi isi da drumul putin. Mie oricum mi-a placut foarte mult personajul si genul de film, dar nu e chiar pe placul tuturor. Ca tot se vorbea de Drive ...

 

Eu m-am uitat la tot, cu rabdare tot sperand ca se va intampla ceva. La final m-am enervat rau. Per total mi s-a parut un Crash wannabe http://www.imdb.com/title/tt0375679/ mov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...