Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

=========================

 

Feriti-va de The Man with the Iron Fists

 

 

 

http://www.imdb.com/title/tt1258972/?ref_=fn_al_tt_1

 

3 ore m-am chinuit sa imi amintesc de un film mai prost si nu am reusit.

 

you have been warned!

 

 

=========================

ti-am vazut aseara commentul pe fb si am zis sa verific ....

 

fantastic de prost film, nu imi dau seama cum pm au reusit producatorii sa-l bage pe Russell Crowe mai e si Tarantino in generic...FFS

 

va puteti imagina un B film chinezesc cu coloana sonora RZA, WHAT THE FUCK?????????????

 

RZA should be put to sleep !!!!!!!!!!

 

 

 

Valeu... de la kakatu (pardon the expression) ala jenant cu Russell Crowe si Lucy Liu de mai sus... la un film european (ok... frantuzesc) "greoi" sau greu de digerat pentru spectatorul obisnuit.

 

 

Holy Motors

 

http://www.imdb.com/title/tt2076220/?ref_=fn_al_tt_1

 

 

 

NU cred ca e recomandat pentru depresivi... sau suferinzi de ADD... cred... zic si eu.

 

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bec si @ zaelu

 

Voi nu stiti la ce sa va uitati la filmele lui Tarantino ... fictiunea dusa la extrem (vezi Kill Bill, From dusk till dawn, Pulp fiction, Sin City, Natural Born Killers, etc), detalii regizorale, detalii scenografice, decor, recuzita, detaliile coregrafice din scenele de lupta, si de obicei el imparte filemele in mai multe acte ce par ca n-au legatura intre ele.

 

Daca te uiti la scenele de lupta, da, ti se par infantile, insa detaliile si fictiunea sunt de cea mai buna calitate.

 

Normal ca pare un film prost, dar asta doar pentru ca este iesit din tiparul vostru.

Ar trebui sa priviti un film al lui Tarantino ca si cum ar fi primul film pe care il vedeti in viata voastra, sa lasati prejudecatile la o parte.

 

ti-am vazut aseara commentul pe fb si am zis sa verific ....

 

fantastic de prost film, nu imi dau seama cum pm au reusit producatorii sa-l bage pe Russell Crowe mai e si Tarantino in generic...FFS

 

va puteti imagina un B film chinezesc cu coloana sonora RZA, WHAT THE FUCK?????????????

 

RZA should be put to sleep !!!!!!!!!!

 

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da

 

Un alt regizor care jogleaza elgant cu absurdul, nu la modul brutal al lui Tarantino, e Jim Jarmusch. Cel mai mult mi-au placut Down by Law, Dead Man si Night on Earth. Broken Flowers e foarte tare dar de vazut la varste de peste 30 de ani, poate 40+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bec si @ zaelu

 

Voi nu stiti la ce sa va uitati la filmele lui Tarantino ... fictiunea dusa la extrem (vezi Kill Bill, From dusk till dawn, Pulp fiction, Sin City, Natural Born Killers, etc), detalii regizorale, detalii scenografice, decor, recuzita, detaliile coregrafice din scenele de lupta, si de obicei el imparte filemele in mai multe acte ce par ca n-au legatura intre ele.

 

Daca te uiti la scenele de lupta, da, ti se par infantile, insa detaliile si fictiunea sunt de cea mai buna calitate.

 

Normal ca pare un film prost, dar asta doar pentru ca este iesit din tiparul vostru.

Ar trebui sa priviti un film al lui Tarantino ca si cum ar fi primul film pe care il vedeti in viata voastra, sa lasati prejudecatile la o parte.

 

 

Ce-ai mei cu mine? Am zis eu ca Tarantino sux in general? Filmul ala nici nu e de Tarantino... e de negru ala din rolul principalo/secundar/desantzat/sinistru. Tarantino o fi avut ideea... s-au i-a recomandat pe Lucy liu si pe Chinezu ala "intelept" din Kill Bill... sau o fi stat la o bere cu Rizla ala sau cum il cheama. Eu sint convins ca nu ai vazut filmul despre care am scris eu... ala cu mainile de tabla.

 

Tarantino are numa un film mai slab pt mine... Ala cu visul umed evreiesc... Nu am nimic cu evreii (ca ma stii) dar un film in care este prezentat doar cum evreii i-au rupt in gura pe nemti in al doilea razboi mondial e menit sa bufneasca risul... e ca un film despre eroismul italian in WW2... nu poti sa iti tii fata serioasa decit daca habar nu ai istorie. Din pacate la filmul ala a lu Tarantino (cum plm se cheama) aspectul asta neserios al ideii de baza nu ajuta ci strica toata actiunea misto si povestea filmului spusa misto.

 

Uite... tarantino a venit cu ideea lu Natural Born Killers dar imho Stone a stricat-o cu prea mult psihedelism si simbolistica schizofrenica. Filmu a ramas inca bun... dar daca il facea Tarantino era capodopera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ca sa-l faca tarantino... probabil ca trebuia sa mai faca inca un film cu evrei... sa aibe buget :))

 

Mainile de tabla nu le-am vazut ...doar traileru' asa ca azi il dau jos ... si ma uit :)

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hope Springs (2012) - http://www.imdb.com/title/tt1535438/

Meryl Streep si Tommy Lee Jones in rolurile principale recomanda filmul.

 

L-am vazut intimplator acu 2 seri. Desi povestea e (destul) de banala, filmul este extrem de bine jucat. Nici nu ai cum altfel cu acesti doi actori. Filmul desi e incet, totusi te tine in priza. F fain film. Il recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da

 

Un alt regizor care jogleaza elgant cu absurdul, nu la modul brutal al lui Tarantino, e Jim Jarmusch. Cel mai mult mi-au placut Down by Law, Dead Man si Night on Earth. Broken Flowers e foarte tare dar de vazut la varste de peste 30 de ani, poate 40+

 

 

Eu l-am vazut cand a aparut (broken flowers) . Nu poate fi inteles la varste mai 'fragede' de 30 ani? :) Sau in stilu' tau propriu o sa-mi zici ca n-am inteles nimic si ca traiesc cu impresia ca mi-a placut ceva ce n-am inteles pe deplin? :))

 

Cre-ca mi-a placut mai mult Lost in translation , acolo si-a facut mana mai bine Murray pt Broken Flowers :)

 

Nu inteleg de ce joaca Russel Crowe in tampeniile astea recente...

 

Ultimu film bun cu el mi s-a parut American Gangster (si State of play cred).

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am vazut cand a aparut (broken flowers) . Nu poate fi inteles la varste mai 'fragede' de 30 ani? :) Sau in stilu' tau propriu o sa-mi zici ca n-am inteles nimic si ca traiesc cu impresia ca mi-a placut ceva ce n-am inteles pe deplin? :))

Nu baross. Poti sa-l vezi oricand. Si eu l-am vazut la scurt timp dupa ce a aparut.

Dar cand imi aduc aminte de el, pe masura ce trece timpul, imi dau seama ca filmul ala atinge alte si alte corzi, despre care pe la 20 si ceva de ani, nu stiam ca exista :)

 

Lucru interesant la Broken Flowers este ca, daca-l mai vezi o data, nu-ti naruieste prima impresie (la mine a fost foarte buna). Cu alte filme e diferit: pot placea foarte mult prima oara si daca le mai vezi o data nu-ti dai seama de ce ti-au placut atat de mult prima oara.

 

Din prima categorie, imi aduc aminte cateva: Zbor deasupra unui cuib de cuci, The thin red line, The party, Balul Pompierilor, Iubirile unei blonde, Irreversible, Apocalypse Now!, Dr. Strangelove. La a doua categorie: Reservoir Dogs, Memento, Requiem for a dream.

 

Filmul pe care il revad cu cea mai mare placere si parca imi place mai mult de fiecare data, e un o animatie japoneza: Spirited Away. Recomand!

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bec si @ zaelu

 

Voi nu stiti la ce sa va uitati la filmele lui Tarantino ... fictiunea dusa la extrem (vezi Kill Bill, From dusk till dawn, Pulp fiction, Sin City, Natural Born Killers, etc), detalii regizorale, detalii scenografice, decor, recuzita, detaliile coregrafice din scenele de lupta, si de obicei el imparte filemele in mai multe acte ce par ca n-au legatura intre ele.

 

 

:P deci... io e mare , da mare fan Tarantino, am botezat cainele "Kill Bill" :)

 

asta cu mainili di tabla e altceva, si nu cred ca din vina lu' T .. e negru ala (cuvant urat) RZA, mare raper care se crede regizor mai nou

 

WORD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu baross. Poti sa-l vezi oricand. Si eu l-am vazut la scurt timp dupa ce a aparut.

Dar cand imi aduc aminte de el, pe masura ce trece timpul, imi dau seama ca filmul ala atinge alte si alte corzi, despre care pe la 20 si ceva de ani, nu stiam ca exista :)

 

Lucru interesant la Broken Flowers este ca, daca-l mai vezi o data, nu-ti naruieste prima impresie (la mine a fost foarte buna). Cu alte filme e diferit: pot placea foarte mult prima oara si daca le mai vezi o data nu-ti dai seama de ce ti-au placut atat de mult prima oara.

 

Din prima categorie, imi aduc aminte cateva: Zbor deasupra unui cuib de cuci, The thin red line, The party, Balul Pompierilor, Iubirile unei blonde, Irreversible, Apocalypse Now!, Dr. Strangelove. La a doua categorie: Reservoir Dogs, Memento, Requiem for a dream.

 

Filmul pe care il revad cu cea mai mare placere si parca imi place mai mult de fiecare data, e un o animatie japoneza: Spirited Away. Recomand!

 

 

Da, cam aia e ideea cu acele corzi (s-aplica si la alte filme)...oricum depinde si de fiecare cat e de copt.....ca sunt unii care pot sa-l vizioneze si la 40 ani ca tot nu le vibeaza nici o 'coarda' :)

 

Thin red line , irreversible vazute ... precum si celelalte 3 din a doua categorie... poate Memento l-au vazut mai multi si pentru multi are un iz 'comercial' , dar mi-a placut mult... Guy Pearce a jucat epic in filmu' ala...

 

 

@bec: haide m3n, nu poti compara ce facea Tarantino 'odinioara' cu astea recente.....

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

@bec: haide m3n, nu poti compara ce facea Tarantino 'odinioara' cu astea recente.....

 

hmm.. eu inca mai sper sa-si revina, acum dupa Inglorious Basterds ... nu mai stiu ce sa zic

 

ai fost inspirat cu numele cainelui ... mai e cineva care dupa ce a vazut filmul Jurassic Park si-a botezat pekinezu Godzilla.

 

pan la urma ai vazut pumni de tabla?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bec ... nu din pacate.

La mine, cand ninge, ploua sau bate vantul ... merge netul cu 30 kbs :(

 

Poate totusi imi face @zaelu o vizita si mi-l aduce pe stick ... daca nu cumva si-a formatat hardu' din cauza filmului :P

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...