Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu stiu cata relevanta au notele. am vazut filme care mi-au placut mult si aveau note mici, dar si filme cotate bine, dupa nota, iar mie mi s-au parut de rahan.

 

http://www.imdb.com/title/tt1701210/

http://www.imdb.com/title/tt1133993/

http://www.imdb.com/title/tt0780516/?ref_=nv_sr_1

http://www.imdb.com/title/tt1112782/

Editat de latomeru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai tin mare lucru minte dint hurt lokeru asta, dar avatar e un rahat de film. Aproape imposibil sa fi fost mai bun.

0 dark 30 e si ala propaganda? ca parca e aceeasi cucoana.

 

E și mai și. M-a plictisit repede și tare.

 

Am văzut și eu Suspect Zero, cred că știu de ce are o asemenea notă - foarte puțini l-au văzut până la capăt. Dacă nu știam plotul cred că mă pierdea pe la jumătate. În orice caz, și eu cochetez de ceva timp cu ideea asta de Suspect Zero (nu pentru că îmi doresc o asemenea direcție profesională, ci doar încerc să găsesc planul perfect care ar avea succes în era asta a CCTV-ului, interceptărilor, etc) și într-un fel speram să fie mai mult abordat subiectul.

 

Spoiler -

E mișto cum spunea O'Ryan că a „vizionat” ucigași precum John Wayne Gacy sau Ted Bundy, ucigași care de altfel au fost prinși, dar dat fiind faptul că există unii la fel de căutați care încă nu au fost prinși (Zodiac, The Babysitter), 1. de ce nu i-au prins ei sau 2. de ce nu a mai continuat proiectul?

 

 

 

Later edit:

Acum știu de ce a primit o notă atât de proastă - pentru că este o execuție ratată a unui script GENIAL. Mi-am ocupat ziua prin a citi primul script, cel nemodificat, și e mult mai bun decât ce au făcut în film - http://www.dailyscript.com/scripts/suspect_zero.html .

 

Câteva dintre replicile omise sunt... wow.

        O'RYAN (CONT'D)               Some of my colleagues think I'm               fascinated with evil. I think the truth               is just the opposite: evil is fascinated               with us. What better vehicle could there               be for creating havoc in the world - what               better instrument - than Man? We're vain,               we're stubborn, we're deceitful, we have               an imagination that is limitless in its               perversions. Of course Evil keeps trying               to harness us. Wouldn't you?
Editat de GeoNinoLino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista mea de seriale :

 

 

Homeland - serial cu și despre teroriști; adesea e cam americănesc, dar nu împing niciodată povestea în penibil

 

The mentalist - serial polițist amuzant, are genul de episoade pe care să le privești mâncând. Storyline-ul, totuși, e unul dintre cele mai bine gândite vreodată. De-abia aștept ultimul sezon.

 

The walking dead - merită văzut doar că are zombie.

 

Game of thrones - tare mi-aș fi dorit să văd serialul ăsta când eram copil. E povestea perfectă cu cavaleri și dragoni :D

 

Lie to me - încă înjur că l-au oprit, era un serial prea bun despre limbajul corpului și cum te poți folosi de el.

 

Dexter - serialul meu polițist preferat. Și asta pentru că... e despre un ucigaș.

 

Supernatural - mi-a plăcut până undeva pe la sezonul 6, parcă. E o vacă de muls, dar merită să te convingi singur dacă îți plac poveștile cu vampiri, demoni, etc.

 

Lost - mindfuck show și mult prea addictive.

 

 

Homeland e rupere :D

La Supernatural merita sa uiti numai si pt muzica si gluma :D Imi place mult...ca enterntainment.

 

in rest, de acord 100%

 

 

 

Ce am vazut :

 

Rome - DA.Luati-l urmariti-l,si punct.Pacat ca sunt numa 2 sezoane.Nu ca serialul n-ar fi avut succes,dar bagau mai multi bani in decoruri decat scoteau.

House M.D. - Serial foarte intrigant.Mi-a placut dar nu e chiar atat de bun precum il lauda Mircea Badea.

Lost - incepe nu bine,ci extraordinar.Insa scenariul e scris aiurea,cu mistere numai de dragul misterelor si mistere care pur si simplu sunt uitate,nu se rezolva.Devine de-a dreptul prostesc prin sezonul 3,cand am renuntat sa ma uit la el.Cand "tribul" inarmat cu Ak47 este capturat de niste baieti care trag cu cornete cu sageti care te adorm am ajuns la exasperare si l-am sters,mi s-a parut culmea prostiei.Eu inteleg ca e film,dar da-o-n sange,vorba poetului.

Grey's Anatomy - bun.Pur si simplu bun.Daca treceti peste eticheta de chick flick,e chiar bun.Actori de nota 15 si scenariu extraordinar.

 

Band of Brothers - Saving Private Ryan mai lung.aceeiasi atmosfera.Tot de Spielberg.Nota 15.E o miniserie,10 ep.

 

Rome m-a plictist inca din primele 2-3 episoade....multa politica

Lost a fost sfarsit fortat, sfarsit mai de chacat n-am vazut, poate doar la Prison Break.

 

 

E vreunul pe-aici leșinat după teorii despre Red John din The Mentalist? Că eu mă agit ca o sardină de unul singur neavând cu cine să-mi împărtășesc părerile nebune

 

 

 

Intr-o perioada credeam ca RJ e chiar el, adica e cucu, personalitate multipla

dup-aia am crezut ca e ala de la Homeland Security, dar si pe ala l-au scos.

 

 

 

PS: vad ca nimeni n-a pomenit de Person of Interest.

La inceput poate parea boring si putin exagerat, dar poveste se dezovolta frumos si devine foarte interesanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Breaking bad e totusi decent. Daca tot ii auzeam pe toti am zis sa incerc si eu. E ok.

 

Mai urmaresc:

 

person of interest care imi place, desi primul episod din sez 3 mi s-a parut slab.

 

davinci's demons: decent, nu e cine stie ce.

 

low winter sun: imi place. gen politist asa. vreo 2 actori mai cunoscuti. un chel si un negru.

 

anger management: cu charlie sheen. slabut, dar cand mananc seara, merge.

 

two and a half men: slabut de cand a venit ashton k...er, dar nici inainte nuera cine stie ce.

 

 

PS: vad ca nimeni n-a pomenit de Person of Interest.

La inceput poate parea boring si putin exagerat, dar poveste se dezovolta frumos si devine foarte interesanta.

 

Ia uite acilea ca a pomenit cineva :P

 

Sezonul 3 a cam inceput sa ma plictiseasca... 1 a fost cel mai bun in opinia mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ender's Game (2013): un film interzis copiilor sub 12 ani, dar dedicat lor. Nu e rau (de tot) dar are un scenariu siripos si un final ... moale. Merge in lipsa de altceva.

sper sa nu fi macelarit cartea...

desi este putin probabil ca ideile socio politice din prima carte sa fie pe placul maselor deci nu cred ca vor fi rea detaliate in film.

astept sa il prind la o calitate mai buna, momentan la mine-n sat nu am unde sa-l vad la cinema fuck...

prima carte am citit-o cand a aparut la Nemira pe vremuri... sper sa nu fiu total dezamagit de film...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge..Macar pt rolurile principale unde-s 2 tineri proaspeti si frumosi..

poate am vazut eu o versiune din care s-a editat jumate, in prima parte a filmului sunt prea multe trecute cu vederea si actiunea se desfasoara mult prea rapid

 

slabut dar vizionabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...