Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am citit un articol al CTP-ului si mi-am adus aminte de-un film pe care l-a prezentat la CineTePrinde:

http://www.imdb.com/title/tt0375063/

 

btw, acuma am aflat si eu ca CTP-ul are doctorat in cinematografie.

 

crezusem ca prezinta emisiunea in calitate de inginer :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se pare ca CTP-ul este foarte tare la capitoul cinematografie, pacat ca nu a stat in banca lui de doctor si a luat-o pe aratura prin alte sectii de psihiatrie, unde cel mai bine il prinde rolul de pacient..



Recomand

 

http://www.imdb.com/title/tt0376541/

 

http://www.imdb.com/title/tt0308476/?ref=profile

 

http://www.imdb.com/title/tt0380268/?ref=profile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ati facut curios. :D

 

Bleah... mi-a pierit curiozitatea la jumate... e film cu animale in piei umane.... si dramele lor. Fuck 'em! Traiesc ca niste animale si apoi se smiorcaie ca vai draga ce drame avem... Dar nu stiu decit sa se omoare unii pe altii ca niste neanderthalieni.

 

Relatia mama-fiu? Wtf? Aia e problema filmului ala? Nu obiceiurile animalelor alora de a-si omori surorile ca se secsuie cu "cine nu trebuie" si le "dezonoreaza" familia (eventual cu un mic viol ritualic inainte ca sa le salveze de iad...)? Si ca in timp ce noi avem meciuri de fotbal intre sate eie au meciuri de kalasnicoave? Imi pare foarte rau... sint tolerant cu o gramada de obiceiuri umane... culturi plm... dar totul pina la canibalism si macelarism care mai e apoi si "cintat" in ode si filme... fuck that shit! Mai bine le-ar da banii de filme de genul asta sa se duca la scoala... ceva.

 

Asta era ideea.

 

 

te-ai grabit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi,cum m-am grabit daca zici ca-l vazusi?

Fiecare priveste problema subiectiv.Nu mi s-a parut a fi vreo oda filmul asta.Ci din contra.Tocmai c-au prezentat la modul crud realitatea.Fara efecte speciale.Si cu un impact puternic asupra privitorului din alta parte a civilizatiei.

Problema apare cand ei emigreaza si incearca sa impuna gazdelor legile lor.

Oricum se stie despre conditia femeii in islam si nu se va schimba nimic cu toate lamentarile noastre.

Si inca odata rahatu' de religie dovedeste cat de nociv este.

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se pare ca CTP-ul este foarte tare la capitoul cinematografie, pacat ca nu a stat in banca lui de doctor si a luat-o pe aratura prin alte sectii de psihiatrie, unde cel mai bine il prinde rolul de pacient..

'geaba zici, lumea ar fi mai plictisitoare fara el si cei ca el.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-am vazut pana acum:

 

- superb! avatarul meu : Kosh - ambasadorul Vorlon :hug:

Stargate -SG1

Stargate Atlantis

Stargate Universe - m-a pierdut odata cu scenele de sex... prea comercial

Friends

Seinfeld - nu mi-a placut

Ceers

Star Trek
Star Trek: Deep Space Nine
Star Trek: Enterprise
Star Trek: The Next Generation
Star Trek: Voyager

- slabut

Battlestar Galactica - superb

- avea ceva potential dar a fost anulat. Actiunea se petrece inainte de Battlestar Galactica

Breaking Bad - primul sezon, genial. L-am urmarit pana la final doar din curiozitate

Dracula (2013) - e in derulare... cam plictisitor

Game of Thrones - interesant. Cateva episoade absolut geniale

Grey's Anatomy - m-a pierdut in sezonul 2: plictisitor si intuibil

Hercules: The Legendary Journey - ramasesem "dator" sa-l vad, acum imi pare rau ptr timpul pierdut. Am fost curios sa vad cum se termina.

Heroes - pacat ca s-a anulat

House - plictisitor de repetitiv si intuitiv, m-a pierdut dupa sezonul 2

How I Met Your Mother - inca ruleaza : nu ca m-ar interesa...

Married With Children - classic

MASH - classic

Millennium - mai mult decat interesant (Lance Henriksen)

OZ - nu-l pierdeti p'asta!!!

Quantum Leap - ce vremuri ...

Smallville - daca n-ai ce vedea

Sons of Anarchy - incepuse binisor. are unele episoade interesante pe care nu le poti intui cum a fost ultimul acum... imi place ca inca te mai poate surprinde

Supernatural - uneori genial, alteori extrem de plictisitor si previzibil

- classic

The A-Team - mai vechi

The Sopranos - merita

True Blood - devine enervant pe alocuri

Two and a Half Men - fara Charlie nu e tru!

 

de astea imi amintesc...

cu siguranta sunt mai multe...

 

apoi mai sunt documentarele... mult prea multe si nu mai am rabdare...


:tomato:

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. Paul Walker !!! De cand eram un pusti ma uitam la Fast and Furious... eram innebunit, vazusem primele 2 filme de atatea ori, incat invatasem toate replicile. Fiecare film din seria Fast and Furious l-am vazut de cel putin 2 ori.

 

Inca o data, RIP, pentru un super actor, care si in realitate era acelasi "Brian O'Connor" pasionat de masini "rapide si furioase", ca si in film.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. Paul Walker !!! De cand eram un pusti ma uitam la Fast and Furious... eram innebunit, vazusem primele 2 filme de atatea ori, incat invatasem toate replicile. Fiecare film din seria Fast and Furious l-am vazut de cel putin 2 ori.

 

Inca o data, RIP, pentru un super actor, care si in realitate era acelasi "Brian O'Connor" pasionat de masini "rapide si furioase", ca si in film.

 

O fi vorba de aceeasi masina in discutia inceputa la 3:22?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

 

Inca o data, RIP, pentru un super actor (... ...)

Nu a fost super actor ci unul de duzina, la fel si filmele in care a jucat, singurul care mi-a placut a fost

Eight Below..

Asta nu are insa importanta, a murit un om, Dumnezeu sa-l ierte!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost super actor ci unul de duzina, la fel si filmele in care a jucat, singurul care mi-a placut a fost

Eight Below..

Asta nu are insa importanta, a murit un om, Dumnezeu sa-l ierte!

 

Stiu ca nu se numara printre marii actori, si stiu ca nici Fast and Furious nu e o serie cu filme de oscar (cred, habar n-am daca au luat vreun premiu). Dar sunt niste filme extrem de renumite, mai ales pentru generatia mai tanara. Iar atunci cand esti tanar si esti baiat, imposibil sa nu iti placa Fast and Furious.

 

Iar Paul Walker mi s-a parut un bun actor, fiindca rolul interpretat in filmele astea, l-a prins foarte bine. Ma uit la clipul cu nissan-ul GTR si parca il vad pe Brian O'Conner la volan, si nu pe Paul Walker. Si chiar si tragicul eveniment, s-a intamplat in urma unui accident de masina... un Porsche Carrera GT care s-a facut praf (ma gandesc ca nu s-a intamplat tocmai la o viteza mica) si a luat foc. Stiu ca nu a fost el la volan, dar ce s-a intamplat parca ar fi fost scena din primul film, descrisa de Vin Diesel (Dominic Toretto):

 

"That's my dad. He was coming up in the pro-stock circuit. Last race of the season, he was coming into the final turn when a driver named Kenny Linder tapped his bumper and put him into the wall at a hundred and twenty miles an hour. I watched my father burn to death. I can still remember him screaming. The people who were there said my father died long before the tanks blew. They said it was me that was screaming."

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...