Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Daca esti curios.Acu ceva anisori mi-a(u) placut.Nu stiu daca as mai avea acum rabdare sa le recitesc.Oricum nu v-ati saturat de cliseul asta cu , cartea bate filmul bla bla?

dupa Xenocid ar mai fi... netraduse.

nu am gasit inca tot... inca sap.

 

  1. Ender's Game (1985) – Nebula Award winner, 1985;[1] Hugo Award winner, 1986;[1] Locus Award nominee, 1986[1]
  2. Speaker for the Dead (1986) – Nebula Award winner, 1986;[1] Hugo & Locus Awards winner, 1987;[1] Campbell Award nominee, 1987[1]
  3. Xenocide (1991) – Hugo and Locus Awards nominee, 1992[12]
  4. Children of the Mind (1996)
  5. Ender's Shadow (1999) – Shortlisted for a Locus Award, 2000[13]
  6. Shadow of the Hegemon (2001) – Shortlisted for a Locus Award, 2002[14]
  7. Shadow Puppets (2002)
  8. First Meetings (2002) – short story collection
  9. Shadow of the Giant (2005)
  10. A War of Gifts: An Ender Story (2007)
  11. Ender in Exile (2008)
  12. Shadows in Flight (2012)
  13. Earth Unaware (2012)
  14. Earth Afire (2013)
  15. Earth Awakens (2014, final book in the Formic Wars trilogy)
  16. Shadows Alive (forthcoming, originally planned as part of "Shadows in Flight")

cartea va bate filmul intotdeauna. insa ma enervez cand vad un film care masacreaza o carte numai pentru ca eu voi sari sa vad fimul pentru ca mi-a placut cartea...

 

astept ecranizarea seriei Fundatia pe acelasi principiu... prima carte facuta fim cu 10% din poveste inclusa...

 

nu am vazut inca Ender. nu am gasit la calitatea dorita. sau voi face un drum in alta urbe unde exista cinema care ruleaza filmul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

: surf, parasutism, ceva pocneala si puscaturi, o idila draguta si in final un idealist care odata cu "moartea" sa schimba definitiv mentalitatea celui ce reprezenta vointa societatii. Un film complet, moralizator intrucatva.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

: surf, parasutism, ceva pocneala si puscaturi, o idila draguta si in final un idealist care odata cu "moartea" sa schimba definitiv mentalitatea celui ce reprezenta vointa societatii. Un film complet, moralizator intrucatva.

 

 

 

Printre putinele filme decente cu Keanu Reeves.

 

Misto filmul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

: surf, parasutism, ceva pocneala si puscaturi, o idila draguta si in final un idealist care odata cu "moartea" sa schimba definitiv mentalitatea celui ce reprezenta vointa societatii. Un film complet, moralizator intrucatva.

 

 

 

"Whe went to far"

 

 

De asta imi aminte filmul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi aminteste de cum vorbeste Keanu Reeves, de parca a dormit prea mult si cand s-a trezit si-a adus aminte ca trebuie sa faca ceva.

 

Imi pare rau daca te-am suparat ofensandu-l pe Keanu.

Editat de Dan_06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am adus aminte de alt serial care nu a aparut in recomandri pe aici, "How not to live your life". Mi se pare foarte reusit, pt cine gusta genul de umor stanjenitor britanic.

Si dincolo de comedia de situatie, evita foarte bine cliseele care au ajuns sa faca acest gen atat de previzibil. Pacat ca e destul de scurt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Incendies: un film canadian care m-a ravasit total, dupa vizionare am ramas mut intr-o tacere apasatoare in timp ce incercam sa inteleg cita drama/iubire/mister/durere/chemare si oroare ascunde uneori sufletul unei femei!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io m-am uitat la War of the Worlds... kasto... singurul loc unde Javelina isi justifica costul

 

http://www.imdb.com/title/tt0407304/

 

:D

am zis si eu ca e un film misto. adica poate sa iasa ceva ok din extraterestri care ne ataca de dedesubt.

 

cum ziceam, am revazut Apocalypse Now, dupa vreo 15 ani. opinia pe care o scriam ceva mai inainte e reconfirmata: mi se pare cel mai, atentie, nu unul din cele mai, ci cel mai supraapreciat film pe care l-am vazut vreodata.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah... nu stiu... Prometeus a avut ceva hibe mari (nu le mai insirui ca sint cunoscute) dar nu cred ca este chiar pilafinstein... Adica... trecem cu vederea suruburile lu Matt Damon din Elysium si nu putem trece peste prostia unor personaje din Prometeus? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah... un mare plus a lu Prometeus e doamna Charlize... pacat ca-i proasta si nu stie sa fuga in zig zag... :P



Am incercat sa vaz "Man Of Tai Chi"... meh... Dupa juma de ora or so... skip skip skip... film cu batai intre scuteristi... plm...

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...