Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

Am mers ieri ceva cu ea si nu s-a incins. De frecat, freaca pe toata suprafata dar am inteles ca frana oricum atinge in mod constant pe disc . In concluzie mai merg asa ceva vreme si dupa o perioada schimb discurile.

 

Multam de sfaturi , toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am mers ieri ceva cu ea si nu s-a incins. De frecat, freaca pe toata suprafata dar am inteles ca frana oricum atinge in mod constant pe disc . In concluzie mai merg asa ceva vreme si dupa o perioada schimb discurile.

 

Multam de sfaturi , toate bune!

Felicitari de achizitie!.Ptr toate problemele in legatura cu motoreta te sfatuiesc sa te duci la service in buc pe constantin brancoveanu in spate la mega image acolo este service ducati si baietii sunt super de treaba si stiu ce fac cei care stiu poate sa confirme.Parerea mea e sai faci o revizie ulei,filtre etc...iar din cate spui tu ca are 39000 si revizia a fost facuta la 20.000 foarte important curelele de distributie alea la 20000 km se schimba costa cam in jur de 80 de euro una.in rest ai grija pe strada si te asteptam la academie miercuri pe la 20:00.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari de achizitie!.Ptr toate problemele in legatura cu motoreta te sfatuiesc sa te duci la service in buc pe constantin brancoveanu in spate la mega image acolo este service ducati si baietii sunt super de treaba si stiu ce fac cei care stiu poate sa confirme.Parerea mea e sai faci o revizie ulei,filtre etc...iar din cate spui tu ca are 39000 si revizia a fost facuta la 20.000 foarte important curelele de distributie alea la 20000 km se schimba costa cam in jur de 80 de euro una.in rest ai grija pe strada si te asteptam la academie miercuri pe la 20:00.Bafta!

 

Merci de sfaturi , am vorbit deja cu tipul de la ducati si cam asta m-a sfatuit si el , dar pe sezonul urmator.Cat despre intalnirea din academie va trebuii sa mai astept ceva pana termin scoala . (sunt incepator :) ). Oricum , cand o sa am ocazia , cu siguranta am sa trec sa va cunosc. :)

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de sfaturi , am vorbit deja cu tipul de la ducati si cam asta m-a sfatuit si el , dar pe sezonul urmator.Cat despre intalnirea din academie va trebuii sa mai astept ceva pana termin scoala . (sunt incepator :) ). Oricum , cand o sa am ocazia , cu siguranta am sa trec sa va cunosc. :)

 

Cu cine ai vorbit de la Ducati si unde?

 

Cel mai bine ar fi sa te apuci din iarna sa-ti pregatesti motocicleta ca atunci cand vine sezonul sa nu stai dupa comanda de piese si schimbul lor.

 

De frecat, freaca pe toata suprafata dar am inteles ca frana oricum atinge in mod constant pe disc . In concluzie mai merg asa ceva vreme si dupa o perioada schimb discurile.

E normal sa atinga in mod constant asta e un semn ca discurile nu sunt deformate.Trebuie masurate pentru a-ti da seama daca discul are grosimea normala si atunci aflii daca necesita schimbat discul.

Nu arunca banii pe prostii...

 

Cat de intalnirea de miercuri de la academie,nu e problema..esti binevenit si fara moto,nu ai fi singurul.

 

Bafta..te asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Ducati am vorbit cu Alex , reprezentantul de acolo. Il gasesti pe sos Giurgiului la Metrotehnica (e si Seat acolo) cam vreo 2 3 km de la Luica spre Jilava. Am vrut sa fac comanda pentru curelele , lant , distributie insa chiar el mi-a spus ca dureaza ceva , caz in care prefer sa dau o fuga pe la magazine moto din It (am drum oricum dupa sarbatori). Preturile ar fi aceleasi chiar mai ieftine umpic :) .

Poate reusesc totusi sa ajung maine , toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Ducati am vorbit cu Alex , reprezentantul de acolo. Il gasesti pe sos Giurgiului la Metrotehnica (e si Seat acolo) cam vreo 2 3 km de la Luica spre Jilava. Am vrut sa fac comanda pentru curelele , lant , distributie insa chiar el mi-a spus ca dureaza ceva , caz in care prefer sa dau o fuga pe la magazine moto din It (am drum oricum dupa sarbatori). Preturile ar fi aceleasi chiar mai ieftine umpic :) .

Poate reusesc totusi sa ajung maine , toate bune!

Eu nu ma refeream la metrotehnica cand tiam spus de service ci cum am mai spus la cel de pe c-tin brancoveanu in spate la mega image aparerea mea e sa te duci acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Ducati am vorbit cu Alex , reprezentantul de acolo. Il gasesti pe sos Giurgiului la Metrotehnica (e si Seat acolo).

 

Si eu si Buggy vorbeam de alte persoane care se ocupa de Ducati.Diferenta intre preturile lor si cei de la Metrotehnica este putin spus sezizabila,iar profesionalismul e la el acasa. Pe Alex il cunosc,e un tip de treaba dar mai degraba ar fi sa mergi pe ceea ce-ti vor spune cei care detin aceasta marca.

 

Daca ajungi diseara la academie vei afla mai multe detalii...plus ca e posibil sa dai si peste unu'dintre ei.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare ce sa zic.Daca au si drumuri....... :rock: .Bafta!

 

Si pana acolo,soferi ce respecta reguli de circulatie. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

metrotehnica nu s-a inchis. sevice-ul functioneaza, la fel si comenzile. din pacate termenul dat de importator pt livrarea pieselor se depaseste de multe ori. speram ca din ianuarie acesta livrare sa se reduca la maxim 5 zile, exact timpul pe care il ofera si fabrica.

stiu ca sunt cateva persoane suparate din acesta cauza, dar trebuie sa se inteleaga ca nu s-a facut nimic din rautate sau dezinteres. sper sa pot ajunge la academie sa va spun mai multe despre asta (lucruri care nu pot fi spuse aici)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toti detinatorii de ducati si in acelasi timp cer o mana de ajutor: daca are cineva sau stie pe cineva care are un cadru cu acte sau acte de ducati monster de 600 sau 620 sa imi dea si mie un numar de tel sau un mail sau ceva pls!

 

Va multumesc anticipat!

 

tel:0740255102

 

mail:nurofen23@yahoo.com

 

mess: nurofen23

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toti detinatorii de ducati si in acelasi timp cer o mana de ajutor: daca are cineva sau stie pe cineva care are un cadru cu acte sau acte de ducati monster de 600 sau 620 sa imi dea si mie un numar de tel sau un mail sau ceva pls!

 

Va multumesc anticipat!

 

tel:0740255102

 

mail:nurofen23@yahoo.com

 

mess: nurofen23

 

 

e fain sa ai un motor furat, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...