Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

salutare....am si eu o mare dilema....am Monster 620S 2002....am facut vreo 7000km in 2 luni si as vrea sa-l vand si sa-mi iau un 749 sau un S4R....o parere daca ma puteti ajuta! 749 e f incomod in oras?

 

Mie mi se pare incomod. Tocmai d-aia merg cu KTM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poate sa-mi spuna cineva de unde pot sa-mi comand si eu curele si alte piese pt un 900 ss,sau numarul lui Andu de tel.Multumesc

 

 

am nevoi de cateva piese de pe el, vinzi si cu amanuntul? andu spune ca-l dai intreg, astept un raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O adevarata bijuterie, ca de altfel toate Ducati-urile.Persoanl prefer modelul 03-04, imi place mai mult decat acest facelift.Oricum tot Ducati ramane ;) numai bine si cat mai multi km impreuna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima mea achizitie:

 

Felicitari, acum ar mai trebui sa cheltui niste bani pe Termignoni. Zi si mie (pe PM daca nu vrei sa o faci in public) cat te-a costat ca tare ma bate gandul sa trec la fratele mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut caut carene de SS pana in '97.Cumpar chiar lovite, zdrentze, cum or fi.Am la schimb (daca doreste cineva) de modelul Nuda/semicarene dar dreapta e cam zdrente...

post-4509-1250002788_thumb.jpg

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intra pe www.moto.it la rubrica accessori din stanga. bagi model acolo si ce anume cauti. carene le zice si in italiana.

Multumesc.Am bagat .Nimic.Pe E-bay numai aia stanga 300 de euro, am vazut si replici.Am gasit pe un site englez.Am dat mail si astept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor Ducatistilor de pe acest forum!

M-am gandit sa imi postez anuntul aici deoarece este vorba de Ducati-ul meu.

Il dau la schimb cu auto sau cash. Avand in vedere ca nu sunt un comerciant bun, pretul il las sa il puneti voi. Motocicleta este un 749 standard, fabricatie decembrie 2006. Are 6500 de km reali (se pot verifica cu ajutorul cartii de service). Este cumparata din Romania, in februarie 2007, de la Imsat Maritime Constanta. Are toate cele 3 chei, cardul electronic, user manual, service manual, carte service, etc. I s-a facut revizie completa la 6000 de km: schimb ulei + filtru (Repsol Racing 10W50), schimb filtre aer, schimb curele distributie, schimb antigel, schimb ulei furca (Motorex Racing 7.5 W), schimb semeringuri furca, sincronizare injectie, etc. toate astea fiind facute pt ca motocicleta a stat mai mult de un an. Am un service moto in Cluj - Napoca, sunt inginer mecanic si colaborez cu Ducati Romania, prin ei reusind sa fac si un Training la Ducati Pannonia Ring. Am specificat aceste lucruri pt ca sa stiti ca stiu ce inseamna Ducati-urile si cum sa lucrez la ele.

Motocicleta are un trecut mai zbuciumat, pe care nu-l pot dezvalui pe forum(nu e vorba de nici un defect tehnic), treaba este ca a fost dezmembrata si vanduta pe bucati. Am recuperat-o (sau ce a mai ramas din ea) si am reconstruit-o complet, cu piese originale( chiar si firele instalatiei electrice le-am comandat de la Ducati). Am lucrat la ea cam o jumatate de an (seara, dupa orele de program :cheers: ). Dupa ce am terminat-o am facut cam 500 de km si merge impecabil. In cazul in care o vand o dau cu garantie 1 an.

Acestea fiind spuse, pun niste poze cu before si after.

Rosca Dragos

Cluj - Napoca

Tel: 0745/409.188

post-10114-1250406872_thumb.jpg

post-10114-1250406882_thumb.jpg

post-10114-1250406887_thumb.jpg

post-10114-1250406894_thumb.jpg

post-10114-1250406902_thumb.jpg

post-10114-1250406912_thumb.jpg

post-10114-1250406921_thumb.jpg

post-10114-1250406934_thumb.jpg

post-10114-1250406947_thumb.jpg

post-10114-1250406957_thumb.jpg

post-10114-1250406975_thumb.jpg

post-10114-1250406995_thumb.jpg

post-10114-1250407006_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! sunt proaspat detinator de 749....anul 2004 ,10000km, negru....nu am poze deocamdata...la prima iesire din Buc, respectiv sambata, ma intorcem de la Cheia pe DN si pe la 230km mi-a sarit carena dreapta de pe motocicleta...ma poate ajuta cineva cu alta carena?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! sunt proaspat detinator de 749....anul 2004 ,10000km, negru....nu am poze deocamdata...la prima iesire din Buc, respectiv sambata, ma intorcem de la Cheia pe DN si pe la 230km mi-a sarit carena dreapta de pe motocicleta...ma poate ajuta cineva cu alta carena?

 

Doar 230? :cheers:

Eu i-am dat 271 si nu mi-a sarit nimic. Vorbesc cu un tip din Italia (momentan e in Romania ca e vacanta in Italia) insa nu pot sa iti promit nimic. Este negru lucios sau negru mat (Dark)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!

Am o rugaminte: vreau sa cumpar un bord de ducati 999/749 + cele 3 chei + card. Stiti pe cineva care sa dezmembreze in Romania o astfel de motocicleta?

Am un service moto si s-au furat DIN SERVICE cheile motocicletei unui client. E vorba de un 999 S din 2004. Cheile motocicletei erau toate pe aceeasi legatura, impreuna cu cardul. A fost adusa cu o problema de electronica in urma careia, dupa rezolvare, trebuia sa ii reprogramez cheile. Din pacate sunt atat de prost incat le-am lasat in contact... In 2 ore au disparut. Ca sa rezolv problema pt client, i-am inlocuit bordul si cheile cu cele de pe motocicleta mea (cea prezentata cu 3-4 posturi mai sus in acest topic). Motocicleta lui acum e OK, dar a mea s-a transformat in statuie, neputand decat sa o privesc :) toata ziua...

Exista varianta sa comand piesele de la Ducati Romania dar nu am banii necesari, asa ca sper sa le gasesc second - hand.

Multumesc anticipat.

Rosca Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o motocicleta de exceptie SUPER SUPER INTRETINUTA.Ultima revizie la Ducati pe data de10-08-2009,au fost schimbate:CURELE DISTRIBUTIE,ULEI MOTUL 300V,PLACUTE FRANA,FILTRU AER+ULEI,BUJI NGK IRIDIUM,ANVELOPE METZELER SPORTEC M3,ALARMA CU PAGER,Merita!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Am o rugaminte: vreau sa cumpar un bord de ducati 999/749 + cele 3 chei + card. Stiti pe cineva care sa dezmembreze in Romania o astfel de motocicleta?

Am un service moto si s-au furat DIN SERVICE cheile motocicletei unui client. E vorba de un 999 S din 2004. Cheile motocicletei erau toate pe aceeasi legatura, impreuna cu cardul. A fost adusa cu o problema de electronica in urma careia, dupa rezolvare, trebuia sa ii reprogramez cheile. Din pacate sunt atat de prost incat le-am lasat in contact... In 2 ore au disparut. Ca sa rezolv problema pt client, i-am inlocuit bordul si cheile cu cele de pe motocicleta mea (cea prezentata cu 3-4 posturi mai sus in acest topic). Motocicleta lui acum e OK, dar a mea s-a transformat in statuie, neputand decat sa o privesc :) toata ziua...

Exista varianta sa comand piesele de la Ducati Romania dar nu am banii necesari, asa ca sper sa le gasesc second - hand.

Multumesc anticipat.

Rosca Dragos

 

Fara ECU?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara ECU?

Salut!

Fara ECU, ca asta de pe motocicleta e Termignoni si nu are cod in el (am incercat cu bordul si cheile mele si merge). Am nevoie doar de bord + 3 chei (2 negre si una rosie) pereche cu bordul bineinteles + card cu "electronic code / mechanical code".

Multumesc mult de tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pff.. uitati-va cine scrie aici.

 

Bine te regasiram bre ratacitorule intre munti.

 

de club inca nu am auzit nimic, asta si probabil pentru ca de cand am ducati nu am indraznit sa ma prezint la vreo adunare cu el.. pe platforma.. nu de alta dar permisul e la pastrare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...