Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca sa stati voi toti linishtiti cei care cred ca e furata,cu toate ca nu ma intereseaza parerea voastra,motocicleta este adusa din italia din pista si a fost radiata definitiv de acolo si am luat-o la bani f putini si de asta caut asa ceva,nu v-a faceti griji nu v-am furat-o,nu e frumos sa va dati cu presupusul asa!

 

Si inca ceva ca sa stati linishtiti ca nu e furata,este modelul cu cip pe cheie si am toate 3 cheile chiar si aia rosie pt setat,chiar si cartela cu cod,nu va faceti probleme!

Editat de puric
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa stati voi toti linishtiti cei care cred ca e furata,cu toate ca nu ma intereseaza parerea voastra,motocicleta este adusa din italia din pista si a fost radiata definitiv de acolo si am luat-o la bani f putini si de asta caut asa ceva,nu v-a faceti griji nu v-am furat-o,nu e frumos sa va dati cu presupusul asa!

 

Si inca ceva ca sa stati linishtiti ca nu e furata,este modelul cu cip pe cheie si am toate 3 cheile chiar si aia rosie pt setat,chiar si cartela cu cod,nu va faceti probleme!

Cand o cumperi se radiaza definitiv de oriunde ar fi inmatriculata, pista nu are nimic de a face.

Ca sa o inscrii aici nu-ti trebuie decat brief-ul si o factura. Daca nu le ai pe alea nu stiu cum poti avea cardul si cheile.

 

Stai si tu linistit ca nici pe mine nu ma intereseaza parerea ta vorbim doar asa sa treaca timpul ca doar la asta e bun forumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o cumperi se radiaza definitiv de oriunde ar fi inmatriculata, pista nu are nimic de a face.

Ca sa o inscrii aici nu-ti trebuie decat brief-ul si o factura. Daca nu le ai pe alea nu stiu cum poti avea cardul si cheile.

 

Stai si tu linistit ca nici pe mine nu ma intereseaza parerea ta vorbim doar asa sa treaca timpul ca doar la asta e bun forumul.

eu inteleg ca e ca sa treaca timpul dar nu e frumos sa acuzi pe cineva ca are un lucru furat daca nu stii intradevar,si motocicleta nu are brief ca nu e de germania,e din italia si cand zic radiata definitiv inseamna radiata fara posibilitatea de a o inmatricula,tinuta doar pt pista ca sa nu plateasca taxe la ea,in fine! foarte primitori posesorii astia de ducati.

 

Sa va zic sincer daca era sa fur un motor nu furam un ducati,nu furam un monster,nu furam un motor cu imobilizator,etc......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand DUCATI 749, DEC.2006, 8000KM, culoare neagra.

Motocicleta are evacuare completa TERMIGNONI(inclusiv filtre si centrala),scarite si manete racing (ducati performance),aripa spate carbon, capac monopost,

anvelope DC III noi, stander fata si spate, husa, plus mai multe repere de rezerva, carte service.

Posibilitate predare leasing.

Pret 10 000 euro cu TVA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puric, suna-ma la 0744522214 si iti dau numarul unui tip din sibiu care are ce iti trebuie tie, adica un 620 cu acte, motor rulat 6.000 km in germania.

 

Esti combinator mai nou ma drace??? Vezi poate mi faci si mie rost de o bere prin parcare..., fac si eu de una rost pt tine... Ce zici? :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca s-a mai pus intrebarea asta, dar intreb si eu, mai ales ca sunt incepator intr-ale circuitului. Spuneti-mi si mie, care stiti, in ce consta prepararea unei motociclete pentru circuit? Vreau sa bag 999-le exclusiv pentru circuit si as vrea sa stiu cam ce presupune asta, in mare.

 

multumesc anticipat :disappointed:

Editat de Mongoose
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucuri si carene de curse (fara far) sunt suficiente. Carene poti sa-ti faci niste mulaje ieftine din fibra de sticla, eu nu am facut niciodata dar se pot face sigur si la noi.

 

De asemenea, scoate semnalele si oglinzile, pe care iti spun din experienta ca le rupi cand te tavalesti. Unii recomanda crash-paduri dar eu nu am folosit si n-am patit nimic la cadru la nici o cazatura (cu atat mai mult cu cat Ducati e foarte ingust si cand cazi se duce pe scarite, ghidon si cauciuc, eventual polizezi ambreiajul.

 

Alte pregatiri speciale nu exista, ai grija doar ca starea tehnica sa fie perfecta si sa ai consumabile noi.

Consumabilele (in special ulei si placute) vei schimba de trei ori mai des ca la mersul pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ducati 916 a fost fabricat doar 3 ani?

Impropriu spus. 996 si 998 au fost evolutii (in special la motorizare) ale lui 916, sasiul si implicit aspectul ramanand aproape neschimbat.

 

Deci se poate spune ca a fost fabricat 8 ani din 1995 pana in 2003.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impropriu spus. 996 si 998 au fost evolutii (in special la motorizare) ale lui 916, sasiul si implicit aspectul ramanand aproape neschimbat.

 

Deci se poate spune ca a fost fabricat 8 ani din 1995 pana in 2003.

Merci, eu am citit despre ea pe wikipedia si nu scria asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si in acel tabel scrie ca a fost produs doar 3 ani nu zice si ceea ce ai spus tu!

 

916 996 si 998, care in esenta aceeasi motocicleta cu alt motor, s-au produs impreuna din 95 pana in 03.

 

Asta am spus si asta scrie si acolo. Nu te enerva ca nu face bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucuri si carene de curse (fara far) sunt suficiente. Carene poti sa-ti faci niste mulaje ieftine din fibra de sticla, eu nu am facut niciodata dar se pot face sigur si la noi.

 

De asemenea, scoate semnalele si oglinzile, pe care iti spun din experienta ca le rupi cand te tavalesti. Unii recomanda crash-paduri dar eu nu am folosit si n-am patit nimic la cadru la nici o cazatura (cu atat mai mult cu cat Ducati e foarte ingust si cand cazi se duce pe scarite, ghidon si cauciuc, eventual polizezi ambreiajul.

 

Alte pregatiri speciale nu exista, ai grija doar ca starea tehnica sa fie perfecta si sa ai consumabile noi.

Consumabilele (in special ulei si placute) vei schimba de trei ori mai des ca la mersul pe strada.

 

Mersi, ai dreptate in ceea ce priveste cadrul, mai mult scarite, ghidon si manete am schimbat, desi am zgariat un pic si carena, dar asta-i alta poveste. Inca o data mersi pentru sfaturi, am luat la cunostinta.

O intrebare mai am, si nu ti-o adresez tie pt ca observ deja ca nu ai avut experienta cu asa ceva, dar aveti idee pe unde pot face aceste mulaje din fibra de sticla? Un service ceva? Mersi anticipat :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Deoarece anunturile la vanzari merg pe banda rulanta am zis sa dau mai intai opotunitatea Ducatistilor de a cumpara un ...1098.

asadar , VAND 1098 2007 rosu cu 6800km, termignioni-filtru+ecu,etrieri beringer,scarite ajustabile,ghidoane race,stabilizator ghidon,manete reglabile,ecran, si multe altele ....+ pt cei interesati: carene curse+sa,set jante fata spate,set ghidoane,set scarite,rezervor nou de rezerva si MULTE altele.

 

pret fara 'toate cele' 13.000e

cu ..........................16.000e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, ai dreptate in ceea ce priveste cadrul, mai mult scarite, ghidon si manete am schimbat, desi am zgariat un pic si carena, dar asta-i alta poveste. Inca o data mersi pentru sfaturi, am luat la cunostinta.

O intrebare mai am, si nu ti-o adresez tie pt ca observ deja ca nu ai avut experienta cu asa ceva, dar aveti idee pe unde pot face aceste mulaje din fibra de sticla? Un service ceva? Mersi anticipat :rolleyes:

Stiu eu pe cineva in ploiesti care poate sa iti faca carene din fibra nu stiu preturi dar pot sa aflu dar sfatu meu e sa cauti pe net ex:e bay carene racing ptr motoreta ta si probabil le cumperi la cateva sute de euro.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pentru posesorii de Ducati in cautare de cadou de Mos Craciun !!!

Mai am o pereche de cizme Puma Ducati . Cele Maro cu alb

Cizmele sunt noi , nefolosite , in cutia originala . Vor fii lansate in Romania in colectia vara-toamna 2009 .

300 RON Perechea

 

Id : v_alexandru_c tel : 0732970430

post-22214-1229884337_thumb.jpg

 

Au mai venit azi cateva articole DUCATI TEAM

post-22214-1230016510_thumb.jpgpost-22214-1230016543_thumb.jpgpost-22214-1230016549_thumb.jpgpost-22214-1230016555_thumb.jpgpost-22214-1230016562_thumb.jpgpost-22214-1230016567_thumb.jpg

Astept mesaje pe prv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...