Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

vand geaca ducati piele / sintetic , protectii tari , detasabile , coate umeri spate , marimea 52/54 ( 185/80kg ) pret 100 euro

 

 

 

post-12605-1235908698_thumb.jpg post-12605-1235908702_thumb.jpg

 

contact 0751223726 robi sau PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut DUCATIstilor !!! :cheers: ... eu am deja al doilea DUCATI, un SS 600 din 94 (/index.php?showtopic=329880) si puteti fii siguri ca nu ma opresc aici :friends: ... Sunt super multumit de el ,l-am pus la punct si merge impecabil ... In ceea ce priveste raca aceasta dintre DUCATI si JAPONEZE ,eu sunt de parere ca fiecare are dreptul sa-si cumpere ce vrea ... motocicleta nu inseamna doar CAI PUTERE si VITEZA MAX. ... cat despre probleme, ele apar la toate motocicletele vechi sau noi, italiene sau japoneze :) ... doar ca, cine nu sa dat cu DUCATI, nu stie ce-nseamna :lol: , asa ca ar trebui sa se abtina de la comentarii !

 

 

 

post-46209-1237076567_thumb.jpg

 

 

 

............ ASFALT USCAT la EVERYBODY !!! si FORZZA DUCATI !!!

 

 

KEEP IT DESMO !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... doar ca, cine nu sa dat cu DUCATI, nu stie ce-nseamna :friends: , asa ca ar trebui sa se abtina de la comentarii !

 

Fugi bre de aici cu Ducati, ca sunt naspa rau motocicletele astea! Nu mai face atata reclama, vrei sa isi ia toata lumea? Care ar mai fi farmecul sa ai Ducati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste raca aceasta dintre DUCATI si JAPONEZE bla bla bla ...

Nu ai adaugat absolut nimic nou acestor discutii interminabile. Nu ai facut decat sa alimentezi raca de care vorbesti cu inca un post.

Daca ai fi multumit cu ce ai, nu ai avea nimic de demonstrat nimanui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

si-a schimbat cineva la 749/999 suportul de numar? si daca da, unde ati gasit? eu mi-am adus de cateva zile un 749s si din cauza transportului mi s-au facut praf plasticele de sustinere ale numarului + semnalizatoarele(deja comandate) si nu am cum sa ma duc sa fac RAR-ul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa parerile, taman te-am fericit astazi.

 

Oficial mai avem un ducatist printre noi, dar care la ora asta este prea beat de euforia ce-l incearca ca urmare a descoperirii unui spirit pursange.. un 749 Dark.

 

uite AICI o povestioara..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa parerile, taman te-am fericit astazi.

 

Oficial mai avem un ducatist printre noi, dar care la ora asta este prea beat de euforia ce-l incearca ca urmare a descoperirii unui spirit pursange.. un 749 Dark.

 

uite AICI o povestioara..

tenchiu :wacko: .......

bun ...daca ieri intrebam cum e ducati 749 ...acum va pot spune eu cum e aceasta motoreta

am si un CBR 1000 RR cu care am facut cam 10.000 anul asta , dar ducati nu prea se compara cu japonezele.

e something special , cuplu de jos,stabilitate pe curbe ..uneori ma miram si analizam in timp ce veneam de la Galati pe curbe ca ..in una din curbe as fi intrat cu mult mai putina viteza decat cu un ducati , si fir-ar mama lui de italian de nu se adevereste ce am citit eu pe aici c-o seara inainte sa mergem la GL . cert e ca pana nu calaresti un ducati si ma refer o tura de 100 - 200 km nu poti sa-ti faci o parere personala din parerile altora care poate n-au mers niciodata pe un ducati . n-ai cum ...

pt circuit mi se pare bicicleta excelenta ,acel cuplu scotandu-te cam din orice curba

wrrrrrrum ....si acum pe cai , nu la scris pe net , mai ne dam apoi mai punem impresii pe aici ...

 

dupa 5 ani de dat pe japoneze (cbr f2 , f3 , zx9r ,cb500 , gsxr-k5, drz 400 si 1000 RR in prezent ...acum mai adaug un Ducati 749 Dark , care e alta poveste de motor)

nu-l laud ... o descriu asa cum mi se pare .........si diferenta o simt atunci cand ma dau jos de pe ducati urcandu-ma imediat pe japoneza si ...invers

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite AICI o povestioara..

 

Eu te contrazic un pic. Mie nici nu mi-a placut si nici nu l-am urat din prima. Sunt un superficial, l-am luat doar pentru design. Dupa primii metri facuti pe el mi-am zis "ce dracu' mi-am luat, frate? :wink: ". Dar imi place din ce in ce mai mult pe masura ce fac mai multi km. Stiu ca am zis odata "MV Agusta for life!", dar...

 

Felicitari pentru achizitie (sau troc, cum vrei tu)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu esti exceptia datorita careia exista regula. Din categoria asta a ta sunt de fapt 2 feluri.. cei ce raman cu ducati ul forever, sau cei car eil vand dupa 2 luni pt k japo rulzz..

he ahea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu esti exceptia datorita careia exista regula. Din categoria asta a ta sunt de fapt 2 feluri.. cei ce raman cu ducati ul forever, sau cei car eil vand dupa 2 luni pt k japo rulzz..

he ahea

 

Au trecut cele 2 luni critice si inca il am iar daca l-as vinde as ramane cu MV Agusta care e la fel de japoneza ca si Ducati asa ca pt mine japos don't rule.

 

@blue_nightwish: dar ce nevoie mai ai de Honda? :) Vezi sa nu iasa cine stie ce monstru din incrucisarea aia.

Editat de Daan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...