Sari la conținut

Intrunire - Bukowina Mc Radauti Editia A Ii-a -


Bukowina MC
 Share

Postări Recomandate

Intrunirea organizata de clubul Bukowina MC din Radauti (editia a II-a) va avea loc in perioada 15-17 august 2008.

 

Locatia : popasul Podu' Vladichii (la intrarea in Radauti dinspre Suceava, pe dreapta);

 

Trupe confirmate: Bucovina (Iasi), Vali Racila (Sir Blues), Piatra (Suceava), Corbus Albus (R.Moldova), Doll (R.Moldova), Serzevyi Napad (Cernauti), Monro (R.Moldova), Sirius (Radauti), COD (Radauti)

Stunt show: Pepe (Ungaria) - sambata 16 august 2008;

 

Mancare traditionala bucovineana, parada pana la pasul Palma, concursuri, striptease...etc... distractie garantata! Va asteptam!

Alte amanunte vor fi publicate aici. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:blink: Romanul vine da vrem mai multe detalii!

stiu ca mai ese o luna dar vrem sa stim. :baldy:

ce detalii mai vrei? citeste mai sus. si daca ai fost anul trecut, stii ca nu trebuie sa ratezi intrunirea asta. a fost super fain.

bafta tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept! Vin sigur. Sa dea Domnul sa fim cat mai multi si sa avem vreme buna, ca de distrat sunt sigur ca ne vom distra!

Sa ne vedem sanatosi!

 

Bafta tuturor si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din partea BUKOWINA MC va transmit ca se tine intrunirea 2008. Nu sunt probleme cu inundatiile in locul in care ne vom aduna. Locatia intrunirii este Popasul Podu' Vladichii (la intrarea in Radauti dinspre Suceava). Nu aveti cum sa-l ratati, e chiar la drum.

Toate drumurile sunt ok, cel putin pentru cei care vin dinspre partea Sucevei. Cei din Ardeal, sa nu vina prin C-lung, Palma, caci podul la Marginea este rupt. In rest, dupa cum am mai spus, e ok.

afis_BMC.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi la ultima sedinta Bukowina MC, preturile nu au fost batute in cuie si nu s-a votat nimic sigur 100%, va comunic neoficial preturile de intrare la BMC 2008: motocicleta cu 2 pasageri - 30 RON, motocicleta cu un singur pasager - 20RON iar cei care vin perpedis sa vada concertele sau doar sa se plimbe printre motociclete - 15 RON. Pretul este pt toate cele 3 zile. Si de asemenea va asteptam la intrare cu niste palincuta si niste tuiculita clasa I si un patch de nota 10 pt toti conducatorii de motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intalnirea Transalpistilor m-am indragostit la prima vedere de baietii din Bucovina. Poate ajung si eu la intalnire, mai ales ca de mult vreau sa revin pe meleagurile lui Cranga. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi la ultima sedinta Bukowina MC, preturile nu au fost batute in cuie si nu s-a votat nimic sigur 100%, va comunic neoficial preturile de intrare la BMC 2008: motocicleta cu 2 pasageri - 30 RON, motocicleta cu un singur pasager - 20RON iar cei care vin perpedis sa vada concertele sau doar sa se plimbe printre motociclete - 15 RON. Pretul este pt toate cele 3 zile. Si de asemenea va asteptam la intrare cu niste palincuta si niste tuiculita clasa I si un patch de nota 10 pt toti conducatorii de motociclete.

 

Deci cine vine cu masina intra gratis :lol: ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intalnirea Transalpistilor m-am indragostit la prima vedere de baietii din Bucovina. Poate ajung si eu la intalnire, mai ales ca de mult vreau sa revin pe meleagurile lui Cranga. :P

Subscriu si eu. Baietii sunt de nota 10.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o rugaminte asupra organizatorilor in numele si in asentimentul multor prietenii ce bantuie pe aici din pozele care le-ati pus nu suntem prea convinsi ca nu va fii ca la Brasov si am avea o rugaminte la voi daca se poate sa ne dati mai multe detalii referitoare la locatie si la ce putem gasii acolo aici vb de WC ,dusuri,mancare,bautura si altele co conditi de cazare in primul rand.

Sper sa nu fii deranjat pe vre-o unul dintre voi sau din cei de pe sit.

 

Sa ne vedem cu bine si asteptam sa ne lamuriti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In locatia intrunirii este iarba, nu are legatura cu ce au patit colegii din BV. Sunt si ceva pini, unde va fi zona cu mancare. Campingul nu este mare, dar este compact. Avem apa curgatoare aproape, pentru cei infierbantati. Bineinteles sunt dusuri, WC-uri eco. Mancarea va fi axata pe gratare de porc/vita, copanele/pulpe/aripioare pui la ceaun, cartofi prajiti, carnaciori, hamsii, mici, ciorba radauteana la cazan, fasole cu carnati sau sarmale la cazan etc.

Ne dam silinta sa facem totul cat mai bine si sa fie lumea foarte multumita. Va fi o intalnire mai bine organizata ca cea de anul trecut. Pe langa motociclistii romani, vor ajunge si colegi italieni, austrieci si 1 buc din USA. Masinile nu au acces in camping, dar vor avea parcare chiar langa. Nu se va circula cu moto sau ATV printre corturi. Nu se vor tura motoarele dupa ora 2am. Cei cu enduro sau ATV au zona de distrat la greu pe rau. Dupa cum avem promisiune, vor fi si cai cu instructor pt plimbari prin lunca raului, pt amatori. Cazarea este doar la cort in interiorul campingului, dar la 1km este un motel ieftin si bun pt doritori (Monte Carlo). Vom lua toate masurile de securitate de care ne pricepem ca sa evitam evenimentele neplacute.

... si berea e receeeeee!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..no futu-i....am postat si io dimineata ceva si nu mai e ......s-a sters, desi n-am zis nimic aiurea...doar ca o sa vin cu soimu'. Mi-am facut traseu' deja si am informatii despre zona si drum.Grija de voi si ne vedem acolo. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kiss: Multumim mult de tot pentru informatii sa stiti ca sunt foarte pretioase in desfasurarea unei intruniri.

Atunci sa ne vedem cu bine si pana atunci incalzim caii si ne pregatim.

:D eu de azi intru in post de bautura si mancare pana la voi:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o rugaminte asupra organizatorilor in numele si in asentimentul multor prietenii ce bantuie pe aici din pozele care le-ati pus nu suntem prea convinsi ca nu va fii ca la Brasov si am avea o rugaminte la voi daca se poate sa ne dati mai multe detalii referitoare la locatie si la ce putem gasii acolo aici vb de WC ,dusuri,mancare,bautura si altele co conditi de cazare in primul rand.

Sper sa nu fii deranjat pe vre-o unul dintre voi sau din cei de pe sit.

 

Sa ne vedem cu bine si asteptam sa ne lamuriti!

 

poti sa ai incredere in intrunirea asta.Din ce stiu nu prea s-a plans nimeni in anii trecuti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa ai incredere in intrunirea asta.Din ce stiu nu prea s-a plans nimeni in anii trecuti.

 

Tata ani trecuti nu se "exista" este a doua intrunire ramane sa vedem cum va fii iti dai seama ca si eu ma astept sa fie super fain.din pacate anul trecut am pierduto din cauza accidentului pe care l-am suferit anul acesta sper sa ajung cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...