Sari la conținut

Detinatori de Mv Agusta


PingyXP
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 442
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Urmeaza pregatirile de iarna si revin cu poze, sper eu mai interesante,in primavara ;)

Luceste, nu alta, exact cum ai descris-o...

Ca de obicei, cum sunt eu mai tipicar, mandreste-te cu frumoasa si in profilul tau (un update ca merita...)

 

Si o intrebare care ma macina de cateva zile....cine iti face picturile de pe pereti in casa? Sa ma pregatesc si eu...:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca am mai scris aici. Ono s-a hotarit sa vinda Augusta asta dupa ce s-a dat citeva ture cu BMWS1000RR. Numai frumusetea e de ea. Bine, la banii de achizitie, e superAFACERE motoreta.


 


In 2008 sept, la Pannoniaring MVAugusta Romania a organizat o iesire de 2 zile cu toti clientii. Au fost mai mult de 6 motorete. Eu mergeam pe vremea aia cu 954RR, le dadeam fum pe curbe, pe liniile drepte nu m-au impresionat cu nimic. Practic, in afara de design, motoretele MV nu spuneau nimic pe pista. Atunci erau in mare voga GSXR-urile K5-K8/1000, bateau cam tot.

Va dati seama ca la cit valora o Augusta in 2008, luai 2 japoneze bune.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

am luat si eu una de frumusete. E intradevar foarte frumoasa, dupa 3 ani ma uit la pozele cu ea si-mi tresalta inima dar nu-mi pare rau ca am dat fierul.

Vara trebuie sa mergi doar la drum intins, in oras se incinge de mori (se incingea rezervorul de ma ardeam pe pulpe). Am fost pe Cheia si la intoarcere am prins mai aglomerat pe la Maneciu Pamanteni: de unde aveam 82-85 de grade, in 1maxim 2 km mi-a fiert, in mers, la 40 km/h.... Mare grija cu rulmentul de pe spate, trebuie servisat regulat conform manualului si suruburile stranse dupa instructiuni.

E intradevar o frumusete dar scumpa si pretentioasa.

Sa o stapanesti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca dai un vagon de bani pe un harb. Te mai mananca in anus dupa aia sa bagi mana in gaz cu incredere? :)

La un moment dat am intrat cu motoreta unui prieten, un 600rr/2007, am depasit o Augusta la intrarea pe linia dreapta, la sf liniei drepte vad in stinga cum incearca sa ma depaseasca din nou acea Augusta, la limita, nu a reusit ca i-au lipsit 3m, sa-l vezi ce mai tremura pe frine.

Au cazut cel putin 3 Auguste in 2 zile, a fost macel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un moment dat am intrat cu motoreta unui prieten, un 600rr/2007, am depasit o Augusta la intrarea pe linia dreapta, la sf liniei drepte vad in stinga cum incearca sa ma depaseasca din nou acea Augusta, la limita, nu a reusit ca i-au lipsit 3m, sa-l vezi ce mai tremura pe frine.

Au cazut cel putin 3 Auguste in 2 zile, a fost macel.

Stiu, doar ca nu prea as crede ca unul experimentat se va da cu Mv pentru performanta. Astea nu-s motorete de performanta, cu toate ca au putere destula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai animam putin topicul ? De ieri am intrat si eu "in club". Cine-mi spune unde pot gasi un stander spate pt F4 1000 ?

eu am luat un stander pt Ducati de la Kawamotors cu 100 euro. Banuiesc ca au aceeiasi prindere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...