Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ploiestiul a fost ocolit de nameti...in schimb fenomenul de chiciura este magnific!

Adevar graiesti.De mult iarna nu si-a mai facut o astfel de prezentare.

Asa este ...pe raza Ploiestiului ....cam rar un fenomen asa se"bogat" !! :P

PS Am vrut sa mai pun cateva ...dar nu ma lasa sa le trag add ! :wink:

Editat de batranu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si prin bucuresti dar cu multa zapada.

 

Primele 3 sunt prea gri.

Urmatoarele sunt prea verzi.

 

Fa white balance manual, si supraexpune putin scena cand e multa zapada, altfel iese gri.

 

(eventual tragi raw cu Pentax-ul si te joci dupa aia cu reglajele, ca sa iasa bine culoarea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

batranu' superbe pozele!!! foarte frumos prins!

Multumesc frumos raven de aprecieri! Si cele postate de tine mai sus sunt interesante si frumoase!

Am incercat sa mai pun inca 3 poze...dar din pacate, cu toate ca mai am aprox. 900 Mb free, nu ma lasa sa fac upload! poate vede si un admin mesajul si ma ajuta !

Editat de batranu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca stiu care e secretul acestor poze frumoase :P Cerul senin...albastru in combinatie cu alb :wink:

Dar si camera isi face treaba bine ! Un FUJIFILM Finepix A 900 de 9 mps! Am avut un Canon A 620 inainte...dar asta e net superioara! Sigur...si cerul senin (chiar era soare in acel moment) a ajutat mult !

Aici se vede cerul mai in detaliu !

Editat de batranu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la sovata....

 

post-8551-1200247997_thumb.jpg

 

si mai am o dilema.am incercat niste poze cu soarele in vizor! asta ar fi cam

ce mai buna varianta!

 

post-8551-1200248192_thumb.jpg

 

care sunt secretele la astfel de fotografii???

 

respecte

Sunt reusite! A doua cel putin este beton ! De remarcat si dara lasata de avion...frumos! Ai profitat din plin de intensitatea solara slaba din acel moment ! Cu filtre adecvate se pot optine poze frumoase facure cu obiectivul catre soare! Si prima imi place ...este un gen....macro reusit! :wink:

PS. Si cele postate de Krupp sunt frumoase! Felicitari

PPS. Pentru ktmbull...scuze....nu iti inteleg intrebarea! Daca se refera la cele postate de mine....am pus cate o ramita cu ajutorul unui soft ordinar...si atat! In rest sunt poze neprelucrate !

Editat de batranu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PPS. Pentru ktmbull...scuze....nu iti inteleg intrebarea! Daca se refera la cele postate de mine....am pus cate o ramita cu ajutorul unui soft ordinar...si atat!

 

Dupa cum ziceam cu vreo 10 pagini in urma, cred ca pozele Dvs., foarte reusite dealtfel, ar arata mai bine fara rama, sau cu o rama mai discreta.

 

 

@chetzemiah: o prefer pe prima. Pentru pozele cu soarele in fata poti folosi un filtru ND gradual, sau poti face 2-3 poze cu expunere diferita, pe care le combini in Photoshop. Google keyword: HDR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

batranu' , ultima imagine pusa de tine imi pare interesanta. Cred ca un mic crop nu i-ar strica. Anume daca n-ar fi stalpul acolo.

 

krupp, imi plac primele doua, dar prima prima ma si intriga; atat fundalul ei cat si mana aceea din coltul stanga sus. Mana asta ... face cumva legatura cu jucausii de la celelalte 2 fantani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ploiestiul a fost ocolit de nameti...in schimb fenomenul de chiciura este magnific!

 

batranu': m-am jucat putin in Photoshop cu una dintre pozele postate de tine ieri: post-12780-1200263109_thumb.jpg

 

Originalul: post-12780-1200262168_thumb.jpg

Editat de Wan Ted
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...