Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cu lampa aia pe stalp, fix tablou old time e....

de ce? in anii 60 nu aveai lampi? ma refer ca ar iesi un tablou clasic, sau nush cum sa-i zic. is plictisit de atata perfectiune. mereu ni se da doar falsuri reale.

intr-adevar, ala incurca acolo, dar face parte din peisaj. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Dragi fotografi :D care ma ajuta cu un sfat pt achizitionarea unei camere de buzunar?Vreau sa aiba wifi si sa faca poze cat stie ea de bine..ca eu nu prea stiu!Initial am vrut samsung galaxy camera apoi sony rx100 si acum m-am oprit la samsung wb800f

 

RX 100

 

ontopic:

 

 

matza mea + o matza in padure...

post-77849-0-25407500-1391377148_thumb.jpg

post-77849-0-44611800-1391377149_thumb.jpg

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps: da, aia cu matza am facut-o ieri, cand am ramas inzapezit in padure, m-am aventurat pe un drum forestier si am mers kilometri intregi pe jos ca sa prind semnal la telefon sa pot chema pe cineva..

Singura poza buna a fost cu matza, ca dupa aia cateva ore am avut activitate cu impotmolirea.

 

note to self: de acum merg pe jos, ca pe jos nu pot ramane inzapezit...

eu nu plec fara lanturi de acasa.. nici vara :P

 

 

new one

tLbErOx.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutiile astea cred ca ar merge mai bine in threadul cu "DSLR ideal".. nu ca ma deranjeaza, dar aici se posteaza mai mult si o sa se piarda informatia.



inca 4 din tarile calde

 

xevoVV3.jpg

 

HbdUkC0.jpg

 

89ZaDdw.jpg

 

1deE9JO.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutiile astea cred ca ar merge mai bine in threadul cu "DSLR ideal".. nu ca ma deranjeaza, dar aici se posteaza mai mult si o sa se piarda informatia.

 

 

inca 4 din tarile calde

 

xevoVV3.jpg

 

HbdUkC0.jpg

 

89ZaDdw.jpg

 

1deE9JO.jpg

cand vad zgaraierahaturile alea asa de apropiate ca zici ca sunt cipercile de case din pipera nu mai inteleg nimic

sa ai tu mii de hectare de nisip si sa pui blocurile la o asa mica distanta unele de altele chiar e aberant

 

la cati bani au investit in desertul ala sa i dea viata sa mor daca inteleg inghesuiala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand vad zgaraierahaturile alea asa de apropiate ca zici ca sunt cipercile de case din pipera nu mai inteleg nimic

sa ai tu mii de hectare de nisip si sa pui blocurile la o asa mica distanta unele de altele chiar e aberant

 

la cati bani au investit in desertul ala sa i dea viata sa mor daca inteleg inghesuiala

 

Ironia este ca toata lumea cauta linistea si relaxarea . . . in vecinatatea altor 700 de vecini . Nu vad nimic impresionant in faptul ca ai posibilitatea sa locuiesti intr-un bloc , la etajul 50 sau 80 . Chiar nu vad . Eu stau la doi si simt ca sunt ca in cusca . Vecini sus , vecini in stanga , in dreapta , jos . . . . ce sa zic , mare realizare a societatii moderne . Beau apa din perete si ma c@c in casa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cite-mi dau seama, in prima poza-s zgirie-norii din celelalte vazuti dinspre mare. Nu m-ar deranja sa muncesc la etajul 30 cu privire inspre mare. Nici sa ai privire inspre debarcaderul ala nu pare rau. Bine ca din bloc comunist de Romania e priveliste misto, tot timpul.

E drept ca in cladirile alea sint si birouri la interior, de stai toata ziua la neon.

Cladirile alea sint adunate acolo tocmai pentru priveliste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bocosb:

 

Imi plac imaginile tale. In special a 3-a in care folosesti barca pe post de sageata spre zona cu cladiri inca constructie. Spune multe despre loc si evolutia (continua).

 

Prima data m-am gandit si eu ca ar fii mers fara zgarienori taiati, dar cred ca e mai bine cu ei, deoarece iti mascheaza din dimensiunea lor. Pot sa fie inalti pana la infinit, nu ai de unde sa stii. Cred ca daca ai fii incadrat zgarienorii sa nu fie taiati, ai fii creat o bariera din cerul (supraexpus) si ai fii diminuat din calitatea imaginii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt inghesuite cladirile.. sunt aranjate cu muchiile in asa fel incat sa nu blocheze privelistea vecinilor. Sincer sa fiu dubaiul mi se pare un oras cu un plan urbanistic f bun, si in zonele cu zgarie nori si in cele rezidentiale. Avantajul unei monarhii constitutionale.. pot sa faca planuri de anvergura mare fara sa le bage nimeni bete in roate :)

 

6209258557_2e3df1da19_b.jpg

Editat de bocosb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt inghesuite cladirile.. sunt aranjate cu muchiile in asa fel incat sa nu blocheze privelistea vecinilor. Sincer sa fiu dubaiul mi se pare un oras cu un plan urbanistic f bun, si in zonele cu zgarie nori si in cele rezidentiale. Avantajul unei monarhii constitutionale.. pot sa faca planuri de anvergura mare fara sa le bage nimeni bete in roate :)

Tot ce-i acolo e facut cu cei mai buni arhitecti si constructori din lume. Ca le-a ramas "maruntis" si de plan urbanistic, notiune complet straina Romaniei, e evident. Doar romanache pricepe mai greu (si) din cauza strugurilor la care n-ajunge.

Nu te zgirci cu pozele, din partea mea poti sa pui chiar daca nu-s impecabile si nu ma doare retina sa ma uit la zgirie-norii aia.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce-i acolo e facut cu cei mai buni arhitecti si constructori din lume. Ca le-a ramas "maruntis" si de plan urbanistic, notiune complet straina Romaniei, e evident. Doar romanache pricepe mai greu (si) din cauza strugurilor la care n-ajunge.

Nu te zgirci cu pozele, din partea mea poti sa pui chiar daca nu-s impecabile si nu ma doare retina sa ma uit la zgirie-norii aia.

costa mai putin biletul de avion spre dubai decat sa ajungi in niste insule dar de ce sa merg la dubai????? sa fac shoping???? decat sa dau banii pe o cazare in "BULAJARAB" (daca ar si fi bani pt asa ceva) mai bine la o vila lacustra...... sa faca baie direct din pat

 

asa ca mai usor cu STRUGURI!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachime, vezi ca esti pe redline.

Comentai de pozitionarea unor cladiri, legatura cu pretul unui bilet la low-cost nu exista. Si da, orice motociclist din tara asta stie deja de pe forum ca lumea incepe si se termina in Grecia.

Intreaba-l pe bocosb daca-i place au ba inainte sa hotarasti tu pt. el ca e nasol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

costa mai putin biletul de avion spre dubai decat sa ajungi in niste insule dar de ce sa merg la dubai????? sa fac shoping???? decat sa dau banii pe o cazare in "BULAJARAB" (daca ar si fi bani pt asa ceva) mai bine la o vila lacustra...... sa faca baie direct din pat

 

asa ca mai usor cu STRUGURI!!!!!

 

strugurii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

strugurii

CORECT

 

Ianachime, vezi ca esti pe redline.Comentai de pozitionarea unor cladiri, legatura cu pretul unui bilet la low-cost nu exista. Si da, orice motociclist din tara asta stie deja de pe forum ca lumea incepe si se termina in Grecia.Intreaba-l pe bocosb daca-i place au ba inainte sa hotarasti tu pt. el ca e nasol.

sa te bucuri si tu de putina atentie:

 

cat despre ce si cui ii place nu s a pus problema, am COMENTAT strict la pozitionare/urbanismul local

 

cand am comentat de SPATIUL MIC DINTRE CLADIRI ....ai comentat de "struduri acri"

 

ce am vrut sa ti EXPLIC este ca nu sunt strugurii asa de acri la biletul de avion ........sa vezi dubaiul si daca ar fi disponibil un fond de casa cu siguranta nu ar merita DUBAIUL

 

cat despre lumea cu grecia .....nu au bungalouri pe apa ......am cautat stai linistit

 

la tine cu ce incepe si se termina lumea....?

on topic

 

cum spuneam

 

spatii foarte mici intre zgariefundurile arabe

 

gandeste te ce inaltime au si uita te ca unitate de masura la masinile din parcare

 

cand ai o MARE DE NISIP langa tine ......... ZGARCENIE !!!!!!

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inversunati mai sunteti... si aici.
fara cearta va rog, aici doar fotografii, bune sau rele...

 

ca tot era vorba de dubai, poate schimb subiectul si va mai relaxati... niste oameni care stiu sa se distreze si sa traiasca. ceea ce va doresc si voua!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...