Sari la conținut

Muntenegru-croatia :


Postări Recomandate

da, noi vom merge intre 20 aug si 7 sep :lol:

 

Putem vorbi daca se mai hotaraste cineva!

Doua saptamani si ceva ? Parca m-ar tenta si pe mine, dar maxim 9 zile... Oricum, nu stiu sigur daca pot sa lipsesc din Bucuresti nici macar atat... Da detalii despre traseu, sa vad daca m-as putea lipi si eu o parte din drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cosho@;

noi ne-am intors prin bosnia si poate stii tu raspunsul la o intrebare care ma roade si astazi - credeam ca le-am vazut pe toate.....ei ash ! - cum se face ca raurile DE MUNTE aveau apa albastra ????

am vazut si`n pozele tale chestia asta....rau de munte cu apa albastra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si`n pozele tale chestia asta....rau de munte cu apa albastra...

mai frumoase raurile noastre, cu apa involburata si maronie... :unsure::))

 

In alta ordine de idei... super excursia, super pozele, FELICITARI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua saptamani si ceva ? Parca m-ar tenta si pe mine, dar maxim 9 zile... Oricum, nu stiu sigur daca pot sa lipsesc din Bucuresti nici macar atat... Da detalii despre traseu, sa vad daca m-as putea lipi si eu o parte din drum.

 

 

plecam pe 20 sau 21 si o luam prin Austria unde vom sta 2 zile. Dupa care coboram la Plitvice si de aici incolo e la voia inspiratiei. Din ce ne-am documentat pana acum ne surade insula Rab... daca ne place si nu ne vin alte idei vom zace cateva zile pe acolo. Daca te hotarasti sigur sa mergi anunta-ma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa plec si eu spre Croatia prin Serbia spre Podgorica - Dubrovnik ... undeva la inceputul lui septembrie ... probabil pe 4-5 si sa fiu inapoi in tara pe 13-14 ... eu as trece Dunarea pe la Calafat, dar n-am reusit sa vb cu cei de la feribot sa vad exact ce ore au ... are careva vreo idee, un nr de tel ceva ? bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa plec si eu spre Croatia prin Serbia spre Podgorica - Dubrovnik ... undeva la inceputul lui septembrie ... probabil pe 4-5 si sa fiu inapoi in tara pe 13-14 ... eu as trece Dunarea pe la Calafat, dar n-am reusit sa vb cu cei de la feribot sa vad exact ce ore au ... are careva vreo idee, un nr de tel ceva ? bafta !

Daca acceptzi un sfat,trecand prin Podgorica,la 60 de km ai Budva,mult mai ieftina si identica cu Dubrovnicul ca orice peisaj,servire...

In drum spre Budva treci printr-un canion pe care n-o sa-l uitzi prea curand...

Drum bun si numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ME este mai periculos decat in HR din cate stiu eu... ca ma gandisem si eu sa merg pana acolo intr-o zi dar am auzit destule opinii cum ca nu-i chiar recomandat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos povestit si fotografiat.felicitari!

 

offtopic:as fi interesat sa vizitez si eu aceste locruri,dar cu masina,si as dori ceva pareri de la cei ce au fost deja.

Sunt din TM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata lumea te felicita si o mai fac si eu inca o data. Foarte frumos!

Mare parte din locuri le recunosc pentru ca am fost anul trecut cam prin aceleasi zone...din pacate cu masina.

Anul asta am fost "tintuit" pe langa casa, chiar daca aveam programata o calatorie cu moto. Sper la anul sa ajung si eu inca o data ptin Croatia.

 

bafta si la cat mai multe povestiri din astea!

 

Parizane, frate esti idolul meu in materie de calatorii.. ti-am citit toate posturile si ma minunez de fiecare data.

Poate o sa avem ocazia odata sa ne cunoastem si sa facem o haiducie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ME este mai periculos decat in HR din cate stiu eu... ca ma gandisem si eu sa merg pana acolo intr-o zi dar am auzit destule opinii cum ca nu-i chiar recomandat

Trebuie sa te contrazic in legatura cu asta,cele mai crancene lupte s-au dus spre nord din cauza indarjirii croatzilor de a lua marea parte din Dalmatzie,chear se mai vad urme in Croatzia de lupte,pecand in Muntenegru nu mai aminteste da asta decat un monument sau cel mult un semn de circulatzie ciuruit (si asta din plictiseala armatei,glumesc).

NU VA FACETZI PROBLEME DIN CAUZA SIGURANTZEI DE ACOLO,EI TRAIESC DINN TURISM SI STIU SA O FACA BINE

Numai bine! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper la anul sa ajung si eu inca o data ptin Croatia.

am fost eu anul acesta in Croatia (cu masina), putin mai sus de Zadar (Starigrad). Drumuri excelente (am fost pe insula Pag si este superb drumul) prin localitati, autostrada impecabila, oameni cu bun simt, mancare buuuna. Am mers prin Ungaria. Diferenta era de 90km (si aia pe autostrada - mai lung prin HU) daca mergeam prin Serbia. Dupa 1300km, 16 ore mers, am ajuns.

 

In fiecare zi cred ca treceau zeci de motoristi, care mai de care mai plin de bagaje... timp sa ai sa faci coasta Croatiei pe moto... e de vis, ma visam pe acolo, cu dor de motoreta mea ce statea langa bloc, sub husa.

 

De cand am citit acest topic, am visat la Croatia.... poze minunate, aventura fantastica! Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

[De cand am citit acest topic, am visat la Croatia.... poze minunate, aventura fantastica! Felicitari!

 

Inca odata mutzumesc tuturor...

Din pacate in 2009 m-am "impiedicat" de tentaculele crizei dar in in vara acestui 2010,daca toate merg bine,vom face turul Marii Negre (&Partizan and gashca)

 

Bafta tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
f frumos, felicitari

si eu am fost uimit de Croatia, bravo lor

- pe noi ne invata cineva ca avem cea mai frumoasa tara, cu munti, rauri si iesire la mare - think again

 

Avem o tara minunata, nu frumoasa. Doar ca suntem noi prosti si nu stim cum sa avem grija de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sumarul Vacantei 2010 ce va incepe cu dimineatza zilei de 10 Iulie : Tg Jiu - Severin - Serbia (Kladovo-Negotin -Nis)- Macedonia-(Scopje- Gostivar-Ohrid)- Albania (Vlora) - Grecia (turul Litoralului inclusiv Peloponez) - Turcia (Dardanele-Cnakkale-Troia - Istambul) - Bulgaria (Burgas - Albena) - Romania - (Vama Veche -Corbu sau Gura Portitei)- Bucuresti-Tg Jiu.

 

Total : putin peste 4000 KM

:)

 

Gasca : 5 Moto

 

Tg Jiu -Coshovasha Bandit (subsemnatul)

-DJ Marten ZR7

Severin -Prtizan Hornet

si inca 2

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au placut mult pozele si istorisirea de anul trecut. Anul acesta tura pare a fi mult mai interesanta asa ca astept cu placerea impresile si pozele de dupa :)

 

Drum bun, lipsit de evenimente si distractie placuta :)

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sumarul Vacantei 2010 ce va incepe cu dimineatza zilei de 10 Iulie : Tg Jiu - Severin - Serbia (Kladovo-Negotin -Nis)- Macedonia-(Scopje- Gostivar-Ohrid)- Albania (Vlora) - Grecia (turul Litoralului inclusiv Peloponez) - Turcia (Dardanele-Cnakkale-Troia - Istambul) - Bulgaria (Burgas - Albena) - Romania - (Vama Veche -Corbu sau Gura Portitei)- Bucuresti-Tg Jiu.

 

Total : putin peste 4000 KM

:laugh:

 

Gasca : 5 Moto

 

Tg Jiu -Coshovasha Bandit (subsemnatul)

-DJ Marten ZR7

Severin -Prtizan Hornet

si inca 2

 

:D

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

salutare,

vreau sa fac o tura similara de muntenegru-croatia si ce mai e pe acolo si as avea nevoie de ceva insotitori...se ofera cineva?

as vrea sa plec la finalul saptamanii...adica pe 1-2 oct...mentionez ca vreau sacheltui cat mai putin, cazare la cort sau hotel "cricu", mancare pe marginea drumului si alea alea.

daca e cineva interesat pm sau 0766 572 581 gabriel

eu am o africanutza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
Viatza merge inainte ! Motoarele s-au scumpit ! Dar visele frumoase ...vor fi frumoase for ever !

Frateeee , frumoasa poveste ai mai povestit (veche dar ...strasnica) :laugh: !!!

 

 

motoarele au preturi bune, benzina ne ucide lent :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

benzina ne ucide lent :laugh:

:laugh: Incet da sigur :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Fratilor,prieteni,plimbati-va cat mai puteti cu motocilcleta si multumiti-va de pretul de acum la carburanti !

Curba lui Hubbert s-a adeverit !

Va dau sa cititi un articol scris in 2005 care printre altele,prevestea criza,scumpirea carburantilor si razboaiele pentru ultima cisterna de petrol.

Este incredibil ce se se intuia in 2005 comparativ cu ce intampla acum...

NU sunt adeptul teoriei conspiratiei dar cititi cu atentie pana la capat si comparati cu ce traiti ACUM !!!

 

http://ro.altermedia.info/stiintatehnologi...olier_2786.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...