Sari la conținut

Muntenegru-croatia :


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 142
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mi-a plăcut deosebit de mult stilul de-a relata cele trăite într-o asemenea călătorie. Felicitări!!

Am fost Âşi eu la Budva-Monte Negro de unde am să vă povestesc o întâmplare care n-o s-o uit niciodată. Am închiriat o mobră de acolo să pot hoinării o zii întreagă (ieftin: 12E) prin împrejurimi. Umblând hoinar prin munții lor am trecut pe lângă o casă după care la vreo 200m s-a terminat drumul. Copil cuminte am întors cu ideea s-o iau pe altă parte. Când am ajuns în dreptul casei am văzut un bătrân stând pe lespedea din fața porții cu o puÂşcă cât toate zilele între mâini. Nu pot descrie fiorii de pe Âşirea spinării. Am trecut pe lângă el fără a avea curajul să privesc în lateral. Am răsuflat uÂşurat abia după prima intersecție unde am virat cât am putut de repede. O experiență unică în viață în care am aflat concentrat istoria acelor oameni!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul cel mai scurt nu e sigur.Faza e ca nicaieri nu e "sigur"

Unde nu sunt razboaie,sunt hoti...unde nu sunt hoti sunt drumuri nashpa,unde nu sunt drumuri nashpa,sunt TIR-uri (si e pericol de accidente)...unde nu sunt toate astea,iti cade drobul de sare de pe soba in cap...(stii povestea aia...)

 

 

Cosho, vezi ca cine nu te cunoaste, crede ca aici ai vorbit serios, nu sesizeaza ironia.

 

post-5880-1218202188_thumb.jpg

 

Când am ajuns în dreptul casei am văzut un bătrân stând pe lespedea din fața porții cu o puÂşcă cât toate zilele între mâini. Nu pot descrie fiorii de pe Âşirea spinării. Am trecut pe lângă el fără a avea curajul să privesc în lateral

 

Ai avut mare noroc. de obicei mai intai trag si pe urma te intreaba ce faci acolo. cred ca moshului i se blocase arma. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosho, vezi ca cine nu te cunoaste, crede ca aici ai vorbit serios, nu sesizeaza ironia.

 

post-5880-1218202188_thumb.jpg

 

 

 

Ai avut mare noroc. de obicei mai intai trag si pe urma te intreaba ce faci acolo. cred ca moshului i se blocase arma. :D

 

Hehe, am luat si eu tapa cu Bikers cafe in dubrovnik, ma asteptam la ceva mai mult decat 4 mese si 3 copii cu scutere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vis... foarte frumoasa calatoria si imaginile.

la mai multe :P

 

 

La anul ne gandim la un traseu prin Ucraina dar nu e sigur.

Oricum o sa va anuntz pe toti (cei care mi-ati scris ca va intereseaza) cu cateva luni inainte.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noi tocmai ne-am intors de pe drumuri...

cuvintele nu le pot ordona in asa fel incat sa exprim sentimentele.

am plecat 4 motoare si ne-am intors unu cate unu, ca deh, fiecare avea concediu diferit

 

absolut superb. multe de povestit.

 

doar cateva poze. nu stiu ce sa aleg.

multam de recomandari baietilor din drobeta. 10x

post-168-1219266411_thumb.jpg

post-168-1219266446_thumb.jpg

post-168-1219266531_thumb.jpg

post-168-1219266564_thumb.jpg

post-168-1219266578_thumb.jpg

post-168-1219266603_thumb.jpg

post-168-1219266619_thumb.jpg

post-168-1219266633_thumb.jpg

post-168-1219266655_thumb.jpg

post-168-1219266677_thumb.jpg

post-168-1219266690_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Foarte tare calatoria..o cunosc pentru ca am strabatut-o si eu dar din pacate experinta nu a fost pe 2 roti.

Drumurile lor sunt foarte bune..iar cei ce la impart cu tine au o educatie cu mult peste ce gasesti in tara noastra si nu vei intampina surprizele pe care le intalnesti "pe la noi".

Sfatul meu pentru cei ce vor sa viziteze aceasta tara ar fi sa dea o tura si pe la lacurile artificiale de la Plitvicka Jezera,merita vazuta acea zona tariful este de 35E dar pe noi nu ne-a controlat nimeni.Acel loc este de-a dreptul divin ,mai ales ca este "patronat"de catre UNICEF.

 

Drum Bun si astfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare calatoria..o cunosc pentru ca am strabatut-o si eu dar din pacate experinta nu a fost pe 2 roti.

Drumurile lor sunt foarte bune..iar cei ce la impart cu tine au o educatie cu mult peste ce gasesti in tara noastra si nu vei intampina surprizele pe care le intalnesti "pe la noi".

Sfatul meu pentru cei ce vor sa viziteze aceasta tara ar fi sa dea o tura si pe la lacurile artificiale de la Plitvicka Jezera,merita vazuta acea zona tariful este de 35E dar pe noi nu ne-a controlat nimeni.Acel loc este de-a dreptul divin ,mai ales ca este "patronat"de catre UNICEF.

 

Drum Bun si astfalt uscat !

lacurile sunt naturale, nu artificiale.

 

 

tariful de intrare este mult mai mic.

 

 

 

recomand drumul split - plitvice facut fara autostrada.

 

 

 

daca intrati pe autostrada stati cuminti pe la 140, a trecut un smecher pe langa mine, un x5, cu 200+ (era sa sufle skoda de pee strada desi aveam 130 :D ) dar in 10 km avea in fata un seria 3 cu geamuri fumurii si pe luneta lui scria "politia" cu leduri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tariful de intrare este mult mai mic.

 

 

 

recomand drumul split - plitvice facut fara autostrada.

 

mai exact 110 kuna = 55RON

 

daca nu te grabesti; drum foarte frumos, dar se merge foarte legal, ca sa spun asa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm...tocmai m-am intors si eu dintr-o tura ce a cuprins si cam toata coasta croata...am inoptat 2 nopti la plitvice...astfel,am avut o zi intreaga pt a strabate absolut toate traseele...11 ore...merita fiecare calorie..:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
si noi tocmai ne-am intors de pe drumuri...

cuvintele nu le pot ordona in asa fel incat sa exprim sentimentele.

am plecat 4 motoare si ne-am intors unu cate unu, ca deh, fiecare avea concediu diferit

 

absolut superb. multe de povestit.

 

doar cateva poze. nu stiu ce sa aleg.

multam de recomandari baietilor din drobeta. 10x

 

Din acceasi excursie

 

Uite am facut topic aici tot pe zile, ca sunt asa de multe poze frumoase.

 

 

http://www.urbanriders.ro/forum/index.php?...c=2782&st=0

 

 

 

 

Pun aici link, le-am promis baietilor din DTS

 

 

O vacanta de vis, partizan & co - iete unde ne-ati trimis si nu ne-a placut deloc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...