Sari la conținut

Accident Policlinca Titan


bogdancbr
 Share

Postări Recomandate

Idioata femeia scobitoare si o fatza de tavan suspendat cu taverna,a incercat sa treaca strada cu masina pe contra sens cum s-ar zice normal trebuia sa mearga 100m si sa faca stanga pe scuar dar de lene nu a mai tinut cont ....si asa sa intmplat cu motocicistul care venea dp banda lui ....am facut cateva poze si cred ca le-a postat bogdancbr ... Dumnezeu sa-l ierte pe ''TEO'' in varsta de 40 de ani !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mey p mine zilele trecute, cu masina fiind p stefan cel mare, m`a lovit un camion militar... si cand l`am intrebat, mi`a zis k nu m`a vazut.... deci dak ai inceput sa primesti raspunsuri d genu "nu te`am vazut " si cand esti cu masina..... c sa mai zicem d motoare?????deja ar insemna k sunt invizibile... cel mai bine cred k trecem p tiruri k poate asa nu mai primim astfel d raspunsuri....

 

"nu te-am vazut!" am primit si eu ca raspuns dupa ce a dat o vaca cu un X5 peste mine (bine ca eram cu masina), din vina ei am pierdut o noapte la politie si masina in service 2 saptamani. Bine ca nu am fost cu motoreta... altfel... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"nu te-am vazut!" am primit si eu ca raspuns dupa ce a dat o vaca cu un X5 peste mine (bine ca eram cu masina), din vina ei am pierdut o noapte la politie si masina in service 2 saptamani. Bine ca nu am fost cu motoreta... altfel... :kiss:

 

 

 

asta am zis si eo, mersi k nam fo p moto atunci k altfel.... mai mult k sigur ma culegeau d sub rotzi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mey p mine zilele trecute, cu masina fiind p stefan cel mare, m`a lovit un camion militar... si cand l`am intrebat, mi`a zis k nu m`a vazut.... deci dak ai inceput sa primesti raspunsuri d genu "nu te`am vazut " si cand esti cu masina..... c sa mai zicem d motoare?????deja ar insemna k sunt invizibile... cel mai bine cred k trecem p tiruri k poate asa nu mai primim astfel d raspunsuri....

da mai da una e un camion militar, una e un rahat de kalos...

 

si credeti-ma ca ai vizibilitate enorma acolo, asupra la tot bulevardul, ca lucram in zona si traversam mereu in spatiu ala sa nu calc spatiu verde...e adevarat, traversam neregulamentar, da se vede absolut orice masina, orice rahat care misca pe bulevard...trebuie sa fii ORB sa nu vezi o masina sau un motor care vine din sens opus..

:lol:

muta aia de la volan cred ca dormea...

 

a dracu vita, nici n-avea voie sa faca acolo spre burdujeni, pt ca sunt vro 20-30 de metrii de mers pe contrasens, iar urmatorul spatiu de intoarcere era la nici mai mult nici mai putin de 100 de metrii de locul ala :P

 

pt 100 de metrii de rahat :kiss:

 

@bikerita: tu esti ok?ai scapat cu bine dupa lovitura?

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede foarte bine in una din poze mamaliga'n geam

Cand eram la fata locului am auzit mosi si babe vorbind de motociclist "Avea viteza asta cu motoreta lui ca altfel nu murea" si multe multe chestii de genu dar cand am vazuto pe maicasa care plangea parca mi-a taiat cineva picioarele.

Dobitoaca a plecat impreuna cu politia la IML cand ajunsesem eu......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bikerita: tu esti ok?ai scapat cu bine dupa lovitura?

 

 

 

eu da, sunt ok... totusi nu avea viteza , deci n`a intrat f tare.... doar k p moment m`am blocat sa vad ditai matahala aia infipta in portiera mea..... anyway, sry , am fo off topic, dar referitor la fazele cu "nu te-am vazut".....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@asta21: Ce (cuvant urat) mea faci cu " =)) " ?! A murit un om, ba cuvant urat!

:kiss:

 

- ce echipament avea, se poate afla exact cum s-a lovit atat de rau incat sa moara? Motorul ala nu arata de parca ar fi avut viteza.

 

 

 

 

 

PS: Pana sa postez eu, au mai aparut si celelate 2 posturi.

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mai da una e un camion militar, una e un rahat de kalos...

 

si credeti-ma ca ai vizibilitate enorma acolo, asupra la tot bulevardul, ca lucram in zona si traversam mereu in spatiu ala sa nu calc spatiu verde...e adevarat, traversam neregulamentar, da se vede absolut orice masina, orice rahat care misca pe bulevard...trebuie sa fii ORB sa nu vezi o masina sau un motor care vine din sens opus..

:lol:

muta aia de la volan cred ca dormea...

 

a dracu vita, nici n-avea voie sa faca acolo spre burdujeni, pt ca sunt vro 20-30 de metrii de mers pe contrasens, iar urmatorul spatiu de intoarcere era la nici mai mult nici mai putin de 100 de metrii de locul ala :P

 

pt 100 de metrii de rahat :kiss:

 

Bulevardul este cu 3 benzi / sens, spatiu verde peste care ai vizibilitate sa vezi daca vine ceva de pe contrasens sau nu, nu sunt panouri publicitare, masini parcate sau altceva care sa-ti obstructioneze vizibilitatea. Ma intreb daca nu cumva proasta vorbea la telefon, in ultima perioada am intalnit in trafic in Bucuresti foarte multe soferite "pierdute" in trafic, cu telefonul la ureche... Nu vedeau stanga-dreapta, nu auzeau claxon, mergeau ca vacile la pascut. Era mai important telefonul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@asta21: Ce (cuvant urat) mea faci cu " =)) " ?! A murit un om, ba cuvant urat!

:kiss:

 

- ce echipament avea, se poate afla exact cum s-a lovit atat de rau incat sa moara? Motorul ala nu arata de parca ar fi avut viteza.

asta ma intreb si eu...cum dracu de-o murit?

 

Bulevardul este cu 3 benzi / sens, spatiu verde peste care ai vizibilitate sa vezi daca vine ceva de pe contrasens sau nu, nu sunt panouri publicitare, masini parcate sau altceva care sa-ti obstructioneze vizibilitatea.

bascane crede-ma ca acolo daca dai sa intorci, nu-ti obstructioneaza NIMIC vizibilitatea...masinile sunt parcate pe stanga, frumos, ca pe mosilor, iar spatiul verde e liber, si poti vedea ABSOLUT tot...cred ca aia era cu capul in nori, asa cum am mai zis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta ma intreb si eu...cum dracu de-o murit?

 

Pana nu aflam informatii exacte nu putem decat sa facem speculatii... dar stii cum e, poti sa ai cel mai performant echipament si sa mergi cu viteza mica, daca e sa ai ghinion... ai pus-o... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o viata curmata, inca un destin frant. Ce ar fi fost daca mai mergea un pic sau daca macar intra acolo cu atentie fara graba. Orice s-ar face sau ar fi pusa sa faca, nu mai indreapta raul facut. Macar noi sa reducem in aceste puncte sensibile, tocmai pentru a evita pe cat posibil astfel de dezastre. Cat te-ai feri in oras tot o dai in bara, prea multi nebuni si prosti te pandesc de peste tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bikeritza: cum ai luat bacul cu un asemenea mod de exprimare??!?!?!?!? dakm knd etc.... :kiss:(

 

totusi, sunteti sigur ca riderul a murit, sau doar RIP-uri de dragul postarii... din pozele postate anterior, nu prea re4zulta asa ceva, plus ca motocicleta nu arata foarte grav avariata.

 

cum era echipat riderul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu aflam informatii exacte nu putem decat sa facem speculatii... dar stii cum e, poti sa ai cel mai performant echipament si sa mergi cu viteza mica, daca e sa ai ghinion... ai pus-o... :lol:

eu am incetat sa mai cred in noroc si ghinion, si nu cred ca e vorba de ghinion cand intra o adormita proasta in tine...

pur si simplu a murit ca o vita nu a fost atenta, si nicidecum ca a avut ghinion :kiss:

 

ghinion poti sa numesti ala cand iti cade un pom in cap, sau te fulgera...nu cand te face praf o masina condusa de cineva..

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta ma intreb si eu...cum dracu de-o murit?

bascane crede-ma ca acolo daca dai sa intorci, nu-ti obstructioneaza NIMIC vizibilitatea...masinile sunt parcate pe stanga, frumos, ca pe mosilor, iar spatiul verde e liber, si poti vedea ABSOLUT tot...cred ca aia era cu capul in nori, asa cum am mai zis...

 

Stiu zona foarte bine, chiar inainte sa plec din Bucuresti am fost pe-acolo. Prima oara m-am gandit daca nu cumva se faceau lucrari pe strada, sa fi fost ceva camioane sau excavatoare cum se intampla in juma de Bucuresti, dar nu, e liber si vizibilitate pana in capatul bulevardului. Ori are probleme cu vederea, ori vorbea la telefon, ori pur si simplu proasta, nu s-a uitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu zona foarte bine, chiar inainte sa plec din Bucuresti am fost pe-acolo. Prima oara m-am gandit daca nu cumva se faceau lucrari pe strada, sa fi fost ceva camioane sau excavatoare cum se intampla in juma de Bucuresti, dar nu, e liber si vizibilitate pana in capatul bulevardului. Ori are probleme cu vederea, ori vorbea la telefon, ori pur si simplu proasta, nu s-a uitat.

exact...lucrari nu se mai fac acolo, ca s-a amenajat chiar foarte frumos toata zona...

totusi, am trecut pe acolo dus intors timp de 3 ani, de cele mai multe ori, pe jos...cunosc fiecare piatra/marcaj...

 

 

PS: ca o parere a mea, nu cred ca e nimeni atat de inconstient sa se bage acolo si sa nu fie atent la trafic...mai ales acolo, cunoscand ca e ditai bulevardul...parerea mea e ca a vrut sa se bage, n-a aproximat distanta, si a zis ca are timp, ca deh, are masina noua...

 

ma intreb iar de ce motociclistu n-a fandat-o pe vita...dar, in unele situatii, nu mai gandesti, si actionezi din instinct, franand...la fel, putea sa culce mobra sa o lase sa se duca in proasta....dar, uite ca n-a fost asa :kiss:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metal Heart da bikerul a murit din pacate ..l'am vazut in masina smurd pe targa nu mai misca nu mai respira din pacate dupa cum poti vedea in prima poza il bagau in sac din ala...si avea mainile pe piept :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi nu vreau sa`mi sariti acum in cap sau cine stie ce...dar baiatu avea ceva echipament pe el? ca eu am inteles de la tata care era acolo cand l-au bagat in smurd ca nu era decat in niste blugi, tenesi si tricou, bine si casca parca a zis tata....ca nici el nu o vedea pe acolo. multi spun ca baiatu nu avea viteza maxim 50 la ora ca abia plecase de la semafor...:-??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am incetat sa mai cred in noroc si ghinion, si nu cred ca e vorba de ghinion cand intra o adormita proasta in tine...

pur si simplu a murit ca o vita nu a fost atenta, si nicidecum ca a avut ghinion :kiss:

 

ghinion poti sa numesti ala cand iti cade un pom in cap, sau te fulgera...nu cand te face praf o masina condusa de cineva..

 

Nu e vb de ghinionul de a fi lovit, ci de felul cum cazi, cum atingi asfaltul, daca te lovesti de un obstacol, cum reactioneaza ogranismul... poti sa fi lovit la orice viteza daca cazi bine si ai echipament sa scapi si invers ... cred ca la genul asta de ghinion este vorba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vb de ghinionul de a fi lovit, ci de felul cum cazi, cum atingi asfaltul, daca te lovesti de un obstacol, cum reactioneaza ogranismul... poti sa fi lovit la orice viteza daca cazi bine si ai echipament sa scapi si invers ... cred ca la genul asta de ghinion este vorba...

 

Ai formulat mai bine ca mine, thanks.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are dreptate angra...depinde si cum cazi, decesul poate fi cauzat de multi factori. nu neaparat din impactul prorpiu zis, ci din sperietura sa iti pocneasca inima, este un caz un baiat cu un ktm pe floreasca care a fost bine pana a doua zi la spital unde a decedat din cauza ca inima i-a cedat de la sperietura.

 

aici un lucru este clar, tipa de la volan este o vaca proasta chioara, baiatu a avut nenorocul sa treaca pe acolo in momentul respectiv, si cum spunea cineva multe dintre accidente pot fi evitate greu, foarte greu chiar. ideea este sa nu te pierzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici un lucru este clar, tipa de la volan este o vaca proasta chioara

io ti-am zis, nu cred ca e nimeni chior in asa situatii...pe bune, oricat de prost ai fii, tot esti putin atent cand te bagi asa pe ditai bulevardu plin de masini...

 

raman la parerea ca a bagat picioru in masina sperand ca are timp sa intre, si n-a aproximat bine distanta, fiind incepatoare...si la fel, pun pariu ca atunci cand a vazut motocicleta venind spre ea, n-a bagat mai tare picioru in acceleratie sa treaca sa ii faca loc, ci, s-a blocat ca proasta...dau pariu...nu avea experienta de trafic, sa calculeze posibilele mutari

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate .... eu stau acolo in zona asa k stiu cum se circula si ce se face pe acolo .... nu ai cum sa nu vezi dak vine cineva .... chiar dak e motor .... nu ai cum sa nu il vezi .... e zona mare si lata fara copaci ... (adik pe scuar) .... era mai mult ca imposibil sa nu il vada ... pur si simplu nu s-a uitat ....

 

asa am patit eu acum 2 saptamani in fatza la real ... in curba ... unu cu dubitza mi-a taiat fatza ... la vreo 1 metru de mine .... poate chiar mai putin .... motoru aplecat in curba ... am franat brusc .... m-am tavalit cu el vreo 10 metri .... capac stanga spart ... furca indoita ... carene sparte ... etc .... am intrat intr-un peugeot parcat pe trotuar ..... ala cu dubitza a fugit .....

 

nush dak m-a vazut sau nu .... aveam cam 50 - 60 k oprisem mai devreme la pietoni acolo la stadionu olimpia .... acum stau cu motoru in service si il platesc din banii mei .... in loc sa ma bucur de el ....

 

prostia e mare .... riscul motociclistului si mai mare :kiss:

 

imi pare rau de el :P

 

am vazut k toti care erau acolo cu motoare erau de la mine din cartier .... pe TEO nu il stiam .... pe restu da .... dar din ce am vazut eu acolo toti erau imbracati super bine .... de el am auzit k avea cel putin casca .....

 

si in legatura cu ce a zis cineva mai sus .... k trebuia sa accelereze sa treaca repede .....

 

thats bullshit :lol:

 

a franat pentru k s-a panicat .... cand vezi k la 15 metri de tine e o masina .... prima reactie normala (nu de superman) e sa franezi ... sa te opresti inainte sa intri in el .... dak accelera .... trebuia sa intre pe banda 1 ca sa depaseasca masina inainte sa pateasca ceva ..... dak stati in zona stiti si voi ... pe banda 1 sunt masini parcate de la policlinica si pana la semafor la titan .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand l'am vazut in masina smurd era fara tricou pe el cred ca il daduse jos medicii aia....si mai jos de tricou nu mam putut uita ca tipau militienii sa nu mai stau pe acolo...casca era pe motor pusa avea o casca nolan iar din ce am vazut eu el nu avea leziunii vizibile la cap de genul capu spart sau din astea in schimb avea pe piept niste dungii rosiii de genul zgarieturi.

Moartea cred ca a fost cauzata din cauza leziuniilor interne...parerea mea :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...