Sari la conținut

Accident Policlinca Titan


bogdancbr
 Share

Postări Recomandate

D_zeu sa-l ierte pe baiat, condoleante familiei si tuturor celor ce l-au cunoscut.

 

 

Luati in calcul cite masini circula zilnic pe strazile acestui oras infect, citi dintre acesti soferi sunt incepatori si cit % dintre ei n-au nici o legatura cu sofatul. In momentul in care veti avea raspunsul aproximativ va veti da seama cit de mult riscam numai pentru faptul ca circulam printre acestia, nu mai zic de viteza, echipament si alete chestii de siguranta care tin strict de noi.

 

Cit tine de femei la volan, este cunoscut faptul ca din fire si prin natura lor sunt mai anti-soferie.

 

Era o vorba care spunea ceva de genul; "dont hate the player, hate the game"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 228
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si in legatura cu ce a zis cineva mai sus .... k trebuia sa accelereze sa treaca repede .....

 

thats bullshit :kiss:

 

a franat pentru k s-a panicat ...

io am zis, si ma refeream la vita aia de soferita...pun pariu ca s-a panicat si a ramas ca bariera in mijl strazii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D_zeu sa-l ierte pe baiat, condoleante familiei si tuturor celor ce l-au cunoscut.

 

 

Luati in calcul cite masini circula zilnic pe strazile acestui oras infect, citi dintre acesti soferi sunt incepatori si cit % dintre ei n-au nici o legatura cu sofatul. In momentul in care veti avea raspunsul aproximativ va veti da seama cit de mult riscam numai pentru faptul ca circulam printre acestia, nu mai zic de viteza, echipament si alete chestii de siguranta care tin strict de noi.

 

Cit tine de femei la volan, este cunoscut faptul ca din fire si prin natura lor sunt mai anti-soferie.

 

Era o vorba care spunea ceva de genul; "dont hate the player, hate the game"

 

 

 

sry man am inteles eu gresit .... dar si dak accelera aia cu masina ... intra direct in usa ei din spate ....

 

nu asta conteaza acum frate ....

 

din ce am vazut eu .... el a intrat cu botu in aripa dreapta a ei .... la faza aia... soto sari peste motor si peste masina .... dak te lipesti de asfalt la viteza aia .... chiar dak nudai cu capu .... soto iti rupi ceva la gat :kiss: coloana :lol: sau ecva coaste in plamani :P

 

nu vreau sa ma gandesc la ce era in el .... rupturi si dastea .... dak avea geaca sau nu .... nu prea conta ..... geaca nu salveaza impactul ....

 

mare pacat :cheers: avea sotie si copii ?? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daCA CAzi bine si ai echipament sa scapi si invers ... cred ca la genul asta de ghinion este vorba...

 

cum vine asta sa cazi bine si sa scapi, presupun ca invers ar fi sa cazi rau si sa nu ai echipament? sau sa nu cazi si sa nu ai echipament?

cum este?

 

QUOTE (Angra @ Jul 19 2008, 03:43 PM)

Nu e vb de ghinionul de a fi lovit, ci de felul cum cazi, cum atingi asfaltul, daca te lovesti de un obstacol, cum reactioneaza ogranismul... poti sa fi lovit la orice viteza daca cazi bine si ai echipament sa scapi si invers ... cred ca la genul asta de ghinion este vorba...

 

 

Ai formulat mai bine ca mine, thanks.

 

 

--------------------

 

Merita citit: /index.php?...t&p=1341126

 

avand in vedere link-ul din semnatura ta, nea' bascane, nici nu ma mira sa nu va laudati unul pe altul, totusi, ce cautati voi aici?

nea' bascane, te-ai decis sa-ti maresti numarul de posturi?

 

imi cer scuze de interventie fata de cei care cu adevarat au de ce posta referitor la acest tragic accident si imi cer scuze in mod oficial de offtopic.

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de baiat:| inca unul din noi sa stins din neatentia celorlalti:| Condoleante familiei si celor ce il cunosteau

Din pacate s-a terminat recordul fara accidente :|

Am 15 ani si jumatate si in septembrie ma gandeam sa dau de un A1 sa imi iau una de 125 dar cand vad atata prostie in Bucuresti eu fiind din Bucuresti ma bate gandu sa ma las desi pasiunea asta o am in sange !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sotie banuiesc ca avea totusi avea 40 de ani o varsta la care teoretic ar trebui sa ai si copii si nevasta dar nu stiu...stiu sigur ca are un frate in Germania

 

 

 

:kiss: pai la asta ma gandeam si eu ... k la 40 de ani poate avea si sotie si copii :lol: nu vreau sa ma gandesc la durerea familiei :P

 

toti o ard la modu ....

 

"Bolidul circula cu peste 200 la ora si a intrat intr-un automobil alb " .... frate .... va cacati pe voi .... uite cum a murit nevinovat :cheers: mergea regulamentar .... si isi vedea de drumul lui ... mai mult eu cred k era atent si la ce e pe acolo .... k a franat destul de mult .... deci nu a vazut-o in ultimul moment ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de el, pacat ... Asta se intampla daca toti cretinii si toate cretinele isi iau carnet pe ochi frumosi. Nesimtita ... puscarie! Mergi ca "bou" regulamentar si te omoara un dobitoc sau o dobitoaca pe motiv ca nu te-a vazut. Este incredibil ce se intampla. Politia se gandeste cum sa ne interzica noaptea in loc sa ii potoleasca pe DOBITOCII astia din conserve. Mentalitate de rahat ... daca ascultati ce zic oamenii obisnuiti de pe strada despre noi, inebuniti. "Asa le trebuie, nu ii mai satura nimeni de viteza" Fratilor, traim inca intr-o tara de rahat ...

 

R.I.P

 

Mare atentie! m-am saturat sa citesc astfel de topicuri :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de el, pacat ... Asta se intampla daca toti cretinii si toate cretinele isi iau carnet pe ochi frumosi. Nesimtita ... puscarie! Mergi ca "bou" regulamentar si te omoara un dobitoc sau o dobitoaca pe motiv ca nu te-a vazut. Este incredibil ce se intampla. Politia se gandeste cum sa ne interzica noaptea in loc sa ii potoleasca pe DOBITOCII astia din conserve. Mentalitate de rahat ... daca ascultati ce zic oamenii obisnuiti de pe strada despre noi, inebuniti. "Asa le trebuie, nu ii mai satura nimeni de viteza" Fratilor, traim inca intr-o tara de rahat ...

 

R.I.P

 

Mare atentie! m-am saturat sa citesc astfel de topicuri :kiss:

 

ar trebui sa se anuleze permisele celor care au luat pe spaga... dar deh, romanica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa cerem sa inaspreasca legile si pentru anumite fapte, sa ridice permisul DEFINITIV. Ai gresit ai platit, ramai fara permis DEFINITIV. Sa vedeti atunci cum multi dispar, raman numai cei mai buni. Are cineva curaj sa sustina asemenea lege? Numai cei buni, trebuie sa ramana, numai cei atenti si responsabili. De ce trebuie chiar toata natiunea sa se frece pe sosele, poate doar pentru consumul de carburanti si poluare. As dori si as fi tare multumit daca la urmatorul mars, s-ar milita pentru asa ceva. Vor dispare si multe pericole dintre noi, dar si o groaza dintre ei. Vor ramane numai muc si sfarc. Stiu ca e greu sau imposibil, dar merita incercat. Poate politia a intors capul de prea multe ori si a iertat sau legile sunt prea permisive si nu au suficiente instrumente, poate daca o prindeau mai demult cu ceva si-i luau permisul, omul asta mai traia inca si copiii daca are, diseara radeau cu el si-i povesteau ce si cum au facut peste zi. Avea dreptul la viata ca si noi toti. Avem dreptul la viata, asa cum e ea. Cand murim pe mana noastra... da o meritam, dar acum si de multe alte ori ? Sa facem un mars sau cum vreti sa-i spuneti sa cerem schimbarea legilor si inasprirea sanctiunilor, mergand pana la ridicarea permisului pentru anumite incalcari DEFINITIV. Macar am incercat, nu am stat cu mainile in sin sa asteptam ce?

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stau vis-a vis de complexu` unde s-a petrecut accidentul

cum s-a vazut in poze, multi vin de pe bulevard dau sa intre catre straduta de pe langa parc, si intra un pic pe contrasens. Daca imi aduc bine aminte a mai fost un accident exact in acelasi loc, doar ca motociclistu sa oprit in scuarul din mijloc.

 

E un loc super periculos, eu evit sa ies cu motoru pe acolo.

 

Am ajuns destul de tarziu acolo, am vb cu gabor, si mi-a zis ca il banuie pe motociclist ca i-a dat pe rosu`.

Nu stiu exact, asa mi-a zis cap de creta.

Motoru s-a lovit in roata si aripa fata dr.

 

Una peste alta, soferita o distrusa din nastere.., mamaliga in geam.., panica.. si aia fost

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat "anumite" persoane scapa basma curata dupa ce omoara oameni nevinovati pe sosele, de ce are cineva impresia ca parlamentarii nostri se vor baga singuri in gura lupului??? numele de Carmen Paunescu va spune ceva? daca nu, da-ti click pe linkul de mai jos.

 

http://forum.computergames.ro/7-generalita...t-3-oameni.html

 

pana mea, la unguri au iesit aia pe strada si erau sa-i linseze pe guvernanti pentru ca un om politit a recunoscut niste neadevaruri.... noi punem capul in pamant si ne plangem de mila!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat "anumite" persoane scapa basma curata dupa ce omoara oameni nevinovati pe sosele, de ce are cineva impresia ca parlamentarii nostri se vor baga singuri in gura lupului??? numele de Carmen Paunescu va spune ceva? daca nu, da-ti click pe linkul de mai jos.

 

http://forum.computergames.ro/7-generalita...t-3-oameni.html

 

pana mea, la unguri au iesit aia pe strada si erau sa-i linseze pe guvernanti pentru ca un om politit a recunoscut niste neadevaruri.... noi punem capul in pamant si ne plangem de mila!

traim in romanica si suntem romanei. atata timp cat ne complacem in sistemul asta de rahat o sa traim in mocirla asta cu rahat.

este diferentaq intre mentalitatea noastra si a celor din tarile invecinate. la noi Dumnezeu cu mila...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesim si chemam si familiile celor morti, copiii si rudele celor decedati intr-un protest care nu le mai aduce inapoi rudele si prietenii, dar macar indreapta ceva pentru viitor. Vad acest mars cam asa : noi pe sosea ei pe trotuar insirati pe traseul marsului cu ceva simbolic in mana sau cu un doliu, ceva la vedere scris pe pancarte (gen : guvernanti, opriti carnagul-schimati legile). Sa fie concomitent in toate orasele tarii. Si tot asa din cand in cand pana reusim sa schimbam ceva, altfel bocitoarea va veni pe la fiecare odata si odata.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic: Aseara am visat aiurea... Accident, morti... M-a trezit un sunet puternic de sirene (stau in zona)... N-am dat atentie... Din pacate cum am deschis laptop-ul si pe PROTV.RO si aici numai de nenorociri aud :kiss:

E jale cu femeile la volan :lol: Ieri una mergea pe toate benzile cu un Volvo si cand am prins-o la stop si i-am sugerat sa-si ia o bicicleta, a dat telefonul la o parte de la ureche si mi-a zis "mata!..." La urmatorul stop era sa fie linsata de un nene care traversa regulamentar...............

 

On-topic: Eu cred ca totusi baiatul a venit cumva mai tare si a prins secunda cand rosu devine verde si a trecut. "Proasta" s-a uitat cu 2 ore inainte, a vazut masini oprite la stop, iar cand a traversat propriuzis sensul, s-a uitat in craci... Condoleante familiei... E tragic cum poti sa te duci pentru neatentia de o clipa a altora...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On-topic: Eu cred ca totusi baiatul a venit cumva mai tare si a prins secunda cand rosu devine verde si a trecut. "Proasta" s-a uitat cu 2 ore inainte, a vazut masini oprite la stop, iar cand a traversat propriuzis sensul, s-a uitat in craci... Condoleante familiei... E tragic cum poti sa te duci pentru neatentia de o clipa a altora...

 

Chiar si in cazul asta, indiferent daca baiatul a trecut sau nu pe rosu, ea trebuia sa acorde prioritate si de-aia ai geam la portiera din dreapta si la parbriz, sa te uiti prin el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic: Aseara am visat aiurea... Accident, morti... M-a trezit un sunet puternic de sirene (stau in zona)... N-am dat atentie... Din pacate cum am deschis laptop-ul si pe PROTV.RO si aici numai de nenorociri aud :kiss:

E jale cu femeile la volan :lol: Ieri una mergea pe toate benzile cu un Volvo si cand am prins-o la stop si i-am sugerat sa-si ia o bicicleta, a dat telefonul la o parte de la ureche si mi-a zis "mata!..." La urmatorul stop era sa fie linsata de un nene care traversa regulamentar...............

 

On-topic: Eu cred ca totusi baiatul a venit cumva mai tare si a prins secunda cand rosu devine verde si a trecut. "Proasta" s-a uitat cu 2 ore inainte, a vazut masini oprite la stop, iar cand a traversat propriuzis sensul, s-a uitat in craci... Condoleante familiei... E tragic cum poti sa te duci pentru neatentia de o clipa a altora...

40 de ani de lupta cu viata si deodata intr-o secunda vine Moartea si gata. Nici macar nu te intreaba. Multe proaste. Ma uit in jur, multe nu sunt in stare nici o parcare ca lumea sa faca, dar sa se descurce in trafic. Multe au fete tampe si parca sunt niste dobitoace, nici de reproductie nu sunt bune au privire bovina, cum sa vada ele ceva oare?Nu cred ca astea au trecut examanul pe merit. Da e posibil, s-a demonstrat in Arges, de ce nu si in alte parti?P.S. Daca cheama toti participantii la trafic la o reexaminare, maine putini ar mai avea permisul in buzunar Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva minute am venit de acolo:| erau cativa motoristi acolo care aprindeau o lumanare la un stalp:| era un motor albastru si unul galben parcate langa ei:| In drum spre locul accidentului , eram cu bicicleta la stop si unde este Mc Donalds la Dristor o dobitoaca cu un matiz verde si vorbin la tel bine inteles a facut dreapta pt a intra in Mc fara nici o semnalizare nimic noroc ca am fost atent si am franat ca altfel intram in ea !!! Apoi tot ea a sarit cu gura la mine ca dc nu sunt atent:)))) !!!! Presupun ca nu ma vazut ca de asta e scuza la moda acum dar semnalizare avea ca sa imi pot da seama pe unde o ia :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva minute am venit de acolo:| erau cativa motoristi acolo care aprindeau o lumanare la un stalp:| era un motor albastru si unul galben parcate langa ei:| In drum spre locul accidentului , eram cu bicicleta la stop si unde este Mc Donalds la Dristor o dobitoaca cu un matiz verde si vorbin la tel bine inteles a facut dreapta pt a intra in Mc fara nici o semnalizare nimic noroc ca am fost atent si am franat ca altfel intram in ea !!! Apoi tot ea a sarit cu gura la mine ca dc nu sunt atent:)))) !!!! Presupun ca nu ma vazut ca de asta e scuza la moda acum dar semnalizare avea ca sa imi pot da seama pe unde o ia :|

 

nu poti semnaliza la fiecare schimbare de directie, se consuma becu' (desi asta e valabil si pentru multi dintre noi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa nu se mai poate, trebuie sa facem ceva...am ajuns sa fiu injurat cand trec pe verde de idiotzii de pietoni care se inghesuie ca vitele sa treaca strada, mi se raspunde cand ii rog pe unii conservari sa se asigure, sau macar sa dea semnal cand schimba benzile, ca "Nu vreau! Ma doare in ... de voi! " Eu unul pe langa alte forme de protest pe care le veti mai propune, imi voi lua un spray cu piper, o telescopica si numar rabatabil si incep sa le rup dintzii acelor soferi care mai au astfel de raspunsuri. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...