Sari la conținut

Accident Policlinca Titan


bogdancbr
 Share

Postări Recomandate

Asa nu se mai poate, trebuie sa facem ceva...am ajuns sa fiu injurat cand trec pe verde de idiotzii de pietoni care se inghesuie ca vitele sa treaca strada, mi se raspunde cand ii rog pe unii conservari sa se asigure, sau macar sa dea semnal cand schimba benzile, ca "Nu vreau! Ma doare in ... de voi! " Eu unul pe langa alte forme de protest pe care le veti mai propune, imi voi lua un spray cu piper, o telescopica si numar rabatabil si incep sa le rup dintzii acelor soferi care mai au astfel de raspunsuri. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asa nu se mai poate, trebuie sa facem ceva...am ajuns sa fiu injurat cand trec pe verde de idiotzii de pietoni care se inghesuie ca vitele sa treaca strada, mi se raspunde cand ii rog pe unii conservari sa se asigure, sau macar sa dea semnal cand schimba benzile, ca "Nu vreau! Ma doare in ... de voi! " Eu unul pe langa alte forme de protest pe care le veti mai propune, imi voi lua un spray cu piper, o telescopica si numar rabatabil si incep sa le rup dintzii acelor soferi care mai au astfel de raspunsuri. :kiss:

Asta cred ca e cea mai buna solutie ca altfel nu rezolvam nimic :| orice forma de protest va fi doar pt a schimba legea dar tot degeaba nu cred ca se va tine cont de lege

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bikeritza: cum ai luat bacul cu un asemenea mod de exprimare??!?!?!?!? dakm knd etc.... :kiss:(

 

 

mai exact care e problema cu modu meu d exprimare???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condoleante rudelor si prietenilor,

 

am trecut si eu azi pe langa accident, eram in autobuz (in curand voi merge cu mobra...inca putin pana la permis) multi oameni, multa nedumerire....si un bou din autobuz cand a vazut ca e cu motociclist zicea "a pai da, e cu motocicleta, pai da asa le trebuie ca nu se mai invata minte, bine le face" , am vazut negru in fata ochilor si l-as fi pocnit, dar mama mea a avut grija sa ma educe asa ca nu avea rost sa ma pun sa ii explic ceva unui taran prost care nu parea sa aiba mai mult de 3 clase....astfel de oameni care mai primesc si permis de conducere (naiba stie cum si cati bani i-a costat) ne omoara pe capete.

 

multa multa grija.....in Bucuresti sunt prea multi retardati la volan (ca sa nu mai vb de aia cu x5 si-asa mai departe....copii de mari smecheri care habar n-au ce e aia legislatie) :kiss:

 

off topic: in curand voi fi si eu motociclista adevarata :lol: , am aproape tot, permisul imi mai lipseste, sper sa il am in cateva saptamani.....desi sincer dupa cate am citit aici la accidente si cate am auzit la stiri mi se cam face frica sa ies in trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa auzim la televizor mai multe stiri de genul : " Un motociclist a batut crunt un sofer care, dupa ce nu i-a acordat prioritate, i-a spus calm ca nu l-a vazut! Acest incident este deja al "x"-ulea din ultima saptamana. Soferii auto sunt sfatuiti sa fie cat se poate de atenti la volan ptr a nu ajunge in asemenea situatii." Cam asa ar trebui sa sune unele stiri pe la TV... ca se pare ca legea nu-i facuta ptr toti si carnetele de conducere se iau pe alte considerente decat cele legale si normale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sry man am inteles eu gresit .... dar si dak accelera aia cu masina ... intra direct in usa ei din spate ....

 

nu asta conteaza acum frate ....

 

din ce am vazut eu .... el a intrat cu botu in aripa dreapta a ei .... la faza aia... soto sari peste motor si peste masina .... dak te lipesti de asfalt la viteza aia .... chiar dak nudai cu capu .... soto iti rupi ceva la gat :kiss: coloana :lol: sau ecva coaste in plamani :P

 

nu vreau sa ma gandesc la ce era in el .... rupturi si dastea .... dak avea geaca sau nu .... nu prea conta ..... geaca nu salveaza impactul ....

 

mare pacat :cheers: avea sotie si copii ?? :lol:

am inteles k era casatorit si avea si un copil.... R.I.P. :box:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P....

Traim intr-o tara de (cuvant urat).Mori nevinovat si cel care te-a trimis pe lumea cealalata nu pateste nimic.Nu am gasit nimic pe net...nici macar un caz in care cel care a curmat viata unui motociclist sa fii ajuns la mititica...si atunci de ce sa ne mai mire ce se intampla.Afara, motociclistii si biciclistii sunt super protejati de lege aici poola

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cel care spunea faza cu permisul definitiv eu zic ca ar trebui puscarie pe viata mai degraba decat permisul suspendat definitiv..parerea mea e ca ii vor face dosar penal..1-2 ani cu suspendare si va circula cu R.A.T.B'u iar dupa ce isi va ispasi pedeapsa in libertatae va da ceva bani va lua iar permisul si va linsa alt motociclist....

sau il va scoate pe motociclist vinovat el neavand cum sa se apere fiind decedat toti vor spune ca a mers cu 200 Km/h ca a trecut pe rosu s.a.m.d.......

 

Pot sa moara "n" motociclisti pe zi ooricum pe nimeni nu ii intereseaza sau ii va interesa vreodata de ei...(parearea mea)

 

 

Off-topic : Nightwolf erai si tu pe acolo azi la accident ?

Editat de bogdancbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P....

Traim intr-o tara de (cuvant urat).Mori nevinovat si cel care te-a trimis pe lumea cealalata nu pateste nimic.Nu am gasit nimic pe net...nici macar un caz in care cel care a curmat viata unui motociclist sa fii ajuns la mititica...si atunci de ce sa ne mai mire ce se intampla.Afara, motociclistii si biciclistii sunt super protejati de lege aici poola

 

legile de afara au si dezavantajele lor... in unele state din SUA depasesti viteza legala = parnaie, nu cred ca ti-ar conveni :kiss: (de ex NY: the law permits a 15 day jail sentence for 11 MPH over the speed limit.)

Editat de bascan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de necrezut ce se intampla in trafic,accidentul asta mi se pare ca putea fi f usor evitat. Nu inteleg cum sa nu vezi ce vine din dreapta ta,sau de ce nu te uiti sa vezi daca vine ceva.Trebuie sa fii un retardat,asemenea oameni nu au ce cauta la volan. Soferita va primi 2 ani jumate cu suspendare...atata tot. Cred ca vorbea la telefon cand a intors masina. Pacat de omul ala si de familia lui. Avea coloana rupta...daca supravietuia probabil era in scaun cu rotile sai la pat ptr restul vietii.

 

Atentie maxima in trafic,mai usor cu viteza printre masini,si ochii la soferi ptr a le anticipa intentiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

b81rei, de chioara care nu a vazut un motociclist nu ai ce sa zici, speram sa-si primeasca pedeapsa meritata. pana acum ne puneam intrebarea "ce se intampla daca in locul motocicletei era un camion?"... uite ca s-a intamplat azi pe sos oltenitei can o dacie a taiat dubla linie continua sa intre intr-o benzinarie si din sens opus a venit un autocar care i-a spulberat. deci, pur si simplu, unii nu vad sau nu isi dau seama de ce fac!!!!

 

tocmai ce a aratat si pe protv stirea

"daca soferita va fi gasita vinovata, risca ani grei de puscarie"....

 

iarasi, la stiri a mai aratat cum o femeie incepatoare a vrut sa scoata masina din garaj, a confundat pedala de acceleratie cu cea de frana, si si-a strivit fata de 4 ani..... ce sa mai zici.... te doare mintea cand vezi ce fel de oameni circulaq liberi pe langa noi!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica "daca va fi gasita vinovata" Niciodata nu am inteles sensul acestei fraze intr-o situatie de genul asta.... Este vinovata! nu!?

Ideea e simpla ... trebuie sa protestam mai des. Mult mai des. Altfel, nu se va schimba niciodata atitudinea. Pana la urma aici e problema. Atitudinea !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne cine le-o da permisu la toate proastele asteaX(X(X(XX(nu pot frate sa fie la fel cum sunt si motociclistele de atente?????de cat sa dai permisu unei femei mai bine eliberezi un criminal periculos din puscarie :P :cheers: :kiss: :lol: cu ala mai scapi da cu astea nu ai nici o sansa,te omoara nevinovat si dupaia ele nu patesc nk!!!!!!!Dumnezeu sal odihneasca pe rider si condoleante familiei!!! :lol: :box: :D ;) ;) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica "daca va fi gasita vinovata" Niciodata nu am inteles sensul acestei fraze intr-o situatie de genul asta.... Este vinovata! nu!?

Ideea e simpla ... trebuie sa protestam mai des. Mult mai des. Altfel, nu se va schimba niciodata atitudinea. Pana la urma aici e problema. Atitudinea !!!

 

Nu se poate spune in massmedia ca este vinovata decat dupa ce judecatorul o declara vinovata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se va gasi vinovata de uciderea motociclistului.....adica se fac niste cercetari.....e mult de munca pentru un caz de genu astuia (cred) si la un moment dat politia da cazul uitat sau pierdut daca o avea si aia ceva pile sus'puse .......degeaba se fac proteste multe nu vedeti ca tot degeaba ii doare undeva pe ei ca mor atatia motociclisti...de'aia nu mai dorm ei noaptea ...tot ce vor ei fac nu v'ati dat seama ?

eu era sa mor vineri cand unu cu un camion a trecut pe rosu si era sa ma ia cu 100 pe capota fiind pe scuterul de la munca ...numai idioti in acest oras aceasta tara "minunata" BuCUResti-Rromania ...pfffff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ani "grei" (o suma cu doua sau de ce nu - chiar 3 cifre , da da, se dau si d-astea in tarile normale si serioase sa stiti!) de puscarie ar trebui nu doar sa "riste" dar sa si primeasca cu varf si indesat spagarii onanisti de gabori care dau permisele oricarei tute, fie pe spaga fie pe decolteu/fusta scurta pan' la buric fie pe "inainte, acu fa dreapta... a doua strada la dreapta iar, trage pe dreapta. Gata. ADMIS!" . E al nu-stiu-catelea caz in care aud "avea permis de doar 1/2/3 luni". Astia nu fac si cate o ancheta interna cu cine i-a dat permis, cine a examinat-o, nu tin arhive, ce dreq, ca nu doar soferii sunt cei "criminali" aici? :kiss: .

Of...

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa auzim la televizor mai multe stiri de genul : " Un motociclist a batut crunt un sofer care, dupa ce nu i-a acordat prioritate, i-a spus calm ca nu l-a vazut! Acest incident este deja al "x"-ulea din ultima saptamana. Soferii auto sunt sfatuiti sa fie cat se poate de atenti la volan ptr a nu ajunge in asemenea situatii." Cam asa ar trebui sa sune unele stiri pe la TV... ca se pare ca legea nu-i facuta ptr toti si carnetele de conducere se iau pe alte considerente decat cele legale si normale.

 

 

BV sunt total de acord cu chestia asta. Ar fii cel mai bun mod de atragere al atentiei conducatorilor auto asupra faptului ca mai suntem si noi prin trafic si avem aceleasi drepturi. Condoleante familiei...Doamne fereste de asemenea necazuri. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca tremur si parca nu reusesc sa ma impac cu gandul ca il auzisem cand a plecat din fata blocului cu doar juma' de ora inainte de a auzi vestea.

Pe langa vecin, imi era prieten.

Om insurat, tata responsabil. Fetita lui are in jur de 10 ani.

 

Parca il vad acum un an de zile, cand pe la 2 noaptea, am auzit un moto si l-am vazut parcand.. cu sumedenie de bagaje, rupt de oboseala; am coborat si l-am ajutat sa le duca in casa, venea din germania de la frate-su. Stateam la o bere apoi si eram happy ca am un vecin motorizd, un om u capul pe umeri, experimentat in mecanica si cu multi km pe sa.

Sotia si fetita erau fericite ca il au acasa din nou dupa mult timp si .. imi spuneam, ha..ce dragutz.

 

Azi cand am ajuns acolo nu a fost nevoie sa imi explice nimeni cum s-a intamplat.. totul era clar si parca totusi inca nu imi venea sa cred k a murit, am intrebat politistul unde e baiatul.. si.. mi-au spus la.. IML..

 

Motorul nu arata rau.. Teo a murit din cauza leziunilor interne.

Este din ciclul: "asa a fost sa fie", eu am aczut la peste suta si am avut norocul de a ma ridica in picioare apoi fara probleme. Am avut zile. El .. circula regulamentar.. poate ca avea maxim 70 acolo.. dupa frane.. ma rog.. nu mai conteaza.

 

Proasta voia sa iasa din scuar de la cofetaria Vio si sa o taie catre burdujeni pe contrasens.. e o practica des intalnita acolo.

Era un tip inteligent si cu multa experienta de trafic.. in mod normal trebuia sa anticipeze un eventual pericol. Nimeni nu a fost insa in locul lui sa stie exact.. si nimeni nu are dreptul sa judece, asta pentru ca.. nu avea viteza.

 

Rest in piece my friend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia nu fac si cate o ancheta interna cu cine i-a dat permis, cine a examinat-o, nu tin arhive, ce dreq, ca nu doar soferii sunt cei "criminali" aici? :kiss: .

Of...

 

Fac pe dracu. De ce sa faca anchete, sa iasa la iveala coruptia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca tremur si parca nu reusesc sa ma impac cu gandul ca il auzisem cand a plecat din fata blocului cu doar juma' de ora inainte de a auzi vestea.

Pe langa vecin, imi era prieten.

Om insurat, tata responsabil. Fetita lui are in jur de 10 ani.

 

Parca il vad acum un an de zile, cand pe la 2 noaptea, am auzit un moto si l-am vazut parcand.. cu sumedenie de bagaje, rupt de oboseala; am coborat si l-am ajutat sa le duca in casa, venea din germania de la frate-su. Stateam la o bere apoi si eram happy ca am un vecin motorizd, un om u capul pe umeri, experimentat in mecanica si cu multi km pe sa.

Sotia si fetita erau fericite ca il au acasa din nou dupa mult timp si .. imi spuneam, ha..ce dragutz.

 

Azi cand am ajuns acolo nu a fost nevoie sa imi explice nimeni cum s-a intamplat.. totul era clar si parca totusi inca nu imi venea sa cred k a murit, am intrebat politistul unde e baiatul.. si.. mi-au spus la.. IML..

 

Motorul nu arata rau.. Teo a murit din cauza leziunilor interne.

Este din ciclul: "asa a fost sa fie", eu am aczut la peste suta si am avut norocul de a ma ridica in picioare apoi fara probleme. Am avut zile. El .. circula regulamentar.. poate ca avea maxim 70 acolo.. dupa frane.. ma rog.. nu mai conteaza.

 

Proasta voia sa iasa din scuar de la cofetaria Vio si sa o taie catre burdujeni pe contrasens.. e o practica des intalnita acolo.

Era un tip inteligent si cu multa experienta de trafic.. in mod normal trebuia sa anticipeze un eventual pericol. Nimeni nu a fost insa in locul lui sa stie exact.. si nimeni nu are dreptul sa judece, asta pentru ca.. nu avea viteza.

 

Rest in piece my friend.

 

 

condoleante familiei.....totusi am citit aici o multime de pareri despre ce si cum s-a intamplat si sunt oarecum nelamurita....a trecut Teo pe rosu sau nu? Ca din cate am inteles exista si aceasta posibilitate...oricum ar fi, tipa trebuie sa primeasca o pedeapsa usturatoare care sa le deschida ochii conservarilor....da-ti si voi detalii mai exacte ca nush ce sa mai inteleg....

 

R.I.P TEO :kiss:

Editat de dark_angel_130188
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit tot topicul si vad ca nu a-ti inteles nimic. E simplu. Cand iesi cu motorul singurul care are grija de tine esti tu. Daca astepti sa fii ferit o mierlesti. Jucati pe pc tot felul de jocuri pt antrenament dar cand iesiti pe strada geme over inseamna ca altii vor da cu rip de se umple topicul. Cum pana mea li se intampla eu nu inteleg. Merg cu motorul de 20 de ani dar nu am avut nici un accident (cu motorul nu cau masina da). Iar daca tot vreti sa va poarte altcineva de grija fiti atenti sa aveti dreptate ca in cazul de fata, a murit dar nu e vinovat! Vinovata e femeia. La ce foloseste a cui e vina daca tot a murit? Mai ajuta la ceva?

Fiti destepti si beliti ochii ca altfel.......... se umple de regrete eterne!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca tremur si parca nu reusesc sa ma impac cu gandul ca il auzisem cand a plecat din fata blocului cu doar juma' de ora inainte de a auzi vestea.

Pe langa vecin, imi era prieten.

Om insurat, tata responsabil. Fetita lui are in jur de 10 ani.

 

Parca il vad acum un an de zile, cand pe la 2 noaptea, am auzit un moto si l-am vazut parcand.. cu sumedenie de bagaje, rupt de oboseala; am coborat si l-am ajutat sa le duca in casa, venea din germania de la frate-su. Stateam la o bere apoi si eram happy ca am un vecin motorizd, un om u capul pe umeri, experimentat in mecanica si cu multi km pe sa.

Sotia si fetita erau fericite ca il au acasa din nou dupa mult timp si .. imi spuneam, ha..ce dragutz.

 

Azi cand am ajuns acolo nu a fost nevoie sa imi explice nimeni cum s-a intamplat.. totul era clar si parca totusi inca nu imi venea sa cred k a murit, am intrebat politistul unde e baiatul.. si.. mi-au spus la.. IML..

 

Motorul nu arata rau.. Teo a murit din cauza leziunilor interne.

Este din ciclul: "asa a fost sa fie", eu am aczut la peste suta si am avut norocul de a ma ridica in picioare apoi fara probleme. Am avut zile. El .. circula regulamentar.. poate ca avea maxim 70 acolo.. dupa frane.. ma rog.. nu mai conteaza.

 

Proasta voia sa iasa din scuar de la cofetaria Vio si sa o taie catre burdujeni pe contrasens.. e o practica des intalnita acolo.

Era un tip inteligent si cu multa experienta de trafic.. in mod normal trebuia sa anticipeze un eventual pericol. Nimeni nu a fost insa in locul lui sa stie exact.. si nimeni nu are dreptul sa judece, asta pentru ca.. nu avea viteza.

 

Rest in piece my friend.

 

 

da mai multe informatii daca poti despre el. avea familie (sotie, copii), probabil ca si eu il stiu. acum am sosit de la mare si incep sa regret ca am revenit in orasul asta!!! putem veni la inmormantare (cu /sau fara motociclete)?

 

RIP prietene si condoleante familiei!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...