Sari la conținut

Accident Policlinca Titan


bogdancbr
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 229
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu se poate spune in massmedia ca este vinovata decat dupa ce judecatorul o declara vinovata.

asta asa e...pana la pronuntare, este nevinovata

 

Dar clar e vinovata de uciderea lui pt ca a intrat pe contrasens:| e clar nu e vorba ca a intors nu e vb de nimic !!!

da, ea e clar vinovata, da stai linistit ca in romania se poate orice...spagi, invarteli, aiureli imputite :lol:

 

sinnere, in urma celor spuse de tine, raman profund uimit de cele petrecute...om cu experienta, o varsta, drumuri in germania pe mobra....se pare ca indiferent cata experienta ai, tot se poate gasi oricand un prost/o proasta sa iti sfarseasca drumul pt totdeauna :P am crezut la inceput ca era neexperimentat de nu o fandat-o pe proasta, dar, acum, vorba ta, nu a fost nimeni pe saua aia sa treaca prin ce a trecut el...pacat

 

condoleante familiei :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca trecea pe rosu situatia nu se schimba, nu ii iau apararea. ma refer la configuratia acelei intersectii.

respectiv, daca se trece pe rosu acolo nu se influenteaza prioritatea fata de alte vehicule, semaforul fiind pus numai pentru acordarea trecerii pietonilor, acest scuar aflandu-se la 150 metri DUPA semafor, si unde evident.. nu exista alta semnaziare deci se aplica regula prioritatii pt cei ce vor circula pe bulevard.

 

asadar, si daca trecea pe roshu nu conteaza.

 

@carpanos.. si el mergea de aproape 20 de ani pe moto, dar vezi tu.. asta chiar nu conteaza uneori. Poti sa fi neatins 20 de ani iar intr-o clipa sa se taie filmul. Asa este.. important e sa avem noi grija de noi, chiar daca avem prioritate sau nu, dar uneori, indiferent cata experienta ai.. lucurile.. se decid in alt fel.

 

am renuntat de mult sa mai merg agresiv in oras, dupa multe trante, mult mai grave chiar decat cea intamplata lui Teo astazi. AM AVUT ZILE. M-am ridicat de pe asfalt alergand disperat la motor sa vad daca este ok.. dupa ce o basculanta oprise la 3 metri de capul meu. THAT WAS MENT TO BE.

 

Daca si atunci cand mergi prudent si ai experienta garla in spate patesti asta (vezi Teo) atunci cu atat mai mult.. voi.. cei ce abea v-ati luat bidivii cu multi cai, sunteti mai expusi.. aveti adrenalina in clocot si totul e dus de val..

 

polemica e useles.. sanatate.

 

L.E. @pokemon citeste tot topicul gasesti informatiile necesare. Tipul statea vis a vis de standul carra, vecin al meu, cbr 929 gri, numere de De. O sotie si o fetita de 10 ani.

@ORL: D-zeu sa ne pazeasca.. pt k indiferent cata grija avem noi.. we still need "za bulan" to get back home alive.

 

p.s. asta nu insemna ca acum oricat de dement ai merge, gonesti ca idiotul pt k .. oricum daca e sa se intample se intampla. Nope. take care.. okii in 14. ca al-15 lea e de Sus..

Editat de Sinner-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si atunci cand mergi prudent si ai experienta garla in spate patesti asta (vezi Teo) atunci cu atat mai mult.. voi.. cei ce abea v-ati luat bidivii cu multi cai, sunteti mai expusi.. aveti adrenalina in clocot si totul e dus de val..

 

polemica e useles.. sanatate.

asa e, si spune asta cineva care chiar stie cu ce se mananca sportul asta, atat pe circuit, cat si pe sosea la drum lung, sau in oras...sa nu mai zic de incidentele si accidentele prin care ai trecut...ma bucur ca ai inceput sa o mai potolesti in oras

si ai mare dreptate aici omule...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, de multe ori a venit dracusorul pe umar si ma tragea de mana dreapta sa dau gaz, m-am fgacut ca nu il vad. Doamne de cate ori am dat si eu cu 220 dar numai unde eram eu si campul, cand ajungeam o masina reduceam pana in spatele ei ma convingeam ca m-a vazut si apoi iar deschideam gazul. In oras de multe ori imi spun ca de dupa o masina parcata imi iese in fata o fetita cu rochita alba de maxim 2 ani si rade la mine muscand dintr-o inghetata. Eu voi putea opri sau noaptae de noapte ma voi trezi transpirat cu imaginea fetitei care rade la mine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Din cauza asta nu dau gaz in oras!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L.E. @pokemon citeste tot topicul gasesti informatiile necesare. Tipul statea vis a vis de standul carra, vecin al meu, cbr 929 gri, numere de De. O sotie si o fetita de 10 ani.

 

 

am citit ...dar oboseala... putem sa-l insotim totusi pe ultimul drum, adica poti intreba familia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa vad cum se desfasoara lucrurile. eu de fel am alte conceptii vis a vis de treburile astea. o sa va tin la curent.

take care dudes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cel care spunea faza cu permisul definitiv eu zic ca ar trebui puscarie pe viata mai degraba decat permisul suspendat definitiv..parerea mea e ca ii vor face dosar penal..1-2 ani cu suspendare si va circula cu R.A.T.B'u iar dupa ce isi va ispasi pedeapsa in libertatae va da ceva bani va lua iar permisul si va linsa alt motociclist....

sau il va scoate pe motociclist vinovat el neavand cum sa se apere fiind decedat toti vor spune ca a mers cu 200 Km/h ca a trecut pe rosu s.a.m.d.......

 

Pot sa moara "n" motociclisti pe zi ooricum pe nimeni nu ii intereseaza sau ii va interesa vreodata de ei...(parearea mea)

 

 

Off-topic : Nightwolf erai si tu pe acolo azi la accident ?

Cand am zis permisul definitiv retras, nu ma refeream neaparat la acest caz de omor, la situatii mult mai usoare, chiar la accidente usoare cu victime, fara deces. Depasire in curba pe linia continua etc, unde iti pui tie si altora viata in pericol. Schimbarea benzii fara semnal si fara a merge macar nu zic 50 de metri macar 30 inainte, ar fi caz de reexaminare de ex. Sunt multe situatii, cand ar trebui aplicata legea mult mai dur si mult mai des. Acesti criminali sunt cei ce fac fel de fel de ghidusii toata ziua, dar nimeni nu are timp de ei sa-i sanctioneze doar pentru atata lucru. Depasirile riscante, iarasi factor care conduce la accidente grave. Or mai fi si altele si voi bine le stiti sunt convins.

 

 

Ani "grei" (o suma cu doua sau de ce nu - chiar 3 cifre , da da, se dau si d-astea in tarile normale si serioase sa stiti!) de puscarie ar trebui nu doar sa "riste" dar sa si primeasca cu varf si indesat spagarii onanisti de gabori care dau permisele oricarei tute, fie pe spaga fie pe decolteu/fusta scurta pan' la buric fie pe "inainte, acu fa dreapta... a doua strada la dreapta iar, trage pe dreapta. Gata. ADMIS!" . E al nu-stiu-catelea caz in care aud "avea permis de doar 1/2/3 luni". Astia nu fac si cate o ancheta interna cu cine i-a dat permis, cine a examinat-o, nu tin arhive, ce dreq, ca nu doar soferii sunt cei "criminali" aici? :kiss: .

Of...

Chiar spunea unul mai ieri la tv ca: atunci cand dau examen sunt straluciti, dar apoi...Ce vina au ei dupa?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic : Nightwolf erai si tu pe acolo azi la accident ?

 

Neah ... auzit muscat din filtru tzigarii care tocmai mi l-am aprins de nervi ca era al doilea pe ziua de azi in Bucuresti (ca mort ma refer nu filtru de tzigara) si continuat sa studiez ... maine ies si io pe strazi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neah ... auzit muscat din filtru tzigarii care tocmai mi l-am aprins de nervi ca era al doilea pe ziua de azi in Bucuresti (ca mort ma refer nu filtru de tzigara) si continuat sa studiez ... maine ies si io pe strazi ...

 

si primul care fu ? ca nu auzii nika ... trist :kiss:

RIP si multa putere familiei sa treaca peste pierdere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa vad cum se desfasoara lucrurile. eu de fel am alte conceptii vis a vis de treburile astea. o sa va tin la curent.

take care dudes

 

imi pare foarte rau pentru prietenul tau :kiss:

cand vad poza de la avatarul tau ma gandesc la incidentul de la munte ... ai zile omule

Mare dreptate au unii cand pomenesc de noroc. Vorba unui bun prieten: "Pleci pe motocicleta cu doua galeti. Una cu noroc si alta cu experienta. Important e sa stii sa le echilibrezi"

 

mi se rupe inima cand ma gandesc la familia lui ... trist, foarte trist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diseara la 23 30 plec de la munca si ma opresc la parc sa aprind si eu o lumanare :kiss:

 

dupaia o iau incet prin parc si trec pe la garaju unde am motoru si aprind o lumanare si langa el .... k e inca spart .....

 

40 de ani ..... inca mai avea o gramada de trait .... fetitza de 10 ani .... clasa a3a ..... :lol:

 

foarte trist :P foarte trist :cheers: .... tipa o sa scape ... in romania dak ai un avocat destept ... te scoate pentru ceva de genu .... handicap sau ... are nush ce boala si nu poate sa faca puscarie ..... o sa stea in tribunale vreo 3 luni si dupaia uita toata lumea de ea .... si din pacate .... multi un o sa uite de teo :lol: nu il cunosteam .... dar l-am vazut de cateva ori ..... in schimb ii stiu pe cei care au venit acolo cu motorul la ora 14 : 30 ... eu eram in trecere spre munca .... si tocmai vorbeam cu fratimiu al telefon ... se duce in germania zilele astea sa isi ia un transalp ....

 

nush .... e cutremurator .... eu am scapat usor dintr-un accident .... si eram nervos k nu mai am motor .... ma intreb oare .... dak muream si eu .... mai eram asa nervos ???? .... :box:

 

ride safe fratilor !!! nu va facetzi mamele sa planga :D

 

dak mai e cineva care o sa treaca pe acolo.... pe la 23 : 45 o sa fiu si eu cu o lumanare .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne vedem acolo frate .... dak este cineva care crede k mai poate sa vina .... nu ezitati .... o lumanare costa doar 50 bani :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am renuntat la ideia de a ma avanta prea mult in bucuresti cu motorul .. chiar nu mai are rost .. mai bine trag o plimbare la iesire din buc pe fostul drum spre mare branesti ... islaz .. fundulea e un drum super de mers cu motor.. si fara prea multi dobitoci .. ma rog imi doresc macar 10% din atentia care o acord eu unui motociclist sa o aiba si restu de conservari cand sunt in masina .. dar se pare ca se mai gasesc si dobitoci am intalnit fel si fel de oameni niste tampiti cu un bmw cu nr de germ ma provocau sai dau aproape se lipisera de roata mea din spate .... depasiri plus taia fatza ca idioti doar ca sa te provoace .. si ce credeti ca scria pe spate 318 :kiss:)))) doamne ce o fi in capul lor . pacat cam zona titan acolo in decursul a 3 luni sau intamplat accidente vro 2 sau 3 la nr .. pacat iar proasta aia o sa se aleaga cu dosar pedeapsa pana la 7 ani prima abatere scapa .. sau cel mult 2 ani cu suspendare.. si unui om i sau luat 20 de ani minim din viata .. pacat pacat condoleantze familiei eu ma gandeam totusi sa ne adunam la chesti de genu asta sa ajutam familia chiar daca nul cunoastem cu sprijin moral poate chiar si financiar .. pt cine poate ... e o chestie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai eu m-am saturat pana in gat de proastele astea care-l iau pe "nu te-am vazut" in brate. Nu l-a vazut ? Inseamna ca e oarba, handicapata psihic, inapta sa conduca o masina. Sa-i anuleze permisul si la puscarie cu ea, mama masii de idioata !

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sincer daca eram acolo cand sa intamplat o bateam cu cricu de la motocicleta in cap

 

 

 

cu ala central :kiss: k e mai greu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OVER ... tu esti cosac nu ???? te-am recunoscut dupa numere .... :lol: cand am vazut accidentu de la departare ... era si un gsxr acolo ... si l-am sunat pe belol sa intreb dak nu cumva erai tu .... credeam k ai patit-o .... :kiss:

 

da mi-a zis k ai alte numere ....

 

ne vedem dak e cam in 45 de minute acolo ... am vb cu mustatza ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate la motoru meu nam asa ceva :kiss: o sa imi iau optional pentru proaste in rucsac un cric central

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maddok raspunde pe yahoo

 

 

raspund frate ... nush dak primesti ce scriu ..... poate e de la netu meu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma sunat taicamiu acum si mi-a zis ca e accident acolo....nu stiu sigur daca scuter sau motor...o sa ma duc o fuga pana acolo.

Mama mia ,ce stire.

Editat de euinsumi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...