Sari la conținut

Accident In Ploiesti - 23.07.2008


ghostrider000
 Share

Postări Recomandate

stie cineva ceva despre accidentul din ploiesti.Mi-a spus o prietena ca a avut loc azi un accident mortal.Sper sa nu fie asa.Motoristul se numeste Matache http://matachexpp.hi5.com/friend/72632049-...e--Profile-html

 

va intreb pe voi ca totusi nu sunt sigur daca ea a fost bine informata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dap..acolo s`a produs accidentul...a inteles ca el mergea regulamentar si o dacie a intors pe linie dubla continua si i`a taiat calea si s`a infipt in laterala masinii...a murit pe loc...am inteles ca avea un pic de viteza dar nu prea conteaza asta....a murit nevinovat...din ce am inteles de la cativa prieteni inmormantarea este duminica(sper s anu gresesc)...R.I.P. matache...Dumnezeu sa`l odihneasca

mai multe detalii nu am.nu as vrea sa se inceapa cu RIP . eu nu stiu sigur . acum am aflat,nu sariti pe mine, dar mai mult nu stiu.

 

am mai aflat un indiciu accidentul s-a produs pe la podul care duce spre telajen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap..acolo s`a produs accidentul...a inteles ca el mergea regulamentar si o dacie a intors pe linie dubla continua si i`a taiat calea si s`a infipt in laterala masinii...a murit pe loc...am inteles ca avea un pic de viteza dar nu prea conteaza asta....a murit nevinovat...din ce am inteles de la cativa prieteni inmormantarea este duminica(sper s anu gresesc)...R.I.P. matache...Dumnezeu sa`l odihneasca

baiatul mergea regulamentar ba chiar cu 100m oprise la o trecere de pietoni deci nu avea viteza mare si exact la urcare pe pod in mihai bravu o duba fiat doblo i-a intors brusc in fata . inainte de impact au fost cam 6m de frana pe asfalt dupa care a culcat motorul pe o parte si sa izbit de masina. echipajul de pe salvare a incercat sa il resusciteze timp de 20min dar fara succes MATACHE AL NOSTRU SA STINS DIN VIATA LA FRUMOASA VARSTA DE 21 ANI.

R.I.P MATACHE DUMNEZEU SA ITI IERTE TOATE PACATELE SI SA TE ODIHNESTI IN PACE!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P., nu il cunosteam foarte bine, dar cat ne-am vorbit mi s-a parut un tip de treaba. Conducea prima mea motocicleta, si stiam ca merge calculat cu ea... off

 

Offtopic: Incepe sa ma ia capul cu astia de intorc peste linia continua, nu stiu ce l-as face, mai ales la impresarii astia cu masini de firma :unsure: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu stirea azi la ProTv.

RIP, Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

Mah, da voi cum de l-ati lasat sa urce pe motocicleta daca nu avea carnet?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce tot spuneti vorbele aste...''avea ceva viteza dar nu conteaza'' ? pai ffs eu am reusit sa franez de la 80 la 0 km in 80-90 de metrii fara sa franez prea brutal, in aceeasi situatie...intors in fata si oprit fix in fata mea...deci viteza chiar conteaza,ca n-or fi 60 si or fi 80-90 e altceva dar de la 150 deja porti o mare parte din vina si il compatimesc pe sofer!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca selectia naturala inca isi face datoria. si vb aia ... cum mama dracului potzi sa dai unuia fara permis motoru ? inconstientza

 

 

Chestia e ca motorul l=a cumparat de la un jandarm care a cumparat motorul de la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca daca aveam la 20 de ani motor de viteza,acum eram si eu intr-o garsoniera cu usa in tavan si miroseam florile de la radacina...Sunt din ce in ce mai convins ca la varsta asta ,sa ai un motor de viteza,in Romania este o combinatie cat se poate de mortala. :unsure: Dumnezeu sa-l odihneasca,pacat de suferinta familiei si prietenilor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cu totul impotriva condusului fara permis, dar in cazul de fata chiar nu mai conta daca avea permis sau nu !

 

Probabil daca n-ar fi iesit ieri pe strada neavand permis ar fi scapat de ghinionul asta, Dumnezeul sa-l odihneasca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E PACAT CA N-A FOST DESTUL DE CONSTIENT DE CE SE POATE INTAMPLA! SI MAI NASOL E CA PRIETENII LUI MOTOCICLISTI CU CARE ERA NU L-AU OPRIT SA SE SUIE PE MOTOR! PACA, MARE PACAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu la pro tv la stiri de dimineata. s-a subliniat faptul ca desi mergea regulamentar nu avea carnet. de data asta culmea au fost foarte ok in prezentare, nu au mai batut campii cum fac de obicei. e normal ca prietenii sa il planga, la fel si familia. ma gandesc cu groaza la parinti pentru ca si eu am un copil si pot sa imi imaginez ce e in sufletul lor. ma astept ca si pe acest topic sa se porcaie lumea si sa se imparta in 2 tabere, cei care il plang si il apara si cei care spun sec selectie naturala. m-a socat concluzia unei domnisoare in trening, aflata in grupul lui....sa spui la un post national cu nonsalanta ca urma sa isi ia carnetul deci stia sa mearga cu motocicleta mi se pare cel putin SF. ca si cum asta il scuza pentru faptul ca se afla pe strada fara carnet si mai ales ca acele cateva ore de poligon ne fac pe toti motociclisti. un mare campion la motociclism mi-a spus odata ca pe motocicleta e ca in viata. inveti mereu lucruri noi si ca orice lucru bine facut implica si respect. respect fata de motocicleta, fata de ceilalti din trafic. nu sunt de acord cu textele gen fac ce vreau cu viata mea. pe strada nu sunteti singuri. indiferent cata experienta aveti, nimic nu garanteaza ca daca aveti un accident ceilalti din jur nu au de suferit. si nu ma refer la inconstientii care se urca in spatele vostru, ci la ceilalti care merg linistiti pe strada si pot fi loviti sau implicati fara voia lor in ceea ce vi se intampla voua. e clar ca aici bietul copil nu a avut nici o vina si conducatorul auto e vinovat insa ma gandesc ca poate putin mai mult experienta ajuta si in cazul lui. si prietenii adevarati sfatuiesc de bine si te trag de maneca atunci cand gresesti nu te lasa sa mergi fara carnet. pacat de el. mult prea tanar ca sa isi incheie socotelile cu viata. invatati sa respectati legile. ca de aia sunt facute. de aia traim intr-o societate. altfel ar fi haos. condoleante parintilor si celor apropiati. degeaba vorbim...nimeni nu invata nimic. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cu totul impotriva condusului fara permis, dar in cazul de fata chiar nu mai conta daca avea permis sau nu !

 

Probabil daca n-ar fi iesit ieri pe strada neavand permis ar fi scapat de ghinionul asta, Dumnezeul sa-l odihneasca !

Daca avea permis avea cat de cat si experienta. Nu iesea pe furis cu motorul la plimbare, si mergea mai relaxat, si eu am fost, in timp ce aveam permisul suspendat, vreo 30 min prin oras cu motorul si pe urma l-am dus acasa, pentru ca ma stiam cu musca pe caciula si nu ma puteam concentra...

 

In orice caz, sa se odihneasca in pace.

 

R.I.P. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara permiiis, fara numaaar!

 

bravo, faina figuraa facut tanarul pilot. Da, a nu stiu cata oara zic si eu ca e pacat ca a murit un tanar...dar a murit un tanar bou, infractor.

 

dati cu pietre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de viata lui si ca nu a apucat sa se bucure de plimbari adevarate cu motocicleta aia

credeti ca daca gigi, misu, costel, ion imi spun sa nu ma dau cu motorul eu chiar ii ascult?

iar problema cu intorsul pe linie dubla continua este CRIMA

 

cu carnet,............ "fara carnet"

cu viteza, fara viteza

cu echipament, fara echipament

 

VINOVATUL PRINCIPAL ESTE CRIMINALUL CARE ITI INTOARCE MASINA IN FATA

SI CARE SCAPA DE MULTE ORI

 

AICI E BUBA IN LEGISLATIE

 

DACA AR STII CA FACE 25 DE ANI DE INCHISOARE

CA I.A FOST LENE SA MEARGA INCA 10 - 20 DE KM SI SA INTOARCA LEGAL

NU AM MAI MURI CA NISTE CAINI SUB ROTILE LOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... e clar ca aici bietul copil nu a avut nici o vina si conducatorul auto e vinovat...

 

 

WRONG! "Bietul copil" fara permis, daca scapa cu viata, se alegea cu dosar penal.....Pana la urma, bine ca nu a tras si pe altii dupa el!

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...