Sari la conținut

E Nevoie De Martori Pe Teo.


Sinner-
 Share

Postări Recomandate

Salve.

in primul rand trebe sa aflu cine e tipa ce conducea pentru ca am inteles de la sotia lui Teo.. incearca sa .. traga sfori.

In alo doi-lea rand.. am nevoie de cei care au vazut ceva sa-mi dea un semn. Dati-mi un PM si va dau nr ei. NU il postez public din motive lesne de inteles.

 

E nevoie de martori sa o infundam pe tarfa asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. imi pare rau sa aud ca se incearca diverse tertipuri dar mereu este de asteptat... vroiam insa sa-ti spun ca in acel topic imi amintesc sa fii fost vreo 2 persoane minim care au zis ca au vazut accidentul "live"... reciteste, o sa recitesc si eu si sper sa gasm pe cineva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca zicea careva ca a vazut accidentul din masina.

 

Da era userul "maddok" el zicea ca a vazut accidentul din masina

eu am vazut din masina accidentul ....

 

Ia legatura cu el, poate te ajuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sugestie - desi nu stiu ce succes ar avea. Afish la locul crimei (nu al accidentului), cu "Cautam martori" . O functiona? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. incearca sa .. traga sfori.

sinnere imi pare rau sa aud asta, dar nu inteleg; ce sfori sa traga?

inteleg faptu ca omu incearca sa-si scape pielea in asa situatii, dar se vedea clar in poze ca femeia era cu conserva pe contrasens.nu era cu fata orientata in directia normala de mers, si nici parcata nu era, pe mijlocul strazii.

 

o fi si asta vr'un tiriac junior, sa schimbe legea pt a nu intra ea la belele, ca altceva nu vad ce poate sa faca :disappointed:

 

PS: poate cauta o diminuare a pedepsei, ca in acest caz nu se poate da vina in totalitate pe sarmanul motociclist, ca ea sa scape basma curata.

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! am vazut acum PM-ul tau ... frate eu eram in 311 ... in masina ... si eram oprit in statie ... eram in capatul masinii si era plina masina si eu vb la telefon .... a plecat masina din statie ... a mers cativa metri si s-a oprit .... si am auzit ca se tot agitau oamenii pe acolo .... si dupaia am venit si eu in fatza ... am vazut motorul gri ... masina alba .... si dupaia am vazut si masina aia rosie adik ambulantza.... si dupaia masina aia care a ridicat chevroletul .... am vrut sa cobor imediat ce am vazut ca se strangea lumea langa motor .... dar nu ma lasa ala din masina sa cobor ... a zis k nu deskide usile intre statii ....

 

deci practic live nu pot sa spun k am vazut nimik pentru k eram in masina si vb la telefon ... nu a zis un tip k era la trecerea de pietoni cand a vazut k a trecut pe roshu teo ??? mie mi se pare cam dubios .... vrea sa zica ca a fortzat galben ?? sau ca era roshu si a venit direct si a trecut asa pe roshu ??? din ce imi aduc eu aminte tipul ala a zis k a trecut pe roshu printre masini .... imi e foarte greu sa cred k cineva trece pe roshu printre randuri de masini cu 60 la ora ..... pe undeva pe acolo prin zona scrie "pentru sigurantza dumneafoastra aceasta intersectie este monitorizata video" bla bla bla ... primaria sectorului 3 ..... ce ziceti de asta ??? merita incercat ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@maddok: parca vazusei accidentul (/index.php?showtopic=242050&st=20&p=1344225entry1344225), acu nu prea l-ai vazut.

 

@sinner: incearca la magazinul "Bon appetit", la frizerie si la clubul de biliard. Angajatii de acolo mai ies pe scari la tigara si e posibil sa fi vazut ceva. Poate si de la cofetaria Vio.

Ai putea incerca cu afise, poate a vazut cineva de la geam ceva.

Cat despre "monitorizarea" video, placutza din cate stiu eu este undeva inainte de biserica, deci putin probabil sa fi prins ceva.

 

RIP ptr Teo si condoleante familiei.

Sper sa se faca dreptate, desi nu sunt decat conservar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@maddok: parca vazusei accidentul (/index.php?showtopic=242050&st=20&p=1344225entry1344225), acu nu prea l-ai vazut.

 

Pai cand vine vorba de marturie, toti dau bir cu fugitii...si mai spun si prostii pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa vorbesc azi cu cativa prieteni care mi-au dat de veste atunci. Poate totusi unul dintre ei a vazut accidentul. Dar, ma gandesc, ca cea mai buna solutie este un afis la fata locului. La semafor si eventual pe coltul scuarului respectiv. Daca are cineva un material filmat, il rog sa ma contacteze. Sau, si mai bine, sa il trimita la martorocular@realitatea.net cu precizarile de aici. Poate se poate face ceva ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

user-ul T-rex spune ca "a vazut toata faza"

 

/index.php?...p;#entry1346418

 

poate ajuta.

 

 

 

 

Afis ar fi bun de pus la supermarketul Bon appetit sau la brutarie (un pic mai incolo de cofetaria Vio). Martorii e posibil sa fie din zona si au toate sansele sa ajunga in aceste locatii.

 

 

Btw: intre timp practica taierii scuarului pe contrasens e la mare cautare in continuare. Aseara am vsazut cu era sa dea otobuzu peste un megan ce facea aceeasi manevra.

 

imi pare rau ca nu pot edita si postez din nou.

 

 

tot maddok scrie ca a vb cu un taximetrist ce a fost martor ocular ( /index.php?...p;#entry1345808 )

@maddok: de la ce companie era taximetristu mai stii?

 

in plus daca maddok era in 311, inseamna ca soferul e martor de-asemenea. cred ca se poate afla la RATB ce soferi erau pe traseu in ziua blestemata

Editat de |ucif3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ toata lumea care mananca ce nu trebuie ... :moto:

 

1) taximetristul este de la firma dartex ....

 

2) eu am zis k am vazut partea de dupa accident ... adik direct ce era acolo pe jos .... adik ... kalosul care a iesit direct in banda 2 .... motorul pe banda 2 ..... si frana pe asfalt ..... dak eram acolo exact in momentul cand se intampla ... iti dai seama k ma duceam sa fiu langa el si eventual sa ii dau casca jos repede .... si dak eram martor ocular acolo iti dai seama k pana acum deja dadeam declaratie la politie :ok:

 

cand se intampal un accident politia ia datele din buletin ale martorilor oculari .... eu nu am fost acolo langa el cand a venit politia si etc .... pentru k nu ma lasa ala sa cobor din masina ....

 

3) da .... puteti sa intrebari si soferul de ratb ... era 311 masina ... nu stiu ce indicativ ....

 

mi-ati sarit in cap aiurea fara sa ganditzi ce spuneti .... tot ce am spus am spus din ce am vazut acolo la fatza locului DUPA CE S-A INTAMPLAT DEJA accidentul .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ toata lumea care mananca ce nu trebuie ... :moto:

 

1) taximetristul este de la firma dartex ....

 

2) eu am zis k am vazut partea de dupa accident ... adik direct ce era acolo pe jos .... adik ... kalosul care a iesit direct in banda 2 .... motorul pe banda 2 ..... si frana pe asfalt ..... dak eram acolo exact in momentul cand se intampla ... iti dai seama k ma duceam sa fiu langa el si eventual sa ii dau casca jos repede .... si dak eram martor ocular acolo iti dai seama k pana acum deja dadeam declaratie la politie :ok:

 

cand se intampal un accident politia ia datele din buletin ale martorilor oculari .... eu nu am fost acolo langa el cand a venit politia si etc .... pentru k nu ma lasa ala sa cobor din masina ....

 

3) da .... puteti sa intrebari si soferul de ratb ... era 311 masina ... nu stiu ce indicativ ....

 

mi-ati sarit in cap aiurea fara sa ganditzi ce spuneti .... tot ce am spus am spus din ce am vazut acolo la fatza locului DUPA CE S-A INTAMPLAT DEJA accidentul .....

scuze, dar reiesea altceva din postul tau "am vazut din masina accidentul". oricum asta e mai putin important. important sa se gaseasca un martor, desi asa cum zici si tu politia ar trebui sa aiba.

m-am uitat aseara in zona si nu este vizibila nici o camera de supraveghere. nici la scuar acolo si nici unde e placuta ce anunta supravegherea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu are nici o legatura cu gasirea martotilor, dar in legatura cu trecutul lui pe rosu,eu cred ca nu a trecut pe rosu. Parerea mea este ca a mers printre masini, iar cand a ajuns in fata s-a pus verde si nu a mai aprit,a trecut printre masinile oprite la semafor.Eu stau in zona si de multe ori cand plecam cu motorul se intampla sa fie rosu si cand ajungem in fata sa se puna verde.Tocmai de aceea cred ca tipa l-a lovit.A vazut masinile oprite si s-a gandit ca are timp sa treaca.

 

Sincere condoleante , iar cat despre martori sustin ideea cu camerele de supraveghere.

 

Sper sa nu scape decat cu multi ani de inchisoare, pentru viata omului acela nevinovat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...