Sari la conținut

Cruiser Mare


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

Nu renunt la BMW pt deplasare pe distante lungi, dar mi-as lua din nou si un cruiser, am mai avut un VTX1800. Nu am vreme sa sap pe la toti, Harley care au un pret mai omenesc sunt Dyna, unele arata chiar bine dar sunt mici de mine, am aproape 130Kg. Fat Boy care e OK e prea scump, 18,000+TVA. Care e situatia pe la altii, am vazut un Intruder mare care arata bine. As prefera daca exista ceva cu 2 discuri pe fata, frane integrate si ABS daca exista, m-am obisnuit asa de la BMW. Deci un cruiser mare dar cu ceva tehnica pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei si manevrabilitate optima pe curba, . ..Warrior :disappointed:

salut! tot ala il ai? am vazut unul tunat in fata la salon cand a fost, al tau era? e cam mic de mine si parca a fost si s-a dus. pe aici un cruiser mare e cam 10k+tva, bantui pe ebay, cu banii astia iei un harley fatboy aproape nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha Roadliner e considerat cel mai bun big-cruiser prin teste. Iar daca vrei in stil chopper - Yamaha Raider.

 

 

Ambele sunt modele pentru America.Cred ca Roadliner poate fi gasit in Europa sub numele de XV1900 Midnight Star daca nu ma insel.Dar Raider care la fel ca si Warrior e f fmisto nu poate fi cumparat deloc in Europa.Si eu vreau un Warrior dar nu am de unde sa-l iau.Am gasit la nemti nou,dar e modelul 2007 pe care il vand baietii la ultra mare pret...diferenta uriasa fata de americani.

Editat de cus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Ambele sunt modele pentru America.Cred ca Roadliner poate fi gasit in Europa sub numele de XV1900 Midnight Star daca nu ma insel.Dar Raider care la fel ca si Warrior e f fmisto nu poate fi cumparat deloc in Europa.Si eu vreau un Warrior dar nu am de unde sa-l iau.Am gasit la nemti nou,dar e modelul 2007 pe care il vand baietii la ultra mare pret...diferenta uriasa fata de americani.

 

 

Vad pe mobile ca la Warrior preturile sunt super ok la cele SH. Si alea noi costa 10 mii Euro. Eu am dat 11.500 Euro pe al meu + TVA si taxe, in 2004. Asa ca nu e ultra mare pret, dimpotriva.

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.h...mp;drivingMode=

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10700eur nou+tva=12700eur final la nemti

 

la usa 12649 usd

 

 

1 euro=1,45 usd adica 8723 euro e pretul la americani.Nu discut de transport pina aici si vama care tot nu ii urca pretul ca la nemti.

Deci chiar e scumpa in europa fata de usa.

Editat de cus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frigider megalitic pe doua roti. . .super greu, manevrabilitate de excavator, aceleratie jenanta, bleaaah. .

 

he he... doar asta e si definitia cruiserului... 99,99% din cumparatorii de cruisere nu sunt pasionati de viteza, acceleratii maxime, cai putere sau condus sportiv. vor doar sa arate bine, sa mearga bine, sa sune bine, si pozitie relaxata, pt. cruising... pt. ceilalti 0,01% din cruiseristi exista Warrior sau V-Rod (care nu o duc prea bine cu vanzarile)...

 

revenind la subiectul topicului, alta alternativa ar fi noul Suzuki C1800R, din pacate fara ABS (inca :laugh: ). ABS e oferit deocamdata doar de HD si in curand de Triumph. Probabil (si din fericire), in urmatorii ani si cruiserele vor avea ABS standard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
frigider megalitic pe doua roti. . .super greu, manevrabilitate de excavator, aceleratie jenanta, bleaaah. .

Sunt de aceeasi parere aproape...

frigider megalitic pe doua roti. . .super greu, manevrabilitate de excavator, aceleratie jenanta....WOW :o

PERFECT CRUISER!!!!

 

On topic: si eu mi-as fi dorit un cruiser cu ABS dar SH (chestie legata strict de bugetul limitat)....evident nu am nici o sansa :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alternative sunt.... V-Rod,Warrior,Boulevard sau frumusetea de Valkyrie Rune ...

 

(AK am gasit asta in linku trimis de tine http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=2 si acum stau hipnotizat :o :(

Vad pe mobile ca la Warrior preturile sunt super ok la cele SH. Si alea noi costa 10 mii Euro. Eu am dat 11.500 Euro pe al meu + TVA si taxe, in 2004. Asa ca nu e ultra mare pret, dimpotriva.

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.h...mp;drivingMode=

)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...