Sari la conținut

Bucuresti De Tot Kktu'l :|


Rafy rafy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bai rafy pafy, atata timp cat recunosti si mataluta ca nu ai vazut groapa din cauza camionului, e clar ca esti un ciumpalac. sa stii ca nu faci economie prea mare daca mergi la trena camioanelor.

 

Era imposibil sa nu se mai bage un "destept" in vorba :ok: Si ca sa te informez,eram in coloana de masini si tocmai plecasem (se facuse verde) de aceea nu aveam nici mare viteza ..... da ce stau eu iti explic tie... :moto:

 

In fine numai "experti" pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vina este administratorul drumului cred...conform legislatiei...trebuie sa semnaleze toate obstacolele de pe drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah nasparliule, tu ce raspuns voiai sa primesti? daca esti tu asa expert, ce mama dracu mai cauti pe forumu asta? du-te si te lauda cu ispravile tale la tanti aglae de pe marginea santului, surda fiind o sa iti dea dreptate total, nu ca aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah nasparliule, tu ce raspuns voiai sa primesti? daca esti tu asa expert, ce mama dracu mai cauti pe forumu asta? du-te si te lauda cu ispravile tale la tanti aglae de pe marginea santului, surda fiind o sa iti dea dreptate total, nu ca aici.

 

 

Bah "ciumpalacule",

1)Eu nu ma dau expert, din contra vad ca tu te crezi mare expert pe aici

2)Eu nu te-am facut pe tine "ciumpalac" si "nasparliu" ( nu ca n-ai fi ) , asa ca masoara-ti cuvintele

3)Hai pa , nu am chef sa ma cert cu toti BOSCHETARII ca tine :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vina este administratorul drumului cred...conform legislatiei...trebuie sa semnaleze toate obstacolele de pe drum

asta cam asa e, dar, oare CATI "TRECATORI" AU SEMNALAT EXISTENTA GROPII? :moto:

Si un canal nu tre sa stea descoperit doua saptamani, sa il invete lumea.Ii e de ajuns si o ora sa faca "victime".

 

@Initiator: eu cand mergeam, pe vremea cand nu eram pietonal, mergeam pe linia rotii dreapta sau stanga a oricarui vehicul.Asa am evitat multe, ca practic masinile din fata mea treceau fix peste ele.

 

Bafta cu reparatia mobrei :ok:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niciodata nu mergi "intre rotile" unei masini... intotdeauna casti ochii (chiar de cunosti drumul din pantecele mamei si pina atunci - Bucuresti=surprize ! aa si inca ceva,chiar de se mergea bara la bara pe tine nu te tinea nimeni sa pastrezi o distanta mai mare fata de camion tocmai ptr a evita neplacerile.

 

nu iti spun cu rautate ci doar ca pe un sfat.... maine pot fi eu sau altul ! bine ca sa terminat cu bine ! ar trebui sa incerci sa vezi daca iti poti recupera dauna cumva !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niciodata nu mergi "intre rotile" unei masini... intotdeauna casti ochii (chiar de cunosti drumul din pantecele mamei si pina atunci - Bucuresti=surprize ! aa si inca ceva,chiar de se mergea bara la bara pe tine nu te tinea nimeni sa pastrezi o distanta mai mare fata de camion tocmai ptr a evita neplacerile.

 

nu iti spun cu rautate ci doar ca pe un sfat.... maine pot fi eu sau altul ! bine ca sa terminat cu bine ! ar trebui sa incerci sa vezi daca iti poti recupera dauna cumva !

 

Ai dreptate , nu am obiceiul sa merg "intre rotile masinii" ... dar acum asa a fost sa fie.. Si cu distanta , la aglomeratia care se creaza la semafoare in Bucuresti , nu stiu daca tii distanta (asta ar insemna cozi si mai mari la semafor)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre si cand te gandesti ca motoristii roackeri satanisti sunt huiduiti ca croseteaza printre masini la semafor, si tu te-ai gasit sa stai fix in spatele unui camion.

Foarte tare :moto: Bine ca nu era o betoniera :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate , nu am obiceiul sa merg "intre rotile masinii" ... dar acum asa a fost sa fie.. Si cu distanta , la aglomeratia care se creaza la semafoare in Bucuresti , nu stiu daca tii distanta (asta ar insemna cozi si mai mari la semafor)

 

OFF: Inteleg ca ai 17 ani , DNA si sangele infierbantat de la accident , totusi cred ca ar trebui sa mentii un anumit respect fata de cei de pe aici . Super membru virtual ( desi nu cred ca Aoleks e asa ceva ) sau nu , totusi e mai in varsta si ar trebui sa arati putin bun simt , ca sa primesti asa ceva la randul tau ... Daca cineva te deranejeaza aici pe forum , ignora-l . E cea mai buna solutie !

 

ON: Ce sa zic , aiurea in Romania cu gropile astea , norocul tau ca ai scapat doar cu atat . Fierul se face , tu mai greu si niciodata la fel ca inainte ! Bafta multa in continuare si ochii cascati dublu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba cu mersul pe una din liniile rotilor mAsinii din fata e cu dus si intors in localitate cel putin. Incepator fiind, incerc si eu sa respect regula asta pe cat posibil, si surpriza: aproape tot timpul se gaseste cate un sofer care sa te inghesoaie, fie dintr-o parte fie din alta, convins fiind ca daca tu mergi mai pe o parte a benzii, este numai ca sa ii faci lui loc sa mai castige 2 metri. Cand i-am atras atentia unui sofer de genul asta (ne oprisem la semafor), am primit urmatorul raspuns (pe un ton destul de civilizat): " pai voi nu faceti la fel la semafoare frate?"

 

In fine, bafta si ai grija

Editat de mitzone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e cu mersul mai pe margine. se urca masinile pe tine, au impresia ca asa trebuie sa faca.

 

ps: Cred ca suferiti de monotonie pe forumul asta. Saracu' baiat povestit ce a patit si au sarit sacalii pe el. Chiar nu inteleg care e problema?!?! Am impresia ca va credeti mai interesanti daca latrati aiurea la tastatura. Vorbiti la subiect si nu mai bateti campii!

Editat de skyalex82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, ideea e simpla: Daca beleai ochii, nu o pateai. Mai ales la 15-20 KM/h. Daca ma uit la ce-ai scris, nu ti-ai dat seama ce se imtampla pana nu te-ai cules de pe jos. Concluzia: n-ai vazut gropanu', pe care la viteza aia aveai tot timpul sa-l eviti sau macar aveai timp sa franezi cat sa mai deruci din pagube. Exista o vorba int-un fim: Cine nu beleste ochii, beleste belenghenu'. Nu iti mai da atat in stamba p-aici, greseala iti apartine in totalitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un topic cu adevarat educativ!Bravos!Azi, citindu-l, am invatat o gramada de cuvinte noi!Altceva, nimic din pacate!Cred ca ati gresit forumul, dragii mei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha, ce show :D... reiese un singur lucru: toti userii mai vechi, cu capul pe umeri si ceva ceva experienta in motociclism ti-au zis-o, mai frumos sau mai intepator: tu esti de vina. daca tu te bagi in spatele cuiva doar pentru ca restul face la fel, o cauti cu lumanarea. cat despre restul comentarilor, invatati voi sa va dati cu motoarele ca habar n-aveti sa faceti o frana de urgenta cum trebuie. va plangeti ca niste muieri virgine pe forum ca toti va taie calea. patetic...

Editat de aoleks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha, ce show ;)... reiese un singur lucru: toti userii mai vechi, cu capul pe umeri si ceva ceva experienta in motociclism ti-au zis-o, mai frumos sau mai intepator: tu esti de vina. daca tu te bagi in spatele cuiva doar pentru ca restul face la fel, o cauti cu lumanarea. cat despre restul comentarilor, invatati voi sa va dati cu motoarele ca habar n-aveti sa faceti o frana de urgenta cum trebuie. va plangeti ca niste muieri virgine pe forum ca toti va taie calea. patetic...

 

Bai "COAE" ... Daca ai 100 de ani de cand intrii pe forum, asta nu inseamna ca ai si experienta in motociclism, eu nu ma laud ca am eu experienta sau nush ce, dar tu esti un FRAIER !

Gata , Hai pa :D , Eu numai raspund la nici o intrebare de a ta pt ca nu am cu cine sa vorbesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ... daca nu stii ce s-a intamplat numai vorbiii.... de unde stii tu ca m-am urcat pe camion ? Se mergea bara la bara , nu aveam viteza...vreo 15-20 km/h. Veziti de treaba ta si numai te baga :D

 

 

daca nu vrei sa se bage, nu mai posta.

sincer sunt de acord cu el... chiar cred ca mergeai prea aproape de camion... doar asa ai reusit sa nu vezi un CANAL intreg si mai cred ca nu aveai doar 15-20 pentru ca am pus frina brusc la viteza asta si m-am orit in 3-4 m.

in concluzie ori nu erai atent (inconstienta pura) ori mergeai ceva mai rpd, ori erai mult prea aproape de camion (nu te deranja la nas fumul?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu vrei sa se bage, nu mai posta.

sincer sunt de acord cu el... chiar cred ca mergeai prea aproape de camion... doar asa ai reusit sa nu vezi un CANAL intreg si mai cred ca nu aveai doar 15-20 pentru ca am pus frina brusc la viteza asta si m-am orit in 3-4 m.

in concluzie ori nu erai atent (inconstienta pura) ori mergeai ceva mai rpd, ori erai mult prea aproape de camion (nu te deranja la nas fumul?)

 

 

Am mai spus o data,dar vad ca nu ai citit cu atentie... ERAM LA COADA LA SEMAFOR SI TOCMAI PLECASEM DE PE LOC....CANALUL ACELA ESTE LA VREO 10 M DE SEMAFOR . CATA VITEZA POTI SA PRINZI IN CATIVA m ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba cu mersul pe una din liniile rotilor mAsinii din fata e cu dus si intors in localitate cel putin. Incepator fiind, incerc si eu sa respect regula asta pe cat posibil, si surpriza: aproape tot timpul se gaseste cate un sofer care sa te inghesoaie, fie dintr-o parte fie din alta, convins fiind ca daca tu mergi mai pe o parte a benzii, este numai ca sa ii faci lui loc sa mai castige 2 metri. Cand i-am atras atentia unui sofer de genul asta (ne oprisem la semafor), am primit urmatorul raspuns (pe un ton destul de civilizat): " pai voi nu faceti la fel la semafoare frate?"

 

In fine, bafta si ai grija

Pai pune-ti lamaie si te lasa soferii in pace pana ti-o dai jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce camion era?

 

pe motorina, cred..

 

on top: daca stai prea aproape de masina din fata ai sansa sa cazi in canalul pe care nu mai ai timp sa-l ocolesti, sa te lipesti ca mucii de chiuveta daca ala rupe fro frana sau si mai rau, sa-ti arunce fro sticla de cola fix in cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai spus o data,dar vad ca nu ai citit cu atentie... ERAM LA COADA LA SEMAFOR SI TOCMAI PLECASEM DE PE LOC....CANALUL ACELA ESTE LA VREO 10 M DE SEMAFOR . CATA VITEZA POTI SA PRINZI IN CATIVA m ?

 

in citi m? in 50 si peste 150... in 20 poate 100, in 10 >50, bineinteles in functie de experienta si motor, sunt sigur ca exista unii care au prins 200 intre 3 stilpi ~ 50 m... dar nu suntem toti fosti piloti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha, ce show :)... reiese un singur lucru: toti userii mai vechi, cu capul pe umeri si ceva ceva experienta in motociclism ti-au zis-o, mai frumos sau mai intepator: tu esti de vina. daca tu te bagi in spatele cuiva doar pentru ca restul face la fel, o cauti cu lumanarea. cat despre restul comentarilor, invatati voi sa va dati cu motoarele ca habar n-aveti sa faceti o frana de urgenta cum trebuie. va plangeti ca niste muieri virgine pe forum ca toti va taie calea. patetic...

 

 

 

hahaha...s-a gasit rezolvarea tuturor problemelor.....CAND CINEVA NE INTOARCE IN FATA,NOI SUNTEM DE VINA CA NU STIM SA FRANAM :D

 

 

 

esti cel mai penibil de pe forum...mai da-ti o palma ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le kiki, treci la loc si schimba-ti id-ul in le kaka.

 

apropo, soferul camionului avea mustata? era transpirat? avea cumva o centurista in cabina sau doar prosop de ala cu muiere dezbracata?

Editat de monsteristu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le kiki, treci la loc si schimba-ti id-ul in le kaka.

 

apropo, soferul camionului avea mustata? era transpirat? avea cumva o centurista in cabina sau doar prosop de ala cu muiere dezbracata?

da-ti si tu o palma....de drag nu alta....nu inteleg ce te-oi baga si tu,reidere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...