Sari la conținut

Din Nou In Marginea!(langa Radauti!)


MOTOTUBE
 Share

Postări Recomandate

Nu prea am inteles, moto si A6 mergeau initial in aceeasi directie si A6 a vrut sa intoarca? Ca altfel nu imi explic cum a intrat in usa din stanga.

 

pai da,cam asa am inteles si eu : audi pe banda 1,moto pe banda 2,audi intoarce probabil fara nicun fel de semnal...rezultatul e trist :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da,cam asa am inteles si eu : audi pe banda 1,moto pe banda 2,audi intoarce probabil fara nicun fel de semnal...rezultatul e trist :D

 

Am senzatia ca e doar o singura banda pe sens in zona aia. Deci ori a depasit moto si ala cu A6 a intors, ori moto venea tare si a incercat sa-l evite pe ala, oprit in mijoc sa intoarca, tocmai prin stanga. Ramane sa aflam mai multe detalii de la baietii din zona. Oricum multa sanatate si atentie la viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai voi aveti vreun instructor de categoria A in Radauti? Sau mai e vreun motociclist in Radauti? Ca se pica pe capete. Nu a inceput sa vi se faca frica cand vedeti un Audi? E al treilea daca nu ma insel in radauti care pupa un audi care intorcea?

 

 

Stiti ca-i vorba aia cu ursu'... sper ca nu a inceput sa va placa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai voi aveti vreun instructor de categoria A in Radauti? Sau mai e vreun motociclist in Radauti? Ca se pica pe capete. Nu a inceput sa vi se faca frica cand vedeti un Audi? E al treilea daca nu ma insel in radauti care pupa un audi care intorcea?

 

 

Stiti ca-i vorba aia cu ursu'... sper ca nu a inceput sa va placa.

bai melciu, iti multumim pentru ironia fina ce ai expus-o aici! adica suntem motociclisti de cacao sau ce?! daca tu intri in depasire cu un enduro si ala-ti face stanga in fata fara semnalizare...ce faci tu atunci(ala de ai avut instructor bun la scoala de soferi)??????daca toti italienii vin acum in concediu si-si cumpara permise...cu ce suntem noi motociclistii de vina? Sau poate esti si tu vreun posesor de ''audi''.

Dar lasa ma sa fim noi moldoveni prosti si sa nu avem nici o treaba cu motoarele! Sa traiesti bai Melciule!

 

Si chiar Codu' (victima accidentului) era ala care spunea tuturor:''las-o dracu' mai incet!'' ,nu era adeptul vitezei si atunci imprumutase o yamaha tenere de la un prieten el avand o honda cbr 600 !

Viteza nu avea, motor nervos nu calarea....deci melciule??????????ce legatura are instructorul de categoria A cu accidentul asta?

De cand merg pe motor primul meu accident m-a mai temperat, pentru ca eu o tineam pe aia ca ''am prioritate dom'le'' si poate frica de atunci m-a pazit de multe alte accidente, insa..sant unii cu masina care chiar daca te vad asteapta sa lasi tu de la tine ei simtindu-se in siguranta si cu airbag-uri...asta e!

De instructorii de categoria B ar trebui sa intrebi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai voi aveti vreun instructor de categoria A in Radauti? Sau mai e vreun motociclist in Radauti? Ca se pica pe capete. Nu a inceput sa vi se faca frica cand vedeti un Audi? E al treilea daca nu ma insel in radauti care pupa un audi care intorcea?

 

 

Stiti ca-i vorba aia cu ursu'... sper ca nu a inceput sa va placa.

 

nu te supara...dar ce scoala moto e la noi in romania. :D ...bine sunt cateva exceptii.....in rest...daca nu ai experienta de exemplu eu am avut intai B si dupa 150 mii am luat A....esti ,,carne de tun,,...

asa ca las o cu instructorii..or fi buni dar sunt limitati de lipsa banilor.. ;)

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa fii asul asilor, tot o poti pati intr-o buna zi. Daca esti asul asilor si dai de prostul prostilor, sigur o patesti in anumite ipostaze, cand vireaza de ex. peste tine cand nu te astepti. Lasati ironiile si vrajeala ca stim cu totii cum stau lucrurile. Cat de atent ai fi, sunt situatii unde nu prea ai ce face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai melciu, iti multumim pentru ironia fina ce ai expus-o aici! adica suntem motociclisti de cacao sau ce?! daca tu intri in depasire cu un enduro si ala-ti face stanga in fata fara semnalizare...ce faci tu atunci(ala de ai avut instructor bun la scoala de soferi)??????daca toti italienii vin acum in concediu si-si cumpara permise...cu ce suntem noi motociclistii de vina? Sau poate esti si tu vreun posesor de ''audi''.

Dar lasa ma sa fim noi moldoveni prosti si sa nu avem nici o treaba cu motoarele! Sa traiesti bai Melciule!

 

Si chiar Codu' (victima accidentului) era ala care spunea tuturor:''las-o dracu' mai incet!'' ,nu era adeptul vitezei si atunci imprumutase o yamaha tenere de la un prieten el avand o honda cbr 600 !

Viteza nu avea, motor nervos nu calarea....deci melciule??????????ce legatura are instructorul de categoria A cu accidentul asta?

De cand merg pe motor primul meu accident m-a mai temperat, pentru ca eu o tineam pe aia ca ''am prioritate dom'le'' si poate frica de atunci m-a pazit de multe alte accidente, insa..sant unii cu masina care chiar daca te vad asteapta sa lasi tu de la tine ei simtindu-se in siguranta si cu airbag-uri...asta e!

De instructorii de categoria B ar trebui sa intrebi!

 

ok, ok.. am gresit eu. imi cer scuze. Incercam doar sa-mi exprim mirarea fata de accidentele la indigo din zona. Trebuie doar sa recunoasteti ca prea multe accidente se intampla la fel. Cam acum 2 luni in fiecare zi era cate un Peugeot 407 care izbea cate o motoreta. Si intr-un orasel mic mi se par foarte multe. Constanta de exemplu nu pare a avea la el de multe.

 

Cat despre moldoveni si motoristi de cacao, sunt cuvintele tale nu ale mele. Poate exprimarea mea a fost gresita, dar tu o dai inspre paranoia.

 

Never mind, cascati ochii la depasiri, moldoveni, ardeleni, bucuresteni, batrani, tineri, pitici, uatevar. Un accident in depasire este legal vina aluia care intoarce fara semnal samd. Dar conduita preventiva ar trebui sa te scoata din cacao la astfel de accidente.

 

Bafta, si inca o data scuze celor care s-au simtit jigniti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am vazut nimic jignitor in spusele lui Melciu. Ma rog, nu conteaza. Ce eram curios, in articol scrie ca mobra nu era 'inmatriculata in circulatie'. In cazul asta, e cam nasol de Codu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am vazut nimic jignitor in spusele lui Melciu. Ma rog, nu conteaza. Ce eram curios, in articol scrie ca mobra nu era 'inmatriculata in circulatie'. In cazul asta, e cam nasol de Codu'...

inept...ha?!

 

Eu n-am vazut nimic jignitor in spusele lui Melciu. Ma rog, nu conteaza. Ce eram curios, in articol scrie ca mobra nu era 'inmatriculata in circulatie'. In cazul asta, e cam nasol de Codu'...

dar de vorba lu' ursu' ai auzit? sau a inceput sa-ti placa? e bine ca nu ti se pare jignitor..iesean cu sufletul in Bukowina!''

 

Eu n-am vazut nimic jignitor in spusele lui Melciu. Ma rog, nu conteaza. Ce eram curios, in articol scrie ca mobra nu era 'inmatriculata in circulatie'. In cazul asta, e cam nasol de Codu'...

si de ce esti asa de curios? la inmatriculare ma refer!

Editat de MOTOTUBE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inept...ha?!

 

 

dar de vorba lu' ursu' ai auzit? sau a inceput sa-ti placa? e bine ca nu ti se pare jignitor..iesean cu sufletul in Bukowina!''

 

 

si de ce esti asa de curios? la inmatriculare ma refer!

 

Omule,asta este un topic legat de un accident,destul de grav.lasa-i pe cei care chiar au ceva important de spus sa posteze,cei care au vesti despre starea de sanatate a baiatului.

daca tu ai ceva peronal cu omu asta,da-i ma un PM nu mai posta aici sa vada lumea cat de mult gandesti tu.

Zau asa :D

 

L.E. : acum m-am uitat eu pe celalt forum din linkul din primul tau post,si am vazut ca baiatul e bine...puteai sa ne spui tu asta,mai ales ca esti initiatorul topicului :D cam asta zice el in post :

 

"prima data va rog sa iertati greselile scriu noaptea nu am bec sii mai am si 2 piciare rupte.inca nu sa intors doctorul care ma operat si nu pot sa stiu nik despre cu evolueaza operatia , pot sa va spun doar ca arata fff bine fata de cum erau picioarele dupa accident{am un doctor NEBUN]a inlocuit si bucata de os lisa care a ramas la sv mia bagat suruburi si piulite ca ar avea gabalau cu ce sa repare scutere 1 an . tn rest tre sa trag tare cu recuperarea , am inceput sa le misc multam lu D-zeu , nu prea mai iau calmante, am facut un pic de febra dar acum e totul ok{dpdv personal] v

va salut p e toti si aveti grija ,legati castile nine, pe mine ma ajutat"

 

Sa auzim de bine :P

Editat de Seb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule,asta este un topic legat de un accident,destul de grav.lasa-i pe cei care chiar au ceva important de spus sa posteze,cei care au vesti despre starea de sanatate a baiatului.

daca tu ai ceva peronal cu omu asta,da-i ma un PM nu mai posta aici sa vada lumea cat de mult gandesti tu.

Zau asa :D

 

L.E. : acum m-am uitat eu pe celalt forum din linkul din primul tau post,si am vazut ca baiatul e bine...puteai sa ne spui tu asta,mai ales ca esti initiatorul topicului :D cam asta zice el in post :

 

"prima data va rog sa iertati greselile scriu noaptea nu am bec sii mai am si 2 piciare rupte.inca nu sa intors doctorul care ma operat si nu pot sa stiu nik despre cu evolueaza operatia , pot sa va spun doar ca arata fff bine fata de cum erau picioarele dupa accident{am un doctor NEBUN]a inlocuit si bucata de os lisa care a ramas la sv mia bagat suruburi si piulite ca ar avea gabalau cu ce sa repare scutere 1 an . tn rest tre sa trag tare cu recuperarea , am inceput sa le misc multam lu D-zeu , nu prea mai iau calmante, am facut un pic de febra dar acum e totul ok{dpdv personal] v

va salut p e toti si aveti grija ,legati castile nine, pe mine ma ajutat"

 

Sa auzim de bine :P

pai pe asta ma bazam..pe vizitarea celuilalt forum. Nu pot sa trec cu vederea luatul la misto in zeflemea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...