Sari la conținut

Plimbare 16 August


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

si n-am facut referire la userul "Survolaj" in nici un replay de-al meu

am pomenit un Judas si un reverse

 

 

si n-am nimic personal cu nici unul doar sa ma lase pe mine asa haotic vor sa vina la plimbarea respectiva sa vina daca nu sa ma lase pe mine nu sa ma comenteze ca "nu sunt motociclist adevarat"

daca ai vreun talent ceva si vrei sa-mi demonstrezi ca esti motociclist adevarat , cu experienta vasta ... te astept oricand cu un traseu ceva . putem merge cu grupul meu sau cu adunarea ta , numita grup moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 352
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

e o vorba...

nu-ti place, nu mananci

 

Mai e o vorba .. daca nu stii - te invat, daca nu poti - te ajut, daca nu vrei - te oblig

 

Celor grei de cap, luati macar sfatul lui ianachim, va scris cum nu se putea mai bine si usor de inteles. El oricum face pe an mai mult decat tot grupul vostru pus la un loc. Papagalilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai vreun talent ceva si vrei sa-mi demonstrezi ca esti motociclist adevarat , cu experienta vasta ... te astept oricand cu un traseu ceva . putem merge cu grupul meu sau cu adunarea ta , numita grup moto

 

 

Mai e o vorba .. daca nu stii - te invat, daca nu poti - te ajut, daca nu vrei - te oblig

 

Celor grei de cap, luati macar sfatul lui ianachim, va scris cum nu se putea mai bine si usor de inteles. El oricum face pe an mai mult decat tot grupul vostru pus la un loc. Papagalilor.

 

Nu are rost sa va certati...

 

Daca ei nu vor sa bage la cap, asta e...sa faca cum vor. Este pacat ca ii stiu pe unii dintre ei care merg super bine si invata la orice pas si dau si sfaturi incepatorilor din grup si sunt exact aceia care nu se dau zmei si nu vocifereaza ca de ce ne bagam noi peste ei. Asta este, vor mai fi plimbari si incidente si vor vedea pe pielea lor ca mai bine ascultau cand li s-a tras atentia, dar ce sa-i faci, asta este romanul.

 

Concluzia : din cauza celor noi veniti in grup tot grupul va avea de suferit.

 

Pentru cei care au probleme cu cei care se duc pe Amckart sau se dau sportiv, etc...aceia sunt oamenii care invata de la "batrani" in ale motociclismului, care stiu sa negocieze o curba, care stiu sa-si corecteze trasa pe o curba daca au intrat prea tare si pot sa iasa pe contrasens sau camp sau rapa. Prefer sa merg cu ei decat cu cei care nu vor sa invete sa se perfectioneze. Pentru mine un motociclist complet e acela care stie sa mearga si sportiv si regulamentar si ca melcul, mai pe inteles, sa stie sa mearga in toate stilurile si in grup ca asa poate pleca cu oricine la drum.

 

Eu recunosc, sunt genul care ma duc si la intalniri de dat pe o roata si alte smecherii pe motor ( nu precizez locul ) cat si cu oameni de drum lung si campari si baute. Mi se pare o experienta si ceva in plus de unde pot sa acumulez mult mai multa informatie si asa imi fac o gramada de prieteni. Mai pe scurt : o ard si cum spuneti voi - cu fitzo-bikerii si cu bikerii normali. Asa am optiunea sa cunosc multa lume si sa aleg grupul cand vreau sa fac vreo plimbare. Daca am chef sa ard gazul regulamentar merg cu un grup, daca am chef sa-i dau merg cu vitezistii, samd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai vreun talent ceva si vrei sa-mi demonstrezi ca esti motociclist adevarat , cu experienta vasta ... te astept oricand cu un traseu ceva . putem merge cu grupul meu sau cu adunarea ta , numita grup moto

 

merita incercat puteai sa spui asa de la inceput fara sa mai iasa HAOSUL asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Sunt unul dintre cei ce au participat la aceasta excursie.

Pot spune ca mi-a placut si sunt tentat sa mai particip la acest gen de iesiri.

Pot spune si ca a fost greu si au existat momente in care bodoganeam in casca. Mai ales pe serpentine, unde, asa cum spunea cineva eram mai mult cu ochii in oglinzi decat la drum.

Nu pot spune ca agreez modul in care posteaza useri ca Judas (prea agresiv si cu unele remarci deplasate), insa au dreptate. Grupul nostru a fost prea mare, lipsa de experienta a multora dintre noi s-a vazut si am avut destule momente de mers haotic.

Sunt convins ca in timp vom deprinde mersul in grup si ne vom adapta din ce in ce mai bine.

 

Una peste alta a fost OK si sper ca mai toti am invatat cate ceva din greselile facute.

 

Sanatate multa Geserica!!

 

Ne vedem data viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am interesat de excursia asta si mi-as fi dorit si eu sa merg. Din pacate nu am putut, dar am reusit sa rup duminica o tura pe cheia. Pe viitor mi-ar placea sa particip si eu la o excursie d-asta.

Imi pare rau pentru accident, dar asta e! Bine ca nu e nimic grav! Recuperare rapida!

 

 

 

PS. Ca impresie personala, mi se pare greu si periculos mersul in grup. Si eu sunt inca incepator si mi se pare cel mai greu sa stau cu ochii in oglinzi dupa altii. In trafic, grupurile mari mi se pare ca incurca foarte mult traficul si sunt greu de tinut; pe curbe... care grup? Fiecare merge cum poate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observ ca in ciuda tuturor baietilor cu vechime care incearca sa dea un sfat,sinteti ai dracului de incapatanati si de tari in gura,nu pot sa inteleg.Zicea unu mai sus foarte senin ca el a fost si lui ii s-a parut foarte ok organizarea :blink: .Am fost si eu,venisem in speranta sa ma vad cu Survolaj si cu Snowstorm,dar am fugit pe la km 90 am continuat singur pentru ca era HAOS GENERAL,iar prin asta nu vreau sa jignesc pe nimeni Florin am vazut ca si-a dat toata osteneala baiatul dar totusi 40 de motoare sint greu de tinut in frau,am vazut o domnisoara care a iesit din benzinarie fix in botul tirului,noroc cu ala ca a evitat-o.

Din experienta va spun ca daca vreti sa mai iesiti la plimbare urmariti postul lui Ianachim,pe care de altfel il si salut,eu cu el am invatat cand eram si eu mai mic :)

Drumuri bune sa aveti si asfalt uscat everyone

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O lungime de motor! Nu am nevoie de mai mult sa ard amatori d'astia ca tine :)

 

Vai Andule, cind te-am cunoscut erai un baiat linistit fara viteza in cap, am impresia ca ai intrat intr-un anturaj de golani. Te rog sa te analizezi si sa-ti bagi mintile in cap

Editat de Judas Iscariot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai Andule, cind te-am cunoscut erai un baiat linistit fara viteza in cap, am impresia ca ai intrat intrun anturaj de golani. Te rog sa te analizezi si sa-ti bagi mintile in cap

si-a luat grade si asta ... a uitat ca sapt trecuta l-am astept 20 de minute in benzinarie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu au trecut 20 de minute nici daca le numarai de 10 ori si plecai mereu primul bai pasta boy

 

Vai Andule, cind te-am cunoscut erai un baiat linistit fara viteza in cap, am impresia ca ai intrat intr-un anturaj de golani. Te rog sa te analizezi si sa-ti bagi mintile in cap

 

 

Daca mi-ai bagat tu forja in cap bai judy :)

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa spun ca a fost o excursie reusita,mai trebuie lucrat la mersul in grup ,adica pe viitor sa facem impreuna reguli pe care sa le respectam cu totii,indiferent de vechimea pc ,de virsta ,de motor . Astept din partea voastra sugestii ,sper ca pina la urmatoarea excursie sa finalizam un regulament . GeSeRica te admir ca te tii tare si ca nu renunti la placerea de a merge pe motor. SUCCES !!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este urat ce faceti voi aici...

 

Da, a fost un grup mare si s-a mers oarecum neorganizat pe alocuri, cu ruperi de ritm, depasiri de coloana...insa nimeni nu a fost apostrofat atunci, acum ce rost mai are sa o faceti? Pe de-a intregul a fost o plimbare frumoasa, felicitari lui Florin pentru organizare, mi-a facut o impresie placuta.

 

Si faptul ca geserica a cazut, se mai intampla, fata stie ca a gresit si ce a gresit, pe viitor o sa fie mai atenta. Acum o crucificam pentru lipsa de experienta? Frumos a fost gestul de a o ajuta cu transportul motocicletei, pentru asta bravo!

 

Eu unul o sa raman cu o impresie frumoasa despre ziua de sambata, chiar daca nu v-am insotit pe drumul de intoarcere. Poate ar fi bine sa faceti la fel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...