Sari la conținut

Ateliere, Service-uri, Magazine Piese-accesorii ?


laurentiug
 Share

Postări Recomandate

am o mica problema...tocmai mi-a sarit piulita, surubelu, ce dracu o fi el de la ambreiaj..si din cate imi dau seama e ceva mai deosebit decat o simpla piulita de 10...ma poate ajuta cineva?

 

Mesaj completat

am o mica problema...tocmai mi-a sarit piulita, surubelu, ce dracu o fi el de la ambreiaj..si din cate imi dau seama e ceva mai deosebit decat o simpla piulita de 10...ma poate ajuta cineva?

gata am rezolvat-o...avea un prieten un suport cu tot cu surub....

Editat de Kapuera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 278
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Mai exista in oras vreun mecanic priceput la comuniste?Un prieten nu da de capat cu un ETZ si e in cautarea salvatorului.

Alex de la moto mobil cred ca te poate ajuta, ia legatura cu el. Daca nu reusesti da-mi un PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am si eu o honda VFR 750 F (RC24) din 1987 si as vrea sa-i reglez tachetii. Stie careva un service pentru asa ceva? Multumesc.

Nu exista in Tg Mures un service dedicat si specializat reglajelor de tacheti!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am si eu o honda VFR 750 F (RC24) din 1987 si as vrea sa-i reglez tachetii. Stie careva un service pentru asa ceva? Multumesc.

Te astept. Trimite-mi un SMS si discutam. Salutare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

Sa contribui si eu cu ceva:

 

Mi-au adus anul trecut un motor din Germania. Cam 500 euro comision. Eu le-am zis doar bugetul si au ales ei motorul. Putin cam scump comision, dar motorul a fost brici, complet functional, ca nou! Au facut ei RAR-ul si mi-au adus motorul in Cluj in fata garajului.

 

Acum am o intrebare. Am un motor in Sighisoara si trebuie sa iti schimb cauciucurile. Stiti o vulcanizare prin zona Sighisoara/Mures/Medias care sa aiba instalatie de montat cauciuri pentru motociclete ? Eventual si niste preturi sa stiu daca se merita sa le duc la Cluj sau nu .

 

Mersi!

Editat de adiroiban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa contribui si eu cu ceva:

 

Mi-au adus anul trecut un motor din Germania. Cam 500 euro comision. Eu le-am zis doar bugetul si au ales ei motorul. Putin cam scump comision, dar motorul a fost brici, complet functional, ca nou! Au facut ei RAR-ul si mi-au adus motorul in Cluj in fata garajului.

 

Acum am o intrebare. Am un motor in Sighisoara si trebuie sa iti schimb cauciucurile. Stiti o vulcanizare prin zona Sighisoara/Mures/Medias care sa aiba instalatie de montat cauciuri pentru motociclete ? Eventual si niste preturi sa stiu daca se merita sa le duc la Cluj sau nu .

 

Mersi!

 

 

in principiu orice vulcanizare poate schimb rotile (fata si spate). Problema e la echilibrarea lor. Din cate stiu eu, Marso are dispozitiv si mai era cineva, dar nu stiu cine. Poate ne ajuta cineva, ca am si eu o roata fata cu spite de centrat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in principiu orice vulcanizare poate schimb rotile (fata si spate). Problema e la echilibrarea lor. Din cate stiu eu, Marso are dispozitiv si mai era cineva, dar nu stiu cine. Poate ne ajuta cineva, ca am si eu o roata fata cu spite de centrat..

 

 

Daca ai roata cu spite, sunt doua operatii: centrare (se face din spite) si echilibrare (cu plumbi).

 

Pentru centrare recomand calduros userul "Rabinu" de pe acest site.

 

Pentru echilibrare.... deocamdata nu am descoperit nicio vulcanizare care sa aiba plumbi pentru pus pe spite. Toti folosesc plumbi lipiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Intram in sezonul rece, numai potrivit pentru a ne pune motoarele la punct... :) Va astept pentru orice fel de lucrari, cu preturi FOARTE bune, reduceri pentru membrii forumului si manevre la care alti mecanici poate nu s-ar baga...

Ca o noutate, putem confectiona garnituri din klingerit in orice forma, pentru orice suprafata, si garnituri de chiulasa pentru orice motor.

De asemenea, pot asigura piese noi sau din dezmembrari pentru majoritatea modelelor.

Iarna scurta tuturor! :D

Editat de motofix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc pe careva sa imi puna folie pe geamuri la masina, la un pret bun. Adica bun, nu de service. Stiu preturile de pe Doja si alte garaje. Sunt zgarcit, vreau mai ieftin. :lol:

 

str Dezrobirii nr 30 A

0753084555

Cand ti-am dat carte de vizita ai zis ca nu-ti trebuie ca tu nu-ti pui folie :D

Bafta

Sau daca vrei am eu niste folie de aluminiu :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

str Dezrobirii nr 30 A

0753084555

Cand ti-am dat carte de vizita ai zis ca nu-ti trebuie ca tu nu-ti pui folie :moron:

Bafta

Sau daca vrei am eu niste folie de aluminiu :D

Nu mai tin minte... si daca mai tin, nu recunosc nimic! :rolleyes: Oricum, am gasit azi cu 200 de ron toata treaba. Daca nu rezolv, te sun. Merci!

Din aia de aluminiu ii buna... dar pentru alte jmekerii... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am o intrebare pt cei care si-au inmatriculat recent motocicleta .

dupa ce am facut RAR-ul si am cartea de identitate ce trebuie sa fac ? unde merg mai intai , la politie , primarie , si daca stiti sa imi ziceti ce taxe mai trebuie sa platesc .

Mesaj completat

P.S. cat costa nr preferential?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...