Sari la conținut

Prezentarea Motociclistilor Din Zona Neamt


SYMM
 Share

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 181
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine ne-am gasit :banana: Eu sunt Daniel .. si abia am luat A-ul... sper ca in curand sa-mi iau si o kawa 636 de prin 99-2000 (stiu ca e prea mult ptr inceput, dar am capul pe umeri) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ne-am gasit :lol: Eu sunt Daniel .. si abia am luat A-ul... sper ca in curand sa-mi iau si o kawa 636 de prin 99-2000 (stiu ca e prea mult ptr inceput, dar am capul pe umeri) :banana:

:cheers: .. daca il aveai pe umeri .. te mai gandeai o data la noua achizitie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca vorbim dupa ce-l iau :rolleyes:

 

 

Daca esti de prin zona Tic Tac ( darmanesti ) esti un mare manglitor ... lucru dovedit cu timpul ... daca nu scuze si Asfalt Uscat pe viitor ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah .. nu ma pricep asa bine la motociclete (de asta si sunt aici, sa invat). Ma refeream la Zx6r ...

 

Cat despre tine cez, daca vrei, ne intalnim sa vezi care sunt :rolleyes:

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah .. nu ma pricep asa bine la motociclete (de asta si sunt aici, sa invat). Ma refeream la Zx6r ...

 

Cat despre tine cez, daca vrei, ne intalnim sa vezi care sunt :drink:

Suna a muschi ce zici tu acolo :makeout:) ... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna a muschi ce zici tu acolo :drink:) ... :rolleyes:

 

Nu, chiar deloc.. dar vad ca la tine suna a figuri. De unde pana unde iti permiti sa vorbesti despre altii? vezi de persoana ta si atata tot :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, chiar deloc.. dar vad ca la tine suna a figuri. De unde pana unde iti permiti sa vorbesti despre altii? vezi de persoana ta si atata tot :rolleyes:

 

 

:drink:) asa vorbesc io cu " pietonii " :makeout: ca la urma urmei ... p`la mea ... fac ce vreau .. la fel si tu .. si ala si tot asa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Ma numesc , Cosmin ( dar toti ma stiu dupa porecla "Limba" ) si sunt din Roman!

Visez de mult sa iau permisul si sa reusesc sa imi iau un motor !

Anul trecut reusisem sa imi iau o Cagiva Super City de 75 care la scurt timp mia fost furata fara a apuca sa o incalec din motive tehnice ! Acum detin un kawa GPX600R cu toate ca asi fi vrut ceva mai mic, ca si ccm dar asta a fost sa "cada" la banii care ii aveam!

Permisul l-am luat pe 18 luna asta ( mai ramane sa ma duc sa il ridic de la piatra )

Pana de curand am fost motociclist doar ca pasager dar am pasiunea asta de cand ma stiu,bunicul a avut mobra parca ( din pacate a murit pe ea cand aveam 7 ani din cauza unui sofer de autobuz ) tata a avut hoinar cu , care ma lua cu el pana la bunicul la tara de pe la varsta de 5-6 ani daca imi amintesc bine si pe urma a urmat Mitica care ma facut sa visez de pe la 14-15 ani ca intr-o buna zi voi reusi sa am si eu un motor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes:) asa vorbesc io cu " pietonii " :drink: ca la urma urmei ... p`la mea ... fac ce vreau .. la fel si tu .. si ala si tot asa ...

 

Care pietoni? Am spus destul de clar ca abia am luat A-ul (pe langa B,C,E si D, asta ca sa ma laud) si ca intentionez sa-mi iau si o motocicleta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot il faceti nebun...ce are motorul de 600 pt incepatori ? Ai putere daca vrei, daca nu, mergi cum crezi... Daca iti da cineva un pistol te apuci sa omori oameni ? >.<

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot il faceti nebun...ce are motorul de 600 pt incepatori ? Ai putere daca vrei, daca nu, mergi cum crezi... Daca iti da cineva un pistol te apuci sa omori oameni ? >.<

 

depinde cine si cui da acel pistol :) ..cate cazuri nu au fost cand parinitii au cumparat "moartea"copilului lor? ( moartea in fraza de mai sus insemnand permisul si/sau un bolid mult prea mare pentru ei doar pentru a se "afirma" in fata prietenilor :) )

dar haideti sa lasam off-topicul si sa revenim la prezentarea noilor motociclisti si eventual niste sfaturi pt incepatori ar prinde bine( cel putin pt mine sunt oricand bine venite )

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am B-ul de 3 ani .. zic eu ca mi-am dezvoltat reflexele de sofer (cel putin pe 4 roti) si am trecut prin destule situatii ca sa fiu cu capul pe umeri... sunt de parere ca daca ti-e sa mori, mori si in pat .. nu neaparat pe motor :)

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

srry pt off topic....

cum ziceam ...nu vreti ca pe acest topic sa ne rezumam doar la ce zice titlul si sa lasam comentariile pro/contra incepatorilor care se suie pe sportive pe topicurile special destinate acestui lucru ?

si scarto undeva mai sus cand iti zicea cez_ro ca m cum vb el cu peitonii si pana la urma fiecare face ce/cum vrea iti cam tinea apararea ca pana la urma faci ce vrei si nu iti impune nimeni sa incepi cu mobra si sa urci treptat pana la ceva mai mare cand crezi ca esti capabil!

pe topicul "Incepatori" este pe undeva ceva legat de incepatori pe SS si poti sa te certi cu cei ce nu sunt de acord cu acest lucru cat vrei... :)

 

On-topic...

bine va-m gasit si acesta imi e samuraiul :)

1000670.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am iesit din focurile admiterii ;).

 

Marea majoritate stiu ca eu tin de coarne de acum in colo Honda lui SYM :D.

 

Free Wolves, iertati-ma ca nu am oprit sa va salut, nici pe strada Dacia nici la teatru.

 

post-41550-1248597142_thumb.jpg

 

That's me, un pusti cu casca Suomy inflorata care incurca traficul si care asteapta cu nerabdare Selena :lol:

 

 

EDIT: Asta apropo de incepatorii pe SS :)

Editat de why
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Sunt Pity din Roman si vroiam sa ma mindresc si eu cu dragele mele:

 

sotia Ramona si motorasu' Guzzi Nevada 750

 

Permis avem amandoi pt moto si masina.eu din 2000 ,Ramona din 2002

 

Inainte de Guzzi am avut: eu Ij Jupiter 4 cu atas si Ramona Jawa 350

 

NU fac parte din nici un club desi in Roman exista Boi Roman care sunt niste baieti super de treaba si pe care ii salut cu aceasta ocazie.

 

Momentan sunt in Bucuresti din 2001 dar pe cit posibil facem in asa fel incit sa ajungem la macar un festival pe an-- lipsa timp.

 

Va salut pe toti si va doresc asfalt uscat!

post-459-1248960800_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

dom'le...mi's si eu un neam de biker cu sufletu de mult timp..biker full acreditat inca nu..o natie de biker cu mototru in service si permisu saptamana viitoare...

 

acush o sa calaresc un zxr400 (sper :grinbandit: ca problemele vad ca tot apar )..sper sa scot si eu capul la aer curat (gaz si fum de cauciuce )

 

 

 

asta mi-i batranica

 

 

 

asfalt uscat si respect pt nemteni!

post-46681-1253549106_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

daca tot sunt membru Free Wolf, chit ca nu-s din Piatra...spun ca nu strica sa ma pozez pe forumul de fatza; mai ales ca tot ce facem aici prin Buhusi, motociclistic vorbind, e legat de minunatii prieteni din Piatra si imprejurimi...

Asadar...Razvan din Buhusi va saluta de pe "autobuzul" sau Intruder VL1500...

post-38814-1256456455_thumb.jpg

post-38814-1256456480_thumb.jpg

post-38814-1256456497_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...