Sari la conținut

Moto Guzzi Stelvio


Postări Recomandate

Vai de capul lor cu serviceul MG. Daca vreti amanunte discutati cu un posesor de MG si va lamuriti. Nu au scule specifice, testere, nu se pricep si in general li se cam rupe. Intradevar in Alpi, unde ar trebui sa fie patria Stelvio, nu am vazut nici macar unul singur, in schimb erau sute de 1200 GS/Adv, incalicate de nemti, austrieci, italieni, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

o sa intreb ca am un vecin care are MG, 1200gs/adv se presupune ca e briceagul elvetian, daca as avea bani de aa ceva mi-as lua dar doar in conditiile in care mi-as permite sa o scot din oras macar odata la 2 saptamni :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vai de capul lor cu serviceul MG. Daca vreti amanunte discutati cu un posesor de MG si va lamuriti. Nu au scule specifice, testere, nu se pricep si in general li se cam rupe. Intradevar in Alpi, unde ar trebui sa fie patria Stelvio, nu am vazut nici macar unul singur, in schimb erau sute de 1200 GS/Adv, incalicate de nemti, austrieci, italieni, etc.

 

 

Asta este una dintre principalele motive pentru care Moto Guzzi nu prea este asa de cunoscuta...Suportul nu prea exista. Insa e o motocicleta de care te indragostesti...si cu putina rabdare (asta daca nu ai 2 maini stangi) inveti sa-ti faci service-ul si singur si sa remediezi eventualele probleme...

Sa nu uitam ca Moto Guzzi este o motocicleta extrem de simpla...

 

Mesaj completat

nu are treaba cu Stelvio dar are treaba cu Moto Guzzi

 

Moto Guzzi V7 cu 520 000 mile on bord (putin peste). Am scris bine! Mai mult de jumatate de milion de mile...

IN km inseamna 832.000...

 

Traiasca Moto Guzzi!

 

 

link: http://wildguzzi.com/forum/index.php?topic=29132.0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Orice mobra daca ai grija de ea te va tine bine mersi. De orice motor confortabil te indragostesti. Conteaza cat de des crapa chestiile pe ea si cat de bine tin piesele de finete (electronica, matzaraia electrica, de aerisire, de carburant etc.). Mai conteaza si cum se compara cu concurenta directa. Degeaba e MG cum e daca pe aceeasi clasa de mobra exista alte modele de la alti producatori, care ii dau clasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are treaba cu Stelvio dar are treaba cu Moto Guzzi

 

Moto Guzzi V7 cu 520 000 mile on bord (putin peste). Am scris bine! Mai mult de jumatate de milion de mile...

IN km inseamna 832.000...

 

Traiasca Moto Guzzi!

 

 

link: http://wildguzzi.com/forum/index.php?topic=29132.0

Din acelasi ciclu, un BMW R 1100 GS cu 400.000 mile. Daca citesti topicul o sa fie o poza si la 450.000 mile.

 

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=278021

Mesaj completat

Iar la pagina 8 gasesti un R 75/5 (cred) cu 600.000 mile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din acelasi ciclu, un BMW R 1100 GS cu 400.000 mile. Daca citesti topicul o sa fie o poza si la 450.000 mile.

Nu mai este cazul! S-a dat si BMW-ul pe brazda si in lupta pt cai putere si kilograme in minus au lasat fiabilitatea pe planul 2 sau 3. GS-urile 1200 Adv incep sa cada dupa 35000-40000 km pe ici pe colo prin partile esentiale (rulmenti, ambreiaze, electronica, chiuloase, simeringuri, garnituri, etc). Este adevarat ca se repara, dar pe bani multi daca treci de garantie si cu riscul de a rata un concediu. Regret ca MG nu a putut sa sustina o motocicleta care sa concureze BMW. Am fi avut o optiune in plus si chiar BMW ar fi mai atent cu ce face, daca ar simti suflarea Stelvio in ceafa!

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm!

Totusi,1200GS/ADV sunt inca robuste.Oricum,nu mi-as mai lua alt GS. Poate doar un Dakar mai vechiut. Poate. Daca as avea bani,mi-as lua un 1200GT,model 2005-2006. Si evident as tine 1150ADV.

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...