Sari la conținut

Plimbare 06-07 Septembrie


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Care este viteza de croaziera cu care se v-a merge ?

 

In principiu una legala, dar se v-a evada din grup si pentru viraje mai spectaculoase si o desfundare de injectoare pe drum drept.

Vino joi la academie sa vezi ce motoare vin si discutam mai pe larg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 318
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Referitor la cazare trebuie sa se gaseasca prin apropiere ceva (nu sunt pretentios),sau poate din varii motive renunta cineva chiar in ziua plecarii..... Deci sper sa apar si eu :cheers:

 

Ai putea sa vii si cu cortul (daca agreezi si genul asta de cazare :banana:) si te rezolvi la noi cu dusul.

 

BTW: O sa fie si vreo masina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu una legala, dar se va evada din grup si pentru viraje mai spectaculoase si o desfundare de injectoare pe drum drept.

Vino joi la academie sa vezi ce motoare vin si discutam mai pe larg.

 

florin...legala sa fie, da?? :lol:

si stai ca n-am inteles.... mergem la plimbare si voi vreti sa va desfundati si injectoarele??? ;)

mooaamaaaa... auzi... viraje spectaculoase... e clar, trebuie sa iau si biciul cu mine... ca vad ca va mananca in partea dorsala...

iar avem noi grija de incepatori??

si stii ca mergem in grup...daca vreti sa fugiti...treb sa stabilim si unde si cat o sa fugiti...ca nu va duceti asa, de capul vostru... :lol:

ti-am zis eu ca treb sa luam walkie-talkie... ca sa dau de tine... :friends:

 

in concluzie... avem de discutat urmatoarele:

- daca toti stiu regulile de mers in grup (le dai pliantele si le faci instructajul) * daca vrei pot sa le printez eu

- traseul (dus/intors) (ne dai harta cu traseul) * idem *

- pozitia fiecaruia in grup (cine e conducatorul - cine incheie grupul - unde stau incepatorii... dar avem asa ceva??)

- cu ce viteza se merge in localitati si in afara localitatilor

- opririle pe care le facem - pentru alimentare benzina si pentru odihna (si cat timp... ca iar imi aprind si eu un cui si sorb o gura de cafea si aud... hai, hai...gata!!! plecarea.... dar nici sa pierdem prea mult timp cu opririle, ca mai ajungem poimartzi...))

- ce facem daca se intampla ceva (care face, ce, unde, cine cu cine sta...stii la ce ma refer, florin)

- ar fi buna si o lista cu strictul necesar pentru plimbare (si, daca vrei, eu cu emil avem una gata facuta... pentru mini vacanta ce am incheiat-o cu succes, dar si cu peripetii)

- o lista cu numele voastre si mobilele (asta o vreau eu in mod expres...ca sa stiu si eu cu cine merg, ca data trecuta la pestera dambovicioarei m-ati luat cu id-urile de pe forum de m-ati capiat de cap, plus ca e utila si daca dispare vreunul de nebun...)

- ce facem in fagaras, ce vizitam, cine face gratarul :blbl: (cu pestele prins de mine) :banana:

... si restul... mai veniti si voi cu adaugari...

si, va rog, mai subtire cu comentariile de caterinca, pentru ca n-am timp sa va raspund :lol:

eu merg pe premisa "paza buna trece primejdia rea". si stiti si voi ca fetele sunt mai prevazatoare si cand fac ele lista cu "strictul necesar" poti fi sigur ca au luat toata casa, catzel, purcel si piscina vecinilor :lol:

 

hai, va pa!!!

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am zis de "evadari" ma refeream ca sigur vor fi unii care sa dea binga, nu la mine !!!! :cheers:

Reguli....... am printat........le impartim maine ( cine vine, cine nu sambata)

harta traseu....... este facuta......impartim maine (cine vine, cine nu sambata)

Opriri pentru cafea si realimentare.....facute.......le impartim maine ( cine vine, cine nu sambata)

Gratar cam greu suntem multi cred ca trebuie sa dormi pe balta ca sa prinzi pentru toti daca nu ma duc eu ca ma mai pricep la pescuit, iata dovada:

Numere de telefon si nume da, o sa incepem sa culegem maine informatiile astea.

 

 

PERISMAI200802527.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am zis de "evadari" ma refeream ca sigur vor fi unii care sa dea binga, nu la mine !!!! :cheers:

Reguli....... am printat........le impartim maine ( cine vine, cine nu sambata)

harta traseu....... este facuta......impartim maine (cine vine, cine nu sambata)

Opriri pentru cafea si realimentare.....facute.......le impartim maine ( cine vine, cine nu sambata)

Gratar cam greu suntem multi cred ca trebuie sa dormi pe balta ca sa prinzi pentru toti daca nu ma duc eu ca ma mai pricep la pescuit, iata dovada:

Numere de telefon si nume da, o sa incepem sa culegem maine informatiile astea.

 

 

PERISMAI200802527.jpg

Frumoasa captura...felicitari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa captura...felicitari...

L-a cumparat de la METRO.

 

florin...legala sa fie, da?? :ph34r:

si stai ca n-am inteles.... mergem la plimbare si voi vreti sa va desfundati si injectoarele??? :rolleyes:

mooaamaaaa... auzi... viraje spectaculoase... e clar, trebuie sa iau si biciul cu mine... ca vad ca va mananca in partea dorsala...

 

Foarte bine, pune biciul pe ei :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de invitatie, dar nu ma bag... eu am mers la Dimbovicioara doar pentru pestera. Asta e un traseu doar de plimbare si nu imi stirneste nici un interes. Daca sinteti interesati de un traseu "de peisaj" pot sa deschid un topic nou cu el. Va promit ca o sa fie interesant, atit dpv moto cit si peisaje.

Am fost wk asta pe traseul Fagaras - Brasov si e jale mare. Semafoare multe si luuuuungi, la multe din ele nici nu se vede unde e capatul celalalt. Din motivul asta se sta si destul de mult. Nici portiunile pe care se circula nu sint grozave. Daca exista vreo varianta ocolitoare, ar fi foarte bine. Banuiesc ca situatia e asemanatoare si spre Sibiu.

 

Later edit: nu prea va recomand varianta cort pentru cazare. Noaptea e deja frig la munte, termometrul din masina arata 6 grade dimineata la ora 9.

Editat de auto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun, asfalt uscat, distractie maxima si super poze...si nici o intimplare nefericita...

 

Ne mai auzim...

Matei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta plimbarea voastra... daca as fi putut veneam si eu in weekend. Insa deoarece maine am o zi libera, voi pleca singur pe acelasi traseu maine dimineata, numai ca voi urca si pe Transfagarasan, si apoi intoarcere pe Sibiu- Pitesti.

 

Tot traseul intr-o zi !

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta plimbarea voastra... daca as fi putut veneam si eu in weekend. Insa deoarece maine am o zi libera, voi pleca singur pe acelasi traseu maine dimineata, numai ca voi urca si pe Transfagarasan, si apoi intoarcere pe Sibiu- Pitesti.

 

Tot traseul intr-o zi !

 

:D

inseamna ca sambata poti veni cu noi =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am zis de "evadari" ma refeream ca sigur vor fi unii care sa dea binga, nu la mine !!!! :D

Reguli....... am printat........le impartim maine ( cine vine, cine nu sambata)

harta traseu....... este facuta......impartim maine (cine vine, cine nu sambata)

Opriri pentru cafea si realimentare.....facute.......le impartim maine ( cine vine, cine nu sambata)

Gratar cam greu suntem multi cred ca trebuie sa dormi pe balta ca sa prinzi pentru toti daca nu ma duc eu ca ma mai pricep la pescuit, iata dovada:

Numere de telefon si nume da, o sa incepem sa culegem maine informatiile astea.

 

 

PERISMAI200802527.jpg

 

 

sigur nu e in photoshop? :rolleyes:

 

mda ... eu tot stau in cumpana ..... de ce sa ma duc pe buc-bv-sibiu, ca sa am partea de multe masini care pleca spre munte, fara peisaje cu multe semafoare. parca cu tot cu gropiile ei pare mai frumoasa varianta buc-pit-arges-balea si apoi balea-rm-pit-buc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur nu e in photoshop? :D

 

mda ... eu tot stau in cumpana ..... de ce sa ma duc pe buc-bv-sibiu, ca sa am partea de multe masini care pleca spre munte, fara peisaje cu multe semafoare. parca cu tot cu gropiile ei pare mai frumoasa varianta buc-pit-arges-balea si apoi balea-rm-pit-buc

 

Ai si tu dreptate pe undeva - dar decat sa-ti macini motoreta prin hartoape pentru niste privelisti...s-ar putea ca buzunarul sa se subtieze dupa aia si asta pentru ce? Sincer - prefer sa merg mai mult cu motoru fara reparatii cauzate de drumurile noastre decat o priveliste ca in vis. Cel putin asa gandesc eu.

 

Plus ca vor fi incepatori care nu cred ca s-ar simti bine pe gropi - preferi sa dea intr-o groapa si sa traga fara sa vrea de gaz sa vina peste tine? E un drum greu care si eu m-as gandi de 2 ori inainte sa-l fac si nu-s de colea incepator...

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUPA intalnirea de azi s-au stabilit urmatoarele:

 

1. PLECAREA se v-a face din STATIA peco Petrom Baneasa la ora 08,30 mai devreme cu 30 de minute fata de ora stabilita !!!!!!!!! Ideal este sa ne strangem in jur de ora 08,00pana bagam gaz .......... se face de 08,30

2. S-au format trei grupuri care vom merge fiecare separat. Toate vor pleca la un interval de minim 5 minute intre ele. Ne vom intalni in punctele de oprire

Grupurile (de cate 6 moto)vor fi urmatoarele :

A. Florin-v lider..........inchizator Survolaj

B. Emil lider..........inchizator Ina

C. SDS( Dan) lider.............. inchizator Radu ( haiducu)

 

 

Va rog inca o data cei care au pliante sa le citeasca pentru a sti unde se fac opririle.

Multumesc si noapte buna.

 

.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...