Sari la conținut

Transaplina Enduro-tour 2008


Dominator72
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 389
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ajung si eu vineri seara in zona. Unde anume este campingul de la pestera muierii ? Eu am fost acu vreun an pe-acolo si nu-mi amintesc de un camping "oficial".

Nu este niciun camping oficial, din cate am inteles de la Fratele Marinica. Dar cum ajungi cu fata la pestera am inteles ca este un parau pe stanga; se traverseaza paraul (e apa mica) si acolo se campeaza. Am inteles ca zona e foarte frumoasa :D

 

vreme frumoasa

fara evenimente

si sambata dim va urmam si noi

bafta si pietris uscat

Multumim la fel!

 

Sa va asteptam, sa nu va asteptam? :rolleyes: Glumesc, insa mi-ar face placere sa ne prindeti cat mai repedede din urma (adica sa veniti voi repede, nu sa mergem noi incet :ph34r:). Antenutza are nr de telefon al vreunuia dintre voi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va asteptam, sa nu va asteptam? :rolleyes: Glumesc, insa mi-ar face placere sa ne prindeti cat mai repedede din urma (adica sa veniti voi repede, nu sa mergem noi incet :ph34r:). Antenutza are nr de telefon al vreunuia dintre voi?

 

 

 

o sa mergem pana unde ne prinde ora 18 - 19 si campam

 

si niciunul dintre noi nu are curaj sa lase nar la antenutza :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va asteptam, sa nu va asteptam? :D Glumesc, insa mi-ar face placere sa ne prindeti cat mai repedede din urma (adica sa veniti voi repede, nu sa mergem noi incet :P). Antenutza are nr de telefon al vreunuia dintre voi?

 

 

mi-ati promis viteza croaziera 100 - 110 AM MARTORI :P

 

 

 

si niciunul dintre noi nu are curaj sa lase nar la antenutza :rolleyes:

 

 

asa asa...satanista violatoare de mosi ce sunt :ph34r:

 

 

AMR 7.5 h :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati terminat pregatirile? :rolleyes: AMR 6 ore si 22 de minute :ph34r:

 

Pot sa va spun de pe acum ca Antenutza a fost prima care a fost gata cu bagajele! La ora 19:30 era la noi, cu bagajele ei facute, peste care am adaugat dotarea noastra de campare: cort, saci de dormit, izoprene plus, bineinteles, "hamacul" :D

 

Aveti in continuare dovada filmata ca

 

Sa ne vedem cu bine la ora 7:00 la Benzinaria Agip de la P-ta Chibrit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amr 6h si 10 min :rolleyes:

 

 

sunt vedetaaaaaaaa... mamaaaaa vino sa ma vezi :D

 

 

@dominator72 am din bagajele voastre CLAR nu ma lasati in urma :ph34r:

Antenutzo, noi ti-am lasat cele mai putin importante bagaje, adica toata capacitatea noastra de cazare, insa ai uitat ca noi ne cazam la apt, ca sa avem ce inchiria (adica dusul :P). De ce le-am mai luat? Ca sa faci tu wheelie cu ele pe Transalpina :P

 

Dar daca totusi se va intampla sa ne primiti si pe noi cu cortul langa voi, 'colo sa langa Muieri, cedam cu cea mai mare placere locul de la pensiune celor care eventual si l-ar dori :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antenutzo, noi ti-am lasat cele mai putin importante bagaje, adica toata capacitatea noastra de cazare, insa ai uitat ca noi ne cazam la apt, ca sa avem ce inchiria (adica dusul :P). De ce le-am mai luat? Ca sa faci tu wheelie cu ele pe Transalpina :P

 

Dar daca totusi se va intampla sa ne primiti si pe noi cu cortul langa voi, 'colo sa langa Muieri, cedam cu cea mai mare placere locul de la pensiune celor care eventual si l-ar dori :P

 

 

cum era vorba aia? "eram precisa!" :rolleyes:

 

biiine "mai putin importante" ...hmmm cort de vanzare...hai ca n-am bani de pegasso...ieftin il dau :P

aaaa si hamac :ph34r:

 

 

AMR 5h si 58 de min :D

 

(eu deja rad prea mult de una singura - somn scrie pe mine...daca maine nu apar pe la 7..telefonati in dusmanie ca dorm ca un prunc :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai pleaca cineva maine dimineata ( sambata ) pe transalpina ?

eu, in jur de 9, dar vreau sa merg sustinut si sa ajung noaptea in zona brasov.

daca vrei sa ajungi grupul mare putem merge impreuna, cu conditia sa mergi repejor pe partea de pietris

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe... am vazut-o si eu ieri pe la 20:00 pe antenutza, facea stanga de pe Turda pe 1Mai, era foarte "ready to go", cu izoprenul la vedere. :D .

Eu plec de azi, am mai vorbit cu un baiat care merge spre Sibiu, cu un vfr, o sa merg cu el pana la Valcea. Noi ne intalnim la 16:30 la petromul de la Izvor - pe splaiul dambovitei, e o curba pe stanga si un petrom mic, langa o parcare cu piatra cubica. Daca mai sunt doritori, ne gasim acolo. In principiu eu vreau sa ajung pe lumina la pestera cu muieri, ca stiti voi vorba aia, ca trebuie alese la lumina, nu la intuneric :rolleyes: , deci o sa incerc un 180-200 pe autostrada si un 25 de minute pe dealu negru :ph34r: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu, in jur de 9, dar vreau sa merg sustinut si sa ajung noaptea in zona brasov.

daca vrei sa ajungi grupul mare putem merge impreuna, cu conditia sa mergi repejor pe partea de pietris

salut vreau sa merg si eu maine dimineata (simbata) dar lasati si voi niste telefoane ceva ... sa putem discuta mai repede al meu e 0724.27.55.55

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajung si eu vineri seara in zona. Unde anume este campingul de la pestera muierii ? Eu am fost acu vreun an pe-acolo si nu-mi amintesc de un camping "oficial".

 

nu este unul oficial, dar este unul unde toata lumea campeaza, 100 m pana in pesterapost-40975-1220602677_thumb.jpg post-40975-1220602639_thumb.jpg post-40975-1220602626_thumb.jpg

 

pt cei care nu au plecat inca

 

o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de sfat.

SKF am luat, dar ...... am pierdut una din bucsele dintre rulmenti :D( mi-am dat seama la 2 km de la iesirea din service cand mai aveam putin si zgura roata de pe bascula.A fost o senzatie urata :ph34r: Din pacate nu mai am cum sa merg pe Transalpina :rolleyes:((((((( si Adriana lacrimeaza intr-un coltz in hala. V-am salutat pe toti si sper sa aveti bafta de vreme buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de sfat.

SKF am luat, dar ...... am pierdut una din bucsele dintre rulmenti :D( mi-am dat seama la 2 km de la iesirea din service cand mai aveam putin si zgura roata de pe bascula.A fost o senzatie urata :ph34r: Din pacate nu mai am cum sa merg pe Transalpina :rolleyes:((((((( si Adriana lacrimeaza intr-un coltz in hala. V-am salutat pe toti si sper sa aveti bafta de vreme buna

 

 

Ooooo imi pare rau Raul, sper sa ne vdm la o alta iesire

 

 

"tot raul spre bine" cum spunea un prieten bun

 

salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?...t&p=1443882

 

Ia de vedeti ce scrie in link-ul de mai sus ...

 

5-7 septembrie segmentul Novaci-Rinca inchis pentru cursa VTM.

Cred ca trebuie sa reconfigurati un pic traseul, ori prin Voineasa pina la Obirsia Lotrului, ori prin Tg. Jiu pina la Obirsie.

Bafta!

 

PS: poate ar fi bine sa telefonati de confirmare la FRAK, io n-am facut decit sa preiau ce a scris AdrianB1.

Editat de FLEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?...t&p=1443882

 

Ia de vedeti ce scrie in link-ul de mai sus ...

 

5-7 septembrie segmentul Novaci-Rinca inchis pentru cursa VTM.

Cred ca trebuie sa reconfigurati un pic traseul, ori prin Voineasa pina la Obirsia Lotrului, ori prin Tg. Jiu pina la Obirsie.

Bafta!

 

PS: poate ar fi bine sa telefonati de confirmare la FRAK, io n-am facut decit sa preiau ce a scris AdrianB1.

 

perfect ca sunt pasionat si de curse VTM, o sa putem trece dis de dimineta pana sa inceapa cursa asa se face la toate, multumim mult de informatie

 

o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...