Sari la conținut

Fitze Summer Club


mau
 Share

Postări Recomandate

Azi e joi, inca, maine astept neste pareri avizate ale celor care , probabil, au ajuns pe acolo.., asta ca sa stiu daca joia viitoare adun neste baietii motorizati, cu childrens acasa, sa ne defulam frustrarile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-i bre ca unii "e" mai cu motz decat altii.

Locatia pare super misto si cred ca merita o plimbarica acolo.

 

 

PS: Eu unul personal sunt satul de pletosi pe atat de mult pe cat imi place inca la nebunie muzica rock.Decat sa ma duc la o petrecere de roacheri mai bine ma duc intr-un club si ma simt excelent.Si asta tinand cont ca imi place rock...

 

da bre o fi uni cu mot, da nu a vorbit de rau localu :D

 

aici e vorba de faptul ca se eticheteaza gresit un anumit loc iar cand ajung acolo ascult de la coco jambo la dj cumlochema sau rock, mie unu nu imi face placere sa stau intr-un loc unde se "canta" toate genurile (desi vad ca unora le place, o fi o noua moda ?!?!?)

 

 

PS alt mit mioritic, rockeri trebuie sa fie pletosi; te poti simti excelent si intr-o rockoteck daca ai cu cine :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Nu toti motociclistii sunt rockeri...ascult rock - dar daca vreau sa ma duc sa dansez ma duc la latino, house, blues...pentru ca pot sa dansez cu o fata. Explica-mi si mie la rock cum faci ? Dai din cap si?

 

Limitati mai sunteti!!!

 

 

uite cum faci la rock :

...ca sa fim chit baga si tu o filmare cu ine cum procedezi tu cand dantuiesti tu cu o fata :rolleyes:

 

...despre partea cu "limitati mai sunteti"... nush ce reactie sa am.... in primu rand incearca sa te limitezi la a vorbi de lucruri despre care ai habar, dar oricum, fii linistit rockerii adevarati sunt mereu cu spatele la lumea ta :cheers: . n-o sa te deranjeze

Editat de black_fender
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moaaaaaaaaaaaama ... :cheers: ! impresionant. Adica daca asculti si altceva in afara de rock nu ai nici o treaba cu rock-ul? Or what?! E asa un fel de cult treaba asta nu ?! :rolleyes:

 

si daca tot te oferi sa ne arati ... eu as vrea sa vad cum se face cand faci love metal?!

Ahoi!

Scuze ca ma bag si eu dar nu pot trece peste asta!

Daca nu stii ce muzica iti place cu adevarat inseamna ca esti nehotorat, spre exemplu eu merg la petreceri de house hip hop si dansez alea alea, dar TATA ROCK-ul E FUNDATIA,TEMELIA in cazul meu!

Si se mai intampla sa ma aleg cu cate o houserita si cand vede numa telefonul si isi da seama ca are de a face cu un rocker nebun isi i-a coada intre picioare si o taie :laugh: ! Asa ma distreaza persoanale care din start catalogeaza si raman uimite si imi zic urmatoarea faza (TU ROCKER, nu-mi vine sa cred), rockerii stiu cum sa se distreze, crede-ma!!!

 

Lasa-i bre ca unii "e" mai cu motz decat altii.

Locatia pare super misto si cred ca merita o plimbarica acolo.

 

 

PS: Eu unul personal sunt satul de pletosi pe atat de mult pe cat imi place inca la nebunie muzica rock.Decat sa ma duc la o petrecere de roacheri mai bine ma duc intr-un club si ma simt excelent.Si asta tinand cont ca imi place rock...

Eu cred-ca mereti in club numa pentru animatoare si sa vedeti ce puteti agata, nimic mai mult!!!

 

uite cum faci la rock :

...ca sa fim chit baga si tu o filmare cu ine cum procedezi tu cand dantuiesti tu cu o fata :lol:

 

...despre partea cu "limitati mai sunteti"... nush ce reactie sa am.... in primu rand incearca sa te limitezi la a vorbi de lucruri despre care ai habar, dar oricum, fii linistit rockerii adevarati sunt mereu cu spatele la lumea ta :D . n-o sa te deranjeze

Buna treaba face KISS!

 

Dar uite ce fac baietii astia!

Melodie special dedicata fetelor care se joaca cu mintea barbatilor:

http://www.youtube.com/watch?v=zC1viguDcN0

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu am inteles eu e ce legatura au motociclistii cu diverse genuri de muzica.Nu cred ca daca esti motociclist trebuie sa-ti placa rock sau blues.

Iar despre bar,nu cred ca e important sa danseze animatoare la bara ca astea se gasesc si in Bucuresti. Important sa fie berea ieftina si sa existe autobuze care sa te duca acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surpriza mare... Insa nu toti oamenii gandesc asa. Eu de exemplu cand sunt intrebat ce muzica imi place, raspund doar ca "nu suport manelele". Si am impresia ca rockul pe care il ascult chiar se numeste rock, nu d'alde Directia 5, Tokyo Hotel sau actualul Voltaj. Insa nu ma bat cu pumnu' in piept ca "dom'le, sunt rocker". Da' stii, unele chestii vin mai greu. Cu timpul.

 

:) pai sa nu te bati, c-o sa-mi fie mie rusine apoi cu rockeri de astia, care auzi, asculta Directia 5 sau actualul voltaj =)))))))))))))))))

 

stai acolo ca nu te considera nimeni rocker, eventual tu, prieteni si parinti tai

 

vababil si pt cel de mai sus, care se duce la fetite cand vrea sa f... ;si motoreta tot de asta ti-ai luat-o?

 

 

:grinbandit: sincer ... nu am chef sa ma bag in certuri cu asemenea minti "luminate" ... dar ce spui e jignitor!

 

E absolut stupid sa-i zici unui om care asculta mai tipuri de muzica ca se da ceea ce nu este! Pentru informatia ta asta se numeste cultura muzicala. Ceea ce tu EVIDENT nu ai!

 

Sau poate nu inteleg eu? Desi nu sunt rocker am facut doar vara asta un drum de 1000 de km de 2 ori sa vad Iron Maiden si Metalica la Bucuresti si mai am si alte exemple daca vrei. Imi spui tu mie ca nu trebuia sa ma duc? Sau ca ma dau altcineva?

 

Daca asculti Metallica dupa '91 inseamna ca esti pokemon.

N-a spus nimeni ca daca esti rocker tre sa asculti numai Motorhead/Obituary (de preferat =)) ) dar daca ai fi spus ca asculti si Kraftwerk/Tangerine Dream sau Blondie, nimeni tu ti-ar fi zis nimic. =)))))))

 

:D pai sa nu te bati, c-o sa-mi fie mie rusine apoi cu rockeri de astia, care auzi, asculta Directia 5 sau actualul voltaj =)))))))))))))))))

 

stai acolo ca nu te considera nimeni rocker, eventual tu, prieteni si parinti tai

 

vababil si pt cel de mai sus, care se duce la fetite cand vrea sa f... ;si motoreta tot de asta ti-ai luat-o?

 

 

 

 

Daca asculti Metallica dupa '91 inseamna ca esti pokemon.

N-a spus nimeni ca daca esti rocker tre sa asculti numai Motorhead/Obituary (de preferat =)) ) dar daca ai fi spus ca asculti si Kraftwerk/Tangerine Dream sau Blondie, nimeni tu ti-ar fi zis nimic. =)))))))

 

Nu pot sa-mi editez postul, FULL EDIT, ce dracu nu mai merge asta ?

 

Alte labute.jpg triste...

Adica anunta unul de un club, etc, voi va apucati sa va dati in cap cu ce muzici ascultati sau ce inseamna cultura muzicala... :blink:

 

P.S. Am auzit/citit pareri de bine de la cei ce gusta genul si vor o locatie discreta, deci de ce nu ? La mai multe, nu toti sunt obligati sa asculte doar un anumit gen.

 

 

o locatie mai .... asa, discreta, atmosfera intima , etc ROLFFFFFFF

parca-i reclama ca cluburi din alea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: pai sa nu te bati, c-o sa-mi fie mie rusine apoi cu rockeri de astia, care auzi, asculta Directia 5 sau actualul voltaj =)))))))))))))))))

 

stai acolo ca nu te considera nimeni rocker, eventual tu, prieteni si parinti tai

 

Ai invatat sa citesti si printre randuri, sau doar printre cuvinte? Ia mai citeste o data ce am scris acolo, de data asta fara sa mai sari peste unele cuvinte, si incearca sa si intelegi ce am zis. Am impresia ca difera un pic de ce ai inteles...

 

On-topic: e destul de ok clubul, nu e prea departe, preturile nu sunt exagerate. E mai greu cu revenitul acasa daca vrei sa si bei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite cum faci la rock :

...ca sa fim chit baga si tu o filmare cu ine cum procedezi tu cand dantuiesti tu cu o fata :grinbandit:

 

...despre partea cu "limitati mai sunteti"... nush ce reactie sa am.... in primu rand incearca sa te limitezi la a vorbi de lucruri despre care ai habar, dar oricum, fii linistit rockerii adevarati sunt mereu cu spatele la lumea ta :blink: . n-o sa te deranjeze

 

Spre deosebire de multi de aici ca si tine care sunt rockeri - o data in viata tot ati dansat pe alt gen de muzica. Ca nu sunt limitat la rock, este problema mea, e bine macar ca stiu sa dansez si daca ma duc la o nunta, la un botez, la o petrecere de firma...nu stau intr-un colt si beau. Diferenta intre cei care se duc si la alte genuri de muzica si voi limitatilor este ca noi ne distram pe oriunde, pe cand voi o frecati aiurea intr-un colt de masa cu berea. Care iese mai castigat?

 

Cat despre ce muzica ascult eu - nu este treaba voastra...sau ca mai exista si alte genuri de muzica...in afara de rock.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...