Sari la conținut

Awo


Dimethylmercury
 Share

Postări Recomandate

Salutare!!

Am cam toate piesele care care iti trebuie pt AWO.

Si mai am si atas Duna daca inca mai vrei.

Ma intereseaza atasul albastru daca inca il mai ai sau eventual cel care l-ai cumparat.

Lasa un numar de telefon.

Mersi

 

se intampla sa ai o chiuloasa, cilindru si piston pentru un sport ? sau macar sa stii pe careva care are asa ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

se intampla sa ai o chiuloasa, cilindru si piston pentru un sport ? sau macar sa stii pe careva care are asa ceva ?

[/quote

.Cilindrul il dau la alezat si il trimit cu pistonul potrivit.Am chiuloase cu ghiduri si supape noi,facute din supape de camion.

Acestea au niste adaptari pentru permiterea montarii de simeringuri pe coada supapei.Sunt in masura sa-ti trimit orice piesa

de sport,daca te intereseaza.0335.415557 sau 0748.982858,Adrian,Barlad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
In lipsa de spatiu se da atasul albastru din poza din primul post. (mai adaug una aici) Barca este un Stoye SML din 58, cadrul facut, roata de 19. (Teoretic exista si cadrul original la fostul proprietar langa Bucuresti) Fundul este al lui, insa sunt bucati de tabla adaugate pe laterala si chituite. In ciuda ruginii, numai intr-un singur loc am reusit sa strapung fundul cu surubelnita.

post-11450-1223557425_thumb.jpg

 

P.S. Azi a inceput restaurarea. :) Pe dos... Sunt gata emblemele de pe rezervor!

Salut ,emblemele le-ati cumparat noi sau restaurat pe cele vechi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am putut admira la Seth, in weekend...sau nu am dat eu de el :D

Ai fost?

...la seth e dicstractie organizatacu dusuri calde si buzi ecologige, povesti de doi bani, gagici, motoare aduse pe platforma, jucarele cuparate de mamica si taticu, lizinguri, si alte hainutze si lucrusoare de rupt gura prostimii, Desperados, Savoy, Dan Spataru, Azur...nu simsoane scoase din pamant si frecate luni de zile...

Valabil la orice seth ce se intampla in tarisoara noastra draga , ignoranta si fericita.

Ma uimeam foarte tare sa mearga Mikulaish la 'dicstractie', ma uimeam si-l renegam... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Foarte frumos, place la mine :lol: .

Azi am capiat cautand un site cu piese de simson. Nimic relevant. "gugle-ul" imi dadea numai rezultate cu "familia Simpson" :crack: , si imi inchipui cat de greu este sa intretii (mai ales sa restaurezi) un fier d-asta.

 

De ce nu-i pui seile originale de sport? Dupa mine sunt foarte frumoase si se incadreaza perfect cu linia motocicletei, nu mai zic si de faptul ca bucile posesorului sunt mai fericite :P.

 

Una peste alta : BRAVO !!! :)

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos, place la mine :lol: .

Azi am capiat cautand un site cu piese de simson. Nimic relevant. "gugle-ul" imi dadea numai rezultate cu "familia Simpson" :crack: , si imi inchipui cat de greu este sa intretii (mai ales sa restaurezi) un fier d-asta.

 

De ce nu-i pui seile originale de sport? Dupa mine sunt foarte frumoase si se incadreaza perfect cu linia motocicletei, nu mai zic si de faptul ca bucile posesorului sunt mai fericite :P.

 

Una peste alta : BRAVO !!! :)

Sei originale am vrut, dar nu am gasit la momentul cand am facut moto. Am acum una originala intr-o bucata, care s-a folosit pana in 57 pe sport, la care lucrez.

Este ca si cea din poza.

Mesaj completat

Din lipsa unui spatiu si a timpului necesar pt a continua proiectul, se da pe piese Awo-ul. La cadru au fost facute toate lucrarile necesare. Motorul si cutia sunt in bucati, insa sunt perfecte. Motorul e cu arbore tip vechi fara centrifuga de ulei. Cutia e din 54. Are pedala cu opritor pe cadru, ax nou la pedala, toate f bune. Detalii pe bikeshop:

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...955-265207.html

 

Voi posta si piesele ce le am de vnzare separat la pise retromoto. Sper sa nu se mute de acolo. Orice intrebare pr PM, va rog. Topicul se poate inchide.

post-11450-1258315809_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...